EŞARP BAĞLAMA SANATI -VAKKO VI__________________________________________________

Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde iki kez katlanır. Sonra tam ortadan enine katlanır. Boyna yerleştirilir. Açık uçlar boynun arkasından dolanarak katlı ucun içinden geçirilir ve öne doğru salınır.

V___________________________________________________
Kare eşarp, karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Eşarp boyna yerleştirilir ve üst üste iki düğüm atılır. Uçlardan biri öne, diğeri arkaya doğru sarkıtılır.

Katlanan kenarın iki ucu. üçgen şeklinde katlanır. Eşarp. . boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır. Pliseli kısım ortalanır ve fiyonk şekli verilir. I_________________________________________________________ Kare eşarp. Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde üçe katlanır. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boyun altına yerleştirilir.III__________________________________________________ Uzun eşarp.

. VII_________________________________________________ Kare eşarp. Sonra diğer uç. yine ortasından. ortasından eşarp yüzüğüne geçirilir. katlanan kenar yukarı gelecek biçimde sırta yerleştirilir. üçgen şeklinde katlanır. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan birincisi. birinciye çapraz olacak şekilde yüzükten geçirilir. üçgen şeklinde katlanır. Eşarp. Diğer uç plise yapılır ve bu bölüm de yüzükten geçirilerek boyna yerleştirilir. Eşarp.II________________________________________________________ Kare eşarp. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan biri eşarp yüzüğüne geçirilir. kadanan kenar yukan gelecek biçimde sırta yerleştirilir.

ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. Plise açılır ve oluşan dalgalar omuzun yan tarafına alınır. Üçgenin önde kalan orta kısmı uç gibi çıkarılarak eşarp yüzüğünden geçirilir. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. . boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır.VIII________________________________________________ Kare eşarp. Kadanan kenarın iki ucu. IX__________________________________________________ Uzun eşarp. Eşarp. üçgen şeklinde katlanır. katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boyun altına yerleştirilir. Eşarp boynu sarana kadar uç çekilir.

Fiyonk şekli verilir. ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Uçlardan biri boynun arkasından dolanarak öndeki düğümün içinden geçirilir. .X___________________________________________________ Uzun eşarp. Boyna konularak düğüm atılır. Ortaya gelecek şekilde boş bir düğüm atılır. eşarp boyna yerleştirilir. Sıkıştırılan düğüm çenenin altına gelecek şekilde. karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. XI__________________________________________________ Kare eşarp. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Üstte kalan uç. ikinci uç diğer taraftan dolanarak düğümün içinden geçirilir. düğümün arkasından dolanarak öne getirilir ve yerleştirilir.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful