MARILYN GYVENIMAS Sunki vaikystė Jos gyvenimas nuo pat pirmų dienų buvo apipintas tragedijomis bei nelaimėmis

. Tėvas paliko šeimą Monro dar nė negimus. Šeimoje ji buvo trečias vaikas. Motinai susirgus šizofrenija Marilyn beveik visą savo paauglystę praleido globos namuose. Vėliau ji apsigyveno pas tetą ir įsidarbino fabrike. Ji tvarkydavo lėktuvų detales ir tikrindavo parašiutus.

Modelio karjera Tuo metu armijos fotografas nufotografavo ją straipsniui į žurnalą. Jis padrąsino Marilyn pradėti modelio karjerą. Ji pasirašė sutartį su modelių agentūra. Jai buvo pasakyta, jog ieškoma modelių šviesiais plaukais, todėl ji iš brunetės tapo blondine. Marilyn tapo viena sėkmingiausių agentūros modelių, jos nuotraukos puošė daugybę žurnalų viršelių. Ji priminė aktorę Marilyn Miller – taip kilo jos vardas, o pavardę aktorė pasiskolino iš savo senelės ir tapo Marilyn Monroe.

Šlovė kine Sutartis su Columbia Pictures. Ėmė mokytis aktorystės meno. Iš pradžių sekėsi ne kaip, vėliau gavo gerus vaidmenis ir susilaukė daug dėmesio. Po dar kelių sėkmingų vaidmenų Monro pasirašė septynerių metų kontraktą su 20th Century Fox. Monro įstojo į Kalifornijos Universitetą studijuoti literatūrą ir meną bei

nusifilmavo dar keliuose filmuose. 1951 m. ji buvo dvidešimt trečiosios Oskarų teikimo ceremonijos vedėja. Nuotraukos Playboy žurnale 1953m Pirmosios apsinuoginusios Marilyn Monroe nuotraukos pasirodė pirmajame, jau legenda tapusiame vyrų žurnale Playboy. Kaip vėliau pati “Merilina” teigė, apsinuoginusi fotografavosi tik dėl pinigų stygiaus.

Nenusisekusios santuokos Vėliau ištekėjo už nemylimo vyro James Dougherty, su kuriuo po kelerių gyvenimo metų išsiskyrė. Kaip sakė vyras, jie buvo laiminga pora, tačiau jos noras tapti žvaigžde sugriovė jų santuoką. Jis teigė jog Marilyn buvo jo gyvenimo meilė. Tačiau kai kurie James Douherty veiksmai, atrodytų, prieštarauja jo tvirtinimams: jis vedė kitą moterį vos keli mėnesiai po skyrybų, neatvyko į Monroe laidotuves ir sužinojęs apie jos mirtį tepasakė "man gaila". Po to sekė dar dvi nenusisekusios santuokos, daugybė persileidimų ir abortų. Tačiau antrasis vyras beisbolo žvaigžde Joe DiMaggio priešingai nei kiti du niekada neatskleidinėjo jos gyvenimo faktų, neaptarinėjo jų santykių ir po jos mirties DiMaggio surengė jos laidotuves. 20 metų jis tris kartus per savaitę nunešdavo po šešias rožes ant jos kapo. Trečiasis jos vyras buvo dramaturgas Arthur Miller. Nors Marilyn buvo krikščionė, prieš santuoką ji perėjo į judaizmą. Pora sužinojo, kad Merilyn laukiasi, Miller‘io scenarijus The Misfits, istorija apie skyrybas, turėjo būti Valentino dienos staigmena žmonai, tačiau kai prasidėjo filmavimas, jų pačių santuokai reikėjo pagalbos. Daugybė gandų sklido, jog Marilyn turėjo romaną su Džonu, arba su Robertu, arba su abiem Kenedžiais.

Paslaptinga mirtis Na, ir žinoma, tragiška, visą pasaulį sukrėtusi, iki šiol mitais bei paslaptimi apgaubta, mirtis. būdama 36 metų amžiaus ji buvo rasta negyva, perdozavusi migdomųjų. Yra skelbtinos penkios jos mirties versijos: 1) žmogžudystė, užsakyta brolių Kenedžių, kad nebūtų atskleistas jų seksualinis gyvenimas; 2) žmogžudystė, įvykdyta mafijos; 3) narkotikų perdozavimas; 4) savižudybė; 5) tragiška klaida aktorės psichoanalitiko išrašant ne tuos vaistus. Kokia buvo tikroji priežastis iki šiol nėra žinoma. Legendinės moters titulas Galbūt Norma Jean Mortensen nė nebūtų išgarsėjusi jei ne jos įspūdingas kūnas bei grožis. Tačiau ne vienas sutiktų, jog pinigų stygius atnešė milijonus, sveiku protu nesuvokiamą šlovę bei seksualiausios, žymiausios, gražiausios, geidžiamiausios, stilingiausios bei legendinės moters titulą. Kieno tai yra nuopelnas: pačios “Merilinos” jautrios, jausmingos bei seksualios prigimties, o gal moteriškumas gali būti suvaidintas ir socialiai sukonstruotas? Dar ir dabar sunku suvokti Marilyn Monroe fenomenalų populiarumą siekianti net ir šias dienas. Žinoma, dabar Marilyn Monroe jau tapo komercinė prekė, kurios kūnas bei veidas naudojamas kaip interjero detalė (Pop Art), jos atvaizdas spausdinamas ant įvairiausių drabužių, atviručių ar kanceliarinių priemonių, bet bene svarbiausia, ką turėčiau paminėti, tai nesibaigiantis jos genialaus bei ikoniško stiliaus kartojimas bei garbinimas.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful