ABD’DE EĞİTİM İLE İLGİLİ ŞUBAT AYI ETKİNLİKLERİ

Türk Amerikan Derneği Sunumları:
15 Şubat – Sunum: TOEFL IBT Nedir? Bu sunumda değişik TOEFL türleri anlatıldıktan sonra, sınavın bölümleri, kayıt, puanlama ve katılımcılaırn yararlananabilecekleri internet siteleri hakkında bilgi verilecektir. Yer: Reşat Aktan Salonu Saat: 17:30 16 Şubat – Online Sohbet – Amerika’da Yüksek Öğrenim ve Burslar Egitim Danismanlarimiz ABD'de egitim ile ilgili her turlu sorunuzu cevaplamak uzere "ABD'de Yuksek Ogrenim ve Burslar Soru-Cevap" saati duzenleyecektir. Amerika'dan ve Turkiye'den alabileceginiz burslar, Fulbright Bursları ve Maddi Destek Bursu gibi konularla ilgili sorulariniz icin 16 Subat 2011 Carsamba gunu saat 12:00’de bilgisayarinizdan http://edusaconnects.acrobat.com/abdegitim/ adresine baglanmaniz yeterli! Yer: İnternet üzerinden bağlanılacak Saat: 12:00 – 13:00 Link: http://edusaconnects.acrobat.com/abdegitim/

Diğer Sunumlar:
9 Şubat – Fulbright Bursları Etkili Başvuru Semineri ANKARA: Yer: Türk Amerikan Derneği RAL Salonu Saat: 14:00 ISTANBUL: Yer: Istanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık FakültesiTaşkışla Kampüsü 109 nolu salon Saat: 14.00-17.00 10 Şubat - Online Sohbet – Amerika’da Lisans Düzeyinde Başvurular Saat: 14:00 15:00 Yer: İnternet üzerinden bağlanılacak Link: http://edusaconnects.acrobat.com/tests 10 Şubat - Online Sohbet – Başvurular için gerekli Sınavlara Hazırlık İpuçları Yer: İnternet üzerinden bağlanılacak Konu: "Common SAT Mistakes Students Make" Saat: 21:30 – 22:30 Konu: "ACT Overview & ACT English" Saat: 22:00 to 23:00 Link: www.CollegeWeekLive.com 11 Şubat Online Sohbet - LSAT Sınavı Bu sınav Amerika’da Hukuk (JD) okumak isteyenlere yöneliktir. (Hukuk mezunlarının almask gerekmemektedir) Yer: İnternet üzerinden bağlanılacak Saat: 14:00 – 15:00 Link: http://edusaconnects.acrobat.com/tests 18 Şubat: GRE/GMAT Sınavları Sunumu Fulbright Istanbul Ofisi Akademik Danismani Mevlude Bakir tarafindan katılımcılara GRE/GMAT sınavlarinin bölümleri, kayıt, puanlama ve yararlanabilecekleri Internet siteleri hakkında bilgi verilecektir. Sinavlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız katılmak için fulb-ist@fulbright.org.tr adresine mail atmanız yeterli olacaktır. Yer: Fulbright Istanbul Ofisi Saat: 11.00-12.00 23 Şubat: EducationUSA Online Sohbet - İngilizce Yeterlilik Sınavları TOEFL ve IELTS Yer: İnternet üzerinden bağlanılacak Saat: 18:00 – 19:00 Link: http://edusaconnects.acrobat.com/tests 28 Şubat –Amerika’da Eğitim ve Fulbright Bursları Yer: Ankara Üniversitesi Notlar:
* Şubat ayı içerisinde Yalova, Van, Sakarya, Aydın, Manisa, Kayseri, Denizli, Afyon, Uşak, Isparta ve Erzurum’da Amerika’da Eğitim ile ilgili seminerler yapılacaktır. Detaylar için www.fulbright.org.tr adresine bakabilirsiniz. ** Fulbright Komisyonu her ay Ankara ofisinde Salı günü, İstanbul ofisinde de Cuma günleri olmak üzere ayın son haftasında Amerika’da Eğitim ile ilgili toplantılar düzenlemektedir.

Saat: 14:00 – 15:00

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful