K: Mitut relatiivsusteooria füüsikut on vaja, et elektripirni vahetada? V: Kaks. Üks hoiab pirni, teine keerab universumit.

K: Mitut kvantmehaanikut läheb vaja pirni vahetamiseks? V: Mitte ühtegi. Kui nad teavad, kus lambipesa on, ei suuda nad pirni lokaliseerida. K: Mitut Heisenbergi läheb vaja pirni vahetamiseks? V: Kui sa teaksid seda arvu, ei teaks sa, kus lambipesa on. K: Mitut astronoomi läheb vaja pirni vahetamiseks? V: Mitte ühtegi. Astronoomid eelistavad pimedust. K: Mitut raadioastronoomi läheb vaja pirni vahetamiseks? V: Mitte ühtegi. Nad ei huvitu lühilainelisest värgist. MÕNED PÕHJUSED, MIKS ASTRONOOMIA ON PAREM KUI SEKS 10. Alati, on midagi vaateväljas. 9. Kui oled väsinud, puhka 10 minuti ja jätka. 8. Kedagi ei huvita, et sa oled inetu. 7. Sa ei pea tegema komplimenti inimesele, kes lasi sul vaadata (läbi oma teleskoobi). 6. Inimesed, kellega sa koos oled, ei fantaseeri, et sa oled keegi teine. 5. Ka 40 aasta pärast võid sa sellega regulaarselt tegelda. 4. Kui sa Clintoni maski kannad, ei arva keegi, et sa oled veidrik. 3. Pole oluline, et lapsed kuulevad sind ohkimas, ähkimas ja oigamas. 2. Vähem süütunnet järgmisel hommikul. 1a. Sa saad sellega tegelda kogu öö. 1b. Sa saad tegelda paljude objektidega korraga SA VÕID OLLA FÜÜSIK, KUI... - sul pole elu ja sa võid seda TÕESTADA matemaatiliselt - kui sa naudid valu - kui sa oskad vektorarvutust, kuid ei mäleta enam pikalt (paberil) jagamist - sa võdistad end, kui keegi ütleb 'tsentrifugaaljõud' - kui sa oled ka tegelikult kasutanud iga funktsiooni oma graafilisel taskuarvutil - kui sa vaatad peeglisse, näed seal füüsikut - kui väljas paistab päike ja on 30 kraadi sooja ning sina töötad toas arvutiga - kui sa pidevalt vilistad 'MacGyver'i tunnusmeloodiat - kui sa teed alati oma kodutöid reede õhtuti - kui sa tead, kuidas integreerida kana ja kuidas võtta tuletist veest - kui sa mõtled matemaatiliselt - kui sa ei taha vaadata midagi, sest kardad häirida tema lainefunktsiooni - kui sul on lemmikloom nimetatud teadlase järgi - kui sa naerad matemaatikute kohta käivade naljade peale - kui sa tõlgid eesti (inglise) keele binaarkoodi - kui sa ei suuda meenutada, mis on teadushoone ukse taga, millele on kirjutatud 'väljapääs' - kui sa oled täielikult täidetud kofeiiniga - kui sa keeldud tegemast midagi, sest sa ei taha aidata kaasa universumi soojussurmale - kui sa arvad, et kõik mitteloodusteaduste loengud on kerged

kui sinu aju mõnukeskus on kärbunud tänu mittekasutamisele . et vastavalt Heisenbergile võib see asuda nüüd kustahes Universumis . on tõsiseid kahtlusi.kui sa eeldad. et teha matemaatilisi arvutusi kergemaks .kui need indikaatorid rakenduvad sulle.kui professor küsib. et määrasid juhuslikult tema impulsi nii täpselt. et hobune on kerakujuline. vastad sa. kus sinu kodutöö on..kui sa saad aru rohkem kui viiest siintoodud indikaatorist . et sa oled füüsik ja see peaks lõpetama kõik segadused sinu erialaga .kui sa teed antud listist koopia ja paned selle oma tuppa üles .

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful