PardavejuKlubas.

lt

ALGIRDAS KARALIUS
5 PATARIMAI KAIP PARDUOTI GERIAU IR DAUGIAU!
Speciali dovana seminaro “Atsakomybės Galia Pardavimuose” dalyviams

ALGIRDAS KARALIUS: 5 PATARIMAI KAIP PARDUOTI GERIAU IR DAUGIAU!

pradeda vardinti tokius dalykus kaip netinkama produktų kaina. kurią jūs galite kontroliuoti 100%. skamba taip “Niekados nesiteisink ir nieko nekaltink”. Ir visus tuos faktorius pardavėjas įvardina dėl vienos priežasties . kad tomis pačiomis sąlygomis kitų kompanijų pardavėjai parduoda žymiai sėkmingiau. Jis išvardina tai. nepakankamas produkto populiarumas ar kokybė. geografinė padėtis. konkurentai. kuo didesnė jūsų įtaka. Iš ko susidaro asmeninės pastangos? Tai yra jūsų žinios. Sutelkite savo dėmesį į tai kas priklauso nuo jūsų. O kaip žinia. kurie priklauso ne nuo pardavėjo. kad tokiu būdu pasijus geriau. kai jam primena. kaltės jausmas yra toks pats bejėgiškumo požymis. ko negali įtakoti. Taip pat jis skundžiasi. žmonių perkamoji galia. pardavėjas. kurioje jis dirba. Tačiau paradoksas yra tame. nelanksčią kainų politiką. išvardindamas tokius dalykus kaip ekonominė krizė. tuo didesni jūsų pardavimų rezultatai. taipogi pardavėjas mini prastą vadybą. Jis jaučiasi. Nustokite teisintis ir kaltinti Ką daro tipinis pardavėjas. kai pardavimų rezultatai neatitinka plano? Iš pradžių jis stengiasi pasiteisinti. O bejėgis pardavėjas yra miręs pardavėjas. Tai nereiškia.lt I. kad pardavėjas turi jaustis kaltu dėl savo prastų rezultatų. nepakankamai motyvuojanti finansinė atlygio sistema. ALGIRDAS KARALIUS: 5 PATARIMAI KAIP PARDUOTI GERIAU IR DAUGIAU! . kad bandydamas teisintis arba kaltinti. Bet geriausia idėja. kurią jūs galėtumėte pasinaudoti. kaip taisyklė. tikėdamas. Visa tai galima pavadinti vidiniais faktoriais.jis nori apkaltinti dėl savo bėdų kažką kitą. ir galvokite tik apie savo asmenines pastangas. kad yra bejėgis. kad kažka pakeistų. Ir jūs pasijusite galintis daryti įtaką. Tai yra ta sritis. kad įmonėje. o nuo vadovybės. pardavėjas jaučiasi dar blogiau. Tad ką tada belieka daryti pardavėjui? Prisiimkite pilną atsakomybę už savo rezultatus. Ne.PardavejuKlubas. Tačiau. įgūdžiai ir jūsų motyvai.

Tiesiog paklauskite ar jis norėtų pamatyti. Kaip jums atrodo ar šie žmonės suras bendrą kalbą? Greičiausiai nesuras. Ir viskas būtų ne taip blogai. priimti informaciją. kad nemato jokios bendradarbiavimo perspektyvos su jumis. Kaip tai galima padaryti? Pirmas žingsnis – išsiaiškinkite koks mėgstamiausias būdas klientui susipažinti su produktu. kuriuos jūs siūlote. Tie patys skirtumai liečia ir pardavėjus. nesuprantate ko jis nori. patogiausią būdą priimti informaciją. Iš pradžių tai gali pasirodyti ne taip lengva. Jo kalboje jūs išgirsite specifinius žodžius. audialinė produkto prezentacija ir kinestetinė. būdamas audialas. Antras žingsnis – jūsų užduotis išmokti lanksčiai pristatyti produktą 3 skirtingais būdais – vizualinė prezentacija. Jūs. jiems labai svarbu ką jie mato. o likę mėgsta demonstruoti. O šalia jūsų kliento sėdi jo žmona. kad jūsų klientas yra vizualas. kurią jiems pateiksite. paprastam žingsniui link meistriškumo. Vieni labiau mėgsta rodyti. Įsivaizduokite. kiti kalbėti. Yra ir kitų sudėtingesnių būdų kaip iš akių judesių nustatyti kas yra jūsų klientas. O taip vadinami kinestetai negali susilaikyti nepačiupinėję produktų. girdžiu. jaučiu. nes jai nieko nedavė paliesti.PardavejuKlubas. tokius kaip matau. VAK Kiekvienas žmogus turi savo mėgstamiausią. Taigi jūsų tikslas išmokti pristatyti produktą patogiausiu ir lengviausiai suprantamu klientui būdu. išgirsti ar išbandyti? Taipogi klausykite ką kalba klientas. kuris sako jums.lt II. audialams labai svarbu išgirsti. čiupinėti. kuri yra kinestetė ir ji visai nesupranta apie ką eina kalba. ALGIRDAS KARALIUS: 5 PATARIMAI KAIP PARDUOTI GERIAU IR DAUGIAU! . patiems išsakyti savo nuomonę ir paklausyti ką kalba apie produktą kiti klientai. kai susitinka priešingų duominuojančių reprezentacinių kanalų atstovai. kurie ir nurodo jo dominuojantį kanalą. Taip vadinami vizualai mėgsta vaizdines priemones. Taigi jūsų užduotis išmokti pateikti reikiamą informaciją apie jūsų produktą patogia klientui forma. jei ne tie atvejai. nes jūs jam jau dešimtą kartą pakartojate savo demonstraciją ir išdėstote privalumus. bet šiek tiek pasitreniravus jūs greitai pramoksite ir nustebsite kaip jūsų klientai lengvai ir greitai įsisavins visą informaciją. Tačiau aukščiau išvardintų būdų pilnai pakanka kaip pirmajam.

Tačiau kalbant apie žmogaus sugebėjimus. maksimaliai stenkitės išnaudoti savo emocijas.PardavejuKlubas. P. kad daugiau parduoti. ši tradicinė nuomonė yra iš principo klaidinga. bet tai neprilygs tiems rezultatams.: jeigu jūs esate labai emocionalus. kad grandinės stiprumą nustato pagal silpniausią grandies dalį. jeigu jūs esate procedūrinis žmogus. Ir šių stiprių pusių pagalba bandyti kompensuoti savo silpnąsias puses. Žymiai efektyvesnė strategija yra stiprinti savo stipriąsias puses. kiekvienas iš jų turi stipriąsias ir silpnąsias puses. Išsiaiškinkite ir stiprinkite stipriąsias puses Visas pasaulis naiviai mano. Skirkite 80% savo laiko vystant stipriąsias puses. išugdykite šį savo sugebėjimą iki tokio lygio. Jeigu jūs esate procedūrinis žmogus. O ką daryti su silpnosiomis? Tiesiog pamirškite jas.S. tai jūs sunkiai suprantate impulsyvius žmones. ko gero jums labai sunku planuoti savo veiklą ir atvirkščiai. skiriant tam tikrą laiką jų sustiprinimui. kad jūs negalite ištaisyti silpnų pusių. Ir nors tai atrodo visai nelogiška. Žmonės naiviai mano. kad jūsų klientai neatsispirtų jūsų suplanuotam pardavimų procesui. kad žymiai svarbiau sukoncentruoti dėmesį į mūsų silpnąsias puses. Užtenka sustiprinti ją ir visa grandinė įgauna reikiamą stiprumą. būtent taip elgiasi patys geriausi viso pasaulio ekspertai. Tai nereiškia. ir neleiskite niekam kritikuoti jūsų. o procedūrinis žmogus galėtų pabandyti išmokti spontaniškumo. pvz. ALGIRDAS KARALIUS: 5 PATARIMAI KAIP PARDUOTI GERIAU IR DAUGIAU! . kurių jūs galėsite pasiekti vystant savo talentus ir stipriąsias puses. Taigi. kurie atrodo yra draskomi prieštaringų motyvų ir vienu metu nori suspėti visur. Ką gi daryti? Vienas būdas – bandyti sustiprinti savo silpnąsias puses. improvizacijos ir kitų dalykų.: emocionalus žmogus gali bandyti valdyti savo emocijas. pvz. jūs galite pasiekti šiokių tokių rezultatų. Tačiau tai būtų pati didžiausia klaida.lt III. jei jūs esate emocionalus žmogus. Nėra idealių pardavėjų. Taigi atsakykite į klausimą “kur yra jūsų arkliukas?” ir drąsiai jokite link pačių ambicingiausių tikslų.

kaip jie planuoja ištaisyti tą situaciją. o kitų – stiprybės. kaip taisyklė. Išmeskite iš savo leksikos visus žodžius. Išmokę nugalėtojų kalbą. vietoje – “negaliu” – naudokite žodžius – “aš padarysiu viską kas nuo manęs priklauso”. Pvz. savo kalboje naudos tokius žodžius kaip “aš nieko negalėjau padaryti”. aš noriu”. nežinau” – vartokite “padarysiu. Kitais žodžiais – jums reikia išmokti kalbėti iš naujo. jūs nustebsite kaip pasikeis ne tik jūsų savijauta. ir savo veiksmus. Kitais žodžiais – vienų pardavėjų kalboje jūs išgirsite silpnybės požymių. mes keičiame ir savo mąstymą. vietoje “nuo manęs nieko nepriklauso” – pasakykite “kai ką aš galiu įtakoti.: vietoje “aš nieko negaliu padaryti”. kurie išreiškia jūsų jėgą ir pasiryžimą kontroliuoti situaciją. Supažindinkite su savo žodynu artimiausius žmones ir paprašykite jų. jūs išgirstumėte dvi visai priešingas versijas. Bet nuostabu yra tai. Neatidėliokite. kad jie duotų jums atgalinį ryšį.lt IV. ALGIRDAS KARALIUS: 5 PATARIMAI KAIP PARDUOTI GERIAU IR DAUGIAU! . vietoje žodžių “problema” vartokite “užduotis”. į kurį įtrauksite “aukos” žodyną ir “nugalėtojo” žodyną. kurias visas labai sunku sukontroliuoti. kaip jie aiškina savo nesėkmių priežastis. vietoje tokių žodžių “pabandysiu. tad būtent į tai ir galiu susikoncentruoti”. juk kalba atspindi mūsų mintis. ir pradėkite taikyti tučtuojau. “klientai neturi pinigų”. kurių pagalba jūs teisinatės ar kaltinate ką nors. kad keičiant savo kalbą. Vietoje jų pradėkite naudoti stiprias frazes ir žodžius. Per dieną žmogaus galvoje apsilanko daugiau kaip 60. Taigi sudarykite savo asmeninį žodyną. Transformacinė leksika Jeigu jūs paklausytumėte dviejų skirtingų pardavėjų. tuomet kai pradėsite vėl naudoti aukos žodyną. Nieko nuostabaus. aš priimu sprendimą. Žymiai lengviau kontroliuoti savo kalbą. bet ir pardavimų rezultatai.000 minčių. sakykite – “aš padarysiu tai”. vietoje “krizė” – “pasikeitusi situacija”. “tai nuo manęs nepriklauso”. Silpniausi pardavėjai. Kiti pardavėjai prisiims atsakomybę už savo pardavimų rezultatus ir pristatys konkretų veiksmų planą. galbūt.PardavejuKlubas.

lt V. kad geriausias būdas išmokti rūpintis kitais. jeigu pats esate pavargęs. Ir pagalvokite vieną minutę apie tai. darykite sau mini dovanėles ir netikėkite jokiais pasakymais. kurią jūs skirsite sau.. Taip pat netikėkite žodžiais. ALGIRDAS KARALIUS: 5 PATARIMAI KAIP PARDUOTI GERIAU IR DAUGIAU! . kurią jūs galite įgyvendinti kiekvieną sykį. Taigi vienos minutės pauzė. tai yra išmokti rūpintis pačiu savimi. kad jus kažkas bando įtikinti. Prisiminkite. kad svarbiausias pasaulio žmogus esate jūs pats.: gal jūs galėtumėte palepinti save paklausydami vieno savo mėgstamiausio kūrinio automobilyje. kad svarbiausia jūsų darbe yra klientas.PardavejuKlubas. jūs turėsite pakankamai energijos rūpintis savo klientais. Viena minutė sau Ar žinote. Pvz. leis jums nuimti nereikalingą įtampą ir jūs nustebsite suvokę. jog geriausias būdas išmokti rūpintis kitais. tai yra pradėti rūpintis savimi. Tad mano palinkėjimas jums – daugiau skirkite dėmesio sau. būtent maži dalykai mums suteikia daugiausiai džiaugsmo. dažniausiai. O galbūt jums reikia padaryti sau dovaną ir nusipirkti bilietą į kiną. kai jaučiate nuovargį arba susierzinimą. teatrą arba pasidaryti manikiūrą. kad klientas visada teisus. Jūsų pardavimų rezultatai tiesiogiai priklauso nuo jūsų sugebėjimo rūpintis savo klientais. Tačiau kaip jūs galite pasirūpinti klientais. Ir tik išmokę rūpintis savimi. koks būtų geriausias būdas čia pat pasirūpinti savimi. Tai neturi būti superdovana ir atimti daug laiko ar pinigų. ir paklausyti čiulbančių paukščių. pasakykite sau STOP. suirzęs? Geriausia idėja. o galbūt pats laikas jums išeiti į lauką ir tiesiog pasivaikščioti.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful