You are on page 1of 19
K E D I T U R L E R I

KEDI

TURLERI

K E D I T U R L E R I

Abyssinia

n

Algılayıcı ve zeki olan Abyssinian kolay egitilir. Oldukça yetenekli ve canı isteyince sokulan sevgi dolu bir kedidir. Her zaman kendisine mesgul olacak bir seyler bulabilir.

American

Curl

Asil ve mantıklı bir kisilige, mükemmel sezgilere ve akılcı bir duyarlılıga sahiptirler. Meraklı davranısları ve hayata pozitif bakıslarıyla hemen dikkat çekerler.Taze et dısında, kutu konserve ve hazır mamalar da çok hoslarına gider.

American Shorthair

Zeki, atılgan ve oldukça hareketli olan bu kedileri; uyurken yada sekerleme sırasında akrobatik hareketler yaparken görmek mümkün. Bu sevimli hareketler özellikle fare avındayken kendileri için büyük bir heyecana dönüsebilir. Taze et ve mamaların dısında kemirebilecegi besinlerden hoslanır. Karısık tatlı kemikler her zaman tercihidir.

Ankara Kedisi

Tam anlamı ile sahibine tapan ve onu her yerde takip eden Ankara kedisi enerjik, oyuncu, zeki ve meraklı bir kedidir. Evine oldukça düskün olan Ankara kedileri insanlar ile iliskilerinde oldukça yakın ve uyumludur. Meraklı ve arastırmacı yapısı ona oyuncu özelligi de katmıstır.

balinese

Aktif, sevecen, spora yatkın ve aynı zamanda hassas kedilerdir. Bu nedenle yalnız bırakılmaktan hoslanmazlar. Bahçe yasamına meyilli olmalarına ragmen sokakta yasayamazlar.

Birman

Edepli ve duygusal, enerji dolu ve oyuncudur. Birman kedisinin gözleri ve hayranlık uyandıran yüz ifadesi ister evcil olsun, ister vahsi onu diger kedilerden ayırır.

bombay

Sessiz ve içine kapanık görüntüsüne ragmen, ev ortamıyla gerçekten ilgilidir. Pek belli etmese de kendi içinde sevgi doludur.

russian blue

Sakin ve bagımsız yapısıyla kendini zorla kabul ettirmeye çalısmadan, sevgisini ve duygularını gösterebilen Russian Blue kedileri, pratik zekalı, akrobatik ve beceriklidir.

Chartreux

Yumusak ses tonu ve yumusak patiler Chartreux ırkını en iyi tanımlayan kelimelerdir. Oyuncu ve kendinden emin tavırlarının yanında ani pençeler atabilir.

burmese

Burmese yaptıgı ses oyunlarıyla sahibini kendine hayran bırakır. Zekasıyla, merakıyla ve problem çözme yetenegiyle bu mükemmel bir ırktır. Basını belaya sokmaktan çekinmez.

Devon rex

Diger Rex ırkları gibi canlı, sevecen ve hareketli kedilerdir. Diger kedi ve köpeklerle oynamaktan çok hoslanan bu kediler yalnız kaldıkları zaman durgunlasabilirler.

persian

Tartısmasız ilk tercih edilen ev kedisi olan Persian, aileye ve dostluga olan tüm düskünlügü ve zekası ile tanınır. Ancak bakımı oldukça dikkat gerektirir.

laperm

Genelde hareketli, bir o kadar da nazik kedilerdir. Mırıldamasıyla sahibine her istegini anlatabilir. Sahibine oldukça baglıdır.

manx

Biraz uyusuk gibi görünseler de inatçı kedilerden degildirler. çekingen ve sessiz karaktere sahip olan bu ırkın kedileri egitilmeye müsait kedilerdir.

siyam

Renkleriyle beraber Siyam kedilerinin kisiliklerinin de degistigi inancı oldukça yaygındır. Örnegin fok lekelinin daha dısa dönük, mavi lekelinin daha sevkatli, çikolata lekelinin ise daha neseli ve oyuncu olması gibi.Tüm Siyam kedileri zeki ve dikkatlidir.

singapura

Singapur caddelerinde geçen hareketli yasamdan izler tasırcasına hareketli ve atılgan kedilerdir. Oldukça meraklı ve ilgili karaktere sahiptirler.

Van kedisi

Zeki, canlı ve insana baglı bir yapısı vardır. Kendilerini temizlemede büyük bir titizlik gösterirler. Van kedisi iyi bir avcı olmanın yanısıra kendi istegiyle suda yüzmeyi ve suyla oynamayı seven tek

York chocolate

Tüm aile bireylerini sever ancak sadece bir kisiyi sahip olarak benimser. Sadece benimsedigi bu kisinin kucagına gider ve kendini sevdirir. Genelde sessiz kedilerdir. Ancak bir ortama girerken kendini belli etmek istercesine mırmır benzeri karakteristik bir ses çıkarırlar.