Merhabalar, Kendinizi daha iyi tanımak, davranışlarınızı daha iyi anlamak ve ilişkilerinize farklı bir gözle bakabilmek için

Psikodramatist Emel Atik ve Psikodramatist Elif Şahin rehberliğinde eğitimcilere yönelik olarak 18 Kasım 2011 Cuma günü 18:00’da başlayacak olan ve 4 ay boyunca her hafta Cuma akşamları 2 saat sürecek olan Psikodrama Yaşantı Grubumuza davetlisiniz. Program, Psikodrama ve grup liderlerimiz hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. Katılmak için 0216 310 56 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Yer: Psikoloji Organizasyonları ve Eğitimleri Merkezi Valide-i Atik Mh. Lami Çelebi Sk.No:4/2 Üsküdar İstanbul (Zeynep Kamil Hastanesi Çocuk Poliklinikleri karşısı) Başlangıç tarihi: 18.11.2011 Saat: 18:00-20:00 Süre: 4 ay 16 hafta Ücret: 50 tl (her oturum için) BİR GRUP İNSANLA BİRLİKTE TAŞIYACAĞINIZ PSİKODRAMA AYNASIYLA KENDİ İÇİNİZE BAKMAK, KENDİNİZİ DAHA FAZLA TANIMAK, FARK ETMEK VE YAŞANTILARINIZI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRMEK İSTER MİSİNİZ? Kurucusu J.L. Moreno’ya göre Psikodrama, insan varlığını ve insanın değişik yaşam durumlarındaki gerçeklerini drama yöntemleriyle araştıran bir yaklaşımdır. Yani sorunu gerçek yönleriyle tekrar ele alıp sorgulama ve sahneye koyma söz konusudur. Psikodramada en önemli malzememiz ‘grup’ tur. İnsanın doğal olarak taşıdığı hareket edebilme (eylem) yetisi sayesinde, bugüne olduğu kadar, geçmiş ve gelecekle ilgili, insana dair her şey sahneye getirilebilir, incelenebilir ve grup olarak yeni bakış açıları edinebiliriz. Kendini daha iyi tanımak ve geliştirmek isteyen, yaşamı, ilişkileri, diğerlerinin ne hissettiğini, neyi, nasıl yaptığını merak eden, yaşam içinde almış olduğu rolleri sorgulayıp yeni deneyimlerle zenginleşmek isteyen herkes psikodrama yapabilir. Bizim burada yapacağımız çalışma, psikodrama yöntemleriyle gerçekleştireceğimiz bir ‘yaşantı grubu’ çalışması olacaktır. Haftada 1 gün 2 saatliğine toplanarak 4 ay sürdüreceğimiz bir çalışma ile grup olarak kendimizi yeniden keşfetmek ve yaşamımızı güzelleştirecek yeni olanaklar yaratmak üzere çalışacağız.

Lisans eğitimini tamamladığı 2003 yılında. SHÇEK'de çalışan personelle ve Anaokulu öğrencilerinin velileriyle yapılan psikodrama grubunda terapist olarak yer aldı. Dr. rehber öğretmenlerle yaşantı grubu çalışmalarım oldu. Şizofreni Dostları Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak faaliyetler gösterdi. 2010 yılında terapist belgelerimi aldım. Emel Atik 1964 yılında İstanbul’da doğdum. Şimdi. Bu hastanenin Diyaliz Ünitesinde çalıştım ve 2008 yılında emekli oldum. Psikodrama eğitim çalışmama 2002 yılında Dr. Psikolojik Danışman Elif Şahin Elif Şahin. 2005-2006 yılları arasında. 2009 yılına kadar çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde farklı gelişen çocuklar ve ailelerine yönelik hizmet üretti. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü kapsamında İstanbul Psikodrama ve Grup Psikoterapileri Derneğinde başladım. Şizofreni Dostları Derneği'nde şizofreni hastalarıyla yapılan psikodrama grubunda yardımcı terapist olarak. UK) farklı gelişim gösteren genç yetişkinlerle gönüllü olarak çalıştı. Mecburi hizmet yasası kapsamında Nevşehir’in Avanos ilçesinde 2 yıl çalıştıktan sonra İstanbul SSK Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tayin edildim. İlköğretim çağı çocuk sahibi annelerle kendini yaşama-geliştirme. terapistlik aşamasını 2010 yılında tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki bir bağımsız anaokulunda çalışmaktadır. Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı'nda tamamladı. Öğrencilik süresince ve sonrasında da Türkiye Kas Hastalıkları Derneği. William Blake House'da (Northamton. Otistikler Derneği. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü'nde başladığı psikodrama eğitiminin yardımcı terapistlik aşamasını 2007. Lisans eğitimini 2003 yılında. Psikodramatist olarak Ergenlerde sınav kaygısı. . 2006 yılında Koterapist. 1981'de İstanbul'da doğdu. İlk.Dr. orta ve lise öğrenimimi İstanbul’da tamamladıktan sonra 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne girdim ve 1987 yılında mezun oldum. diyaliz hastalarında depresyon bulgularının tedavisi.