Autori Arçibald Kronin J.M.

Coetze Agatha Christie

Titulli I Librit Dhe yjet rrinë e vështrojnë Tej fasadës I Ngadalti Misteri I Trenit Blu Vrasje enigmatike ne Stails Funeralet janë të rrëzikshme Vdekje në Nil Vrasje e Roxher Ekroidit Dëshmitari I akuzës Gjëmimi I Bubulimës Dhelpra e Artë Engjëjt qajnë Mos Dashuro kurrë një të huaj Më në Fund Gjykatës Kohë për të vrarë Vajza me vath margaritar Diabulus Kodi i Da Vinçit Engjëj dhe Djaj E magjishme është nata Vila Një yll plot dritë Martin Iden Enigma e Madhe Dombi e i Biri Oliver Twist Great Expectations Vrasje me trëndafila të kuq Sajëlls Maner Saga e Forsajtëve Aivenhoi Ti je fajtori Vrasjet në rrugën morg Dëborat e Kilimanxharos Për kë bien këmbanat Shtrigat e Salemit Si një Uragan Arlekini Në kërkim të Gralit Heretiku

Përkthyesi Hamit Kokalari Pavli Qesku Myrteza Shahini Natasha Bombaj Natasha Bombaj Gentian Xhaxhiu Natasha Bombaj Çelo Hoxha Taqo Trajçe Agim Doksani Ilir Papa Mirela Papa Çlirim Mukli Amik Kasoruho Etleva Hoxha Rudi Erebara Amik Kasoruho Amik Kasoruho Amik Kasoruho Amik Kasoruho Agim Llanaj Klodian Boriçi Amik Kasoruho Shaban Demiraj Bujar Doko Skwnder Luarasi Rexhep Hida Liljana Rrumbullaku Ramazan Hysa Pirro misha Hamit Kokalari Fatos Omari Fatos Omari Pirro Misha Pavli Qesku Zana Vokopola Riza Ibrahimi Riza Ibrahimi Riza Ibrahimi

Wilbur Smith Harold Robins John Grisham Tracy Chevalier Dan Brown F. Scott Fitzgerald Daniel Steel Xhek London Çarls Dikens

Mary Higgins Clark T.S.Eliot Gollsuorthi Xh. V.Skot Edgar Allan Poe E.Heminguej Arthur Miler Nikolas Sparks Bernard Cornwell

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful