Aprašymas

:

.

.

.

kad tokioms kaip aš nemezgėjoms nereikėtų „išradinėti dviračio“. jo sudėtingumas. Neskubėdamos riešinių porą nusimegsite per dvi savaites. kad į jokias autoritetingas mokytojas nepretenduoju (net norėdama negalėčiau – visa mano mezgimo patirtis iki riešinių tebuvo privalomas šalikas. mielosios karių žmonos. siūlo ir karoliukų spalvų derinimas. mano nuomone. privaloma kojinė ir privaloma pirštinė tolimais mokyklos laikais). Todėl ir noriu pasidalinti savo patirtimi. Mano aprašymas gal kiek smulkmeniškas. riešinių grožis. Pradžia buvo ojoj kokia sunki.17 by Rūta Sveikos. pavyzdžiui. iš tiesų paprasta. Riešinėms reikės: . Riešines mezgu jau daugiau nei metus. tiek dvispalves. tiek su spalvotais karoliukais. Todėl dažniausiai riešinėms renkuose tamsesnių spalvų siūlus. kurie gali iškilti. po to susiuvamos. Iš tiesų riešinių mezgimas nėra sudėtingas. kad jas nusimegzti.12. įgudus labiau ir skiriant tam daugiau laiko – savaitę. bet stengiausi atsakyti į visus klausimus. o rašto grožis. pačioms nusimegzti dabar tokią populiarią lietuvišką puošmeną riešines. Beje. o labiau įgudus – išties paprastas. Riešinės yra mezgamos dviem virbalais (karoliukai įmezgami). Ilgi žiemos vakarai – pats metas užsiimti rankdarbiais.Jovitos patarimai: riešinės žalioms Posted on 2010. Iš karto noriu pabrėžti. O dabar galiu pasakyti. – ne siūlų spalva.

Jei norėtumėte pačios susikurti raštą. Mezgimo procesas (kai mezgama iš vienos spalvos siūlų ir vienspalviais karoliukais) 1. y. nei per storas (riešinė išeis grubesnė. ir aišku.  Vilnonių siūlų (vilnoniai tinkamiausi. kuris yra plonesnis ir slidesnis (žvilgantis) nei tradiciniai medvilniniai siuvimo siūlai. Daug gražių lietuviškų raštų schemų galima rasti I.  Vąšelio maža galvute. idėjų paieškokite internete. Didžioji dalis parduotuvėse – didoki riešinėms. Vienai riešinei priklausomai nuo rašto sudėtingumo. ir 600. F. Bet jie netinka – bemat susilanksto.  Storos (kad į kilpelę tilptų vilnonis siūlas) adatos baigtam mezginiui susiūti. Išsirinkite raštą (beje. audimą. ir gražesnių spalvų reikia paieškoti. Juškienės knygoje „Riešinės“. Tokius man paslaugiai pardavė vienoj Vilniaus parduotuvėj kaip tinkamus megzti riešines. Man gražesnės riešinės su smulkesniais karoliukais. į kurį susipilsite karoliukus prieš juos verdamos ant siūlo. nes pakuotėse labai mažai pasitaiko nestandartinių karoliukų.  Karoliukų. Aš naudoju Moment. t.  Plono siuvimo siūlo (jis bus klijuojamas prie vilnonio siūlo karoliukams susiverti). ir 800.  Na. be to. pradedančiosioms reikės kantrybės ir atidumo. nes toks mezginys geriau atlaiko tampymą).  Specialios adatos karoliukams suverti. mažiau subtili). ir daugiau nei tūkstančio…  Mažo indelio. trumpų metalinių 1. Sunku aprašyti tą plonumą. tačiau jis neturi būti nei per plonas (tuomet mezginys bus per skystas). Siūlai riešinėms turi būti gana ploni. knygose apie mezgimą.  Klijų (jais plonas siūlas priklijuojamas prie vilnonio).25 dydžio virbalų (nesirinkite plastikinių. išsikraipo (riešinės mezgamos gana kietai). pradėjusi megzti susidūriau su maža problema – menkas riešinėms tinkamų karoliukų pasirinkimas. O labiausiai patinka čekiški. riešo apimties gali reikėti ir maždaug 400 karoliukų. Beje. Adata turi būti labai plona ir lygi (be išsikišusios kilpelės siūlui įverti). riešinių raštų schemos vaizduoja tik gerąją mezginio pusę. Aš naudoju sintetinį siūlą. . jei netyčia paleisit akį. toks ir būtų jūsų sumanymas). Bus reikalingas. viena rašto schemos eilė reiškia vienas išmegztas virbalas pirmyn ir vienas išmegztas virbalas atgal). Raštas išmegztas stambesniais neatrodys taip subtiliai (nebent.

tiesą pasakius. Pradedančiosioms taip pat rekomenduočiau tokį raštą. kiek raportų reiks visai riešinei. neturėdavau nei noro. Įkvepianti net ir tokias nemezgėjas kaip aš. . rekomenduočiau rinktis siauresnio raporto raštą. tarp kurio raporto nėra didelių tarpų. Beje. Antrą kartą mezgant riešines iš tų pačių siūlų jums tereikės susiskaičiuoti. jas išmegzdavau suimprovizuotu raštu (aišku. 4 – per plati. deja. Paveikslėlyje raportas pažymėtas). vientisas. kiek numegztoje riešinėje yra eilių (skaičiuokite tik tas eiles. nes Juškinės knygoje detalaus paaiškinimo „žalioms“ mezgėjoms. Jei pirmąsias riešines megsit tokiu principu.Daug riešinių nuotraukų rasite šiame siūlų parduotuvės interneto puslapyje Mezgimozona. tačiau taip numegztos riešinės raštas nėra „grynas“. kurios yra matomos vienoje mezginio pusėje. Ten dirbanti Sonata pati yra didelė mezgimo entuziastė. jis būdavo kažkiek priderintas prie „pagrindinio“ rašto). t. – neįgudus megzti gali būti sunku reguliuoti siūlo įtempimą ir todėl mezginio kraštelis vietomis gali išeiti nelygus. o jei pabaigoje likdavo keleta eilių. Riešinių raštą dažniausiai sudaro pasikartojančio motyvo seka (ta pasikartojanti dalis berods yra vadinama raportu. Šita maža krautuvėlė iš tiesų kitokia. Apskritai vilnietėms šią parduotuvę galėčiau rekomenduoti. todėl darydavau paprastai: megzdavau. Ką daryti? Aš. visada gerosiomis akimis. y. apėjau kelias siūlų parduotuves Vilniaus centre. Pradedančiosioms iškyla problema. Nusprendusi nusimegzti pirmąją savo riešinę.lt (žiūrėkite galerija arba dienoraštis). ten yra ir labai gera biblioteka. Būna ir taip – mezgi ir supranti: 3 kartus išmezgus raportą – riešinė bus per siaura. nėra. nei laiko metodiškai spręsti šitą problemą. kaip numatyti. Jos pagalba pradžioje man buvo tikras išsigelbėjimas. kurioms pritrūkdavo rašto. Riešinė yra mezgama ripsu. Taip mezgant eilės viena šalia kitos sugula savotišku armonikos principu.

turėtumėt suprasit apie ką aš čia). gerosiomis akimis nusimegzkite trumpą pavyzdėlį ir suskaičiuokite. būtina įsitikinti. kad raštas ties siūle gražiai sueis). kuriais megsite riešinę. Taigi žinodama eilių skaičių galėsite pasirinkti tinkamo dydžio raštą. Suvertus karoliukus skaičiuojame taip (geras patarimas iš Juškienės knygos) – pirmus šimtą suskaičiuojame ir pagal juos išmatuojame likusią dalį. kuris be problemų sutilps į jūsų eilutes arba galėsite jį atitinkamai pakoreguoti (pvz. Karoliukų reikia įsipilti daug. tuomet bus paprasta vienu judesiu adata užkabinti kelis karoliukus. Stumkite karoliukus pro šią vietą itin atsargiai). Apskaičiuojama taip: suskaičiuojate. jei lieka viena kita eilė viršaus. . Tarp kitko. todėl plius minus viena dvi eilės didelio skirtumo riešinės apimčiai neturės..vienos iškilusios. Riešinės gali būti labiau prigludusios arba laisvesnės. kiek karoliukų reikės vienam raportui ir šį skaičių padauginate iš skaičiaus kartų. Gal nelabai aiškiai čia parašiau. Jei kiekvieną karoliuką ant adatos kabinsit atskiru judesiu. Veriami karoliukai taip: prie vilnonio siūlo galo priklijuojamas plonas siuvimo siūlas (sujungimo vieta turi būti glotni. Kitas variantas spręsti šią problemą (apie tai tik skaičiau. 2. bet jei pažiūrėsite į mezginį. Karoliukus susipilu į plastikinį stiklainio dangtelį. su kaupu. kiek vienai riešinei numegzti reikės karoliukų. Tada išmatuokite savo riešo apimtį. Verdama karoliukus šiek tiek uždedu viršaus. kiek eilių telpa į 1 cm. perstumkite ant vilnonio. kitos įdubusios. įverkite ploną siūlą į adatą ir imkite verti karoliukus. jei tarp raporto yra tarpelis. mano riešinių 1 cm telpa dažniausiai 4. Priklausomai nuo siūlo storio. Susiverkite karoliukus Kai išsirinkote raštą. pati nebandžiau) – iš siūlų. vėrimas labai užtruks. Taip tobulinant raštą. suskaičiuokite. pridėkite maždaug 1 cm ir žinosite. kiek iš viso eilių jums reikės. jį galima per eilutę dvi padidinti. rečiau 5 eilės. per daug nesukite galvos. Kažkiek karoliukų suvėrus ant plonojo siūlo. kiek reikės pakartoti raportą visai riešinei.

kai klaidą pastebi ne iš karto ir tenka nuardyti tris eiles… Užbaigiama riešinė parastai – dvi akys (pradedant pirmąja) sumezgamos į vieną. išmegztoji perkliama atgal ant kairiojo virbalo ir procesas kartojamas tol. Akis užmetu ant kartu sudėtų abiejų virbalų. Pirmą eilę išmezgu be karoliukų – ši eilė bus reikalinga susiuvant riešinę (jei joje bus karoliukų. Karoliukas atsiduria tarp dviejų akių. nepamiršdamos pakeliui palikti pakankamą karoliukų skaičių (matuoju iš akies). Kai mezgant riešinės geroji pusė (t. kuriuos pagal raštą reiks įmegzti. kad per jėgą jį reikėtų stumdyti) – bus labai sunku megzti. Riešinės dažniausiai mezgamos užmetus 50–55 akis (jei raštas smulkesnis.1. paskutinės ant dešinio virbalo) ir išmezgate sekančią mezginio akį. Rašte nuspalvintas kvadratėlis reiškia: pristumiate karoliuką ir išmezgate akį. Numezgusios eilutę su karoliukais būtinai pažiūrėkit. Mezgant akys turi gana lengvai nuslysti nuo virbalo. kol lieka vienintelė akis. Tuomet siūlą nukerpate (palikite pakankamą siūlo galą riešinei susiūti) ir jį ištraukite pro paskutinę akį. su karoliukais) yra atsukta į jus. y. Mezgama gana tampriai. Megzdamos po ranka turėkite rašto schemą. ar viskas gerai. nes iš tiesų vargina. užmetu tik 40). kai mezginį apsukate ir į jus „žiūri“ blogoji pusė. Tai labai pagreitins mezgimo procesą. Mezgimas Labai rekomenduoju nepatingėti ir suvertų karoliukų didžiąją dalį nustumti siūlu toliau. kai kas dvi numegztas eiles reikia perstumdinėti karoliukus. išmezgate eilę be karoliukų. Stumdykite mažomis dalimis. tuomet pagal raštą įmezginėjate karoliukus. Mezgama visą laiką geromis akimis (nepamirškit pirmąją akį nukelti neišmegztą). Mezginys neturi būti lyg priaugęs prie virbalo (taip. Būna apmaudu. jie susiuvant mezginio kraštus pasislėps siūlėje). Tuščias kvadratėlis: išmezgate akį. . bet neperspauskit. Įmezgama paprastai – pristumiate karoliuką prie jau išmegztos akies (t. y.

Siūlas kiek patempiamas. Susiuvami kraštai užkabinant skersinį siūlą tarp kraštinės ir tolesnės eilių. 4. kuri susidarys užbaiginėjant mezginį (kai sumezginėsite po dvi akis). bet aš bandžiusi nesu.Bebaigiant megzti riešinę papildomos paskutinės eilės be karoliukų mezgti nebūtina. Pirmoji riešinė baigta :) Dabar bereiks numegzti antrąją (antroji bent jau man mezgasi greičiau). Kruopščiai susiuvus siūlė mažai matoma. Štai ir viskas. Juškienės knygoje rašoma. Siuvant reikia stengtis. kad pasislėptų. nes ją atstos ta eilė. Susiuvimas Riešinė susiuvama iš gerosios pusės. kad sumegzti galima ir vąšeliu. Riešinės . abu mezginio kraštai gerai priglustų vienas prie kito ir susidarytų vidinė siūlė. kad raštas abipus siūlės gražiai sutaptų.

.

ucoz.http://rankdarbiai.com/forum/6-30-39 .

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful