an tv en nc Vi h gzata o or G łg

Ma sz a k Ka

o holenderski malarz postimpresjonistyczny o w ciągu swego życia cierpiał na napady lękowe i narastające ataki spowodowane zaburzeniami psychicznymi o zmarł w wieku 37 lat jako twórca .

Vincent Willem van Gogh urodził się 30 marca 1853 w wiosce Groot-Zundert położonej blisko Bredy w prowincji Brabancja Północna w południowej Holandii. Londynem a Paryżem. Po powrocie do Anglii otrzymał posadę grafia Bio . Lata wczesnej młodości van Gogh spędził pracując w firmie handlującej dziełami sztuki i podróżując między Hagą.

W marcu 1886 van Gogh przeniósł się do Paryża i odkrył francuskich impresjonistów. które tam znalazł. która charakteryzowała jego późniejsze prace. Później wyjechał na południe Francji i poddał się czarowi silnego światła słonecznego. a on sam wypracował . ziemistych odcieni i nie wykazywała ani odrobiny żywej kolorystyki. Jego prace stały się jaśniejsze kolorystycznie.Jego paleta w tamtym czasie składała się przeważnie z mrocznych.

Obaj stwierdzili. Wieczorem żona Ravoux spotkała go broczącego krwią. twierdził. . W brzuchu widniała rana. że rana nie jest zbyt groźna i nie ma potrzeby hospitalizacji[175]. że pożyczył broń. ale nie zjawił się na kolacji u rodziny Ravoux. pożyczonego od Gustave'a Ravoux.27 lipca 1890 w niedzielne popołudnie Vincent wyszedł. bo chciał postraszyć ptaki na polu. żeby malować. Okazało się. Wezwano doktora Mazéry i doktora Gacheta. że Vincent postrzelił się z pistoletu.

gdzie jego autorstwo jest podawane w wątpliwość . 150 akwarel.Twórczość Dorobek artystyczny van Gogha obejmuje 870 obrazów. ponad 1000 rysunków i 133 szkice listowe oraz pewną liczbę dzieł.

Cyprysy Pejzaż z przechadzającą się parą i księżycem (1890). Museu de Arte de São Paulo. São Paulo .

Gwiaździsta noc nad Rodanem (1888). Musée d'Orsay Pejzaże Kliknij. aby edytować style wzorca tekstu Drugi poziom ● Trzeci poziom ● Czwarty poziom ● Piąty poziom Gwieździsta noc nad Rodanem (1888) Musee d’Orsay .

a o m pozi oziom m p io zeci rty poz m Tr wa z ozio ● C p i ąt y ● P a ć st y to w r wzo y le u ekst ca t Kwiaty Martwa natura: wazon z piętnastoma słonecznikami(1888).d by e j. National Gallery w Londynie .

Fogg Museum . (1888).Autoportrety e wzo l ać sty dyt ow tekstu rca a by e ij. m pozio ziom i o eci p y poziom Trz art w ● Cz oziom ty p ● Pią Autoportret (dedykowany Paulowi Gauguinowi).

org/wiki/Vincen http://i2.pl/pgr347/319c671 .pinger.wikipedia.Wyszukiwarka http://pl.