Aktywacja świateł dziennych

adres 09-Centr. Zesp. Elektr., 07-kodowanie, klikamy na kodowanie długie gdzie korzystamy z plików L-Code, następnie w bajcie 0 zaznaczami bit 3 i 4 czyli światła do jazdy dziennej, proponuję łącznie dla Skandynawii i Ameryki Płn. ponieważ wówczas w przypadku nagłego hamowania hamulcem ręcznym nie zgasną światła dzienne, oczywiście przy tej opcji tył auta jest ciemny - jak to przy dziennych powinno być, po wybraniu funkcji wychodzimu ESC i klikamy "wykonaj" zaznaczam że w tej opcji światła zapalają się automatycznie bez przekręcania włącznikiem mi to pasuje bynajmniej nie zapominam, jeśli ktoś chce mieć palący się tył to zaznacza tylko dla Skandynawii Podobne kroki robimy np. przy aktywacji bądź dezaktywacji funkcji oświetlenia tj. cominghome czy Leaving-home z assistance driving light zaznaczamy bądź odznaczamy tzw. "ptaszka" przy wybranej pozycji

Przyciemnianie świateł do jazdy dziennej
adres 09-Centr. Zesp. Elektr., 07-kodowanie, klikamy na kodowanie długie - w bajcie 8 w pozycji Dec .... x 1 wpisujemy oczekiwaną wartość ściemnienia świateł - powód oszczędność żarówek, energii, osobiście mam na 50%, miałem początkowo na 30% ale kiepsko wg mnie to wyglądało, po wybraniu funkcji wychodzimu ESC i klikamy "wykonaj" Należy pamiętać aby po wpisaniu np. tych 50% przejść do następnego pola tabulatorem Tab aby niejako zatwierdzić a następnie ESC

Dezaktywacja dodatkowego ruchu wycieraczek
w adresie 09-Centr. Zesp. Elektr., 07-kodowanie, klikamy na rodzaj sterownika mamy tu bordnetz i wischer - klikamy na wischer i z istniejącego kodowania odejmujemy liczbę 2048, u mnie było kodowanie 00065493 gdzie po odjęciu 2048 wpisałem 00063445 - działa, już wycieraczka nie rozmazuje szyby, po wybraniu sumy kodowania klikamy "wykonaj"

Dezaktywacja kontrolki niezapiętych pasów bezpieczeństwa
adres 17-Zestaw wskaźników, 07-kodowanie, mamy tu kodowanie krótkie gdzie aby uzyskać odpowiadające nam funkcje dodajemy lub odejmujemy poszczególne sumy cyfr przy interesującej nasz opcji, jeżeli chodzi o pasy to z pozycji ?? czyli 00??x0x odejmujemy 02 i zapisujemy kodowanie funkcją "wykonaj" przykład: było 0003101 po odjęciu 02 z pola oznaczonego jako ?? uzyskuje się 0001101 identycznie sytuacja wygląda w przypadku aktywacji bądź dezaktywacji czujnika poziomu płynu do spryskiwaczy w tym samym polu ?? dodajemy do kodowania bądź odejmujemy od istniejącego 04

Elektr. Elektr.. wychodzimy poprzez klawisz ESC a następnie zatwierdzamy kodowanie. do 30%....domyślnie jest ustawiony sterownik bordnetz a następnie klikamy w kodowaniu długim na bajt 09. w związku z tym wchodzimy w adres 09-Centr. 07-kodowanie . więc każdy to robi na własne ryzyko wchodzimy w adres 09-Centr. żarówek H7 tak i tu zauważalnie wzrasta ich żywotność Regulacja natężenia tylnych świateł pozycyjnych Jeżeli ktoś chciałby uzyskać intensywniejsze światła pozycyjne tylne to również można zwiększyć ich natężenie. więcej nie radzę ponieważ będzie się zlewać światło pozycyjne ze światłem STOP-u Przednie kierunkowskazy jako światła postojowe a'la USA Trzeba jednak pamiętać.. że tak jak w przypadku ściemnienia i korzystania z dziennych tj.domyślnie jest ustawiony sterownik bordnetz następnie klikamy w kodowanie długie Bajt 2 i zaznaczamy "ptaszka" w bit 2 czyli Diagnoza lamp typu "zimnego" wychodzimy po przez ESC i zatwierdzamy kodowanie ..... Zesp.domyślnie jest ustawiony sterownik bordnetz a następnie klikamy na bajt 11 i w pozycji Dec: . domyślnie w pozycji Dec: ..Przyciemnianie przednich postojówek z uwagi na fakt iż założyłem postojówki niebieskie dołączone do kompletu żarówek philipsa blue vision postanowiłem zmniejszyć im "dawkę prądu" aby wydłużyć ich żywotność.. 07-kodowanie .. jest wpisana wartość 20 /20%/ można delikatnie zwiększyć np. Zesp. LED komputer nie rozłączał nam jej i nie wyświetlał błędu to po prostu dezaktywujemy diagnozę lamp adres 09-Centr. Elektr. Zesp. wychodzimy poprzez klawisz ESC a następnie zatwierdzamy kodowan Wyłączenie diagnozy lamp typu "zimnego" Jeżeli chcemy aby po włożeniu jakiejś inne żarówki niż dedykowanej np..domyślnie jest ustawiony sterownik bordnetz a następnie klikamy w kodowanie długie Bajt 7. . Muszę przyznać. wchodzimy w 09-Centr.. wpisujemy 80 Tabulatorem zatwierdzamy przechodząc do następnego pola. Zesp. ponieważ wiadome jest że wszelkiego rodzaju kolorowe żarówki są mniej żywotne od białych.ja wpisałem 30 /30%/ bo uznałem to takie rozwiązanie daje najlepszy efekt . jest wpisana wartość 0 /0%/ jeżeli chcemy mieć efekt a'la USA w pole Dec: wpisujemy .. 07-kodowanie . dlatego postanowiłem ustawić je na 80%.. domyślnie w pozycji Dec: .nie za dużo i nie za mało. Tabulatorem zatwierdzamy przechodząc do następnego pola.. Elektr. 07-kodowanie . że przy tym ustawieniu można stracić dowód rejestracyjny czy nie przejść przeglądu technicznego.

napinacza pasów bezp.francuski 4 . następnie w Adaptacja-10.angielski 3 . 06 napinacz pasa kierowcy.zesp.niemiecki 2 .poduszka nieaktywna można to również wykorzystać przed zakupem auta i sprawdzić. 04 boczna poduszka kierwowcy. -> Wybieramy kodowanie -> Pomocnik kodowania. czy poduszki są aktywne.elektr. dostępne języki: 1 ..Doświetlanie zakrętów Aby włączyć doświetlanie zakrętów przez halogeny (sterownik 30-bajtów) należy wykonać następujące czynności: Wchodzimy w 09. sterownik musi być co najmniej 21-bajtowy. wchodzimy w adres 15 . Muszą być włączone śwaitła mijania. w kanale 02 poduszka kierowcy.włoski 5 . czyli Zainstalowane światło nagłego (awaryjnego) hamowania. który chcemy zakodować.portugalski 7 . -> Wybieramy kodowanie -> Pomocnik kodowania. w kanale 01 jest poduszka psażera. Światła awaryjne przy ostrym hamowaniu Wchodzimy w 09. nie wyeliminuje to oczywiście w 100% oszustów montujących jakieś oporniki.bez tekstu 8 – czeski . w kanale 03 boczna poduszka pasażera. W Bajcie 23 zaznaczamy bit 2 i bit 3-4 Ja mam u siebie sterownik 30-bajtowy i mi działa. 05 napinasz pasa pasażera. Bajt-17 i zaznaczamy "ptaszka" w Bit-0.elektr. mimo wszystko warto to zrobić Procedura zmiany języka w zestawie wskaźników wchodzisz w adres 17-zestaw wskaźników /Instrument Cluster/.poduszka aktywna 1 . 08 pod głowy kierowcy.Centr.hiszpański 6 . w adaptacjach wchodzimy w kanał 004 czyli Język i wpisujemy odpowiednią cyfrę dla języka. rezystory itp..Centr. następnie w Adaptacja-10.airbag.zesp.po wpisaniu nowej wrtości nie przechodzimy tabulatorem bo ginie podświetlenie pola TESTUJ/ 0 . następnie klikamy Testuj i Zapisz. w pole "Nowa wartość" wpisujemy 1 i klikamy "Testuj" a następnie "Zapisz" /WAŻNE . 07 poduszka głowy pasażera. Dezaktywacja poduszek powietrznych.

. wartość z kalkulatora wpisujesz w okno "software coding" pamiętając że liczba ma być 8mio cyfrowa.obowiązkowy 1. po środku u góry masz rozwijaną listę 4. 2. Celem instrukcji jest włączenie funkcji auto zamykania szyb/szyber dachu w samochodach z czujnikiem deszczu/zmierzchu.com. Instrukcja oryginalna: http://www.szybsza reakcja hamulców Włączenie auto zamykania szyb podczas deszczu. funkcja działa kiedy nasze auto jest zamknięte z pilota (nie testowane z kluczyka). 00471077 11. odczytujesz wartość z pola "software coding". Instrukcja powstała na podstawie instrukcji włączenia tej opcji w VW GOLF V umieszczonej na stronie my-gti. tam gdzie kliknąłeś HEX musisz zmienić z powrotem na DEC.Elektronika hamulców -> Funkcja 10 (Adaptacja) -> Kanał 09 -> Wartość 0 (Standard / średnia) zmienić na 2 (duża) UWAGA. do pierwszej cyfry dodajesz 4 (najlepiej w kalkulatorze 40000).większa siła hamowanie przy małym wciśnięciu pedału hamulca .Wzmacnianie siły hamowania: -> STG 03 . wybierasz ostatnią pozycję.my-gti. da wartość 471077 10. po połączeniu się vagiem z autem wybierasz 09-Centralny zespół elektryki. z powodu większej siły hamowania musisz się wpierw przyzwyczaić nie na trasie! Zmiany: . otwierasz kalkulator Windowsowski w widoku naukowym i wpisujesz tą wartość (pierwsze zera możesz sobie odpuścić) 7. "RegenLichtSens" 5. wybierasz kodowanie i powinieneś mieć takie coś: 3.com/204/volkswagen-go . nd-sunroof krok 1 . np.. daje nam 73025 9. klikasz po lewej stronie kalkulatora na HEX i otrzymujesz wartość szesnastkową 33025. 8. klikasz "WYKONAJ" i rozłączasz się z samochodem . 00208933 (najlepiej zapisać ją sobie gdzieś żeby przy błędzie można było wrócić do starych ustawień) 6.

jedyne problemy jakie mogą powstać po przekodowaniu to co jakiś czas błąd “02071 – Local Databus004 – No Signal/Communication – Intermittent” który i tak nie wpływa na działanie. krok 3 . CH i LH będą działać w takiej pozycji: Oświetlenie przestrzeni nóg w czasie jazdy Ambiente -> STG 09 . wysiadamy z auta i zamykamy pilotem 3. wybieramy kodowanie 3.test 1. zmieniamy BYTE 9 z 04 na 02 (odhaczamy bit 2 a zahaczamy bit 1) po wykonaniu tej operacji na FIS powinna pojawić się w zakładce SETTINGS CONVENICE nowa opcja: RAIN CLOSE. maksymalnie 60 sekund. łączymy się z 46-Modułem Komfortu 2.włączenie dodatkowego menu na FIS sprawdzone!!! na module komfortu 3C0 959 433 K oraz 3C0 959 433 M oraz 1K0 959 433 BT 1. OFF i BACK. Aktywacja Coming i Leaving Home Opis pasuje na pewno do centralki 30 bajtowej -> STG 09 .krok 2 .com napisali że jeśli tylko jest czujnik to tą opcję powinno dać się włączyć. na my-gti. uchylamy jeden lub więcej okien 2. ma 3 pola wyboru: ON.Centralka elektryczna -> Kodowanie 07 -> Długie kodowanie -> Bajt 0 > Bit 5 aktywować Bit 7 aktywować Bajt 2 > Bit 4 zdezaktywować Bajt 21 > Bit 6 zdezaktywować Bajt 23 > Bit 5 zdezaktywować Jeśli auto posiada MFA lub MFA+ w menu odpowiedzialnym za komfortowe kierunkowskazy pojawią się nowe opcje: Tak wygląda menu po wejście w CH lub LH: Opcje można właczyć/wyłaczyć jak również ustawiac czas w odstępach co 10 sekund. wybieramy pomocnik długiego kodowania 4. po 2-5 min polewamy/spryskujemy czujnik wodą jeśli okna/szyber dach się zamkną to wszystko jest ok.Centrala elektryczna . Jeśli posiadamy włącznik bez opcji AUTO.

zmiana dawki paliwa wykorzystywanej w czasie jazdy standardowo jest 0 z możliwością regulacji do 300.11> (lub <Sec. tryb Sportowy.04> Wybierz grupę <060> i naciśnij przycisk <Go!> Aktywuj podstawowe ustawienia naciskając na górze przycisk <ON/OFF/Next> Po wciśnięciu w/w przycisku pierwsze pole powinno wskazywać "OK" Naciśnij przycisk <Done.wartość zmienna /oznacza że możemy regulować/ . in.-> Kodowanie 07 -> Długie kodowanie -> Bajt 16 >Bit 7 aktywować Zmiana .16>) Wprowadź wartość 40168 aby odblokować podstawowe ustawienia Naciśnij przycisk wykonaj <Do it> Następnie przejdź do <Basic Settings . że kierownica nie poruszyła się (najlepiej cały czas trzymać ją ręką na wprost) Nie wyłączaj silnika (zapłonu) Kodowanie na włączonym silniku: Sensor for Steering Angle (G85) Wybierz z menu VCDS <44 .. kilka MPV.zwiększenie dawki paliwa /poprawa rozruchu na ciepłym . skoro nic to nie kosztuje a może pomóc Zmiana natężenia /siły/ układu wspomagania /dot. następnie w Adaptacje . w kanale 01 mamy mozliwość zaadaptowania 15 pozycji siły wspomagania /m. użytkownik .Access .08> .wg opinii niektórych userów pomogło przyśpieszając rozruch przy ciężkim odpalaniu na ciepłym. układu elektromechanicznego/ logujemy się do sterownika 44-Wspomaganie. choć w moim Mk5 nie przynosiło oczekiwanego skutku Adaptacja – kanał 01 .1. 2 itp. Go Back> --------------nie jest to wymagane----------------------Żeby się upewnić.Steering Assist> następnie wybierz <Coding-II . kilka pozycji normal. jeśli komuś ciężko odpala na ciepłym silniku a posiada VCDS-a to warto spróbować i zwiększać. przytrzymaj) (tak aby wróciła idealnie do środka) Delikatnie rusz pojazdem i pokonaj krótki dystans nie przekraczając 15km/h (może być 10-15 metrów) Po przejechaniu na prostych kołach w/w odcinka zatrzymaj pojazd z kołami cały czas na wprost (nie gaś silnika) Upewnij się. że podstawowe ustawienia powiodły się wejdź do <Measuring Blocks . GTI../ dla przykładu powiem że u mnie na pozycji 15 kierownica kierowała niemalże sama Sensor skrętu: Zanim rozpoczniesz kodowanie: Podepnij VCDS i uruchom pojazd Skręć kierownicą jeden obrót w prawo (1-2 sekundy przytrzymaj) a następnie jeden obrót w lewo (to samo.10.

Go Back> oraz <Close Controller. Blocks .5* Naciśnij przcisk <Done. Go Back> a następnie <Close Controller. Go Back . 15 ON" Następnie wybieramy przycisk <Done.Steering Assist> i przejdź do <Meas. Go Back . specyfikacja powinna wyświetlać "Term.06> --------------nie jest to wymagane----------------------Kolejna rzecz to Adaptacja Steering Limit Stop Silnik dalej pozostaje uruchomiony Wyśrodkuj kierownicę i przytrzymaj ją przez około 5-10 sekund Skręć kierownicę do końca w lewą stronę i przytrzymaj przez około 5-10 sekund Skręć kierownicę do końca w prawą stronę i przytrzymaj przez około 5-10 sekund Wyśrodkuj kierownicę Wyłącz silnik i zapłon Następnie włącz zapłon Odczekaj 5-10 sekund Kontrolka kierownicy powinna się wyłączyć .5* i +1. wartość powinna wskazywać między -1.06> OPISY BLOKÓW POMIAROWYCH TDI PD .08> Wybierz "Group 001" i naciśnij przycisk <Go!> Pole drugie pokazuje: Steering Torque Sensor (G269) Następnie: Skręć kierownicę dwukrotnie: najpierw do końca w lewo (przytrzymaj 1-2 sekundy) i od razu w prawo (1-2 sekundy) .jeśli nie to zrób krótką jazdę testową (u mnie nic to nie pomogło) Ostatnia rzecz to: Sprawdzenie Steering Torque Sensor (G269) Zanim rozpoczniesz zabawę z kierownicą: Zapłon włączony Silnik uruchomiony Wybierz z menu VCDS <44 . żółta kontrolka kierownica znikła i włączyło się wspomaganie kierownicy) Dla weryfikacji przejdź do "Group 004" i naciśnij przycisk <Go!> Pole drugie: Power Supply (Terminal 15).wartość Torque podczas kręcenia powinna się zmieniać.wybierz Group 007 i naciśnij przycisk <Go!> Sprawdź pole pierwsze. Następnie wyśrodkuj kierownicę (w moim przypadku w tym momencie problem ustąpił.

000 dynamicznie 000 statycznie 001 statycznie .dawka wtryskiwanego paliwa .

ocena EGR .komentarz do 001 003 statycznie .

komentarz do 003 004 statycznie .sterowanie zaworu PD .

.ocena temperatur płynu chłodzącego. powietrza i paliwa /przy okazji ocena sprawności czujników temp.004 komentarz 007 silnik zimny wyłączony .

007 komentarz 008 dynamicznie .ograniczenie dawki wtryskiwanego paliwa .

008 komentarz 010 .ilości powietrza /ocena przepływomierza .

010 komentarz 011 dynamicznie .regulacja ciśnienia doładowania .

011 komentarz 013 .bieg jałowy regulacja spoczynkowa .

status zaworu pompowtryskiwacza .013 komentarz 018 .

018 komentarz 023 .ocena tzw. BIP-ów czyli reakcji zespołu pompowtryskiwacza na impuls elektromagnetyczny .

-> Teraz w ciągu 5 sekund od zamknięcia drzwi naciśnij przycisk UNLOCK (otwieranie) w niedopasowanym jeszcze pilocie. np.z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). zaczekaj 5 sekund po czym naciśnij przycisk UNLOCK (na nowo zakodowanym pilocie). Korzystając z programu VCDS wykonaj następujące czynności: ->[Wybór] ->[46 .: "0001" informuje o tym. że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika. ->[Zapisz] Teraz masz ok. Dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania spowoduje zapisanie pilota na drugiej pozycji pamięci. Rezultatem tej czynności powinna być wartość "0011" w polu nr 2. Jeżeli powyższa procedura nie działa .VCDS podpowiada dymkiem że wartości są w normie jeśli się mieszczą pomiędzy -150.przycisk UNLOCK (otwieranie). Korzystając z programu VCDS wykonaj następujące czynności: ->[Wybór] -> [46 . . -> Po zakończeniu ustalania pozycji programowanego w danej chwili pilota. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).Moduł komfortu] lub [35 Centralny zamek] ->[Bloki pomiarowe . a przed rozpoczęciem procedury dopisania pilotów w polu nr 2 w grupie "003" bloków pomiarowych widniała wartość "0001".08] ->Wybierz grupę "003" ->[Idź!] -> Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika.+150. kanał "01" nie są dostępne . ale opinie są na ten temat różne Dopasowanie pilotów zdalnego sterowania VW. Przykład: -> Jeżeli chcesz zaprogramować nowy pilot zdalnego sterowania.tzn. ->[Testuj] ->Upewnij się. 1.na trzeciej itd... -> W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max.nie pilotem!) używając do tego kluczyka zespolonego razem z niedopasowanym jeszcze pilotem (zamykaj drzwi kierowcy). Ilość naciśnięć przycisku UNLOCK odpowiada za pozycję pilota w pamięci sterownika.Moduł komfortu] ->[Adaptacja .10] ->Wybierz kanał "01" [Odczytaj] -> W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość. trzykrotne .. -> Teraz zamknij samochód od zewnątrz ("ręcznie" . 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania.postępuj następująco: -> Jeden z kluczyków pojazdu (stary . Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. 2.. 1 sekundę) . Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. powinieneś nacisnąć przycisk UNLOCK dwa razy.po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania .

. Naciśnij UNLOCK .Centralny zamek] ->[Bloki pomiarowe .aby otworzyć. -> Umieść w stacyjce pojazdu kluczyk z nowo zakodowanym pilotem. Sprawdź działanie pilota: naciśnij przycisk LOCK aby zamknąć pojazd. Włącz zapłon ale nie uruchamiaj pojazdu. pole nr 2 powinno wskazywać np. [Wybór] ->[46 .-> Wyłącz zapłon i wyciągnij kluczyk ze stacyjki. wartość "0011".Moduł komfortu] lub [35 .08] ->Wybierz grupę "003" -> [Idź!] Nawiązując do podanego wyżej przykładu.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful