You are on page 1of 3

POSTUP NA GELOVÉ NEHTY

1. DEZINFEKCE – ruce nastříkáme dezinfekčním sprejem, pak už na nic nesaháme a věnujeme se pouze vytváření nehtů 2. KŮŽICKA – kůžičku zatlačíme dřívkem nebo kopýtkem 3.

PODLE ZVOLENÉ TECHNIKY ZBROUSÍME NEHTY:
a) ŠABLONKY = delší nehty b) TYPY = kratší nehty + zbrousit celou plošku nehtu černým pilníkem a zkontrolujeme pod lampou, zda-li je ploška nehtu správně zabroušená

4. NANESEME PRIMER – pouze!!!! na přírodní nehet 5. VÝBĚR TYPU – NESMÍ se roztahovat (praskal by), ale musí přesně pasovat na nehet, případně můžeme brousit hranky 6. LEPENÍ TYPU a) na celou čepičku včetně hranek a postraních okrajů naneseme lepidlo b) typ přiložíme k okraji nehtu a pomalu a rovnoměrně přitiskneme NEHET na Typ (NIKDY!!! obráceně) – s typem se nehýbe c) nechá se lepidlo zaschnout, na typ se moc netlačí a nakonec se kraje typů přidrží špičkami nehtů, aby lepidlo dobře chytlo i na krajích d) zbytek lepidla otřít (třeba dřívkem nebo buničiou) e) !!! první nalepíme všechny nehty a potom až začneme zkracovat (abychom měly všechny nehty souměrně zkrácené) 7. STŘÍHANÍ A ZKRACOVÁNÍ – hybnou část gilotiny (=kleští) vložíme do jamky mezi palec a ukazováček a směřujeme směrem k ruce – druhý konec typu přidržujeme volnou rukou, to nám umožní zkracovat typ rovně, podle požadovaného ukončení si nastavíme úhel gilotiny (kolmo, šikmo…) 8. TEKUTÝ PILNÍK – na přechod mezi přírodním a umělým nehtem naneseme tekutý pilník a postupně černým pilníkem zbrousíme přechod mezi přírodním a umělým nehtem (plynulými, jednosměrnými tahy), nebrousíme moc velkou plochu, aby se nám nehet moc neztenčil, následně zarovnáme postranní a přední hranu nehtu a nepilovanou plochu nehty zdrsníme růžovou kostkou (pro lepší přilnavost gelu) a očistíme buničinou nebo oprášíme štětcem 9. 1. FÁZE GELU (PODKLADOVÁ) - naneseme malou vrstvu gelu (nenanášíme až k okraji!! cca 2 mm od kůžičky, pokud by se nám gel dostal moc blízko ke kůžičce, můžeme ho setřít (ještě nezapečený) pomerančovým dřívkem a tím zabráníme případnému odchlipování gelu) a necháme 1 minutu zapéct v peci pozn.: pokud děláme nehty nástavbou, 1. vrstva se nedává

fázi gelu (díky jeho velké hustotě) 2. DROBNÉ OZDOBY (FLITRY. flitrový gel můžeme dát už hned na 1. fáze + bílá špička – a naneseme velkou kuličku 2. fáze. BÍLÉ ŠPIČKY – „jehlou“ rozmícháme gel (aby se rozmíchala usazenina). vrstva 2. fázi gelu ZÁVĚR: Po nanesení všech vrstev 2. vrstva 2. vrstva 2. Tenhle krok potom opakujeme ještě jednou POKUD: budeme na nehet nanášet nějaké ozdoby. aby okraje francie byly perfektní. ALOBAL) – 1. VELKÉ OZDOBY(KVÍTEČKA. ALE nanášíme ji od půlky nehtu do středu a lehce jej roztíráme do stran a na hranu nehtu (střední část nehtu bývá nejvíce zatěžována.10.) – 1. LAKOVÁNÍ – lakujeme zabroušené nehty a naneseme už jenom 3. 2. typy = 2 vrstvy). musíme tomu přizpůsobit postup: A. zapiluje se a nanese se už jenom 3. fáze gelu (kvůli lesku) – potom už jenom nehty potřeme olejíčkem a namasírujeme. proto v ní musí být největší vrstva gelu). DALŠÍ VRSTVA 2. fáze a zapečeme ( musí být dostatečná vrstva. FÁZE GELU (MODELOVACÍ) – opět naneseme slaboučkou vrstvičku na nehty a zapečeme pozn. fáze a do nezapečené vrstvy vkládáme ozdoby a zapečeme. FÁZE – po vytvrzení naneseme další vrstvu 2. fáze + II. můžeme je uhladit (otřít) štětečkem 12. fázi.: výpotek se stírá až po poslední vrstvě 11.: 1. naneseme gel na malíček levé ruky a dáme zapéct. mezitím pracujeme na ruce pravé a tak se postupně dostaneme až k palcům) nakonec dáme obě ruce (propletené) najednou vytvrdit (kvůli velké vrstvě gelu) pozn. fáze D. PUDR. aby se nám glitry neroztahaly po celém nehtu E. ozdobu do ní ponoříme a pokračujeme dál podle standardního postupu B. nehet utřeme CLEREM a lehce zabrousíme růžovým bločkem. CÉDÉČKA. NÁLEPKY – lepí se na kompletně zpracovanou 2. abychom si nezašpinily gel a po zapečení naneseme ještě jednu vrstvu 2. fáze jenom na špičky nehtů. . nabereme malou „kuličku“ a naneseme ji do středu špičky nehtu a postupně ji roztíráme do stran – do „linie úsměvu“ a opět gel perfektně zapracujeme do hranek a necháme každý nehet zvlášť vytvrdit (př. fáze gelu (přírodní nehty = 4 vrstvy. fáze + I. naneseme ještě jednu vrstvu 2. GLITROVÉ ŠPIČKY: I) II) GELOVÉ – velká vrstva – musí se tomu přizpůsobit další kroky PRÁŠKOVÉ – do „mokrého“ gelu – používáme jiný štěteček. fáze do středu nehtu. fáze + I. aby se po pilování ozdoby nepoškodily) C. oprášíme – otřeme a aplikujeme dvě tenké vrstvičky 3..

spíše se používají na akrylovou metodu. ozdoby…) POZNÁMKA: Jednofázový gel se používá spíše na doplnění. . třetí vrstvu už modelujeme požadovaný nehet a zbrousíme podle potřeby – špičky by měly být trošku tenší. aby se dal dobře podložit a na předem ošetřené nehty (opilované + primer) naneseme jednu vrstvu speciálního gelu – jen na nehet! a druhou. ale je možné udělat doplnění i s třífázovým – opilujeme původní vrstvu a pokračujeme stejným postupem Ozdobné perličky nejsou vhodné do gelu. protože se dál pokračuje stejným postupem od 2. fáze (+ francie. který by měl být trochu delší.NADSTAVOVÁNÍ ŠABLONKOU Správně nastavíme šablonku pod nehet.