2.vize ve final soruları en altta da 1.

vize soruları yazıyor -Polykletiosun 3 eseri -Meleopolis-Pynix Tepesi -Patetik ifade -Polykleitosun ponderasyonuna ne ad verilir? -2 tane grup heykeli -parthenonun alınlığındaki konu -athena parthenos kimin eseri -zeus olympia -klasik dönem kaça ayrılır -delphideki hazine binasının özelliği -athena promachos özelliği ve nerede -chamres koresinin özelliği -4. yy heykeltaşları -olympiadaki nike kimin eseri -2 tane kymation ismi -polis ne zaman ve nerede kuruldu -olympia zeusun alınlıklarında ne işlenmiş -korfudaki tapınakta ne işlenmiştir -italyanın güneyinden 2 kent adı -olympia hangi bölgenin kentidir -geometrik dönem kaça ayrılır -phidiastan 2 heykel ismi -klasik dönem sert üsluptan 2 heykel adı -150 üyesi olan meslisin adı -yapı malzemesi nedir? -Brauron kime adanmıştır? -odyseus kimi kör etmiş -iki taş nasıl tutturulur? -poilikile nedir?

1.vize soruları -6 yy İonia lı 4 filozof -2 bronz eser -ion düzeninin sütun üstündekı bölümlerinden 4 tanesini yaz -dor köşe sorunu nasıl çözüldü -Diadumenos kimin eseri -theogonia kimin eseri -geometrik dönemi tarihleriyle yaz -Tapınaklardaki bölümler -Zeus olimpia kimin eseri

-Salamis ölçü birimlerinden bir kolun uzunlugu ne kadardır? -yumurta silmesinin adı(ion kymationu) -duvar örgü sistemlerinden 4 tanesini yazın -klasik dönemi alt döenmlerini tarihiyle yaz -yunan mimarisi nelerden oluşur -mimaride duvarlar ne ile tutturulur(zıvana ve kenetlerle) -kenet çeşitleri .

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful