eveet bu acı gerçekleri ifşa etmenin vakti geldii.. osmanlı devleti tıpkı zamanında a milii takımın dünya 3.

sü olması gibi hiç bir ciddi rakibini yenememeştir.. 1. yıkılmaya yüz tutmuş gelenin gidenin vurduğu bizansı yendi 2. adı sanı duyulmamış balkan prensliklerini yendi 3. adı sanı duyulmamış türkmen beyliklerini yendi 4. avrupanın 2.liginde oynuyor diyebileceğimiz macaristanı yendi 5. avrupanın 2.liginde oynuyor diyebileceğimiz sırbistanı yendi 6. ilk ciddi rakibi memlüklerdi zarzor yendi 7. avrupanın orta seviye takımlarından avusturya'yı iyi oynamasına rağmen yenemedi, viyana alınamadı hatice değil netice önemli 8. portekizliler denizlerde osmanlının eline baya bir verdiler 9. gerileme dvriyle beraber herkes osmanlının eline verdi gördüğünüz gibi osmanlı imp bildiğiniz kıytırık ufak tefek devletleri yenerek genişledi üst turlarda ciddi rakiplerine karşı hiç bir başarısı yok

beyler en daşşaklı türk devleti avrupa hun devletidir. roma'yı haraca bağlayan, papa'yı italya'da po ovasında diz çöktürüp yalvartan, o zamanın en savaşçı kavimleri olan germenleri yani ostrogot ve vizigot devletleri ile lombard, gepid,sakson ve alanları önüne katıp kovalayan, avrupanın etnik yapısını ve siyasi haritasını değiştiren avrupa hun devletidir.

ccc yaşasın büyük başbuğ atilla ccc

insanlığı bi katkısı oldu mu? hayır. hat sanatı zaten araplarındı. alınan yer bugünkü eminönütopkapı arası . 3 kıtaymış. bu gün nerde sorunlu gelişmemiş bölge var hep zamanında osmanlı tarafından yönetilen yerler. kazandığı savaşlarda sikimsonik savaşlar. 600 yıl hüküm sürmesi tamamen barbarlıktan. bilimde bi tane elle tutulur gelişme göster osmanlıdan kalma. anca yoğurt dersin a.. ruslar her savaşta elimize veriyordu. insanlığa zerre katkısı olmamış osmanlının. ama aç bak romaya bizansa bak neler neler olmuş. kanuniden sonra gerisim geri gitti hep. zaten balkanlarda da pek uzun süre kalmadı osmanlı. 600 yıl boyunca halkını cahilliğe mahkum etti..... kliseleri cami yaptı... @19 yok ebesinin ammı amk. age of oyanamıyoruz burda.. kurak çorak afrika topraklarını kim siksin lan embesil. çini desen her toplumda var. ama işgal ettiği devletlerin hepsinin bir katkısı var özellikle yunanlıların. bi tane lan. lan minyatür dediğin şeyi çinliler yaptı. . italyada var mıydın.gerisi tırı vırı. ispanyada... türmenleri alevileri katletti. balkanlarda dahil. ee ne getirmiş yerine? cami ! bu kadar amk. toplar filan ben de alırım . toprak genişliği önemli değil. biz daha montajını bile zor yapıyoruz fatih'in istanbulu almasını da abartıyoruz zaten . orsunun alayı devşirmeydi.q . @258 he amk hat çini ebru sanat. bu kadar açık ve net.. neden? çünkü osmanlı yüzünden hem bilimde hem sanatta geri kaldılar.. ruslar avrupa devletleri ile çıkar savaşı olmasa istanbula giriyorlardı nerdeyse. işgal ettiği yerlere ne bilim götürdü ne sanat. hayır zaten saydığın 3 şeyde beş para etmez ... baba savaşları hep kaybetmişiz. sikimsonik devletleri yendik. bu gün kullandığın bilgisayarı bile adamlar yapmış. yoktun. yok gösteremezsin.. vergi aldı asker aldı. ben sana tiyatro felsefe diyorum sen bana hat sanatı ebru diyorsun amk. tramwayla 10 dakika . bana da versinler eşek gibi ordu..osmanlı dediğiniz ülke güzelim aristonların sokreteslerin yetiştiği tiyatronun sanatın her türlüsünün olduğu ege topraklarını işgal etmiş. lisede felsefe dersinde az çok görmüşsünüzdür.

rum. @1 e karsıt görüste olanların hepsi ana avrat düz gitmiş. şöyle iyidik böyle savastık diye avutulan bir neslin şimdi neden oy kullanamadıgını.@1 e helal olsun cesaret eden biri cıktı şunları yazmaya. buna rağmen bir sürü padişahın kellesini uçurdular. çöllerde savaşmaktı. kahramanlık hikayeleriyle avutulun amk salakları. gerçek türkmenlerin payına düşen ise.. ayrıca osmanlının zenginliği ve ihtişamından yararlananlar sadece istanbul'daki saray erkanı ve çevresiydi. onların da hepsi sırp devşirmesiydi. evinden yurdundan uzakta. tarihindeki yanlıslıklardan ders cıkarmayan. orhan'dan sonraki tüm padişah anaları sırp. dağlarda. yeniçeriler sadece istanbul'daki devşirme paşaları ve sarayı korumakla görevliydi. bilemedin diyebilir misin bana dünyanın sonu gelmeden?bir gün diyorum sonucta. osmanlı'da osman'dan sonra hiç bir padişah türk kızıyla evlenmedi.300bin kişi gitmiş 10bin kişiyi yerle bir etmiş başarı diye övünün amk salakları osmanlı ekonomisi tamamen kendinden zayıf devletlerin üzerine çöküp. istanbulu fetettik diye bagırın cagırın yok peygamber demiş de yok kurandaymıs da. yani tam bir asalak yaşam. o çok gurur duyduğunuz mehteran takımı ve yeniçeriler de asla savaşa girmezdi. .2 yol 2 hastane yapımıyla nasıl kandırıldıgını anlamak güç degil.maltayı bile alamamış gerizekalılar. venedikli.amk cahilleri işiniz gücünüz sövmek edit:sonuna kadar türküm ama osmanlının avradını sikim. rus. ekonomi de çöktü... yine devşirme sırplardan oluşan.bende derim amk birgün amerika yıkılacak. fransızdı. onların hazinesini istanbul'a aktarma ve bu ülkeleri haraca bağlama üzerine kuruluydu. zorla müslüman yapılmış bu kadınlar hiçbir zaman kendi dinlerini ve etnik kimliklerini unutmadılar ve padişah olan oğullarını da türk düşmanı olarak yetiştirdiler. viyana kapılarına dayanıp da genişleme durunca. savundugunuz şeyi tarihi belgelerle ispat edip adamı sikmek varken neden küfür ediyosunuz evladım.

sırp.osmanlı devleti 600 yıl boyunca anadolu türk halkına zulmetmiş. ermeni. rum karışımı yönetici kadrosu olan bir oluşumdu. . onun sırtından geçinmiş.