Gabrielis Garcia Marquezas neseniai pasitraukė iš viešojo gyvenimo dėl sveikatos – limfos vėžys.

El Arco de Triunfo, Francia

Šis visame pasaulyje žinomas Kolumbijos rašytojas pasiuntė atsisveikinimo laišką bičiuliams. Štai tas jaudinantis laiškas.

Luminaria de Notre Dame

veikiausiai neišsakyčiau atvirai visko. kad esu skudurinė marionetė. tačiau tikrai visuomet apmąstyčiau tai. El Puente Artes al amanecer .Jei Dievas nors valandėlei pamirštų. ką sakau. ką galvoju. ir dovanotų man dar dalelę gyvenimo.

ką jie man reiškia. kiek jie kainuoja. bet pagal tai. El Concièrgerie al cambio .Vertinčiau daiktus ne pagal tai.

praleistą užmerktomis akimis. svajočiau daugiau. Susivokiau. jog kiekvieną minutę.Miegočiau kur kas mažiau. Plaza de La Concordia . netenkama šešiasdešimt sekundžių šviesos.

kai kiti sėdinėja. atsibusčiau. mėgaučiausi puikiais šokoladiniais ledais. kada kalba aplinkiniai.Vaikščiočiau tuomet. Plaza de La Concordia al amanecer . kai kiti dar miega. Klausyčiausi.

Jei Dievas dovanotų man dar dalelę gyvenimo. rengčiausi labai paprastai. París desde el Louvre .

apnuoginęs ne tik visą kūną.Tysočiau kniūbsčias saulėje. Fachada del Quai de Borbón & su reflexión . bet ir sielą.

Jardín de Luxemburgo . Fuente Medicinal.Nudailinčiau Benedetti poemą Van Gogho svajomis apie žvaigždes ir drauge su Serrato daina padovanočiau kaip serenadą mėnuliui.

Savo ašaromis laistyčiau rožes. París en luna creciente . idant pajusčiau skausmingą spyglių dūrį ir švelnų jų žiedlapių bučinį.

Dieve mano. Los pasos del Foro de Halles . jeigu aš turėčiau dar nors dalelę gyvenimo… Nė dienos nepraleisčiau nepasakęs aplinkiniams. kaip aš juos myliu.

gyvenčiau įsimylėjęs meilę. kad jie man mieliausi.Kiekvieną vyrą ir kiekvieną moterį įtikinčiau. El Hotel de Ville Paris .

manydami. kai pasensta. kad jie klysta. jog pasensta.Įrodyčiau žmonėms. jog neturi jėgų įsimylėti. jie nežino. kai liaujasi mylėję! El Instituto de Francia .

tačiau skraidyti jie turėtų išmokti patys vieni. Seneliams paaiškinčiau. El Instituto de Francia & el Puente Nuevo . kad mirtis ateina ne podraug su senatve. o su užmarštimi.Vaikams duočiau sparnus.

nesuvokdami. aš iš jūsų išmokau tiek dalykų… Sužinojau. kad visi trokšta gyventi kalno viršūnėje. kad tikroji laimė yra kopimas į tą kalną stačiu jo šlaitu. Desde el Puente de Artes el amanecer .Žmonės.

Jardín de Luxemburgo . susieja jį su savimi visam laikui. jog kai tik ką gimęs mažylis savo mažame kumštelyje suspaudžia tėvo pirštą.Supratau.

Suvokiau. kad žmogus turi teisę iš aukšto žvelgti į kitą žmogų tik tol. Brazo de Seine desde la Isla Saint Louis . kol padeda jam atsikelti.

Iš jūsų išmokau begalės dalykų. tačiau prisipažįstu. Durmiente . jog daug kuo jau nebegalėsiu pasinaudoti.

ką galvoji. ką jauti. ir daryk tai. Fachada de la calle de Rivoli Tuileries desde el jardín .Visuomet sakyk.

kad šiandien bus paskutinis kartas. kad galėčiau pabūti tavo sielos angelu sargu. Montmartre . kai matysiu tave miegantį. stipriai apkabinčiau ir melsčiau Viešpatį.Jeigu žinočiau.

apkabinčiau tave ir pabučiuočiau. kai matysiu tave. išeinantį pro duris.Jei žinočiau. kad šis kartas bus paskutinis. idant galėčiau dar kartą padaryti tą patį. La Isla de Cité Desde el puerto de la Kyriad-de-Ciudad . o paskui vėl pašaukčiau.

Jeigu žinočiau. Notre Dame de París desde el Puente de Archevéché . idant galėčiau klausytis jų be galo. kad paskutinį kartą girdžiu tavo balsą. įrašyčiau į juostelę visus tavo žodžius.

Jeigu žinočiau. pasakyčiau. kad myliu tave. Brazo de Seine desde la Isla Saint Louis . jog tu šitą jau žinai. Nemanyčiau kvailai. jog dabar matau tave paskutinį kartą.

ir šiandien yra paskutinė mums likusi diena. kaip aš myliu tave ir kad niekuomet nepamiršiu tavęs. tad man labai maga pasakyti tau. ir gyvenimas mums suteikia dar vieną progą reikalams sutvarkyti. Panorámica de París y Defensa . tačiau galbūt aš klystu.Visuomet išaušta rytojus.

nei senam.Rytojus neužtikrintas niekam – nei jaunam. Pedal de la Torre Eiffel . kai matai tuos. kuriuos myli. kad šiandien jau paskutinis kartas. Gali būti.

Todėl nelauk daugiau. apkabinti. tai. París bajo la lluvia . ką esi sumanęs. tikrai gailėsies dienos. kai buvai labai užimtas ir nesuradai laiko padaryti aplinkiniams ką nors gera. pabučiuoti. daryk šiandien. nes jei rytojus daugiau neišauš. kai nesuradai laiko nusišypsoti.

būtų šalia tavęs. kuriuos myli. jog tie.Stenkis. kad juos labai myli. mylėk juos ir elkis su jais maloniai. pašnibždėk jiems į ausį. La Conciergerie y el lugar de Châtelet .

Surask laiko ištarti jiems: man labai gaila. El puente Alexandre III . ačiū bei visus kitus meilius žodžius. atleisk man. kokius tik žinai. prašom.

Paprašyk Viešpatį stiprybės ir išminties išsakyti jas. Gabriel García Márquez Muelle del arrepentimiento de Bourbon Adaptacija zmjg@ .Niekas neprisimins tavęs dėl tavo slaptų minčių. kad jie tau neapsakomai svarbūs. Parodyk savo draugams.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful