EŞARP BAĞLAMA SANATI -VAKKO VI__________________________________________________

Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde iki kez katlanır. Sonra tam ortadan enine katlanır. Boyna yerleştirilir. Açık uçlar boynun arkasından dolanarak katlı ucun içinden geçirilir ve öne doğru salınır.

V___________________________________________________
Kare eşarp, karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Eşarp boyna yerleştirilir ve üst üste iki düğüm atılır. Uçlardan biri öne, diğeri arkaya doğru sarkıtılır.

Katlanan kenarın iki ucu.III__________________________________________________ Uzun eşarp. . Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. üçgen şeklinde katlanır. Eşarp. ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde üçe katlanır. boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boyun altına yerleştirilir. Pliseli kısım ortalanır ve fiyonk şekli verilir. I_________________________________________________________ Kare eşarp.

ortasından eşarp yüzüğüne geçirilir. üçgen şeklinde katlanır. kadanan kenar yukan gelecek biçimde sırta yerleştirilir. Eşarp. Eşarp. birinciye çapraz olacak şekilde yüzükten geçirilir. yine ortasından. . katlanan kenar yukarı gelecek biçimde sırta yerleştirilir.II________________________________________________________ Kare eşarp. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan birincisi. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan biri eşarp yüzüğüne geçirilir. Diğer uç plise yapılır ve bu bölüm de yüzükten geçirilerek boyna yerleştirilir. Sonra diğer uç. VII_________________________________________________ Kare eşarp. üçgen şeklinde katlanır.

IX__________________________________________________ Uzun eşarp. . Eşarp. Plise açılır ve oluşan dalgalar omuzun yan tarafına alınır. üçgen şeklinde katlanır. ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. Kadanan kenarın iki ucu. Üçgenin önde kalan orta kısmı uç gibi çıkarılarak eşarp yüzüğünden geçirilir. Eşarp boynu sarana kadar uç çekilir. Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır.VIII________________________________________________ Kare eşarp. katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boyun altına yerleştirilir.

Uçlardan biri boynun arkasından dolanarak öndeki düğümün içinden geçirilir.X___________________________________________________ Uzun eşarp. XI__________________________________________________ Kare eşarp. ikinci uç diğer taraftan dolanarak düğümün içinden geçirilir. . Üstte kalan uç. Fiyonk şekli verilir. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Sıkıştırılan düğüm çenenin altına gelecek şekilde. karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. düğümün arkasından dolanarak öne getirilir ve yerleştirilir. eşarp boyna yerleştirilir. Ortaya gelecek şekilde boş bir düğüm atılır. Boyna konularak düğüm atılır. ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful