P. 1
4_izci_iz_ustunde

4_izci_iz_ustunde

|Views: 6|Likes:
Published by Ismail Şenel

More info:

Published by: Ismail Şenel on May 23, 2012
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as ODT, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

05/23/2012

pdf

text

original

4 İZCİ İZ ÜSTÜNDE

Yazan : Ali Aytuğ
Eylül – 2011

Evet Ekin . .Ne onlar? Ali .Dünyadan İlke ’ye. yola yürüyerek devam eder. neyse arkadaşlar haklısınız bundan sonra en azından görevlerimi yerine getirirken biraz daha kendimde olmaya dikkat edeceğim. kendilerinden önce kalkan 1.Hadi yaaa. Üstlerini değişir ve kahvaltı masasında yerlerini alır. çok seviyorum kitap okumayı.Efendim dünyalı. Ayşe .Eski bir maden girişi gibi değil mi? İlke . Ayşe.Film: (Bir izci grubu dağda kamp yapmaya karar verir.Mağaranın girişi çok garipti.Eski bir maden girişi gibi dedim. Herkes acıkmıştır ve mutfak çadırında tempolu bir çalışma sürmektedir.(Okuduğu kitaptan başını kaldırır) Maden mi dediniz? Ekin . Ali. Beraber yenen yemek ardından kısa bir toplantı sonrası herkes çadırlara çekilir. gün programındaki navigasyon oyunu için gruplara ayrılıp güne başlarlar. Ayşe . Geriye kampta 4 kişi kalmıştır. 4 afacan çevre temizliğinin ardından odun toplamaya çıkarlar ve bu sırada ormanın içinde bir mağara ilgilerini çeker. beni öyle sarıyor ki bitirmeden bırakamıyorum.Canım arkadaşım. Kahvaltının ardından izci grubu 1. Sakin geçen bir gecenin ardından yeni güne uyanan izciler. gün mutfak sorumlusu izcilerin kurduğu enfes sabah kahvaltısı karşısında güne gülen yüzlerle.Oooooo beyimiz ormanda yürürken bile kitap okuduğu için. İlke . Bir saat sonra kamp alanı oluşturulmuştur. Başta önemsemezler ve kampa dönüp akşam kumanyasını dışındaki tüm işlerini bitirirler ve ateşin üzerinde kaynamakta olan çaydan birer kupa alıp dinlenirken Ali merakını dile getirir. hele bir başladım mı. coşkuyla başlarlar.. cidden abartmışım. İlke ve Ekin bunların görevi çevre temizliği. Çadırların konumu belirlendikten sonra ikişerli gruplar halinde çadırları kurmaya başlarlar. Ekin .. Ali . biz de seviyoruz ama senin ki biraz abartı.) Ali .Sanki özellikle gizlenmiş gibiydi. Uzun bir yürüyüşten sonra kamp alanına gelirler. Dağın eteğindeki kasabaya kadar otobüs ile gelen grup. akşam kumanyasını hazırlamak ve kamp ateşi için odun toplamak. dünyadan İlke ’ye İlke . Çadırından çıkan izciler önce yüzlerini yıkar.Bugün ormanda senin odun diye topladıkların İlke .Seviniriz. dalga geçmeyin. bak bu ayırdıklarıma… İlke .Nerede? Ali . Ayşe .

çantaları sırtlarında ormana yola çıkarlar..(Gofretinden ısırarak. Ayşe . Ali . Ön perde de madene kadar olan kısmı film olarak izleriz.Arkadaşlar bakın akşam kumanyası dışında işimiz kalmadı oda bir saatlik bir iş. İlke . Ayşe .Bir kez daha söylüyorum. İlke . gelir neler. Ayşe . İlke . Ali . Bu işin sonu kötü.Ayşe biz ne kadar karşı çıkarsak çıkalım İlke o madeni görmeden bizi rahat bırakmayacak.Ne çantası? İlke .Olmaz Ayşe .Ben de yalnız ararım o zaman Ali . Bu işin sonu kötü bence… Ekin.) Ayşe . Ekin için ise abur cuburlarını yesin de yeri hiç önemli değil.) Ben gelirim seninle hem ben yerini biliyorum. Haber vermeden böyle bir şey yapmamız çok hatalı. (Müzik girer.Her olasılığa karşı masanın üzerine ormana gittiğimizin notunu bırakıyorum. grubun dönmesine tam 4 saat var.Olmaz çünkü Kemal hocayı kandıramazsın. (Bu sırada hepsi çantalarını toplamaktadır.Olamaz İlke . Ekin .Olmaz. ağzı dolu iken) Dedi.Tamam da İlke biraz önce sen demedin mi gelmelerine 4 saat var. Ekin . İlke’nin bam teline basmakla hata ettin. biz iki saatte gider-gelir akşam kumanyasını da hazırlarız. siz de beni sevindirin ve biriniz şu madenden söz etsin. Haydi kalkın oraya gidelim ve içeriye şöyle bir bakıp dönelim.. Ali . Sahne değişir.(Ali ile Ayşe’nin yüzlerine bakar.(Birden atlar) Olmaz! Ali .Olamaz. Biz bunları yalnız bırakırsak akşama bile geri dönmezler ve başlarına neler.. Ali&Ayşe .Niye? İlke .Bir izci çantasız olamaz. Ayşe en son masanın üzerine bir not bırakır ve çıkarken ön perdeyi indirir.) - .. Ali . hıı ? Ekin .Olur (Ali ve Ayşe sert bakınca) olmazmış.İlke Ayşe Ali İlke Hadi. bence kamptan ayrılmamalıyız. bir daha fırsatımız olmaz.İlke’nin fitilini ateşlemeden düşünecektiniz bunu. Bir-iki saatimizi madeni incelemeye ayırsak ne olur.Hadi o zaman çantaları hazırlayalım.Kemal hoca.

Ali Ekin Ali Ekin .Benim zaten yok ki . Karanlıktır.Aması maması yok. . Önce herkes iyimi onu kontrol ederler. Ekim . Ayşe .(Ekin çantasına sıkı sıkı sarılır) Ama… Ali . Ay of sesleri-bağırışlar arasında ilk önce Ali fenerini yakar.Resimlerde çok İlkel.) İlke . ben izcilik malzemelerini çıkarttım içinden. Ekin . Ali .İyi ettin bu sefer iyi ettin Ekin. O sırada ağaçların arkasından bir hayvan kükremesi gelir ve üçü de İlke‘ye doğru koşarlar ve hep beraber mağaranın içine düşerler. İlke havaya bakar ve yeni bir yöne doğu devam ederler. gofretimi arıyorum.Ekin nerde.Ben demiştim demeyi hiç sevmem ama “Bu işin sonu kötü bence” demiştim.) Sahneye düşerler. Sesler ve karanlık.) Ali . Ayşe . .Senin haklı olman şu anki durumumuzu değiştirmez.Evet Ekin . Mağaranın önüne geldiklerinde Ali ile Ayşe girmek istemezler. Ekin’e de bir fener verir ve dördü de duvarları incelemeye başlar. Ali . Ekin’in umurunda değildir. Ayşe elindeki tebeşirle ağaçlara işaretler koymaktadır.Geometrik şekiller bunlar İlke . senin çanta mama çantası (Hepsi güler.(Film . Bir an durur çünkü aynı yerde dönmektedirler.Benim çantamda yalnızca yiyecek var Ali. Ayşe boş bir tartışma olur bu.Farkında isen resim sergisinde değiliz.. (Ali.(Bir an durur ve) kimsenin yanında cep telefonu var mı? İlke . Ali ile Ayşe ise arkadan sohbet ederek ilerlemektedir. Ekin bir taraftan atıştırıyor diğer taraftan İlke tarafından çekiştirilmektedir. bakın duvarlarda şekiller ve resimler var. Ali büyük feneri çıkarır ve o anda Ekin’i göremez. (Herkes fenerleri birbirine tutmaktadır.Fenerin nerde? . Ayşe .(Ekin ile bu konuşmalar yapılırken İlke duvarları incelemektedir ve sevinçle bağırır.Ormanda ilerlerken İlke Ekin’in koluna girmiştir. hiç olmazsa burada açlıktan ölmeyeceğiz.Ben kampta bıraktım. Korkuyla bağırır.(sakin) Buradayım..) Burası eski çağlardan kalma bir mağara.

İtmeyin ya şurada rahat rahat bir gofretten parmaklarıma yayılan çikolatayı yalama keyfi yapamayacak mıyız? (Bu arada üçü de Ekin’e dönmüştür. Ayşe . ne kadar kalacağız ki burada? Ayşe . bu havasız kalmayacağımızı gösterir.Çok kibarca nazik nazik duvarın üzerindeki tozları süpüreceğiz. Aynı zamanda gece mi.Güzel. Ekin . var Ali . (Yukarıya bakar) erişemeyeceğimiz bir yükseklikte bir delik var.Kemal Hoca’nın yüzünü görebiliyorum ve ilk sözü İlkeeee diye bağırmak olacaktır. Ali .) İlke Ali İlke Ayşe İlke . Bu sefer bizi de kendinle zora soktun.Siz de birer fırça alın ve yanıma gelin ..Mama çantası tükenmeden bizi bulsalar iyi olur..Bu şekiller bir şey anlatıyor ama… . Var değil mi? İlke ve Ayşe. (Bu sırada Ekin yerde oturmuş Ayşe’den kaçırdığı gofreti bitirir ve kağıdını arkaya doğru atar ve parmaklarını yalamaya başlar.Ne gece gündüzü. olabildiğince hiçbir şeyi koparmamaya çalışın. kampa dönüp notu görünce meraklanıp bizi aramaya başlayacaklardır. çok eski zamanlara ait bir mağaraya düştük. . İlke eline çantasından bir ufak fırça alır ve duvarları araştırmaya başlar.) Çekmiyor burada.Bir durum değerlendirmesi yapmamız gerekiyor.. Hepsi çok korkmuştur. Ali ve Ayşe çantaları ve içindekileri toparlarken. Onları karşısında görünce korku ile yerinden fırlar ve Ali’nin kucağına atlar.Evet Ekin sayesinde yemek stokumuz var diğer çantalarda da konservelerimiz var. Ekin de onlara bakar.Ayşe -(Bu arada çıkartmış arama yapmaya çalışmaktadır.Nasıl yani. İlke duvarları incelemektedir.Var. şimdi tüm çantaları gözden geçirip nelerimiz var ona bir bakalım sonra da ne yapabiliriz onu düşünelim.. . Ali .) Ekin .. (Ekin.. Ali . . O sırada arkadan itilmiş gibi olur ve arkasında arkadaşlarından biri varmışçasına dönmeden seslenir. Ekin de bir taraftan yiyecek kaçırmaya çalışmaktadır. İlke .Ne yapmamız gerekiyor.Haksızda değil ama her kampta bir vukuatın var. Bir Ekin’e bakarlar ne dediğine önce anlam veremezler. gündüz mü olduğunu anlamamıza da yarar.Tek umudumuz Ayşe’nin masaya bıraktığı not. İletişim kuramıyoruz.

(Duvarın ortası Ayşe’yi de alıp terse dönmüştür.Var.) Ayşe sen ellerini çok hafif duvara dokundur ama duvarı itme ne olacağını bilemeyiz.Evet? ..) İlke .Durdu (der ve alnını silip duvara elini yaslar. Üçü de Ayşe’ye bakar ve bir an sessizlikten sonra Ayşe usulca ses verir. Öncelikle duracak mı ona bakalım.Dur (Ali öylece donar kalır. tamam mı? Ayşe .Kağıdını attım.Duvar geliyor.Ondan önce? .İmdaaat kurtarın beni buradan.) Ayşe . üç ayrı yol var ama karanlık sonlarını göremiyorum.Parmaklarımı yalıyordum. Ayşe . Duvarın dönen tarafında şekiller vardır ve renklidir ve bazı eksikler vardır. Ayşe . İlke çantasından bir uzun kıskaç çıkarır ve itina ile kağıdı uzaktan almak için uzanırken tam tutmadan Ayşe’ye seslenir. imdaaaat! Ali .Güzel şimdi orayı anlat bize..) Ayşe . iki. ayni anda Ekin.Yok! İlke .Panik haldedirler bir an sağa sola koşuşturmaca Ayşe İlke sakin Ekin İlke Ekin İlke Ekin olur) . İlke ve Ali diğer duvara fırçaları ile yönelirler ki Ayşe çığlık atar) İmdaaat..Var mı yok mu? Ayşe . İlke . .Çıkış yok aslında var İlke .. ..Bu iş tam Indiana jones hikayelerine döndü. Ayşe .. (Üçü de kağıdı arar. .Tamam . (der ve uzanıp gofretin kağıdını yavaşça alır. İlke . İlke .Peki o zaman çıkışı anlat.Sakin olun. tam Ali o tarafa adım atacakken İlke bağırır.Sakin ol Ayşe sakin ol ve çevrene bak orda bir çıkış ya da ne bileyim neler var bize anlat.) Ekin ol ve en son ne yaptığını hatırla .Kapının tam karşısında bir.Tamam biz kapının bu tarafını incelerken sende sırası ile o koridorları incele ama lütfen hiçbir şeye dokunma. sakin ol Ekin düşün bakalım en son ne yaptın (Ekin panik içindedir ağzından bir türlü laf çıkmaz bir şeyler mırıldanır. Kapının çevresini bir yokla bakalım ama çok yavaş kapıyı açacak bir düzenek var mı bakalım.Gofretimi bitirdim.

Evet İlke··. bakın İlke .) Arkadaşlar orada mısınız? Birinci yol hiçbir yere çıkmıyor sonunda bir duvar var ve üstünde kocaman bir üçgen var. İlke ve Ali . sen şuraya otur ve biz bir şey demeden de kalkma tamam mı? (Ekin oturur-küsmüştür) Ali ne yapıyorsun? Ali . Ali .. hepimiz de kurtulacağız. İlke ..Sen sus! Ekin .) İlke .Arkadaşlar ikinci koridorun sonu da aynı şekilde bitti ama duvardaki şekil kare bu sefer ve her ikisinin de çevresini inceledim ama hiçbir hareket yok . Ali .Of ya. Bu kaçıncı ya senin yüzünden okulda herkesin alay konusu olduk. Ekin Aliyi takip eder o da bir şeyleri anlamaya çalışır.(Seslenir.Ben de özür dilerim Ekin cidden istemeden oldu. (döner. İlke .Şuradan bir kurtulalım.Bir daire… Ekin . Ekin ne olur ayakaltında olma bir yerde otur ve ağzını da poponu da tut tamam mı? (Ekin.) İlke .. bir-iki-üç-dört tane kare. hep burada mı yaşayacağız? Ali .Şimdi o koridorun sonuna gidip o üçgenin çevresini temizleyip inceler misin? Ayşe .Tamam ama burası çok soğuk.) Ekin .Evet! Ali . tutamadım.Ayşe panik yapma seni de kurtaracağız.Bu kokuda ne (ikisi de Ekin’e döner.iki tane daire var. Özür dilerim Ekin haklısın istemeden bağırdım. bir.Ekin ne olur gezinme ortalıkta.Bir kare… İlke . kurtarın beni buradan. İlke’nin biraz önce gösterdiği yere oturur.) Ne yani kurtulmayacak mıyız. Ali··.Özür dilerim arkadaşlar.Evet elimizde bir-iki-üç tane üçgen. bir daha seninle hiçbir şey yapmayacağım.İlke bak bu iki duvar aslında birbirini tamamlayan iki pazıl gibi bak bir üçgen! İlke .Doğru.Veeee karşı tarafta da aynıları var. İlke ve Ali .(İlke ile Ayşe arasında bu konuşmalar geçerken. Karşı duvarda da aynı şekiller var.Evet! Ali .Unutma Ayşe’nin girdiği koridorun sonundaki duvarda da üçgen vardı.Ayşe fırçan yanında mı? Ayşe .. Ayşe .bir an sessizlik o kadar emin söylemiştir ki İlke ve Ekin öylece baka kalmıştır.Ama öyle. Ayşe . İlke döner. Ali her iki duvarı da uzaktan incelemektedir. “Küçük Mucitler” ama daha bir şey bulduğumuz yok bir de üstüne üstlük kendimizi de kaybettik.

Ekin .) Ekin . sanırım sonuca ulaşıyoruz. sıralanışları bize çıkışı bulmamızda yardımcı olacaktır.(Gülmeye başlar) Hah ha ha hah (İkisi de bakar) Ali .(Ali’ye)Bir şey… Ali . Ekin . üçüncü koridora gir ve sonundaki duvara bak bizim tahminimizce o duvarda daire şeklinde bir kabartıya ulaşacaksın.İlke! .Ali. Tamam mı? Ayşe .Yine ne var? (Ekin ayağa kalkmıştır ve yeri işaret etmektedir.Ekin lütfen bir dakika sessiz durur musun? (der ve su birikintisine iki parmağı ile dokunur ve burnuna götürür. İlke··. Ali . gezilere katılmayı unut. İlke ..Bir şey.)Bu su nerden geldi şimdi? Ekin .Dönemezsek zaten bir daha kamp yapmayı.ve burası çok soğuuuuk. Ali de ona katılır.(Hızla yerdeki şekillerin üstünü temizlemeye başlar. Ali .(İlke’ye) biii … İlke .Ali tahminin doğru ise üçüncü koridorun sonunda ki duvarda da daire olmalı değil mi? Ali .Tamam.Tamam. hadi İlke şu şekillerin mantığını çözelim zamanımız git gide daralıyor.) İlke .Evet İlke . Ekin . (Ekin çişinin üstünü örtmek için çevredeki kumları kurcalarken yerdeki şekilleri fark eder ve bağırır) Ekin Ali . Koklamaman içinde uyaracaktım ama beni susturdunuz. sen şu çevredeki topraklarla çişinin üstünü ört.Dur Ekin sırası değil. Bu sırada Ekin sırıtarak bakmaktadır.(Saatine bakar ve) İlke biz kamptan ayrılalı tam 1. sayıları ve büyüklükleri.5 saat oldu.(Yerde bir su birikintisi görür. Eğer duvarlardaki problemi çabuk çözersek Kemal hocaya yakalanmadan kampa dönebiliriz.) İğrenç bu çiş (İkisi birden Ekin’e döner.Ekin yerinden kalkma ve yemeğin sırası değil şimdi. Ali .Ben bir saattir size söylemeye çalışıyorum ve tutamadım. Çevresini temizle ve bize bilgi ver.Sen neye gülüyorsun? . İlke··..Ayşe. Bir an önce buradan kurtulmalıyız. biraz daha dayan! Senden isteğimiz.) Ali bu şekiller iki duvar arasındaki bağlantı.

) Ayşe .Ancak bu ikisi birbirine karşılık gelirse bir şeyler olur ama o zaman biz ne olacağız? İlke . diğer duvarda da bunların aynileri ama bu duvardakiler kabartma. Biraz sonra kendine gelir ve bize seslenir değil mi. Ali . bizde elimizde neler var onları değerlendirelim. Ali . bir şeyden korktu ve bağırdı. bunları kalıp halinde çıkarıp yerlerine koyabiliriz. kemal hoca bizi öldürecek.Ekin . dikkat edelim.İmdaaaaaaatttttt! (Ve sonra bir sessizlik olur. (kendini de inandırmaya çalışırcasına) İlke .. çıkacağız.. İlke . Üçü de duvarın önünde koşturmaya ve bağırmaya başlarlar. Ekin ağlamaktadır.Ve sayılarına göre… İlke . 4 kare ve 2 tane daire var.İşe başlayalım o zaman! .Saçmalama Ayşe bu duvarın ardındaki üçüncü koridorda.Hadi toparlanalım Ekin sen duvarın arkasını dinle ama hiçbir şeye dokunma.(Fırçası ile yere eğilir ve yerdekilerin çevresini temizlemeye başlar) İlke bunların çevresini iyi temizlersek..) İlke . belki de bir çukura düştü.Bu duvarda 3 üçgen.) Ali İlke Ekin Ali İlke Ayşeeee! Ses veeeeeer! Ayşeeee! Ayşeee! Durun bir susun belki bir şey der.Sayemde anlatacağım bunu.Elimizdeki tüm geometrik şekilleri büyüklük. (Bir süre dinlerler ama Ayşe’den ses yoktur. Ali . Kampta (Hepsi gülmeye başlarlar. küçüklük ve şekillerine göre gruplayalım ondan sonra bir şey yapmaya karar verelim. çözüm bu zemindeki şekillerde onu bulmalıyız. Ali . diğer duvardakiler oyma… Ekin .Asıl çözeceğimiz problem bu zaten.Doğru! Ali . Ekin . problemi benim şeyim çözdü..Arkadaşlar her oynattığımız şey bir başka şeyi tetikliyor. biraz rahatlamışlardır ki Ayşe’nin çığlığı ile dona kalırlar.Ayşe’yi kaybettik.

Unutma başka ipimiz yok.Ali bu ipin ucuna bir ağırlık bağlayıp delikten gözüken şu yüksekteki dal var ya ipi oraya atmaya çalış.Susun biraz (Üçü de kulak kesilir.) Ali . İlke . Onlar hala bağırmaktadır ve bir iki bağırdıktan sonra susup dışarıyı dinlerler ama gelengiden yoktur.İlke Ekin Ali Ekin İlke (Müzik.Hadi hep beraber bağırıyoruz. (Sesler duyulur bu sesler yukarıdaki deliğin oradan gelmektedir. hep beraber bağıracağız. Balonu şişirir üstüne pipeti bantlar ve Ali’nin ikinci denemede yüksek dala bir ucunu ulaştırdığı ipi pipetin içinden geçirir ve) İlke··. Önce balonun üzerine mesaj yazar.Umarım iyidir. . bir pipet ve uzunca bir ip ile bant çıkarır. başına ne geldi dersiniz? . bağıracağız ki ·· yukarıda birileri varsa ilgilerini bu tarafa çekelim sonra da balonu ·· serbest bırakacağız tamam mı? Ekin .Acıktıııım.(İpi yerde gergin tutar) Ben hazırım. üçü birden iki duvar ve yerdeki şekiller arasında koştururken fonda heyecan dolu bir müzik vardır.) Ekin Ali . Üçü birden .İmdaaaaat . .İmdaaaaaat (İlke balonu serbest bırakır ve balon hızla yükselir ve kaybolur.) İlke Ekin Ali İlke İlke .Ayşe ne yapıyor acaba.Çok çabuk ihtiyaçlarınızı giderin çünkü zamanımız git gide daralıyor. Hadi şu problemi çözüp şuradan kurtulalım.Ali sen ipi yerde gergin tut.) .Acıktım ve susadıııım.(der ve işine devam eder. Ve sonunda üçü de yorgun bir şekilde ortaya yığılırlar.Susadııım. .İmdaaaaat bizi kurtarınnnnn .Tamam Ali .Her şeyi saydık.Bizi kurtarıııııın (Bu sırada İlke hızla çantasına yönelir.İlke tam iki saatimiz kaldı. (Üçü de sularını içer biraz atıştırırlar. Ve bağırmaya başlarlar) . .) . . Bir balon.

tamam mı? Ali . Üçü de korku ile ortada toplanırlar.İlke . Ekin .Dikkat ettiniz mi büyüklük ve küçüklükleri birbirlerine çok yakın bu yanılmamıza sebep olmasın.Bravo Ekin.İlke buradan kurtulmamız o kadar kolay olmayacak gibi. Ali ile Ekin. ben yerden şekilleri alıp Ekin’e vereyim sen de duvara yerleştir.Hadi arkadaşlar buradan kurtulacağız.Ben ilk parçayı çıkartmaya başlıyorum. hemen çantadan su matarasını çıkartıp Ayşe’nin suratına boca eder. ama senin için çok korktuk . son bir çaba. Ayşe’nin kaybolduğu tarafa koşar ve Ayşe’yi baygın bir şekilde getirirler. müzik yerini sonrasında duvarların hareketine bırakır. İlke . (Herkes yerini alır.Kurtulduk mu arkadaşlar? . İlke··. Ali .) Ali . İlk şeklin çıkarılışı ile duvar sesi başlar. Ekin arka kapıya yönelir.Tamam (İlke itina ile elindeki fırça ile ilk şeklin çevresini temizler ve yavaşça çıkartmaya başlar bir an durur çevreyi dinler her şey yolundadır.Çabuk olmalıyız çok çabuk olmalıyız. Başlar İlke hızla çıkartmakta ve Ekinin verdiklerini Ali hızla yerine yerleştirmektedir.) Ali . fonda müzik gerilim.Çok iyi bir görev bölümü yapmalıyız.İlke ne yaptın? İlke . Ve İlke hızla kareyi yerine koyar ve duvarlar durur.) Ayşe Ali .Ali sen pazılda iyisindir. Ayşe’yi öyle görünce. Ayşe suyun etkisi ile ayılır. bu benim dikkatimden kaçmıştı.Duvarların üstünde 9 ar tane geometrik şekil var yerde de 9 geometrik şekil var. Ekin tetikte İlkenin vereceği şekli beklemektedir.Kurtulduk. Kareyi çıkartır ve büyük gürültü ile iki duvarda hareket etmeye başlar. Ve dokuzuncu şekilde İlke çıkartırken kırar.İstemeden oldu. İlke yerde son temizlikleri yapar. İlk sekiz şekilde her şey yolundadır bu sırada gürültü ile duvarlar birbirine yakınlaşmaktadır. Ali duvar önündedir. Çok korkmuşlardır. (Bu sırada arkada Ekin arka cebinden çıkarttığı çikolata karesini duvardaki yerine koyduğu anda duvarlar gerilemeye başlar ve sağ sol ve arkada arkasında güçlü ışık gelen üç kapı açılır. Ekin tekrar içeriye gelmiştir. her şey olabilir tetikte olun. Ali . Bağırmaktadır. İlke . Ali . tüm şekilleri çok hızlı yerlerine yerleştirmezsek bu iki duvar arasında eziliriz.Hadi başlayalım İlke .

Hadi arkadaşlar bir an önce kampa gitmeliyiz bir saat on beş dakikamız kaldı. Yalan söylememeliyim. öğleden sonra ne yaptınız diye soracaktır. sonuçlarına katlanmak zorundayım. bir an ayağım kaydı.) Ekin . İlke . Hepimizi tehlikeye attım ben cezamı çektim ama Kemal hoca da bir ceza verecektir. (Müzik ve final dansı) .En doğrusunu yaparsın.Anlatmalıyım. (Müzik: Final müziği içinde dört oyuncu sahneye bellerine kadar çuval içinde zıplayarak gelirler.Kamp boyunca bu çuvallarla yürüme cezası aldık.Ben de. Kumanyayı hazırlarlar ve her şey grup gelmeden 5 dakika önce bitmiş ve hazırdır. gerisini filmde izleriz. Her şey iyide bu çuvalı tutarken atıştırmam çok zor oluyor. Ali ve birer kupa çay alıp ateşin başına oturur. Daha akşam kumanyasını hazırlayacağız. Cezadan korktuğu için yalan söylemek bir çözüm olmaz.) İlke Film : 4 arkadaş hızla kampa dönerler. Ali . Selam verirler. Bir gün bu yalan mutlaka ortaya çıkar. (Ön perde iner.Kemal hocaya anlatacak mısın? İlke . sonra başımı bir yere vurdum sonrasını hatırlamıyorum. Ayşe .Ayşe . Çok kızacağını bilsen de.

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->