You are on page 1of 4

N disa pika shitjesh t karburanteve abuzohet me cilsin dhe sasin q u japin klientve t tyre.

Kjo sht raportuar nga Inspektorati Qendror Teknik i cili nga nj inspektim i br deri ne fund te muajit gusht, n 592 pika shitjeje karburantesh sht konstatuar shkelje e standardeve dhe e ligjit. N nj prononcim pr "Gazetn Shqiptare" drejtues t Shoqats s Shoqrive t Hidrokarbureve jan shprehur se raporti sht mjaft shqetsues pasi cnohen interesat e konsumatorve. Sipas tyre konsumatort blejn produkte nn cilsin dhe nn sasin e duhur, por edhe vet kompanit serioze t tregut, t cilat shohin q produktet n fund t zinxhirit t tregut nuk prqasen fare me ato q importojn nga vendet e BE-s. Shkeljet kan t bjn n mas t madhe me cilsin e karburanteve q tregtojn, ashtu si dhe me metrologjin, pra me respektimin e sasis s produkteve.

Sipas ligjit, cilsia e karburanteve n treg kontrollohet nga Inspektoriati Qendror Teknik, ku ndodhet edhe nj laborator i specializuar, q analizon prmbajtjen e squfurit dhe komponentve t tjer prbrs t karburanteve, q n momentin kur ato mbrrijn nga importi e deri tek pikat e shitjes. Kryeinspektor Ardian Alushi thote se testet e vazhdueshme laboratorike tregojn prmiresimin e cilsise s karburanteve. "Nga sondazhi q kemi br n 2011, kemi marr 7000 kampione. Kemi patur nj tendenc n prmirsim, q e shprehur n prqindje kjo ka qen te 92%. Kemi patur shum pak subjekte me devijim nga standardi, q mund t ken qen n prmbajtjen e squfurit. Pr vitin 2012 ne kemi nisur me kontrollin e tregut. Nga sondazhi q kemi br ne pr javn q ka kaluar kemi marr 190 kampione nga karburantet n sektorin 1, ku prfshihet Tirana, Durrs, Elbasani dhe vetm 5 raste jane me devijim nga standardi", thot Alushi. Zoti Alushi thot se shperndaresit qe tregtojne karburante me cilesi te dobet jane gjobitur, por ai nuk pranon t bj publike emrat e ktyre kompanive. Ne Shqiperi eshte praktike qe kompanite qe mashtrojne konsumatorin mbahen sekret nga autoritetet shteterore, ndryshe nga c'ndodh ne vendet e perendimit, ku sipermarresit qe prekenin interesat e konsumatoreve denoncohen edhe publikisht. Shqetesimet e qytetareve i mbrojten edhe mekaniket e serviseve, te cilet thane se shumica e rasteve, kur makinat kane nevoje per nderhyrje, vjen nga cilesia e dobet e karburanti.

90% e karburanteve q tregtohen n Shqipri jan t nj cilsie t lart dhe prmbushin standartet europiane. Kshtu sht shprehur kreu i Inspektoriatit Qendror Teknik (IQT), Ardian Alushi, duke pohuar se n treg nuk qarkullon naft dhe benzin e przier. Sipas tij, ligji po respektohet nga t gjitha kompanit q tregtojn karburant, duke prjashtuar disa raste sporadike. Ndryshe shprehen drejtuesit e automjeteve. T pyetur nga RTV SCAN ata thon se, cilsia e dobt e karburanteve u ka shkaktuar dme t konsiderueshme. Dmi bhet edhe m i paprballueshm duke marr n konsiderat rritjen e mimit t karburanteve. mimet e karburanteve gjat ktyre ditve po njohin nivele rekord, duke u tregtuar deri n rreth 190 lek pr litr. Kostos ekonomike q duhet t paguaj shoqria shqiptare i shtohet edhe kostoja sociale, pasi karburantet e cilsis s dobt emetojn gazra m t shumta n ambient t dmshme pr shndetin.

Cilsia e karburantve n Shqipri shpesh her l pr t dshiruar. Edhe pse mimi i karburanteve n vendin ton regjistron shifrat m t larta n rajon, shqetsues mbetet cilsia e ktyre produkteve e cila ka pasoja n xhepat e konsumatorve t saj t cilt jan drejtuesit e mjeteve q her pas her jan t detyruar t ojn makinn pr servis. N nj prononcim pr televizionin Top Channel nj prej mekanikve t kompanis Volksvagen n Tiran shpjegon se cilat jan problemet q shfaq makina nse karburanti sht i keq. Defektet vijn nga mos cilsia e karburantit, mungon lubrifikimi i nevojshm q shkakton nxirjen e detaleve dhe njkohsisht i gripon. Ciflat kalojn nprmjet motorrit dhe shkojn n injektor ku ndodh m pas bllokimi motorrit, shprehet Nexhat Bllaka ndrsa pr riparimin e defektit ai shprehet se cmimi mund t shkoj mbi nj milion lek. Defektet me t shpeshta n servisin ton si pasoj e karburanteve t dobta, karburante me uj dhe squfur. Nse ne europ nj shrbim profilaktik bhet do 15,000 km n shqipri bhet cdo 7,500 km dhe kjo ndikon n xhepat e konsumatorve. Squfuri n naft ndikon n djegien e gazrave q mund t prish katalizatorin dhe kostoja e ndrrimit sht 2,000 euro q nuk e prmban garancia e mjeteve

Karburantet, mungon cilsia


Cilsia e karburanteve n vend shpesh nuk ka nj cilsi t mir. Pas nj kontrolli t br n treg nga Inspektoriati Qendror teknik, ka rezultuar se nj pjes e madhe e pikave te karburantit tregtojn karburant jo cilsor. Sipas drejtorit t Biznes Albania Bardhi Sejdarasi, n kt rast cenohen si interesat e konsumatorve, t cilt blejn produkte nn cilsi por edhe vet kompanit serioze t tregut. Por pr Sejdarasin e rndsishme sht q t bhen kontrolle periodike dhe cilsore e kompanit q jan jasht standardeve t penalizohen. Por prsos cilsis konsumatori shqiptar dmtohet dhe me treguesin e peshmatjes, duke marre shpesh karburant nn sasin e duhur. Sipas Shoqats s Shoqrive Hidrokarbure, n Shqipri operojn n tregun e karburanteve rreth 156 kompani q merren me benzinn e me naftn. Shoqrit importuese m s shumti punojn me rafinerit italiane dhe ato greke dhe cilsia q importohet sht e njjt me at t vendeve t Bashkimit Evropian.