You are on page 1of 6

Değerlendirme Sınavı Sistemi

1. Değerlendirme Sınavı Seçimi 2. Değerlendirme Sınavı Ayarları

3. Değerlendirme Sınavına Gir

Değerlendirme Sınavına Gir - Windows 7 - IT Essentials: PC Hardware and Software (Sürüm 4.0)
1

Hangi iki seçenek, 32-bit ve 64-bit sistemlerde Windows 7 Professional yüklemesi için gerekli sabit disk alanı miktarını doğru şe listelemektedir? (İki adet seçin.) 32-bit sürüm için 6 GB sabit disk alanı. 32-bit sürüm için 1 GB sabit disk alanı. 64-bit sürüm için 15 GB sabit disk alanı. 64-bit sürüm için 20 GB sabit disk alanı. 32-bit sürüm için 16 GB sabit disk alanı.

2

Bir Windows 7 Home Premium bilgisayar kullanıcısı, Aero temasının çalışmadığını bildiriyor. Teknisyen bu sorunu çözmek için h eylemi uygulamalıdır? Aero programını yeniden başlatmak için Görev Yöneticisi'ni kullanma. Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını, Aero'nun düzgün şekilde yüklenmesine olanak sağlayacak bir düzeye indirme. Grafik kartını, Windows 7 için minimum donanım gereksinimlerini karşılayan bir grafik kartıyla değiştirme. Windows 7 Home Premium işletim sistemini bir Windows 7 Ultimate işletim sistemiyle değiştirme.

3

Yeni bir Windows 7 kullanıcısı, masaüstünü etkili şekilde denetlemek için Sallama özelliğini kullanmıştır. Windows 7'yi de içeren bir sisteme geçtikten sonra kullanıcı, Sallama özelliğinin çalışmadığını fark eder. Olası sorun ne olabilir? Bu özelliği desteklemek için RAM yeterli değildir. Bilgisayar Windows 7 Starter edition kullanıyordur. Yalnızca Windows 7 Ultimate edition bu özelliği destekler. Bilgisayara yüklü Windows 7 Professional edition, Windows XP'den yükseltmedir ve bu özelliği desteklemiyordur.

4

Windows 7 işletim sistemini çalıştıran bir PC, bir süredir yavaşlamıştır ve şimdi uygulamaların başlatılması ve çeşitli belgelerin a uzun sürmektedir. Bu sorunu düzeltmek için ne yapılabilir? CHKDSK komutunu çalıştırma. Dr. Watson'ı çalıştırma. Sistem Geri Yükleme'yi çalıştırma. Disk Birleştiricisi'ni çalıştırma.

5

Bir teknisyen, kullanıcıların bilgisayarlarındaki tüm dosyaları yedekleyip geri yüklemesine izin vermek istemektedir, ancak kullan sistem üzerinde değişiklik yapabilmesini istememektedir. Teknisyen bu işlevselliği kullanıcılara nasıl sağlamalıdır? Kullanıcılara tüm dosyalarda okuma izni verme. Kullanıcılara bilgisayarlarında yönetici hakları verme. Kullanıcıları, Backup Operators adında bir grubun üyeleri yapma. Her bir klasörün özelliklerinde Klasör arşivleme için hazır kutusunu işaretleme.

Belirli bir tarih ve saat için zamanlanan bir Windows 7 bilgisayar yedeklemesi başlatılamıyor. Bu sorunu ele almak için ne yapılabilir? Yedekleme ve Geri Yükleme menüsünde Zamanlamayı Aç seçeneğini belirleme.

Sistem Kurtarma Seçenekleri aracılığıyla kullanılabilen Başlangıç Onarma yardımcı programını yürütme. Sabit diskin, yedekleme dosyasının tamamını depolamak için en az 1GB kullanılabilir alan içerdiğinden emin olma. Sistem Kurtarma Seçenekleri içinden Sistem Geri Yükleme seçeneğini belirleme ve zamanlayıcı saatini ayarlama. 7

Bir teknisyen, bir şirketteki 120 bilgisayara Windows 7 dağıtmak istemektedir. Bu teknisyen, tüm bilgisayarların başarıyla yükseltilebildiğinden emin olarak en az miktarda yönetim iş yükü kullanmak istemektedir. Teknisyen bunu başarmak için ne yapm Windows İşletim Sistemi Yükseltme Danışmanı'nı çalıştırma, Microsoft Değerlendirme ve Planlama Araç Seti'ni kullanma. Makineleri yükseltmek için Windows Anytime Upgrade işlevini kullanma. Windows 7 yükleme ortamını takıp "Uyumluluğu çevrimiçi denetle" seçeneğini belirleme.

8

Bir kullanıcı, bilgisayarı Windows 7'ye yükselttikten sonra Windows 7 UAC'nin çok sık görüntülendiğini fark ediyor. Kullanıcı bu s düzeltmek için ne yapabilir? Tüm kullanıcı programlarını Uyumluluk Kipinde yeniden yükleme. Grafik kartını, Windows 7 için minimum donanım gereksinimlerini karşılayan bir grafik kartıyla değiştirme. UAC ayarını, Kullanıcı Hesapları denetiminin Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştir iletişim kutusunda azaltma. Performans Bilgileri ve Araçları denetim masasının Performans Seçenekleri iletişim kutusunda En iyi performans için ayarlaseçeneğini belirleme.

9

Bir kullanıcı, işletim sistemi yükseltmesi için düşünülen bir PC hakkında rapor oluşturmak üzere Windows 7 Yükseltme Danışma indirip kullanır. Rapor hangi bilgileri içerecektir? donanım üzerinde önerilen değişiklikler dosya sistemleri üzerinde önerilen değişiklikler kullanıcı izinleri üzerinde önerilen değişiklikler dizin yapıları üzerinde önerilen değişiklikler

10 Windows 7 ile ilgili hangi ifade doğrudur? Windows 7 Professional, BitLocker özelliğini içerir. Windows 7 Home Premium bir etki alanına katılamaz. Windows 7 Starter, 64-bit işlemci mimarilerini destekler. Windows 7 Ultimate, Aero masaüstü temasını içermez.

Bir yönetici, bir istemci bilgisayarı her gün 3:00'da CHKDSK yordamı gerçekleştirecek şekilde yapılandırmak için hangi Windows 7 öz kullanacaktır? Disk Temizleme Görev Zamanlayıcı Aygıt Yöneticisi Bilgisayar Yönetimi 12 Bir kullanıcı, bir PC'yi Windows Vista'dan Windows 7'ye yükseltmek için Windows 7 yükleme DVD'sini kullandıktan sonra DVD sürücüsünün artık tanınmadığını fark eder. Sorunun olası nedeni hangisidir? Windows kayıt defteri başlatılamıyordur. Dosya sistemi, DVD sürücüsünü desteklemiyordur. UAC ayarı, temel bilgi işlem için çok yüksektir. Bir kayıt defteri hatası, Windows 7’nin DVD sürücüsünü tanımasını önlüyordur. 13 Hangi işletim sistemleri Windows 7’ye yükseltilebilir?

Windows Vista Windows Vista ve Windows XP Windows XP ve Windows 2000 Windows XP, Windows NT ve Windows 2000

14 Bir kullanıcı, Windows 7'ye yükseltmeden önce kurulan bazı programların artık düzgün çalışmadığını fark ediyor. Kullanıcı bu so düzeltmek için ne yapabilir? Dosya sistemini FAT16 olarak değiştirme. Grafik kartı için sürücüyü güncelleştirme. Programları Uyumluluk Kipinde yeniden yükleme. UAC ayarını, Kullanıcı Hesapları denetiminin Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştir iletişim kutusunda azaltma. 15 Bir ağ üzerinden Windows 7 yüklemesini desteklemek için sabit disk nasıl bölümlenmelidir? En az 2 GB FAT16 bölümü oluşturulmalıdır. En az 5 GB FAT32 bölümü oluşturulmalıdır. En az 2 GB NTFS bölümü oluşturulmalıdır. En az 3 GB NTFS bölümü oluşturulmalıdır.

%USERPROFILE%, şu yolda neyi temsil eder: C:\Users\%USERPROFILE%\AppData\Local\Temp? belirli bir kullanıcının Belgeler klasörünün konumu işletim sistemi tarafından ayarlanan bir ortam değişkeni her bir sistem kullanıcısı için yönetici tarafından ayarlanan bir değişken bir kullanıcının sistem dosyalarına erişim düzeyini temsil eden sabit bir değer

17 Bir teknisyen, Windows 7 istemci bilgisayarda yazıcı biriktiricisini yeniden başlatmak istemektedir. Hangi Görev Yöneticisi sekme eylem için destek sağlayacaktır? Kullanıcılar Hizmetler İşlemler Ağ İletişimi Uygulamalar 18 Windows 7'nin hangi özelliği, bağlanan bir aygıta özgü, eşitleme veya güncelleştirmeleri denetleme gibi genel görevlere kolay erişilmesini sağlar? Device Stage Görev Yöneticisi Aygıt Yöneticisi Bilgisayar Yönetimi

19 Bir kullanıcı, varsayılan ayarları kullanarak PC'nin sabit diskinde Windows 7 işletim sistemi yüklemeye karar verir. Kullanıcı, sab diskteki alanın tamamını kullanarak tek bir bölüm oluşturur. Yükleme sırasında biçimlendirilecek bölüm hangi dosya sistemi olac NTFS HPFS FAT16

FAT32

20 Sistem açıldığında Windows 7 işletim sistemi önyüklenemiyor. Teknisyen, işletim sisteminin, sistemi çalışamaz duruma getiren b saldırısına uğradığından şüpheleniyor. Sistem işlevselliğini geri yüklemek için hangi önlem alınabilir? Sistemi geri yüklemek için bir fark yedeklemesi kullanma. Sistemi geri yüklemek için bir artımlı yedekleme kullanma. Sistemi geri yüklemek için hatadan önce oluşturulan bir sistem görüntüsünü kullanma.

Sistem dosyalarını yükleme sonrasındaki durumlarına geri yüklemek için, etkilenen sürücüde chkdsk komutunu çalıştırma

Windows 7 ile ilgili hangi ifade doğrudur? Windows 7 Home Premium'un 64-bit sürümü yoktur. Windows 7 Starter yalnızca ağ dizüstü bilgisayarları için kullanılabilir. Windows 7'nin tüm sürümleri varsayılan olarak C:\Windows 7\ klasörüne yüklenir. Windows 7 Ultimate için Windows 7 Home Premium'un iki katı RAM ve sabit disk alanı gerekir.

22 Bir ağ teknisyeni, Windows 7 dağıtmaktadır ve kendisinden tüm makinelerin etki alanına katılabilmesi, sıçrama listelerini kullana konuma duyarlı yazdırma işlevi içermesi ve verilerin güvenliğini sağlamak için BitLocker kullanması istenmiştir. Söz konusu tekn tüm bu gereksinimleri karşılamak için dağıtabileceği minimum Windows 7 sürümü nedir? Windows 7 Starter Windows 7 Ultimate Windows 7 Professional Windows 7 Home Premium 23 Windows 7'ye yükseltme işleminde Microsoft Değerlendirme ve Planlama araç seti yazılımı nasıl kullanılır? Windows 7'nin otomatik yüklemelerini ağa bağlı bilgisayarlara dağıtmak için kullanılır. Windows 7 yükseltmelerinden önce bilgisayarların dosya sistemi uyumluluklarını toplamak için kullanılır. Bu, Windows 7'nin başarılı bir ağ dağıtımına yönelik ağ koşullarını değerlendirmek için kullanılır. Windows 7'ye taşınıp taşınamayacağını belirlemek üzere var olan bilgisayarları değerlendirmek için kullanılır.

24 Hangi Windows 7 özelliği, fareyi görev çubuğunun sağ kenarına taşıyarak masaüstünün içeriklerini görüntülemenize olanak sağ Aero Peek (Saydamlaştırma) Dayama Sallama Arama sıçrama listeleri küçük resim önizlemeleri

25 Bir teknisyen, Windows 7 Home Premium masaüstü makinesi için çevrimdışı dosya ve klasörleri yapılandırmaya çalışmakta, an özelliği çalıştıramamaktadır. Sorunun en olası nedeni hangisidir? C:\Windows\CSC klasörü yoktur. PC, ağ bağlantısını kaybetmiştir. Geçerli kullanıcının dosyalar üzerinde doğru izinleri yoktur. Windows 7 Home Premium, çevrimdışı dosya ve klasörleri desteklemez.

Bir kullanıcı, Windows 7'de bir program çalıştırmayı denemekte, ancak sürekli olarak programın yükseltilmiş ayrıcalıklarla çalıştırılma

gerektiğini belirten bir hata iletisi almaya devam etmektedir. Kullanıcı, diğer programların güvenliğini olumsuz etkilemeden bu progra düzgün şekilde çalışmasına olanak sağlamak için ne yapmalıdır? UAC'yi kapatma. Programın Özellikler grubunun Uyumluluk sekmesinden Bu Programı Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğini belirleme. Administrators grubunun, programın Özellikler grubunun Güvenlik sekmesinde Tam Denetim izinlerine sahip olduğundan emin

Programın Özellikler grubunun Uyumluluk sekmesinde, Bu Programın Çalıştırılacağı Uyumluluk Modu: Windows Vista seçeneğ belirleme.

27 Bir teknisyen, müşteri kullanımı için ofis lobisinde bilgi noktası PC'si yapılandırmaktadır. Bu bilgi noktasının, bilgileri İngilizce, Fra ve İspanyolca görüntüleyebilmesi gerekmektedir. Teknisyen, diller arasında kolayca geçiş yapma yeteneği sağlamak için Windo birlikte Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi paketleri kullanmaya karar vermiştir. Teknisyenin bu özelliği desteklemek için kullanabilece minimum Windows 7 sürümü hangisidir? Windows 7 Starter Windows 7 Ultimate Windows 7 Professional Windows 7 Home Premium

28 Bir teknisyen, bir PC'de Windows 7 ağ yüklemesine hazırlık olarak bir bölüm oluşturmuştur. Yükleme işlemini tamamlamak üzer dosya sunucusuna bağlanmasına izin vermek için hangi ek adım gereklidir? Teknisyen, NTFS ile yerel PC'de dosya sistemini biçimlendirmelidir. Teknisyen, Windows 7 yükleme ortamını yerel PC'ye kopyalamalıdır. Teknisyen, bölümü önyüklenebilir duruma getirmeli ve yerel PC'de bir ağ istemcisi dahil etmelidir. Teknisyen, yerel PC'de ayrı bir NTFS bölümü kurmalı ve bu bölüme tam erişim izinleri uygulamalıdır.

29 Bir teknisyen, şu anda Windows Vista çalıştıran bir kullanıcı sistemi için işletim sistemi yükseltmesi yapmayı planlıyor. Windows işletim sisteminde gömülü olan BitLocker özelliği gerekli olduğundan, yeni işletim sistemi yüklendiğinde bu özelliğin kullanılabilir olmasına dair bir istek vardır. Windows 7'nin hangi sürümü veya sürümleri bu özelliği destekleyecektir? Windows 7 Ultimate Windows 7 Ultimate ve Professional Windows 7 Ultimate, Professional ve Home Premium Windows 7 Ultimate, Professional, Home Premium ve Starter

30 Genellikle Windows 7'nin 64-bit sürümünü çalıştıran bir bilgisayarda bulunan 32-bit programlarının uygulama dosyaları hangi kla yer alır? C:\Users C:\Program Files C:\Application Data C:\Program Files (x86)

Bir teknisyen, bir önbellek taşma sorununun, Windows 7 bilgisayarın başarımı üzerinde olumsuz etki oluşturduğunu belirlemiştir. Tek bu sorunu nasıl düzeltebilir? IE tarayıcı penceresi açma ve InPrivate Filtreleme işlevini etkinleştirme. Başlat > Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem yolunu kullanarak sistem ortam değişkenlerini değiştirme. C:\Documents and Settings\%USERPROFILE%\Local Settings\Temp konumunda depolanan ortam değişkenlerini değiştirme.

Bir IE tarayıcı penceresi açıp Araçlar>Internet Seçenekleri konumuna gidip Gözatma Geçmişi alanında Ayarlar seçeneğine tıkl önbellek boyutunu değiştirme.

32 Bir bilgisayar açıldıktan sonra, Windows 7 başlatılamıyor. Teknisyen bu hatanın üstesinden gelmek için hangi başlangıç yordam kullanacaktır?

Sistem Onarım Diski oluşturma ve görüntüyü geri yükleme. Önyükleme işlemi sırasında F12 tuşunu kullanma ve bilgisayarı güvenli kipte başlatma. Windows 7 yükleme ortamından önyükleme ve Sistem Geri Yükleme yardımcı programına erişme. Denetim Masası'na erişme ve Sistem ve Güvenlik menüsünden Dosyaları Yedekten Geri Yükle seçeneğini belirleme.

TEŞEKKÜR EDERSİNİZ ARTIK 