You are on page 1of 11

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai Vokiečių g. 4/2, LT-01130 Vilnius Liutauras Ulevičius tel. +370-686-08820, el.

paštas liutaurasu@hotmail.com SKUNDAS Šių metų balandžio 15 d. apie 17 val. 46 min. interneto svetainė „www.alfa.lt“ paskelbė publikaciją „Ulevičius teismui prisipažino ne „trolinęs“, o prašęs padaryti įtaką aplinkos ministrui“. Publikacijoje buvo cituojama anksčiau žiniasklaidoje skelbtas mano žinutės „Facebook“ tinkle turinys, VTEK sprendimas ir dalis Vilniaus apygardos administracinio teismo paskelbtos sprendimo konstatuojamosios dalies. Ši publikacija buvo anonsuojama ir pirmajame portalo puslapyje, t.y. jai skiriamas didelis dėmesys ir, tikėtina, sulaukė didelio lankytojų srauto1. Portalo žurnalistas Dominykas Griežė vėliau pripažino, jog publikaciją paruošė nebūdamas susipažinęs nei su mano ieškiniu, nei bylos medžiaga, net ir neturėdamas teismo sprendimo teksto, o vien remdamasis teismo posėdžio metu girdėtomis teisėjo citatomis. Su manimi asmeniškai joks „www.alfa.lt“ atstovas nebuvo susisiekęs. Pažymėtina, jog publikacijos pavadinime įvardinamas melagingas faktas, t.y. „Ulevičius teismui prisipažino [..] prašęs daryti įtaką aplinkos ministrui“. Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas be kitų nustato šias tiesiogiai su aptariamomis aplinkybėmis susijusias viešosios informacijos rengėjų ir žurnalistų pareigas: • [..] žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas turi skelbti tikslias, teisingas žinias bei įvairias nuomones. (3 straipsnis) • [..] Žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai privalo užtikrinti, kad nuomonė būtų reiškiama sąžiningai ir etiškai, sąmoningai neiškreipiant faktų ar duomenų. (4 straipsnis) • Žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas turi kritiškai vertinti savo informacijos šaltinius, atidžiai ir rūpestingai tikrinti faktus, remtis keliais šaltiniais. Nesant galimybės patikrinti informacijos šaltinio patikimumą, apie tai turi būti nurodyta skelbiamoje informacijoje. (6 straipsnis) Remdamasis Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos Darbo reglamento nustatyta tvarka prašau įvertinti interneto svetainės „www.alfa.lt“ valdytojų – viešosios informacijos rengėjų – veiklą dėl galimo Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso pažeidimo.

Pagarbiai,

Liutauras Ulevičius

Pagal „gemiusAudience“ 2013 m. vasario mėn. duomenis per mėnesį interneto svetainę www.alfa.lt aplanko daugiau nei 540 tūkst. vartotojų.

1

] Ulevičius teismui prisipažino ne „trolinęs“. apie 17 val.lt. todėl neišvengiamai teks dirbt ir su nauju ministru. Ulevičius prašė „darbiečio“ Vytauto Gapšio pasirūpinti sutartimis su Aplinkos ministerija.1 – publikacija interneto svetainėje www. konstatuojantį. 46 min. kad skunde buvęs VRK narys prisipažino. esą šis socialiniame tinkle „Facebook“ kreipėsi į „darbietį“. balandžio 15 d. yra vienas klausimas ir pats gali turėti atsakymą. paaiškėjo. Pilnas publikacijos tekstas: [. ryšių su visuomene specialistui ir tinklaraštininkui Liutaurui Ulevičiui buvo nesėkminga: Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė vyriškio skundą. kad į Seimo pirmininko pavaduotoją kreipėsi ne „trolindamas“.alfa.Priedas Nr. jog L. Ulevičių. 2012 metų spalį V. „Labas.lt Balandžio 15 diena buvusiam Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariui. o prašęs padaryti įtaką aplinkos ministrui 2013-04-15 17:46. Dominykas Griežė | Alfa. su kolegomis esam laimėję AM ryšių su visuomene konsultacijų konkursą ir paslaugų teikimas baigsis tik kitų metų birželį.. paskelbta 2013 m. Kaip žinia. kaip anksčiau teisinosi žiniasklaidai. kuriuo prašoma panaikinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nutarimą. prašydamas daryti įtaką naujai paskirtam aplinkos ministrui. Maža to. kas tai galėtų . Gapšys apkaltino tuometinį VRK narį L. Galbūt jau apytiksliai yra aišku.

[. – konstatavo G. VTEK be reikalo konstatavo. Gapšį. o VTEK atstovams: teisėjas Gintaras Dzedulionis balandžio 15 dieną paskelbtame nuosprendyje konstatavo. neištyrė ir neįvertino jo motyvų rašant žinutę V.. Ulevičiaus. Gapšiu išlindus į dienos šviesą. kad tik provokavo Darbo partijos narį. anot V. privalo vengti bet kokio šališkumo. kad L.] . siųsdamas žinutę „darbiečiui“. jei nepasisektų. Gapšio. Ulevičiaus. esą jis tik provokavo V. nusprendusi. Žinią.būti? Nes yra rizika. jog L. teisinosi. Gapšiui bei kitų faktinių aplinkybių.. jog VRK narys prašo „darbiečio“ pasirūpinti su Aplinkos ministerija sudarytomis civilinėmis sutartimis. jis gavęs iš L. numatė „trolinimo“ taktiką“. kad vykdydamas VRK nario pareigas jis pateko į viešųjų ir privačių interesų konfliktą. Be to. Pats VRK narys. bet reikėtų pernelyg nedelst“. Anot L. „Tikėjosi iš Gapšio supratimo.. faktui apie bandymą susisiekti su V. yra netiesa. Tačiau VAAT teisėjų kolegija maloninga buvo ne „trolinimu“ tariamai užsiėmusiam viešųjų ryšių specialistui. teisėjas atskleidė. kad pasiteisinimai. Ulevičius sumaišė viešuosius ir privačius interesus. o po VTEK priimto nepalankaus sprendimo kreipėsi į administracinį teismą. darydamas sprendimus. O tam atvejui. o valstybės tarnautojas. – tokią žinutę. veikė kaip valstybės pareigūnas. kad nueinantis gali imtis neadekvačių sprendimų dėl viešinimo priemonių/biudžetų ir reikia/galima būtų tam užkirsti kelią. įvertino VTEK. Dzedulionis. Jeigu reikia – galim susitikt gyvai ir pakalbėt plačiau apie tai. Ulevičius. jog buvęs VRK narys savo skunde parašė.

lt“ pirmojo puslapio vaizdas su publikacijos anonsu .Priedas Nr.alfa.2 – interneto svetainės „www.

3 – viešosios informacijos rengėjo atstovo Dominyko Griežės patvirtinimas dėl faktinės informacijos neturėjimo .Priedas Nr.

.

.. Patinka · Komentuoti · Nebesekti pranešimų · Dalintis · Reklamuoti Tomas Čepelevskis Jei pakeis. naudojant „mobilusis“ · Redaguota · Patinka Liutauras Ulevičius tai alfa. Prieš 3 val.com/photo. FB. nes nieko panašaus aš teisme neprisipažinau. neturėjau laiko šiandien vakare nuvažiuot pasiimti.21 Emilija Seibe ir Rasa Pa Teniso avalynė tonysports. naudojant „mobilusis“ · Patinka Tomas Chochrin Liutaurai.scribd. prašyčiau pakeisti melagingą antraštę portale alfa. čia jau yra byla rimta.552131846.04.16 00:09 .com /doc/117607864/12-12-21-skundas-VAAT-d%C4%97l-VTEK-sprendimo ? aš jau nekalbu.lt Poilsis prasideda kelt Eimantas Mikšys patink Prieš 3 val. kuo toliau. ir G+'se 12.12. turėsiu tik ryt Prieš 3 val. · Patinka Dominykas Griežė · 3 mutual friends gerb.lt Prieš 3 val. liutaurai. · Patinka Liutauras Ulevičius deja ne. · Patinka · Remove Preview Dominykas Griežė · 3 mutual friends gegužės 5d. iš karto prisipažino.http://www. aš pasiruošęs tave atstovauti.facebook.1366046381&type=3&permPage=1 Metraščio nuotraukos žmonės siunčia info apie neįtikėtinus sutapimus Sukūrė: Liutauras Ulevičius Rėmėjai Žmonės. tai nieks ju straipsnioneskaitys:) Prieš 3 val.lt. Švyturio Baltijos tradicinekolekcija.com/liutaurasu Liutauras Ulevičius · 473 followers Prieš 4 val. kol nutartis dar vaat guli. · Patinka · 3 Tomas Chochrin Liutaurai.com 2012. suprantu. · Patinka Liutauras Ulevičius Google'as. · Patinka · Remove Preview Dominykas Griežė · 3 mutual friends as i teisma nepatingejau nueiti paklausyti nuosprendzio Prieš 3 val. kažkur Vilnius · Friend Requests Robertas G Bendrų drau Patvirtin Dominykas Griežė ir Saulė Pauliuvienė.12.21 skundas VAAT dėl VTEK sprendimo lt.scribd.MAMŲ tai gal pasidalinsit skundu visgi? Ar matai savo širdį 3D mirameda.php?fbid=10151257583431847& set=pb.Dominykas Griežė ir.facebook.lt 1 iš 2 2013. tuo labiau čia man viskas tampa aišku: https://www. kad apie tai ne kartą skelbiau čia. https://www. kuriuos galb Giedrius M 72 bendrų d Pridėti p Geri skrydžiai Tagoo Patinka · Arunas Ma mėgsta Tagoo. ar gali pasharinti sprendimą? Prieš 3 val. . naudojant „mobilusis“ · Patinka Liutauras Ulevičius administracinėse bylose jau priiminėjami nuosprendžiai? keliu kepurę Prieš 3 val. jums irgi naujiena . · Patinka Liutauras Ulevičius kita vertus.lt tekstus su šmeižiančiomis antraštėmis rašo net neturėdami teismo sprendimo? tikiuosi jūs juokaujate? Prieš 3 val. gal kol kas.-2207520000. galetumet skundo tekstu pasidalinti? (jei ne viesai. ar teisejas uztrolino. ar jus toliau trolinate Prieš 3 val. tai bent jau su manim) nes dabar man neaisku.

· Patinka Tomas Šiuipys Yra žiniasklaida.. nes ką teisėjas pasakė. pedofilas ar valgau žmogieną. nesusilaikiau. kad straipsnį išimsime: visgi jūsų skundas .facebook. sutikęs gatvėj aš pačiam irgi skelsiu antausį ir po to atsiprašysiu sutarta? Prieš 3 val. o yra ir šūdasklaida. Nemanau. Prieš 2 val. tą ir parašiau. jūs nors kartą perskaitykit... niekas nedraudzia Prieš 3 val. · Patinka Komentuoti Automobilių nuoma. kad teisėjas pasakė taip. · Patinka Agnė Gintautaitė kokie agresyvūs visi maždaug prieš valandą · Patinka Liutauras Ulevičius kai "žurnalistai" vokelius ima iš vonžutaičių. jei ryt paaiškės. yra purvasklaida. o aš jo žodžius supratau teisingai.com/liutaurasu Perskaičiau tą skundą.16 00:09 .04. kad skaitydamas nutartį jis būtų pasakęs tai.Dominykas Griežė ir. tai teks jūsų atsiprašyti ir pripažinti suklydus. Tačiau. Bet vis tiek dar noriu perskaityti vaat nutartį ir šnektelti su teisėju. nutarties dar neturiu. · Patinka · 2 Dominykas Griežė · 3 mutual friends bandykit. Prieš 3 val. https://www. Prieš 41 min. ką nori . o ir teisėjui šiuo metu neprisiskambinsiu. kaip pasakė šiandien. Prieš 2 val. tai etika ir normali diskusija ne tos kategorijos įrankiai.svarus argumentas.neva aš pats prisipažinau anksčiau visą laiką melavęs. ko iš tiesų nėra. Liutaurai. Prieš 2 val. · Patinka Dominykas Griežė · 3 mutual friends Pasišnekėjus su redaktore nutarėme. · Patinka Liutauras Ulevičius jo.. Valentinas Sarejus patin Facebook © 2013 Lietuvių · Privatumas · Daugiau 2 iš 2 2013. jei teismui pateikėte būtent tokį skundą. · Patinka Liutauras Ulevičius tegu sako teisėjas. atsiprašau.kad aš gėjus. ką rašot kaip naujieną ... tekstą publikuosime iš naujo.

Priedas Nr.4 – po pažado „išimti straipsnį“ jis vis tiek buvo pasiekiamas interneto svetainės mobilioje versijoje .

alfa. yra vienas klausimas ir pats gali turėti atsakymą. o prašęs padaryti įtaką apli. su kolegomis esam laimėję AM ryšių su visuomene konsultacijų konkursą ir paslaugų teikimas baigsis tik kitų metų birželį.. esą šis socialiniame tinkle „Facebook“ kreipėsi į „darbietį“.Ulevičius teismui prisipažino ne „trolinęs“. todėl 1 iš 3 2013. http://m. kaip anksčiau teisinosi žiniasklaidai. paaiškėjo.lt Balandžio 15 diena buvusiam Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariui. Gapšys apkaltino tuometinį VRK narį L. Ulevičių.16 00:14 . kad į Seimo pirmininko pavaduotoją kreipėsi ne „trolindamas“. Ulevičius prašė „darbiečio“ Vytauto Gapšio pasirūpinti sutartimis su Aplinkos ministerija. „Labas. Kaip žinia.04. konstatuojantį.. prašydamas daryti įtaką naujai paskirtam aplinkos ministrui.lt/naujienos/Kriminalai/15281/ -1 Atsiųsk Naujausios Daugiau Horoskopai Ulevičius teismui prisipažino ne „trolinęs“. kuriuo prašoma panaikinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nutarimą. 2012 metų spalį V. Dominykas Griežė | Alfa. o prašęs padaryti įtaką aplinkos ministrui 2013-04-15 17:46. ryšių su visuomene specialistui ir tinklaraštininkui Liutaurui Ulevičiui buvo nesėkminga: Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė vyriškio skundą. Maža to. jog L. kad skunde buvęs VRK narys prisipažino.

kad L. kas tai galėtų būti? Nes yra rizika. nusprendusi. esą jis tik provokavo V. jog VRK narys prašo „darbiečio“ pasirūpinti su Aplinkos ministerija sudarytomis civilinėmis sutartimis. siųsdamas žinutę „darbiečiui“. teisinosi. o VTEK atstovams: teisėjas Gintaras Dzedulionis balandžio 15 dieną paskelbtame nuosprendyje konstatavo. O tam atvejui. – tokią žinutę. teisėjas atskleidė. Jeigu reikia – galim susitikt gyvai ir pakalbėt plačiau apie tai. jog buvęs VRK narys savo skunde parašė. veikė kaip valstybės pareigūnas. o prašęs padaryti įtaką apli. – konstatavo G. jei nepasisektų. Gapšio. http://m. kad tik provokavo Darbo partijos narį. jis gavęs iš L. Dominykas Griežė kriminalų žurnalistas Domiuosi teismais. Gapšį. faktui apie bandymą susisiekti su V.Ulevičius teismui prisipažino ne „trolinęs“. Gapšiui bei kitų faktinių aplinkybių. Pats VRK narys. VTEK be reikalo konstatavo. darydamas sprendimus. kad nueinantis gali imtis neadekvačių sprendimų dėl viešinimo priemonių/biudžetų ir reikia/galima būtų tam užkirsti kelią. padarytus ar planuojamus nusikaltimus.alfa. o po VTEK priimto nepalankaus sprendimo kreipėsi į administracinį teismą.04. nusikaltimais ir kitais kriminalais. Ulevičiaus. privalo vengti bet kokio šališkumo. „Tikėjosi iš Gapšio supratimo.. Žinią. kad vykdydamas VRK nario pareigas jis pateko į viešųjų ir privačių interesų konfliktą. bet reikėtų pernelyg nedelst“. Dzedulionis. Ulevičius. neištyrė ir neįvertino jo motyvų rašant žinutę V.16 00:14 . Gapšiu išlindus į dienos šviesą.lt/naujienos/Kriminalai/15281/ neišvengiamai teks dirbt ir su nauju ministru. Ulevičiaus. Tačiau VAAT teisėjų kolegija maloninga buvo ne „trolinimu“ tariamai užsiėmusiam viešųjų ryšių specialistui. jog L. Galbūt jau apytiksliai yra aišku. o valstybės tarnautojas. Teismų koridoriai man – kaip antri namai. anot V. įvertino VTEK.. Ulevičius sumaišė viešuosius ir privačius interesus. Be to.. kitokius kriminalinius įvykius – lauksiu jūsų skambučio. Jei turite žinių apie daromus. Anot L. numatė „trolinimo“ taktiką“. kad pasiteisinimai. 2 iš 3 2013.. yra netiesa.