You are on page 1of 1

Pripravil: Ing.

Marián Búlik, OVB

1. Neprepásnite najdôležitejší termín
Je tu nová, exkluzívna služba. Klientov bezplatne a načas upozorníme, že im končí fixácia úroku ich hypotéky a majú očakávať list od banky s ponukou úrokov na ďalšie obdobie. Klientovi tak včas pomôžeme rozhodnúť sa o osude svojej hypotéky, napríklad: a. bezplatne ju celú splatiť b. splatiť hypotéku iným, lacnejším úverom c. vydobiť si od banky nižší úrok a pod.

Služba je bezplatná pre každého - stačí kliknúť: https://docs.google.com/forms/d/11LpIQ0O5SkomsAHSBwEvF0xm7turC8PgPN9J0fqclYU/edit

2. Štvú vás vysoké úroky na hypotéke?
Hypotéky výrazne zlacneli a preto stojí za to splatiť svoju starú hypotéku novou. Teraz sa dá získať hypotéka s úrokom už od 3%. A aj bez dokladovania príjmu :) Jarná kampaň (naplánovaná do konca mája) znamená aj odpustenie poplatkov za spracovanie úveru (inak stovky eur).

Dôležité info – o súčasné akciové podmienky viete požiadať teraz a niektoré banky Vám ich budú garantovať na 6 mesiacov dopredu.

3. Peniaze od štátu na bývanie?
V praxi vidíme, že ak by klienti presnejšie poznali podmienky, vačšina z nich by hypotéku so Štátnym príspevkom pre mladých využila. Hlavnou výhodou je totiž nižší úrok až o 3% na sumu 50 000 eur na 5 rokov. Pritom podmienky na jej získanie sú jednoduché: 1. 2. mať menej ako 35 rokov (pri manželoch je to podmienka, pri partneroch na základe našich skúseností stačí, ak to spĺňa jeden z nich) mať priemerný mesačný hrubý príjem za rok 2012 menej ako je limit. Pre 2. kvartál 2013 je limit pre jednotlivca 1137,5 EUR. Pre manželov - súčet ich príjmov musí byť menej ako 2275 EUR.

Je zaujímavé takúto hypotéku využiť aj na kúpu nehnuteľnosti na prenájom. Pri kúpe napr. garsónky za 50 000 eur na prenájom je možné zarobiť až 12 000 EUR.

Ak Vás láka získať tento príspevok od štátu, ozvite sa pre bezplatnú konzultáciu.

Ďalšie novinky zo sveta financií môžete získať aj z aktuálneho vydania časopisu, ktorý OVB vydáva pre svojich klientov: http://www.scribd.com/doc/135373948/Financie-v-Pohode-4-2013 Pripravil: Ing. Marián Búlik, Certifikovaný finančný konzultant, Okresný vedúci OVB +421907708452, bulikmarian@ovbmail.eu : marian.bulik