ROZWIĄZANIA DLA ROLNIctWA

pl.manitou.com mlt.manitou.com

Z PASJĄ DO ROLNIctWA
Marka MANITOU jest ściśle związana z rolnictwem od ponad 20 lat. Wiemy, że jest to stale rozwijająca się i wymagająca dziedzina. W pełni rozumiemy potrzeby rolników i dbamy o to, aby gama rozwiązań MANITOU w pełni je zaspokajała. Ładowarka teleskopowa MLT 840 gwarantuje najwyższy poziom wydajności. Jej imponujące możliwości doceni branża hodowlana, mleczna, sadownicza i warzywnicza oraz producenci zbóż. MLT 840 charateryzuje się nie tylko funkcjonalnością, ale również wyjątkową estetyką i komfortem pracy. Innowacyjna MLT840 oferuje unikalne patenty opracowane przez ekspercki zespół inżynierów MANITOU: JSM*, nowy system chłodzenia, ECS**itd., dzięki czemu praca z MANITOU jest wygodna i wyjątkowo wydajna. Wybierając MANITOU, nie tylko dysponujesz sprawną i trwałą ładowarką, ale korzystasz również z różnorodnych usług wysokiej jakości oferowanych przez autoryzowanych dealerów MANITOU, w tym między innymi: serwis posprzedażowy, umowy na serwisowanie i konserwację, interwencje na miejscu, zindywidualizowane opcje wynajmu i finansowania fabrycznego... Po prostu tak samo jak Ty, my również poświęciliśmy się rolnictwu!

* **

Joystisk Switch and Move, opatentowany przez MANITOU BF Easy Connect System: dekompresja hydrauliczna przewodu osprzętów

2

Efektywne rozwiązanie dla gospodarstwa rolnego

3

WYJĄtKOWE OSIAGI DLA cIEBIE
4000 kg:
Maksymalny udźwig MLT 840 to 4 tony, a ładunek 3-tonowy podnosisz na wysokość do 4,5 m.

7.55 m:
Wysięgnik MLT 840 pozwala na podnoszenie ładunków na wysokość 7.55 m.

3.98 m:
Promień skrętu zapewniający idealne manewrowanie.

4

Skorzystaj z możliwości wyboru
MLT 840 jest dostępna w dwóch wersjach: - MLT 840-115 PS z silnikiem o mocy 115 kM i pompą o wydajności 150 l/min - MLT 840-137 PS z silnikiem o mocy 137 kM i pompą o wydajności 180 l/min Obie wersje mają 5-biegową przekładnię Powershift z funkcją blokady. Do Twojego wyboru są: pompa o zmiennej wydajności 150 l/min w modelach z 115 kM, a w modelach 137 kM pompa o zmiennej wydajności 180 l/min.

9100 – 9400 daN
Imponująca dla całego rynku rolniczego siła uciągu na kołach.

Stylowy, nowoczesny projekt
Styl MLT 840 to czyste linie i opływowe kształty. Jedno spojrzenie wystarczy, aby zakochać się w tej maszynie!

Dojedzie wszędzie
Opony o profilu rolniczym z pokaźnym prześwitem (41 cm) i moc umożliwiają MLT 840 pracę nawet na bardzo trudnym podłożu. Maszyna została opracowana z myślą o podołaniu większości wyzwań w Twoim gospodarstwie!

5

LUKSUS W PRAcY...
Nowoczesne wnętrze nowoczesnego Klienta! dla Wnętrze MLT oraz całe nadwozie zapewniają doskonałe warunki pracy. Kabina zapewnia najwyższą ergonomię: siedzenie pokryte tkaniną, kolumnę kierownicy regulowaną w dwóch płaszczyznach. Sam wybierasz pozycję do pracy. Otwory wentylacyjne, osłona przeciwsłoneczna, szyba dachowa, klimatyzacja i wiele innych to właśnie komfort o standardzie MANITOU. JSM, system autorstwa MANITOU stosowany wyłącznie w maszynach tej marki umożliwia sterowanie wszystkimi mechanizmami jedną ręką z zacho¬waniem pełnego bezpieczeństwa i wygody opera¬tora: podnoszenie i opuszczanie wysięgnika, hydrauliczne sterowanie osprzętami, cofanie i inne. Dla pełnej kontroli nad maszyną, drugą rękę masz zawsze na kierownicy. Niski poziom hałasu jest zapewniony dzięki dźwiękoszczelnej kabinie (tylko 80 dB). Deska rozdzielcza z wyświetlaczem analogowym dostarcza Ci wszelkich informacji niezbędnych w pracy: godzinę, prędkość, temperaturę oleju, poziom paliwa i wiele innych... Jeśli chodzi o komfort pracy – MANITOU nigdy nie idzie na kompromis!

6

  ...choć nie chcesz, kiedyś musisz wrócić do domu! 

7

 Dostosujemy się do Twoich wymagań

8

KAżDY mODEL W INNYm StYLU
DOSTOSOWAĆ SIĘ DO POTRZEB KAŻDEGO KLIENTA – TO NASZ CEL. Oferujemy bogaty standard PREMIUM, ale wybrać możesz również opcje CLASSIC i ELITE.

W wersji Classic dobremu samopoczuciu sprzyjają: • Siedzenie pokryte tkaniną • Lusterko wsteczne • Radio samochodowe • System samoczyszczenia chłodnicy

Wyjątkowo bogaty standard Premium: • Siedzenie pneumatyczne pokryte tkanina • Lusterko wsteczne • Radio samochodowe CD/MP3 • Klimatyzacja • Easy Connect System • System samoczyszczenia chłodnicy • Gaz reczny

Wersja Elite mówi sama za siebie i oferuje najbardziej ekskluzywne udogodnienia pracy: • Pokryte tkaniną siedzenie pneumatyczne z aktywnym zawieszeniem • Lusterko wsteczne • Radio samochodowe z Bluetooth • Klimatyzacja • Amortyzacja teleskopu • Easy Connect System • Samoczyszczący filtr wstępny • System samoczyszczenia chłodnicy • Semi-automatyczna zmiana trybu kół (bez potrzeby liniowania) • Gaz ręczny • Regulowana linja hydrauliki • Światła Xenon
9

OPtYmALIZAcJA mOcY SILNIKA
Z każdą ładowarką teleskopową współgra odpowiedni napęd, pozwalający na osiągnięcie najlepszego współczynnika maszyna/silnik. Brak mocy spowoduje stratę wydajności, nadmiar mocy – zwiększy niepotrzebnie spalanie. Twoja MLT 840 jest wyposażona w 4-cylindrowy silnik John Deere 4.5 L Tier 4/Stage IIIB o mocy 115 lub 137 kM. Maszyna została dodatkowo wzbogacona o system Exhaust Gas Recirculation (EGR) i Diesel Particulate Filter (DPF). System chłodzenia jest ekonomiczny dzięki elektronicznemu urządzeniu sterującemu. W standardzie montowany jest automatyczny inwerter przepływu powietrza. Dzięki temu Twoja maszyna „oddycha” doskonale.

Optymalna moc silnika

10

PROStA I EFEKtYWNA PRZEKŁADNIA m-SHIFt®
MLT 840 oferuje Ci 5-zakresową skrzynię biegów M-Shift®, dostępną w wersji automatycznej i manualnej.

tryb automatyczny
Możliwość sterowania automatycznego w wersji Drive pozwala na zachowanie płynnej zmiany zakresów. Program przekładni dostosowuje się do momentu i prędkości wymaganej przez dane zadanie oraz automatycznie określa optymalny zakres. Dzięki temu łatwo i wygodnie dostosowujesz dopasowanie momentu obrotowego i prędkości na przykład, gdy jedziesz z przyczepą po pagórkowatym terenie.

Przekładnia M-SHIFT®
2 1 Wybór biegu 2 Kontrola hydraulicznej linii A 3 Kontrola hydraulicznej linii B 1 3

tryb manualnym:
Sam decydujesz jakiego biegu chcesz używać, naciskająć + i – na joysticku JSM z regulowanym podłokietnkiem.

Blokada:
MLT 840 jest wyposażona w standardzie w funkcję blokady obrotów, co pozwala na prędkość 23 km/h na czwartym biegu i 38 km/h na piątym. Ten system to gwarancja efektywności i ekonomiczności.

115 lub 137 kM:
Wybór między 115 a 134 kM zapewnia doskonałe dopasowanie mocy do Twoich wymagań.

5-zakresowa skrzynia M-shift:
Oferowana w standardzie MLT 840 przekładania M-Shift® zapewnia elastyczność i uniwersalność .

11

Szybko i efektywnie

12

NASZ cEL: WYGOSPODAROWAĆ tWÓJ WOLNY cZAS
Misją MANITOU jest zaoszczędzenie Twojego czasu, abyś mógł poświęcać go na to, co dla Ciebie najcenniejsze. Dążymy do tego poprzez zapewnienie szybkości wykonywania ruchów i łatwości obsługi maszyny. Dla maksymalnej efektywności, MANITOU oferuje Ci maszynę, która jest łatwa w obsłudze. Szybko i wygodnie opanujesz pracę z MLT 840 (JSM, regulatory we właściwym miejscu), agdy poznasz jedną maszynę MANITOU, znasz je wszystkie. Zwrotność to priorytet! Z MLT 840, będziesz w stanie pracować nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni. System LSU (Load Sensing Ultra) pozwala na pracę z ogromną precyzją. Pompa hydrauliczna o ciśnieniu 180 l/min maksymalizuje wydajność. Szeroki asortyment osprzętów MANITOU podnosi uniwersalność tych maszyn. Zamiatarka, chwytak do balotów, wielofunkcyjna łyżka z chwytakiem i wiele innych... MANITOU wspiera Cię w każdej aplikacji.

Wydajność ładowania
Ciągnik z ładowaczem czołowym MLT 840-115 PS MLT 840-137 PS

Sources: Manitou data

150 lub 180 l/min:

Pompa hydrauliczna MLT 840 w połączeniu z joystickiem JSM zapewnia maksymalny przepływ 150 lub 180 l/min.

4 x 4 x 4:

Napęd na 4 koła skrętne w 4 kierunkach = zwrotność potrzebna do poradzenia sobie w każdej sytuacji.

13

Z mANItOU NIE mARtWISZ SIĘ O BEZPIEcZEŃStWO
NIEStEtY NIE PRODUKUJEmY ZABAWEK...
Nasze biura projektowe, zatrudniające ponad 200 inżynierów i techników, specjalizują się w projektowaniu dla Ciebie rolniczych ładowarek teleskopowych od ponad 20 lat. Przy ponad 50 zgłoszonych patentach,nasza wiedza w zakresie konstrukcji podwozia i podnośnika, zapewnia pewność i trwałość Twojego sprzętu. Nasze umiejętności doskonale współgrają z Twoimi potrzebami: produkcja ładowarek w zgodzie z zapotrzebowaniem rynku, zgłoszenie patentu, kwalifikacja elementów składowych, dokładne testy przed wysyłką gotowej maszyny... Jako specjaliści w dziedzinie rolnictwa, bierzemy pod uwagę cykl użytkowania Twoich maszyn już na etapie projektowania; Opony, przenoszenie napędu, czy też sposób chłodzenia zostały logicznie dobrane i zestawione. MLT 840 to maszyna w 100% dedykowana rolnikom.

Gwarancja całkowicie bezpiecznej pracy

14

Maszyna w 100% dedykowana rolnictwu

JEStEś cHRONIONY
Doskonała stabilność MLT 840, w połączeniu z systemem zatrzymywania niebezpiecznych ruchów, pozwala na manipulowanie ładunkami o masie aż do 4 ton w całkowicie bezpieczny sposób. Twoje bezpieczeństwo jest dodatkowo zwiększone dzięki detektorowi obecności kierowcy umieszczonemu w siedzisku. Ruchy postępowe są możliwe jedynie wtedy, gdy siedzisz na miejscu kierowcy. Kabina została zaprojektowana tak, abyś zawsze był całkowicie bezpieczny. Spełniając wymogi ROPS/FOPS*, jest odporna na wywrócenie i upadki ciężkich przedmiotów: chroni cię w razie deformacji kokpitu. Doskonała widoczność 360° jest zapewniona dzięki dużym, przeszklonym przestrzeniom oraz pozycji siedzącej kierowcy.

* ROPS: konstrukcja chroniąca przed wywróceniem się FOPS: konstrukcja chroniąca przed upadkiem ciężkich przedmiotów

15

WIDZIEĆ widzieĆ WIĘcEJ więcej
Sieć ekspertów MANITOU zawsze blisko Ciebie Gęsta sieć dealerów MANITOU gwarantuje Ci szybką interwencję, gdy tego potrzebujesz. Sieć ekspertów MANITOU zawsze bliskoMANITOU Ciebie Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie oraz nasza obecność blisko Ciebie dzięki Gęsta sieć dealerów MANITOU gwarantuje Ci szybką interwencję, gdy tego wsparcie potrzebujesz. Wiedza, doświadczenie 500 autoryzowanym delaerom na świecie, gwarantują ci profesjonalne każdego dnia.
i zaangażowanie MANITOU oraz nasza obecność blisko Ciebie dzięki 500 autoryzowanym delaerom na świecie, gwarantująici profesjonalne wsparcie każdego dnia. Wynajem finansowanie fabryczne

Poza tradycyjnymi rozwiązaniami, z MANITOU masz dostęp do zróżnicowanych sposobów Wynajem i finansowanie fabryczne finansowania i leasingu dla umożliwienia efektywnego rozwoju Twojej działalności.

Obsługa techniczna i serwis posprzedażowy U dealera techniczna MANITOU możesz z umowy na obsługę techniczną dopasowaną do Obsługa i serwis skorzystać posprzedażowy Twojego budżetu i możesz potrzeb. Gwarancja kontroli stanu techniczną Twojego sprzętu zapewnie obniżenie U dealera MANITOU skorzystać z umowy na obsługę dopasowaną do Twojego budżetu i potrzeb. kosztów użytkowania Dla ograniczenia przestojów również możliwość Gwarancja kontroli stanumaszyny. Twojego sprzętu zapewnie obniżenie kosztówmasz użytkowania maszyny. Dla ograniczenia skorzystania z interwencji bezpośrednio w Twoim gospodarstwie . w Twoim gospodarstwie. przestojów masz również możliwość skorzystania z interwencji bezpośrednio
Ekonomiczna pozwala z z wyprzedzeniem wyprzedzeniem określić określić koszt koszt przyjazdu Ekonomiczna umowa umowa serwisowa serwisowa pozwala serwisanta i robocizny w celu wykonania czynności prewencyjnej obsługi technicznej przyjazdu serwisanta i robocizny w celu wykonania czynności prewencyjnej maszyny (części zamienne nie są zawarte w umowie) obsługi technicznej maszyny (części zamienne nie są zawarte w umowie). Zaawansowana serwisowa obejmująca pełny prewencyjny serwisserwis techniczny Twojej Zaawansowanaumowa umowa serwisowa obejmująca pełny prewencyjny maszyny, w tym: koszty robocizny, przyjazdu i dostawy części zamiennych techniczny Twojej maszyny, w tym: koszty robocizny, przyjazdu i dostawykoniecznych do okresowej obsługi technicznej. części zamiennych koniecznych do okresowej obsługi technicznej.

Poza tradycyjnymi rozwiązaniami, z MANITOU masz dostęp do zróżnicowanych sposobów finansowania i leasingu dla umożliwienia efektywnego rozwoju Twojej działalności.

gri MANIPLUS A

Możliwość Możliwość przedłużenia przedłużenia gwarancji gwarancji o oo o 12 12 lub lub 24 24 miesiące. miesiące. Proste narzędzie zarządzania flotą maszyn (z lub bez w celu Proste i elastyczne i elastyczne narzędzie zarządzania flotą maszyn (zgeolokalizacji) lub bez dokładnej kontroli użytkowania geolokalizacji) w celu dokładnejTwojego kontroli sprzętu. użytkowania Twojego sprzętu.

16 16

Wspierać rozwój Twojej działalności

PRZYcZYŃ SIĘ DO WZROStU EKOLOGII
Od momentu zaprojektowania maszyny, MANITOU robi wszystko, by chronić środowisko. Nasz zakład produkcyjny w Ancenis, posiadający ISO 14001*, gwarantuje uwzględnienie norm środowiskowych od momentu zaprojektowania produktu aż do dostarczenia maszyny do Ciebie. Wszystko to przejawia się codziennie w czynnościach wykonywanych przez nasze ekipy: wybór składników najmniej zanieczyszczających, segregowanie odpadów, przetwarzanie odpadów szczególnych i zwykła czujność na co dzień (oszczędzanie energii, papieru...). Optymalna regulacja prędkości silnikaMLT 840 w zależności od żądanej mocy minimalizuje spalanie i emisję szkodliwych substancji, zmniejszając wpływ użytkowania maszyn rolniczych na środowisko.
* 14001: norma międzynarodowa zarządzania środowiskiem, która narzuca wymogi dotyczące stosowania systemu zarządzania środowiskiem.

17

DOPASOWAĆ SIE DO tWOIcH POtRZEB
Wyposażenie standardowe i opcjonalne
Karetka do wideł Lusterko na zaczep + Lusterko wsteczne System samoczyszczenia chłodnicy Radio Radio CD/MP3 Radio z Bluetooth Siedzenie pokryte tkaniną Siedzenie pneumatyczne pokryte tkaniną Siedzenie pneumatyczne z aktywnym zawieszeniem Klimatyzacja Easy Connect System Gaz ręczny Amortyzacja wysięgnika Światła Xenon Półautomatyczna regulacja kół Regulowany, stały przepływ oleju hydraulicznego Blokada hydrauliczna osprzętu Światła w wysięgniku
Standard Opcja - Nie dostępne
-

Wybrane osprzęty:

Wielofunkcyjna łyżka z chwytakiem

Łyżka objętościowa

Zamiatarka

Łyżka do wyładowywania silosów

Myjka wysokociśnieniowa

18

MLT 840-115 PS Udźwig 500 mm od zawieszenia wideł Siła odspajania Wysokość podnoszenia Czas z ładunkiem/bez ładunku Podnoszenie Opuszczanie Wysuwanie teleskopu Chowanie teleskopu Kopanie Wywrót Opony Widły (mm) Długość x szerokość x grubość Obrót karetki na głowicy Hamulce Silnik JOHN DEERE STAGE III B Pojemność Moc przy 2000 obr. (ISO/TR 14396) Max. moment obr. przy 1500 obr. (ISO/TR 14396) Siła uciągu na kołach Wtrysk Chłodzenie Napęd Skrzynia biegów Liczba biegów (przód/tył) Max. prędkość Hydraulika Pompa tłokowa Zawór sterujący Zbiorniki Zbiornik oleju hydraulicznego Zbiornik paliwa Waga niezaładowany (z widłami) Całkowita szerokość Całkowita wysokość Całkowita długość Promień skrętu (koła zewnętrzne) Prześwit Poziom hałasu podczas pracy (LpA) Poziom hałasu na zewnątrz (LwA) Wibracje całkowite ręce/ramiona 175 l 143 l 8401 kg 2.39 m 2.40 m 5.37 m 3.98 m 0.41 m 80 dB 105 dB < 2.5 m/s2 480 Nm 9100 daN bezpośredni płyn 115 HP/86 kW 6.80 s/8.70 s 5.00 s/5.20 s 6.50 s/6.50 s 5.40 s/5.40 s 3.20 s 2.50 s 460/70 R24 4000 kg 5222 daN 7.55 m

MLT 840-137 PS

Odległość zachowania maksymalnego udźwigu od przednich kół: 0.75 m
Standard EN 1459 Annex B
65° D C B A

6.60 s/8.40 s 4.80 s/4.90 s 6.30 s/6.30 s 5.20 s/5.20 s 3.00 s 2.40 s

40° 7.55

8 7

50°

60°

30°

6 5

20°

4 3 1700KG 1450KG 2500KG 3000KG 3500KG 4000KG B 3 3.50 A 2 1 C 4 4.45 2000KG

10°

2 1 0m -1

1200 x 125 x 50 148° hamulce wielotarczowe w kąpieli olejowej na przedniej i tylnej osi
4045 PWX

0° -3°

D 5

0.5m 0m

2.90 2.10 1.50 2.45 1.80

4 cyl./4500 cm3 137 HP/102 kW 515 Nm 9400 daN

torque converter Powershift M-Shift® z [lock-up] 5/3 40 km/h* 150 l/min - 290 barów DDIC 180 l/min - 290 barów

Z elektronicznie sterowanym zmiennym wydatkiem

A B C C1 D D1

mm 1200 2880 1465 1362 5367 5264

D2 E F F1 G G1 G2

4487 6567 1925 1925 447 415 444

I J K L N O P2

1022 995 1245 50 1762 125 37.5°

P3 R S T U1 U2 V

33° 3746 8085 3892.5 2419 2559 5040

V1 V2 W Y Z

1147.5 3980 2392 12° 136°

Niniejsza publikacja przedstawia opis wersji i możliwości konfiguracji produktów MANITOU, które mogą się różnić wyposażeniem. Wyposażenie przedstawione w niniejszej broszurze może być standardowe, opcjonalne lub niedostępne w zależności od wersji. MANITOU zastrzega sobie prawo, w dowolnym momencie i bez uprzedzenia, zmiany specyfikacji opisowej i schematycznej. Przedstawione specyfikacje nie są wiążące dla producenta. W celu zapoznania się ze szczegółami, należy skontaktować się z autoryzowanym dealerem MANITOU. Dokument nie stanowi umowy. Prezentacja produktów nie stanowi umowy. Lista specyfikacji nie jest wyczerpująca. Logo oraz tożsamość wizualna przedsiębiorstwa stanowi własność MANITOU i nie może być używana bez zezwolenia. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia i schematy zawarte w niniejszej broszurze są przedstawione wyłącznie w celach konsultacyjnych i orientacyjnych. MANITOU BF SA – spółka akcyjna z radą nadzorczą – Kapitał spółki: 39 547 824 Euro – 857 802 508 RCS Nantes * Mogą być inne zależnie od obowiązujących przepisów. FT005FR_A_1210_MLT735.indd

19

Twój dealer MANITOU: Twój dealer MANITOU:

MANITOU Polska Sp. z o.o. Sękocin Stary, ul. Mszczonowska 86, 05-090 Raszyn Tel.: 22 739 48 20, Fax: 22 739 48 32 E-mail: info.mpo@manitou.com pl.manitou.com mlt.manitou.com

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful