Instrukcja gry turniejowej

Cel turnieju

Czy zostaniesz mistrzem Spinjitzu? Wybierz przeciwnika i przygotuj się do
wielu rund walki. Aby wygrać, zabierz przeciwnikowi wszystkie bronie!

Przed rozgrywkĄ

Każdy z graczy musi mieć następujące elementy:

jedną postać Ninjago i odpowiednią kartę postaci

jedną podstawkę obrotową

trzy bronie

(można mieć tylko JEDNĄ złotą broń)

cztery karty bitewne

Jeśli masz więcej niż cztery karty bitewne, połącz je w talię. Potasuj swoją talię bitewną i połóż
ją przednią stroną w dół. Na początku bitwy weź cztery karty z talii.
W talii bitewnej nie wolno mieć dwóch lub więcej tych samych kart.

Rozgrywanie rundy

Włóż broń w rękę postaci i ustaw postać na podstawce. Zawsze ustawiaj obie stopy postaci na
środku podstawki. Zawsze ustawiaj bronie w taki sposób, aby mogły uderzyć postać przeciwnika
podczas kręcenia. W czasie bitwy możesz użyć tylko jednego nakrycia głowy, takiego jak maska
lub hełm. Jeśli stracisz nakrycie głowy,
musi
mu
s sz w
si
alcz
al
czzyć b
ez nie
musisz
walczyć
bez
niego.

Bronie NIE MOGĄ uderzyć postaci przeciwnika.

Bronie MOGĄ uderzyć postać przeciwnika.

www.Ninjago.com
Turnament_guide_PL.indd 1

08/03/2011 6:36 PM

2. Jeśli zdarzy się to obu graczom. Porównaj paski mocy na karcie bitewnej z odpowiadającymi im paskami na karcie Twojej postaci. jeśli żadna z postaci nie upadnie i żadna z podstawek nie dotknie karty pułapki przeciwnika albo jeśli zdarzy się to obu graczom równocześnie. Staraj się trafić podstawkę przeciwnika w środku obszaru gry.indd 2 08/03/2011 6:36 PM . gdy Twoja postać trzyma złotą broń. KrĘcenie MOŻESZ zagrać kartę. połóż ją odkrytą przed sobą. W pierwszej rundzie pierwszy zagrywa kartę najmłodszy gracz. gdy Twoja postać ma taką samą lub większą moc. WAŻNIEJSZA JEST EST KARTA TA BITEWNA. dezorientacji i siły wolno zagrywać tylko na początku rundy. mówią „Ninja GO!” i kręcą podstawkami. ale TYLKO wtedy. PRZEGRYWASZ kręcenie. Dezorientacja Siłł a Si Kartą bitewną możesz zagrać tylko wtedy. Gdy obaj gracze są gotowi. W kolejnych rundach pierwszy zagrywa kartę gracz. Karty kon troli wolno zagrywać tylko po kręceniu (zobacz punkt 3). budowania. któremu zdarzyło się to jako PIERWSZEMU. kierując je w stronę przeciwnika. przegrywa gracz. MOŻESZ zagrać kartę. NIE N MOŻESZ zagrać ćk karty.Instrukcja gry turniejowej 1. jeśli Twoja postać spadnie z podstawki lub Twoja podstawka dotknie karty pułapki zagranej przez przeciwnika. JEŚLI KARTA BITEWNA JEST W KONFLIKCIE Z ZASADAMI GRY. Budowanie W OBSZARZE GRY NIE MOŻNA KŁAŚĆ KART NA INNYCH KARTACH. Karty bitewne Pułł apka Pu Na początku rundy każdy gracz może kolejno zagrać JEDNĄ kartę. tak aby można było jej użyć podczas kręcenia. • Karty pułapki. www. • Jeśli zagrasz kartę siły i nie użyjesz jej natychmiast.Ninjago. Kręcenie kończy się REMISEM.com Turnament_guide_PL. który WYGRAŁ poprzednią rundę.

Jeśli WYGRASZ kręcenie. Kontrola Siłł a Si PO KRĘCENIU MOŻESZ ZAGRAĆ TYLKO KARTĘ KONTROLI LUB KARTĘ SIŁY 4. zabierz jedną z broni używanych przez przeciwnika podczas rundy. Te karty są teraz poza grą. bronie i karty. Karty bitewne Niektóre karty bitewne pozwalają graczowi zmienić sytuację po wygranej lub przegranej albo zmienić remisowy wynik. podstawkę.indd 3 08/03/2011 6:36 PM . ale można w razie potrzeby postawić z powrotem postać i włożyć jej do ręki upuszczoną broń. aby zabrać tylko swoją postać. Po zakończeniu gry pamiętaj. • Postaw swoją postać na podstawce i włóż jej do ręki broń. Dalszy przebieg bitwy Jeśli kręcenie zakończy się REMISEM. Przed rozpoczęciem kolejnej rundy wykonaj poniższe czynności. Zagrana może zostać tylko karta kontroli lub karta siły.Instrukcja gry turniejowej 3. Kartę kontroli należy natychmiast wykorzystać. ZwyciĘstwo w bitwie Bitwę wygrywasz po zabraniu przeciwnikowi wszystkich broni. Nigdy nie możesz trzymać więcej niż cztery karty bitewne. wyjmij JEDNĄ kartę z talii. Po kręceniu każdy gracz może kolejno zagrać JEDNĄ kartę.com Turnament_guide_PL. Broń jest teraz poza grą. Połóż broń obok obszaru gry. www. obaj gracze biorą swoje podstawki i kręcą ponownie.Ninjago. Nie można zmieniać broni. Wszystkie karty zagrane na początku rundy pozostają w grze. • Zdejmij wszystkie karty wciąż pozostające w grze i połóż je odkryte obok obszaru gry. • Jeśli grasz talią bitewną i masz mniej niż cztery karty w ręce.

com Turnament_guide_PL. kręcąc się. trafić do strefy bitewnej. musisz umieścić ją w jednym z pięciu miejsc na pułapki. a następnie rozpocznij rozgrywkę.Instrukcja gry turniejowej Arena Spinjitzu Arenę Spinjitzu można pobrać z Internetu i wydrukować. Każde miejsce na pułapki może zawierać tylko jedną kartę.Ninjago. jeśli podstawka pozostanie w strefie startowej lub wyjdzie poza Arenę Spinjitzu. Na początku bitwy umieść Arenę Spinjitzu pośrodku obszaru gry. • Podstawka musi. PUNKT KRÐCENIA Stos do odkładania kart www. • Kręcenie musisz rozpocząć z jednego z dwóch punktów kręcenia w swojej strefie startowej. stosując następujące dodatkowe zasady: karty 4 kart k arty w ręce r ce rę e Talia kart STREFA STARTOWA STREFA BITEWNA MIEJSCE NA PUŁAPKI • Jeśli zagrasz kartę. którą kładzie się lub stawia w obszarze gry. • Przegrywasz kręcenie.indd 4 08/03/2011 6:36 PM .