You are on page 1of 15

OCZY PIWNE ŻYCIE DZIWNE, OCZY BRĄZOWE ŻYCIE

KOLOROWE!

Nicole Scherzinger - inspiracja
Wracając do tematu naszych pięknych i jakże różnorodnych kolorów tęczówek, tym razem
ostatni z serii post - oczy piwne i brązowe. W języku angielskim złote bądź jasnobrązowe
oczy określane są jako whiskey eyes. U nas w Polsce mówi się po prostu oczy piwne.
Niektóre barwy oczu są zbyt zmieszane, aby je poprawnie określić i wtedy najczęściej
nazywamy je piwnymi (np. ze złotymi i brązowymi plamkami od wewnątrz do niebieskozielonego ku granicy tęczówki) Czasem kolor ten wydaje się bardziej zbliżony do brązowego,
a niekiedy jest synonimem dla zielonego. Piwne oczy nazywane są również bursztynowymi.
Oczy brązowe oraz ciemno brązowe posiadają najwięcej melaniny, odpowiedzialnej właśnie
za kolor tęczówki. Około 80 % populacji świata posiada właśnie ten odcień tęczówki, a w
niektórych krajach jest to jedyny obecny kolor tęczówek. Oczy brązowe najczęściej
występują z włosami brązowymi bądź czarnymi (wyjątek – np.: JA – naturalne ciemne blond
włosy i brązowe oczy :)), za to bardzo ciemnobrązowe oczy głównie z czarnymi.
Ciemnobrązowe oczy są nieraz określane jako czarne. Jeżeli chodzi o sam makijaż, jak
niektórzy mają w zwyczaju mówić: do piwnych i brązowych oczu pasuje WSZYSTKO! I w
gruncie rzeczy tak właśnie jest! Oczywiście każdy kolor inaczej podkreśla tęczówkę, a jak?
Zobaczycie sami!

Oczy piwne – czyli jakie cienie podkreślą tęczówkę chmielowego trunku!

wszelkie odcienie brązów. a także morski (kolor ten doskonale podkreśli i zielone i bursztynowe zabarwienie oka) . oczy o mocniejszym zabarwieniu zielonym czy niebieskim doskonale podkreśli fiolet Zalotne „SMOKY EYES” . Jej kolor tęczówki to brąz wpadający w odcień zieleni.kolory harmonizujące z tęczówką: przede wszystkim jest to miedź.. . szarości .kolory podkreślające tęczówkę: róże. Osoby posiadające piwną czy bursztynową tęczówkę mogą sobie zawsze pozwolić na tego typu makijaż. wszelkiego rodzaju niebieskości.kolor kontrastujący z tęczówką: czerwień (nie polecam jednak malowania całej powieki tym kolorem. którą dopełni hebanowa maskara. Poniżej propozycje i kolorystyka makijażu dla oczu piwnych. gdy ten właśnie kolor chcemy podkreślić).ten rodzaj makijażu sprawdza się przy każdej tęczówce oka! Najprawdopodobniej dzieje się tak dzięki jego uniwersalności. bowiem oczy wpadające w brąz doskonale podkreślą granaty. beże. grafity oraz szarości i srebra (uwydatnią również brąz w przypadku. ale również klasycznej czarnej kreski. kremy. złoty. Jedną z najbardziej znanych posiadaczek piwnych oczu jest Jennifer Lopez.kolor uwydatniający tęczówkę – i tu zależy jakie mamy zabarwienie oka. ponieważ możemy uzyskać przerysowany wręcz karykaturalny efekt) . Czerń w doskonały sposób podkreśli oko i to nie jedynie w przypadku smoky eyes.

Jennifer Lopez w opalizującym brązowym makijażu – inspiracja Jennifer Lopez w opalizującym złotym makijażu – inspiracja .

Morsko-turkusowy makijaż dla piwnych oczu wydobywający brązowy odcień tęczówki– Jennifer Lopez – inspiracja Czarna kreska połączona z chłodnym brązem – Jennifer Lopez – inspiracja .

Jennifer Lopez – inspiracja .Szaro-stalowy opalizujący makijaż – Jennifer Lopez – inspiracja Klasyczne „smoky eyes” .

dając niekiedy karykaturalny efekt .kolory harmonizujące z tęczówką – są to wszelkiego rodzaju odcienie złota i żółtego.A teraz czas na "moją" i nie tylko moją brązową tęczówkę :) .nasze tęczówki będą słabo widoczne. . jak i złota – doskonale podkreślają brązową tęczówkę (jedyna uwaga jeżeli chodzi o odcień – w zależności od tego czy mamy ciepłe czy chłodne oczy. Uwydatniający kolorem jest również fiolet – w ciepłych jak i w chłodnych tonacjach. beżu.kolor kontrastujący z tęczówką – najsilniejszy kontrast uzyskamy kolorem granatowym . oraz pomarańcz .a jest to kobalt (niektóre odcienie brązowych oczu – głównie ciepłe brązy . ponieważ jest taki jeden -kolor. Kolor oka świetnie podkreślą również zielenie (najlepiej te najbardziej intensywne – od pistacji po butelkową zieleń). tej tonacji brązów powinnyśmy się trzymać) „SMOKY EYES” dla brązowych oczu jest jak najbardziej odpowiednim makijażem – jedyna uwaga – czasem nasza ciemna tęczówka może tworzyć zbyt mały kontrast z tego typu makijażem – efekt . który pasuje głównie do brązowej tęczówki oka i wręcz ją przerysowuje.kolor kontrastująco .turkusy.kolor podkreślający tęczówkę – przede wszystkim są to odcienie brązu.uwydatniający – musiałam połączyć te dwa zagadnienia.mogą wydawać się odrobinę czerwonawe w połączeniu z tym kolorem) .kolor uwydatniający tęczówkę – brązową tęczówkę najmocniej uwydatnią odcienie niebieskości . co wpłynie również na widoczność białek i możemy stworzyć efekt „czarnego oka” Poniżej propozycje makijażu dla oczu brązowych! .

Wydobywający brązową głębię oka – fiolet – Beyonce – inspiracja I dwie propozycje na brązowo-przydymione smoky eyes z użyciem ciepłych oraz chłodnych odcieni brązu: .

Czerń z ciepłym brązem – Beyonce – inspiracja Czerń z chłodnym brązem i odrobinką miedzi – Nicole Scherzinger – inspiracja Czas na niebieskości: .

Kontrastujący granat (wręcz kobalt) – Beyonce – Inspiracja Uwydatniający turkus – Edyta Górniak – inspiracja .

Zielono – turkusowy opalizujący makijaż – Jessica Alba .inspiracja Następne w kolejce są odcienie brązu i złota: .

Złoto-czarny opalizujący makijaż – Kim Kardashian – inspiracja Ciepły brąz – Keira Knightley – inspiracja .

Ciemno-brązowy makijaż .Keira Knightley – inspiracja Czas na szarości: Ciemno-stalowy makijaż – Beyonce – inspiracja .

Keira Knightley – inspiracja .Srebrno-grafitowy opalizujący makijaż – Ewa Longoria – inspiracja Klasyczne „smoky eyes” .

I jeszcze 2 makijaże: Harmonizujący zółty – Beyonce – inspiracja Oraz brązowo-łososiowy – Nicole Scherzinger – inspiracja .

M . Mam nadzieję że pomogłam :) Tymczasem puszczam oczko brązowym oczkiem ! Całusy.To by było na tyle o naszych jakże przepięknych tęczówkach.

Related Interests