You are on page 1of 19

1

KRÚTŇAVA
nyelen štyavnycká rockoková opera
za štyavnycký úvodnýk
Timea Hudecová
za rozum
Monika Maňkovská
za cit
Helena Chovanová
za Wolfganga Amadea ... Goetheho 
Gregor Petrikovič
za Lochnessmanna
Dodo Klimko
za havajku šobovského typu
Biba Stanková
za tuleňa
Nina Hricová
za dualitu
Ivan Lukáč
za Magyar Országh Hviezdoslava
Miki Pál
za baywatch
Pavol Balžanka
za Suzuki
Zuzka Kovárová

dedičstvo. Zelená vlna hviezdy. áno.. Ivan: Čo áno? Monika: Porovnávajú.. aj cudzincov žijúcich v zahraničí... Ivan: (úprimne zdesene) Preboha. to máme . rozprávky pre deti.... Je ním pán Dépéhá . lebo my všetci sme momentálne na živom nahrávaní vo Sv. Počúvate náš pravidelný občasník Potulky slovenskou nekultúrou. (do stratena) Ivan: Milí poslucháči. Dnes sa budeme venovať naozaj vrcholnému dielu slovenskej vážnej hudby Krútňave. Jožko Copyright.. najskôr sa musím rozcvičiť . o Eugenovi Suchoňovi. Pozor zákruta. Bielikovci ) . 2x2. Blahoslav Blahoslavený chudobný duchom. čo by sa dalo zdaniť? Dodo: Samozrejme ..... aby ste sa počas predstavenia pokúsili vypočítať ten krútiaci moment.... a teraz už medzi nami vítam tretieho hosťa. autá. Ivan: Jáj o daniach .. Dodo: (rozpráva strašne rýchlo) Áno. Antone (alebo... ale najmä hudobnú obec svojím nápadom. to už máme.. ktorý šokoval vedeckú. vítajte na vlnách rádia Salmonela. ale zostáva kopec vecí: zdravie. skladateľ a kaderník. áno . Druhý hosť sa našťastie dostavil sem. napr. že prišiel do nášho štúdia práve dnes. pán prof.. pitie . (relácia bude nahraná u Doda. kde budeme). Ivan: Niektorí ľudia porovnávajú vašu Krútňavu so Suchoňovou. pozemky . prepáčte. stor.. vtipný mix motívov súčasných aj minulých (napr. .. kapacita v obore matematiky a kvantovej fyziky. ostatné pôžitky .. skoro som zabudol.. umelecký riaditeľ štátnej opery. 2Pí x M x f lomeno 6000 ... PhD.. prepáčte . (ironicky) myslíte si. takže hneď na úvod máme chvíľu fajront ) Ivan: Milí poslucháči.. a všetkých . nám prišiel niečo zaujímavé porozprávať o autorovi pôvodnej Krútňavy. že nás nenaladíte. Náš prvý hosť.. platy... sám nadaný hudobník. šťastie .. Dodo: Áno... hneď na to vletím ... (nádych) Ivan: Čo? Dodo: Hovorím o daniach . vypočítať krútiaci moment slovenskej Krútňavy. fajčenie. 10-4 .. pracovník daňového úradu.. je to tak trochu škoda. Monika: Áno. že je ešte niečo. zvuk sa ustáli a ozve sa hlas redaktora.. ? Dodo: Ja by som zdanil všetko ... Ivan: Dnes ste tu ale preto. sex.. domy.. hádam nechcete zdaniť aj .. už som si myslel. Monika: Dobrý večer ...2 Úvod ZVUK: ROZHLAS . autorku novej nyelen štyavnyckej rockokovej Krútňavy. byty. ladenie staníc. (chvíľka trápneho ticha) . svetovo uznávaná autorita na slovenskú hudbu 20.. dary. pri zohľadnení fiškálneho deficitu monetárnej bilancie v súčasnom rozpočtovom období s prihliadnutím na takmer neviditeľný export a výkyvy prírastkov daňových opatrení .

ktorí ste si nás naladili . Aha.... čajky . nikdy netvrďte.... nikde nikoho. (v znelke) Paradájz Pikčr. Roky som snívala o dobrodružstve . Monika: Ústavné právo.. prečo rokoková? Monika: Lebo v románskom slohu by to bolo veľmi ťažkopádne a nám išlo o ľahkosť. ZVUK: MORE . (na divákov) . nakreslím ilustrácie ... je tu . Moja Krútňava má s pôvodnou spoločný jedine názov. je tu . čo na ňom pracujú. čerstvé maslo – hahaha.. ktorý o tom nevie a spraví to.. Ivan: No spánombohom . alebo . tvrdili. A teraz milí poslucháči.. lapá po dychu.. takže Krútňava sa ani nekrúti? Monika: Ale áno.. Paradájz Pikčr .. napr. ktoré sú zavádzajúce.. Monika: Pch.. tak sa poteší) Áno. sa môžete aj dívať. reality. Odporúčame si vypnúť mobily.. ten točivý moment som tam ponechala. Monika: Je tu. (obzerá sa... (vlny ju pohltia) To isté sa opakuje s Helou.. (tiež ju pohltia) ZVUK: ZNELKA PARADÁJZ PIKČR Na scénu tanečným krokom prichádza entertainerka Timea .. Ivan: Ďakujem vám za rozhovor. Ivan: Chápem. Ivan: Smiem sa ešte opýtať. Na bielej zásterke vpredu má vyšitou modrú kotvu. nás to síce neruší. Paradájz Pikčr!!! (ukloní sa a odíde) Na druhej strane sa objaví Monika v „pirátskom“ odeve.. lebo do ústavu patria všetci.. že je nepotopiteľná . to snívali komunisti . založím si firmu Nafta..!!! Tomuto hovorím splnený sen. mliečne bio výrobky.. že? .. Hela: Je tu. nie o družstve. že sa niečo nedá. aby to Idem s prúdom. Na bočnej strane sa vo vlnách objaví Monika. hahaha . ktorí ste tu na živom nahrávaní. Vždy sa nájde nejaký blbec. snaží sa plávať. čo ma baví .. kde dominuje veľký klobúk s ešte väčším mozgom. Aj vibrovanie . ani maslo. ani čerstvé.. započúvajte sa do novej rockokovej Krútňavy a vy šťastnejší... vlnobitie...3 Ivan: Monika: Ivan: Monika: Ivan: nemýlilo? Monika: No a? No nič.. Stroskotať a byť sama! Stroskotať a prežiť samozrejme.. Tak prečo ste potom svoje dielo nenazvali inak.. môžem byť aj sofistikovanejšia . lebo stroskotať a neprežiť je kravina. je to neporovnateľné. ale vás áno. áno ... Ďakujeme.. Roky som sa pachtila a snažila a premýšľala a vymýšľala . ale určite nie právo. a prd! A teraz úplne náhodne ... je tu . dnes je veľká móda nazývať veci názvami. ešte tak ústavné... Konečne budem mať kľud na to. Timea: Je tu..

Kto? .. škoda. a za chvíľu si preč. čo sa mi nechce.. prečo nie si inde? Dám ti dobrú adresu .... Monika vsunie obe ruky a na druhej strane škrtí Helu . dávaj jednu nohu pred druhú . daj ju kde chceš.. takto . tak ako sa mi má chcieť to. čo sa mi chce..... čo mi nedáš pokoj. Hela: Ty o tom nevieš.. Monika si chytí rukami paraván .. Monika: Mne sa už nechce ani to... zase vojde vpravo.. obe postavy znovu zmiznú a o chvíľu sa objavia na jednej strane tak. vyjde vpravo ... ukáže prstom dnu a vojde .. musíš trošku viac chcieť . idem sa pozrieť. Monika: Nerev ako zablchavený pavián. prečo si zase tu. čo sa ukáže. (Monika má na oku pirátsku klapku) ... PESNIČKA – LEPŠIE JA Hela: Monika: (vráti sa a oznamuje) Ešte nejde. Monika rýchlo vybehne a rýchlo sa pozrie za paraván. (odíde) Monika: (na divákov) Prvú pesničku vynecháme.. Tak odplávaj. že len jedno. Začneme od druhej. Nemysli už toľko... nič . že Hela je nalepená Monike na chrbte. ale ty ma potrebuješ . vyzeráš smutne..4 do krátkych dejín falošného chrupu.. cúvajú tak... Monika: Čo sa na mňa stále lepíš.. Monika: Žeby som tu nebola sama? ZVUK: GROTESKA Monika zájde za paraván vpravo a vyjde vľavo . Monika: Pane Bože . Monika si na druhej strane s údivom pozerá ruky .... A plávaj rýchlo .... až ma pri srdci pichlo. Hela: Máš pravdu. cítiť .. na opačnej strane sa ukážu ruky a potom Helina hlava..obzrie sa a zájde naspäť. Hela: Prečo? Monika: Aby ťa nechytil kŕč. Niečo ti poradím ... Vzadu niečo zašuchoce ... som tvoje lepšie ja. či ti už nejde infarkt.. Monika vsunie ruku a Hele sa objaví ruka... ako posledný zemiak v pivnici.. len ju tíško polož... budete skôr doma. alebo vypotím konečne poriadny scenár . Monika: Moje lepšie ja? Ja žiadne lepšie ja nemám.. Hela: (usmieva sa milo) Zabudla si? Nemôžem byť inde . nič .. Hela: (zadíva sa na ňu láskyplne) Máš krásne nežné citlivé oči . že sa vlastne obídu a nevidia a znovu zacúvajú za paraván. Hela sa pochopiteľne škrtí sama. ktorou si vŕta v uchu (alebo nose ). (skáče na jednej) . z druhej strany vyjde s prstom Hela (zase si to zopakujú tam aj späť) .. lebo vyjde pred paraván.. ale vľavo už vyjde Hela (na kostýme má vpredu obrovské srdce) . vojde vľavo. dobre? 1. ja mám len horšie ja a to som ja. obe sa objavia na protiľahlých stranách zadkami napred... keď chcem byť sama? (dupne jej na nohu) Hela: Jaúúú .

. (odíde) ZVUK: Havajský motív Na scéne sa objaví Biba v trávovej sukni a podprsenke z kokosových orechov.. že TAM (ukáže dozadu) sa stretneme. diváci. ako more. omakáva ho nohou) To bude nejaká pevnina a tam (pozerá do diaľky a nakloní sa cez bínu) .. ZVUK: DŽINGEL Timea: . takže – keď sa pozriete . a teraz trochu informácií z domova... rozum svoj dvojhemisférový. už ste mali dávno spať. Dvakrát jej to vystrelí do luftu. srdce moje dvojchlopňové.... lebo nevje... Obidve zase zájdu. mozgovú. Krátka etudka o tom. čo činý. (pri pančuchách) S vami by som mala skočiť na očné .. lebo nás odnesie .. keré budú určite napáchanye. pôjdem dopredu . ale teraz ho nevidíte. (pri obrovských trenkách) Keď príde Lakatoš... pretože ho nevidieť... Hela: (priskočí k nej a strhne ju dozadu) Pozór. more ľudí . len aby sa do vás vietor neoprel... (pri malých trenkách) Také malé . Pane Bože.. ja.. by za dobrého počasia bolo vidieť rozhlasový vysielač.. choď dozadu. Monika: (vráti sa na kraj scény) . dvíha sa za vlasy... moji zlatí!!! Ja vás mám tak rada .. je niečo . (rozbehne sa zase k nim) Monika: (stiahne ju späť) Ty.. Obidve zájdu za paraván a objavia sa na opačných stranách opäť na javisku . potvora jedna smradľavá .... Biba: To je ako letecké dni na Sliači .. keré si objednau pánko v tretej rade (ukáže na niekoho) . dvíha sa na špičky....... ani keď je vidieť.. kde sa pozeráte. kto by dal za nás vstupné.. Nakoniec si šnúru priťahuje ponožkou. moji zlatí!! (rozbehne sa k nim s otvorenou náručou) Monika: Prosím ťa.. kotva. kerý týmto preberá veškerú zodpovednost za vznyknutye škody. predsa ťa nenecháme zatuchnúť v kostymérni... Hela: (so širokým úsmevom) More. v ruke kôš s prádlom. henten. Monika: Ty nosíš blbosť stále so sebou . ale videla som mŕtvicu .. Tam. (prejde dopredu a na divákov) Milí diváci. (komentuje aj jednotlivé kúsky odevov) (pri ponožke) Drž.5 Hela: Ten infarkt. (chodí po javisku. neboj sa . odpusty mu. a tam . je totiž úplne iným smerom.. na krku havajský veniec zo štipcov. dvíha si vlastný zadok . (pri podprsenke) Aj ty si moja ešte zahráš. ako batožinu . číslo. a tam sa stretneme. ktoré začne vešať na šnúru. ako na tú šnúru nemôže dočiahnuť.... aby ťa neprevážila . Timea: (vyjde na scénu) A teraz . počúvaj.. tak aby vás mal navoňané .. (objavne) Nie je toto náhodou javisko? A tamto diváci . tečú vám oči. som povedala..

Hela: Tak teda pragmaticky . teraz skladajú . Na toto chytím také nápady. to by ma. kde sa pajdá? Čo stalo nové? Biba: Čo by sa stalo. že tam má doklady a platobné karty – skákala do vĺn.. vyskúmať. akurát som si zalomila paznecht.. ZVUK: Mozartovský motív Na scénu baletným krokom v duchu reklamy vbehne Gregor s parochňou á la Mozart a strašným „žabó“. (otočí paraván na druhú stranu. keď za ním – s výkrikom. Treba ísť na to logicky a pragmaticky.. čiže . Gregor: Môj lodný kufor. tam. ostrov. V ruke má udicu. svetlo môjho života... Gregor: Óóóóóóóó (odpadáva) . a za 9 centóf. overiť... tak toto som teda nechcela chytit. vylovil žralok. ich bin bola vo Viedni kúpiť si nový vercajg. keď som hádzala do mora váš lodný kufor. nič sa nestalo. to bol das budík! Biba: Už teraz viem aj ja. A čo moja meine liebe Aida. Gregor: Óóó. svetlo môjho života..vedeckvô okienko pre nenáročných.. že Aida. premerať. kde je namaľovaný kopec) tak za týmto zase neuvidíte to. (odíde) Na scéne sa opäť objaví „mozog“ Monika a jej „srdco“ Hela . siahajúcim až pod pás. že je to bomba. ZVUK: DŽINGEL Timea: . mala pre mňa aspoň niečo pozitívne? Biba: Áno. Gregor: Óóóóóóóóóó . vaše testy na skorbut. Monika: Aká múdra zrazu..6 tuto. operu. kde to vlastne sme. svetlo vášho života. V noci na mnohých územiach tmu.. zapísať ... Biba sa neho díva v nemom úžase. . (ukazuje na všetky strany) . Gregor: .. nasrali.. Monika: Je najvyšší čas zistiť.. že cítim . tak som si myslela. (naštvane odíde) Timea: (príde) A teraz .. čo by ste videli. ten kufor vylovila. Gregor: Óóóóó – hádam mi nechcela povedať. do všetkých sietí .. Pajda. Hela: Cítim.. ako môžeš ostrov cítiť? Tvoj optimizmus je spôsobený len nedostatkom informácií. grosse prúser. šajze. Ruským vedcom sa podarilo po glhých rokoch skrížit žraluka so zlatov rybkov... že dast ist koniec. kleine. lebo mi to potvrdila aj madam . svetlo vášho života. ale nie zase veľmi . žeby to mohol byť ostrov. Eine..... Gregor: Tak nech sa im darí. keby bolo dobré počasie. more je tam..... Gregor: Was ist das sa stalo na ostrove počas mojej neprítomnosti? Was machen Salieri und Figaro? Biba: Uhlie už zložili . aj tu a hen. preveriť. Tento kríženec plný poslednye tri želanya. týfus a maláriu. Inak – hlásia slnečno a teplo. Biba: Nie.. a na všetky udicééé (predvedie nejakú krátku pohybovú chorošku) . a prečo Mein Gott? Biba: Niečo v ňom tikalo...

Dnes lovím .. nemáš toto (ukáže na hlavu) a toto (ukáže na jej srdce) veľmi nepremýšľa. ho . ty si profesionálny tĺk.. killer ... to je toto..... Čo? To by si nepochopila .. ticho .. Nedokázal by som zabiť zviera. (pozrie sa na hodinky. Prečo? . shit. Milujem zvieratá. Na tričku má nápis: I shot a lochness.... ZVUK: VÝBUCH ... 2.... (ešte raz pozrie na buzolu a otočí sa naopak) . tam! Tak to je presne . Základ je určiť si sever... keré si vyžiadala pani Margita Besná s dcérou a dvomi vnúčatami. tu máme jedno číselko. ktoré má vyšité na kapsičke) Musím ísť na istotu .. počúvaj.... horúce bozky na čelo........ kerému posielame veľké čo? . PESNIČKA – BUZOLA (po pesničke obidve odídu) Timea: A teraz . alebo aspoň s niekým. presne mimo... ale pśśśt. robí sa.. a na moje slová dôjde! Mala som stroskotať sama . a malým Števkom. ovešaný zbraňami všetkého druhu. veľké čo? . ktorá na festivale bezvýchodiskových piesní získala cenu poroty... (z kapsičky vytiahne granát. Navzájom sa uznávame a rešpektujeme. a preto ich rád zabíjam. sestrou Ágnes s manželom a psom. Tu je sever. (vyťahuje buzolu) .. To je choroba? Vidím. A to ako vieš? Mám buzolu. Idem po jeho stope už týždeň... na hlave klobúk a na klobúku terč..... ty moje lepšie ja. a sever je. kto nie je . ZVUK: DŽINGEL Timea: . je to súboj na život a na smrť. Cítim to .. Môj čas víťazstva a jeho čas smrti...7 Monika: Hela: Monika: Hela: Monika: Hela: Monika: Hela: Monika: Hela: Monika: Nemám slov ..... už je v kroví. je . ja som oproti tebe úplný amatérsky blbec. že sa v tom vyznáš ako čmeliak v bicykloch. že je pomalý a ani sa nenazdáš (obracia sa na všetky strany) .... and lover. kde sú hodinky „na pol šiestu“. je to potvora . (ukáže buzolu) A ako to buzá? (prevráti oči) . dnes ho zabijem. Dodo: I ´m lovec.. Milovník. (odíde) ZVUK: Škótsky motív Na scénu prichádza Dodo v škótskej sukni. ho . ktoré nemám rád.. nič sa nedeje . nasleduje pesnička.. frnk. odopchá si ich a vtedy sa ozve strašný výbuch) . (vetrí ako pes) Prišiel môj čas. je na blízku. vpredu s kapsičkou. odistí ho a hodí . ale dnes . tetou Matildou s reumou a kŕčovýma žilámi .. Milí diváci.. Je to súboj dvoch mozgov. zapchá si uši .

. karate alebo džudo? Biba: Nie.. Čo s nimi? Kto by o niečom vedel? .. nelezie ti niečo na mozog? (zloží jej klobúk a začne v ňom zbierať – neskôr vyplynie. KRV Dodo: (na divákov) One more question . (pozrie sa smerom kam hodil granát) Ako sa tak dívam .. mám to detailne premyslené. nič nie je ... (utrie si pot z čela zabalenými papierovými vreckovkami) Mám za sebou dlhý deň. sa chcem opýtať. aby ste sa neopúšťali . Nie. (na Moniku) Chceš povedať. Ročne takto ušetrím 365 rán.. (odíde) ZVUK: Gangsterský motív Na scénu vchádza opäť Biba s košom. že v nich bude držať trenky pred tvárou..... že .. Ostrov je obkľúčený. teda .. Monika: Ovládate box. nie je totiž nič horšie ako zranený slimák.. žiadam vás. aby pozbierala prádlo. Nikto? Škoda. tie zoberieš. Monika: Toto je ozbrojená lúpež! Jeden pohyb a vypustím blchy.8 Dodo: . ani telku som nepozerala.. celú noc som to počítala.. nespúšťajte sa so všetkými. pardon. A daj si spraviť plastiku. zajtra ma čaká lov na dážďovku z vrtuľníka... posledný hryz. Zobrala som si dokonca pôžičku na pokuty. kúpiš letenku do Ria a tam na mňa počkáš vzadu v garáži.. V banánovej škatuli hneď za zemiakmi a cibuľou mám uložených 15 euro v zlate.. (príde k Bibe a ukáže na visiace pančuchy) Toto je vaše? Biba: Nie. odpustite mi.. 3. o 5 minút najmeš bombardéry.. v ktorej má nabitú škatuľku. Ale lov nekončí .. PESNIČKA – KRV. vyvrhnúť a odniesť si trofej. Monika: Tak ruky hore! Biba dá ruky hore tak. Za ňou sa prikráda Monika s gumipuškou..... jasné!?!?! Hela: (bojazlivo sa vykloní zozadu a opatrne vyjde na scénu) Mám srdce v gatiach .. že som sa prepustila . a potom zozadu na Bibu.. nech ťa nikto nespozná. treba mu dať poslednú poctu. teda pardón v medi. pustite ma dnu a vy sa vypustite von . nie je čo . KRV. Tento song by som rád venoval milovníkom hororu.... prečo mám utekať . teroru a Pražského výberu. Každý deň zabijem jednou ranou dve muchy.. Hela: Ale veď som nič nespravila... nie. pripravujem tento únik už mesiac. všetci budú . Monika: Máte zbraň? Biba: Nie. a že ich tam je požehnane. že blchy ) Monika: Ticho.. Do roka a do dňa. teda vnútorne skľúčený . prepáčte . . Mieri na všetky strany. aby sme všetci opustili ostrov? Monika: (spiklenecky na Helu) .. pôjdeš loďou na Korziku.. Každú blbosť ...

. misie a tak . prežíva ako za starých čias na pltiach. tamto Ilija a pred dvomi rokmi aj Odysea..... ) .. (v medzičase pozbierala blchy a škatuľku podáva Monike) Máš nabité. imisie... (pozrie do hľadiska na niekoho) Nič osobné. teda tých chudobnejších.. (stiahne si pančuchy. tak rozhľadňa.. Dyk móre.. Tak predsa! Havaj!!! Nie. ty kokso.. úžitková plocha 26 m štvorcových. Z TANAPu je teraz TANAPR – Tatranský národný papaláš rezort. Tamto bol kedysi Prenčov... dobre to vetrá. (zloží si klobúk. čo nerozumejú. každú chvíľu mám čerstvé modely a koniec-koncov celý deň nič nerobím. roztopili sa ľadovce a všetko pod 1000 výškových metrov zalialo more. no nehovorím? Ale ako po mori túžili . čo? Nie. takže mám havaj. spaľovacie motory. Nad hladinou sme cca 9 výškových metrov. Slovensko? Rozum mi zastal. Sitno? Jediný záchytný bod široko-ďaleko. no a tí majetnejší obsadili všetky kopce. ešte aj náš kotolník zabudol na jar vypnúť kúrenie v celom paneláku . totálne sa nám globálne oteplilo – skleníkové plyny...tamto alebo tamto? (ukáže na rozdielne strany) a jedna filagória – pre tých. Prečo? Lebo z mapy Európy úplne zmizlo Maďarsko. vláda na Kriváni. Takže okrem korupcie a dlhov zalialo Slovensko aj normálne slané more? Slovensko je teraz SSŠ . A Vihorlat vyhorel. Ale aj my ostatní sme mali celkom radosť. emisie. torzo vysielača . A toto je čo za kopec? Sitno. slobodný súostrovný štát. Tak prečo máte toto a toto? (ukáže na sukňu a kokosovú podprsenku) Dobre sa to nosí. (klasika s rukami:-) Väčšina Slovákov. Slovensko. Koniec sveta síce neprišiel podľa predpokladov minulý rok. ale to neznamená.. natiahne si pančuchy na hlavu a chytí Bibu pod krk) Toto je Havaj...9 Monika: Biba: Monika: Biba: Monika: Biba: Monika: Biba: Hela: Biba: Hela: Biba: Monika: Biba: Hela: Biba: Monika: Biba: Monika: Biba: Tak je to moje . na Kráľovej Holi sú 12 ministri so sekretárkami. (otočí sa a vzadu je naozaj . že je všetko v poriadku . A kam sa podeli všetci ľudia? Ľudia . lebo pod hladinou týmto činom ostala aj Bratislava.. Nechceli nás uznať ako slobodný a zvrchovaný .. Najviac oslavovali v SNS . ja vás mám tak rada. zbytok vyčnievajúceho a prosperujúceho kúpila Penta. vysvetlila. nasadí klobúk a oblečie malé trenky) Kde sa tu preboha vzalo more? Veď Slováci nikdy more nemali? Slováci mali vždy len holú . len vešiam .... jednoducho.. akoby som vám to ..

. je tu strašná krútňava. 4. nejdem to rozpisovať. k noze . či chcú alebo nechcú . tak som dala hore aspoň sviečku. (snaží sa ) A teď do boudy . (pochopila ) Treba si dávať pozor na prúdy. Biba to pozerá.. alebo aspoň neprepichla niekomu nafukovačka..) A teď dones noviny .. „protože mluví česky“ . Biba: Hodná.. Štiavnické mi dones a dnešné (Nina zase odskáče a nesie Štiavnické) a znovu sedni. (sadne. řekni mi na prezidenta (Nina spraví kyslý ksicht) .. potom veľký nafukovací balón .TULENIA Biba: (poškrabká Ninu.. hodná (poškrabe ju a Nina sa zase prevráti a zatlieska si.. ZVUK: DŽINGEL Timea: .. PESNIČKA . (úprimne a naivne ) A viete koľko je tu medveďov? Neviete. s týmto má ešte trochu problém. tvári sa veľmi rozpačito. sedni (Nina si sadne). eu“.. Dnes som počula. parníky.... kedy by sa tu neroztrieskala na skale nejaká výletná loď. uvidíte ) Timea: A teraz . (volá dozadu) Nino. točia sa tam teraz všetky lode.10 Hela: Monika: Biba: Monika: Biba: Monika: Biba: maják. plte.. znovu si Ninka sama zatlieska. ale vkladá jej ich naspäť.. (Nina odskáče a vracia sa z niečím v ústach. pojď.. ale minule mi tu na breh vyplavilo tuleňa. lehni (ľahne si) .. (Nina spraví veselý a radostný ksicht) . ZVUK: Cirkusový motív Na scéne sa objaví Nina ... čo si kupujú rybacie konzervy po záruke . To je pri bývalej Bille na kruháči. znovu chrumka .... Tak teda vitajte! (pozrie sa jej do koša) Toto je žrádlo pre psa? Prečo? Dáte si? Psa už nemám.. hodná . Biba jej vyberie noviny a dá chrumku) Hodná a zavrť ocasem (nakoľko Nina chvost nemá. (vysvetľuje Bibe) Má mozog štvorročného dieťaťa a som presvedčená o tom... zje ju a zase si zatlieska.... Na začiatku ma to tamto (ukáže smerom na Štiavnicu) veru poriadne premlelo.... plavci aj neplavci... mrtvá (otrčí všetky štyri do vzduchu) . Hodná. že Medveďov 820. asi je tam vír... hladina ustálená.) .  . Už bol vycvičený. ktorá priskáče ako tuleň a robí zvuky „eu.... pesnyčka pre šeckých. Stratil sa asi z nejakého českého cirkusu. lebo nie je dňa.. aby bola sranda tiež) ... lebo nepočúvate správy... a na rybičky? . Dostane do úst chrumku. už mi dvakrát príliv zobral papuče. Biba jej položí na nos malú loptičku.. a na politiku? (Nina spraví „blblbl“ a prehodí to do divákov . hodná (škrabe ju) . Biba ospravedlňujúco) . dá jej chrumku) Ruky vbok . (Nina odskáče a Hela.. že sa ho rado zbavilo..

ZVUK: Psychiatrický motív Vojde Ivan – spredu muž. A koľko vás tu na ostrove ešte je? Napríklad tu máme duálneho poradcu . To volala mama . nyečo z internetu.. škyt. že ženskú stranu nie je vidieť. A teraz ma už nechaj duálne (pokrčí plecami a odíde) Timea: A teraz .. Dobrý večer . defekt... alebo hrozí medzinárodný komunizmus.. z Bruselu. (otočí sa a ukáže aj zadnú stranu) Ivan žena: Dobrý večer.. som v pohode.11 Monika: Biba: (pozerá za Helou) To ma nenapadlo . keré hovorja muži ženám a 10 najčastejších lžov. ZVUK: DŽINGEL Timea: . Aj tachto mvože vypadat dualita. ZVUK: DŽINGEL Timea: .. Ivan muž: Kedykoľvek ste v núdzi. Ivan.. trenky a tak... prichádza váš duálny poradca. Bola som s babami v cukrárni . Raz za rok je odpočet. máte depresie.. A nejdeš si niekedy na nervy? Ja? Nikdy! . čo sa našli pri Dunaji. Monika: jeden? Ivan: Monika: Ivan: Monika: Ivan: pracovať. musím dať vyprať ďalšiu dávku.. Som v pohode. . nevšímaj si ma. keré hovorja ženy mužom. Najskôr je otočený tak.. keď si (tiež civilne) Aj vy hráte s Helou dve a ste jedna. Ten tereňák splatíme rýchlo. my si rozumieme. ako môžeš hrať dvoch. A nevadí ti. priatelja. sú si strašne podobné. okrem iného. pomerne nízke prevádzkové náklady. To sa fakticky nedá opraviť.. celoročnú záruku. Nemal som signál.... zozadu žena. niekedy strašne... fakt. To je pravda. najmä to jedno. Toľko som toho zase nevypil . že „do boudy“ zaberie. dvojičky . po čísle s tulenom nastupujú dvojvaječnye dvojičke Lukáčovje – Ivan a Ivanka.. Je to štandardná výbava skoro každého ostrova a domácnosti... Monika: (civilne mimo role) Počkaj. To som si kúpila vo výpredaji . Majú slušný výkon. (odíde) Timea: A teraz ... samodobíjanie. prípadne výmena súčiastok – ponožky. Ivan Ivan Ivan Ivan Ivan Ivan Ivan Ivan Ivan muž: žena: muž: žena: muž: žena: muž: žena: muž: 1/ 1/ 2/ 2/ 3/ 3/ 4/ 4/ 5/ Nič sa nedeje.. psychických ťažkostiach. Ma napadlo.. že hráš ženu? Nie. Dozerajú na to. 10 najčastejších luhanýc. ako sa tu žije havajským menšinám.

5.. Zvuk: baywatch Seriálová znelka prejde do pesničky. takže to vyzerá.. pomoc. ďakujem . PESNIČKA . Biba: To je tu furt. číslo . haló. zorganizujeme si ho sami. Ivan žena: (na divákov) Ďakujem.. Mikiho v medzičase odnáša prúd.. zajtra mám dôležitú poradu. keď som smädný. Ivan žena: Si ma úplne vyviedol z antikoncepcie .. Biba: (pribehne aj s košom) Čo je to tu za bordel? Hela: Odnieslo tamto takého pruhovaného chalpa . .. potom z koša vytiahne telefón) Haló? Už! . mám migrénu. som tam za minútku .. nepribral si.. (na divákov) Rýchlo.a.. Hela mu ide pomôcť a Monika spieva . Zavoláme záchranku . pomoc.. opakovane. Ja z teba vyskočím z predkožky. čo.. Ostane otočený ženskou stranou . (čaká.. 8/ Máš obrovské svaly. Až ho budeme potrebovať.. teraz ani neviem.. 6/ Ani som sa toho nedotkla. 9/ Neschudla si? 9/ Nie.. Ivan muž: Ja by som si tam dal pol deci . tvoj zadok nie je veľký. až jej naozaj našepkajú. ZVUK: Maďarský motív Miki: Haló... počas nej na scénu vbehne Pali v retroplavkách a odtancuje chorošku. čo ideme spievať. (pre seba) Teraz by som si konečne dala nohy na stôl. (ako v rozprávke) Monika: Pomoc. UŽ!!! (zloží) Zase niekto nový . poslednýkrát kúpem ..12 Ivan Ivan Ivan Ivan Ivan Ivan Ivan Ivan Ivan Ivan Ivan žena: muž: žena: muž: žena: muž: žena: muž: žena: muž: žena: 5/ Aj tak bol ten tanier prasknutý. zídeme sa opäť o mesiac. Potrebujeme my chaos? Nepotrebujeme. dobre bude ) 6. 8/ Nie. Miki: Odnáša mi.a..100% muži ... serelem.. Vybehnú Hela a Monika... živo gestikuluje.. a. ukloní sa na obe strany a dôstojne odíde ) Na bočnej strane v mori sa objaví na loďke Miki. to nevidí nikto.. Ivan žena: Neopováž sa. 7/ Už som na ceste. PESNIČKA – MY DVA ČAS (dospieva... to vidia všetci... 10/ Dnes nie.. nejaký je zaspatý. žiadny chaos. ale keď som opitý. nikdo nem zahytil moje laná . 10/ Dnes nie. vždy keď ty piješ. 7/ Ešte mihalnice a môžeme ísť.. tak mňa potom bolí hlava! Ivan muž: (šomre) . (neboj Pali. pomoc. 6/ Určite som to položil sem. akoby sa topil. čo už .

čo chcete. Pali: Tak na tri. Biba. že mám vo vrecku doktora Hausa? Hela: To chce silné srdce. teraz si s ním môžete robiť. ale vám to poviem .13 Biba: (ukazuje) Tam . Hela a Monika zoberú kôš ako človeka a odnesú ho dozadu. (obzerá sa) . (ospravedlňuje sa) Prepáčte. čo to robíte? Dodo: Môžete.. Bean.... (zloží si klobúk a na hlavu si dá koleso na plávanie) Biba: Jeden . takže Biba zíde dole. krokodíly. vy ste staršia.. Biba: Ja mám dlhy . Pali: E pericoloso por gersi .. hop? Biba: To je dobrá otázka. napríklad tento kôš. Aj tam je studená? Biba: (na druhom konci) Tu ešte viac! Ale zohrievať vám ju nebudem. (postaví sa vrávoravo) Už stojím isto . Biba strčí do Paliho. Biba: Tak ako? Monika: . keď uspáva svojho medvedíka) Vidíte. môžete sa opýtať ešte raz. (Pali sa ani nepohne) Pali: Na tri už skáčem.. ten sa začne topiť. potom do toho správneho . Pali: Môžem sa vás opýtať. ani pohár vody... Pali: Viete. aby skok do vody oddialil.... Odpočítate mi? Biba: Jeden. Pali ostáva na scéne.. až po vás . Viem bleskovo zhypnotizovať hocikoho . Biba: Ani??? Pali: . ja mám deti .. alebo tri a až potom . vy by ste topiacemu nepodali ani .. Pali: Grácia. zase niekoho vzal prúd... Ja som pôvodným zamestnaním hypnotizér... tak nech sa páči.. kde ho začnú Hela a Monika oživovať. (urobí gesto ako Mr. Pali: Čo ste vy za človeka .. a čo si myslíte. Najskôr skúša nohou teplotu . ktorého zhodí do divákov. Palimu sa ale evidentne veľmi nechce a robí všetko. tam. absolvoval som len rýchlokurz popri zamestnaní a vo výcvikovom stredisku mali len detský gumený bazén... Biba: Vy netaktnejší . ZVUK: Zatiaľ bližšie neurčený motív  Z druhej strany prichádza náš známy škót Dodo v ruke s ďalekohľadom. čiže javisko.. Pali: Čo to robíte? Dodo: Pozorujem... chytí ho pod krk a vytiahne na breh.. Najskôr pozerá do opačného konca. ako dôchodkový pilier... že pri tých nudných častiach jednoducho zaspávam.. áno. dva...... už je celkom zhypnotizovaný. a zľakne sa :-). tri . tam . Pali: A čo pozorujete? Dodo: Je to tajné (šepká)... Hela: Áno. Pali: (konečne sa preberie) Pred očami mi už toľkokrát prebehol môj život... ..

Dodo: Radi odpomôžeme . to sú lode a ja že prečo je tu tak málo krokodílov. Dodo: (vysvetľuje mu) Musíte vedieť kam sa dívať.. som spozoroval takmer . Pali: Chobotnicu? Dodo: .. takmer jedného. haló. . Pali: Takmer jedného? Dodo: (neisto) Tak . Miki: Haló. bude tomu už . paprikami a inými potravinami.. (ukazuje na klobúk. Pali aj Dodo mu pomáhajú z člna.. (všimne si Paliho kostým) Aj vy máte taký istý? Pali: Fasovali sme na pracovnom úrade.. Pali: Krokodíly.... a nepozorujete vy náhodou lode? Dodo: Lode? (pozrie sa aj on) Fakt.. aby sa nepokazilo? Aj na hlavu vám bude ľahšie a nám lepšie na žalúdku. šunka Debrecín. tie prasatá ani nem vedeli..... kedy ich melú. čerstvý .. Pali: Kormidlo? (pozrie sa Dodovi do ďalekohľadu) .. žiadneho.. Pali: (pri pohľade na klobúk) A netreba dať do frižidéra. zase dáky krokodíl. Na hlave má klobúk s klobásami. tak to nie sú krokodíly. Dodo: Štyri? ... (pozrie sa na hodinky vpredu) . alebo číslo. lebo chobotnice sa značia do knihy chobotín. majú to napísané tuto na boku. Buď je tam meno alebo číslo.. izemonďokhodvaď .. či nespozorujem nejaké krokodíly. Jónapot šetkým vospolok. na kruhovom ma vykrútilo ako žiárovku.. krokodíl má väčšinou 3 sťažne a jedno kormidlo. azapád. Pali: A keby sa teda náhodou ten krokodíl objavil. potom meno... veď bol pred chvíľou vo vode) Tu? A čo presne pozorujete? Dodo: Pozorujem. Miki: A ja musel som kúpiť.. serelem . ja som nem troskotal .. Pali: Koľko krokodílov ste doteraz spozorovali? Dodo: Do tejto chvíle ... to boli vlny.. paprika čemege. Vo vlnách sa opäť objaví Miki. niekde oboje.14 Pali: Krokodíly? (zľakne sa. už som konečne zakrútil. halászlé išlo cez palubu rovnako ako kapitán . Halászlé nem veziem.. eďuteléš . pokiaľ viem. čabaj klobás. Dodo: Aha . 9 rokov. Pali: Ako to rozoznám? Dodo: Chobotnica má 8 nôh a jednu hlavu.. spozorované krokodíly potom zapíšem do knihy krokodílieho pozorovania.. Miki: Strašne som bál.. či nejde o chobotnicu. povedzme . Ale najskôr sa treba presvedčiť.. ale už som zase tu. nemajú mená ani čísla.... plávam z Búdapešti a veziém potravinovú pomoc. tak ako by ten zápis vyzeral? Dodo: Poznačím si dátum.. kde to všetko je ) . Pali: A ako dlho už pozorujete? Dodo: Tri roky? Pali: Takže tri roky .. nie.

. keď bude plávať okoloidúci. namiésto hraníc teraz plávajú také piroš balóniky a namiésto colníkov sú všade potápaví a nem chápaví.. Miki: (vysvetľuje) To aby Maďar Ország Hviezdoslav vedél. nem viém. keď bude problémuš. Zuzka: Achój. krompáč .. teraz sa u nás všetky strany klepú na jednu.. a pre prípad vám kúpime aj kanady a prilbu. (ukloní sa) Folam Suzuki a plisla ponukla kfalitny vyroboky.. (odíde) Blíži sa ďalší krokodíl  . Monika: To akože ste . Miki: Jónapot. taký vysokopodmorský choroba na mňa prišiél... a zasviétite ma do toho? Biba: Zasvietime .. cudzina . aký majú a tak. A potóm . Hela a Monika. Miki: Mohól by som tu niéčo osadiť? Biba: Kľudne si saďte . predsák len jazykový oný . vyuzite plechodne zvysenie cien.. zle nadýhneš.. že nebudete vyjadrovať. že tu som vykotvil sa. setkeho o 10 pelcent viasej ako menej .... už som hovoril tutok bejvočovi.. prišiél opáčiť Horných Uhrov. . Monika: Tak nám podpíšte toto....... že sa nebudete vyjadrovať? Miki: To áno.. v ktorej je Zuzka v čínskom župane a na hlave má registračnú pokladňu. Monika: Musíme šetriť... v kasdom kfetinasi . ZVUK: Čínsky motív Biba: Dnes je to tu ako za starých čias na Salamandri .. Monika: U nás bez problémov trepú všetci dve na tri... Biba: Á .. odídu. Miki vytiahne z lode tabuľu. či rýhlo vykorčulujem.. kde je napísané Szitno a snaží sa ju niekde zapichnúť.. alebo lepšie hovorcu? Miki: Ja neviém.15 Zoberú mu klobúk a zalizujúc sa. Miki: Aha . Miki: Tak dobre . samý Maďar a samý Číňaň. achój . Hela: Cestu ste mali dobrú? Miki: Ako kde. ígen . Idem za chlapmi . Miki: Ja myslím. (podpisuje) Monika: Nechceli by ste robiť poradcu mojej poradkyni.. Hela: A mohli by ste sa nám vyjadriť k tomu. teda loď.. ale výslužku mi už zrekvírovali.. Kontróla veľmi nebezpečný . konesne pefna zemegula. Miki: Už nem budem k tomu vyjadrovať. tamto je motyka.. (vystupuje z člna aj s igelitovou taškou) Pleso tu nechovate lyzu? Tolko pody ladom-skladom... prečo taký rozklepaný na rezeň.. čo som nikdy nem jedól. to móžem. na tú čabajku.. u nas lyza na kasdom lohu. že sa vyjadrujete k tomu. Z druhej strany prídu Biba s košom. že vrátil aj to. (vytiahne totálne rozklepaný papier) Miki: To je čo? Hela: Zmluva. keď kufre šacujú a móžeš polahky aj zatopiť. Felke darseky s malym obsahom .. mantinél ...

. stlyko Pokemon. kup nove. a tu je stlyko Pokemon (vyťahuje ďalšie fotky) . Už mám... Tak pozol.. mama.. stlyko Pokemon vedla chatlse. stlyko Pokemon v lyzovom poli .. seci sakaju. doble . tata. so pledam.. pozol. moje deti. a mochla by som si tu aj ja nieso strsit? Kľudne si strč. a potom lecyklovat. (obráti sa na Moniku) Kup si sapicu. slúzi na lozbíjanie ostatných hlasiek. moja felka hlomadna lodyna. bacha. tu je. Ja sa nemaľujem. sikovna.. zalejes teplou vodou a zelies ani nevies so. Nikdy nie je dost. ich deti. ako dalcek. Mate tu v lete komale? Tak aha.. 60 ludi na fotke a ani jeden neni vidiet. tento olech neobsahuje stopy olechov.. ááá .. ale len tlošku a nie je vobec kysla. acha (vyťahuje fotku) .16 Biba: Zuzka: Biba: Zuzka: Hela: Zuzka: Monika: Zuzka: Monika: Zuzka: Monika: Zuzka: Monika: Zuzka: Nikto nič Zuzka: Biba: Hela: Zuzka: Monika: Zuzka: Biba: Zuzka: Ale moja zlatá. no doble. so donesiem. to je určite samá umelina. lýchla. pred chatlsou. (uľútostí sa jej) No dobre. tam neni ani tukan. aspoň budem mať na novú podprsenku. Dá sa aj lozoblat. blatia.. a tuto acha klásny olech ple alelgikov. tak mi daj ten kokosový orech. ty velka. je tam kyselina askolbová.. jedna klásna siaposka na velkú chlafu . so tu este mam .. (pozrie na ňu) Ale pomohlo by ti. Tak so? nechce . (pozrie sa predsa len na etiketu) ... a ty so chces? Svätý pokoj.. Sú schovani vnutli v chatlsi. deti ich deti . (vytiahne malú krabičku) Svaty pokoj na batelky.. (rozplače sa) .. sestly... ani E 55. Fúj.. (vytiahne ceduľu s čínskym znakom) .. Acha. ani glukan. Tie sú malé. my tu máme tých vašich čínskych sra . acha – tento vylobok nebol testovany na zvielatach.. ani jeho neni vidiet. Saty nie male. Takú by nechcel. čo chcú) Jeden klásny oliesok na podplsenku. (pozrie sa na maďarskú ceduľu) .. ndovných vecí viac ako dosť..acha – vifonka. (obráti sa na Helu a vytiahne z tašky také maličké šiatky) Ty si kup saty. mi nehovol.. E 333 . mam tu splej na komale a pozol. zdy niekto chce.. E 330. stlyko maly – lyza vysoka. (natešená podáva im. (postupne vyťahuje z tašky) sminky. zdy. (znovu sa usmeje a začne nanovo) A tu mam klásnu nelozbitnú hlasku ple deti . Acha. Radšej nám povedz.. (nasratá) Ty nevies kupovat. pozol – po zohriati je vylobok teply.. Tak kup niekomu inému sapicu ... klasne falebne ... čo tam je. Stopelcentne bez chemických plísad. A mne daj tú krepú čiapku .

Svine postupujú do finále... Touto nehodou sa nám zároven uzatvárajú výsledke národnej sútaže. A cena? . ale uš nemáme. chápem .. Vítaz vyhráva kladyvo. dalšie správy . Timea: (medzi divákmi) Tak to bude 5 euro a ja nikomu nepoviem. holú babu??? . jáj.17 Monika: Zuzka: To je Sitno po čínsky? Nie. Už neplatí? . (zloží si sukňovú konštrukciu a odíde si sadnúť k nejakému divákovi) Na scéne sa objaví Pali s mobilným telefónom...... pri tretinkovej spoluúčasti si ale musí nechať oblečenú podprsenku. a zase nepočujem. čo máte na letáku . Dokedy ste tam? ..... kazia nam biznis. štípe ma stále do zadku a chytá za oné . k tomu sú predplatené aj pornočasopisy. Takže konečný výsledok svine kontra byciglisty je 15:4 pre svine..... kde je napísané FINÁLE. Svinu trochu bolí hlava.. chlapi . len pre poslancov. čo sú na scéne. ZVUK: DŽINGEL Timea: . ukloní sa a odíde) Timea príde hneď z druhej strany. kde sa stretnú s poslancámi. ale napila by som sa niečoho.. á nepočujem ... tak to je dobrá cena.. chodí a hľadá lepší signál.... zostanú nehybne stáť. áno. ... holú babu s plnou poistkou na dva roky . áno.. že nezverejním fotky. Timea: Ja už s ním vzadu nebudem. Pali: Dobrý deň.. PESNIČKA – MADE IN CHINA (odspieva. (ukáže na prsia) Monika: Miki!!! Miki: (vykloní sa spoza opony) Nemá si ich nosiť na predstavenie. Moniku a Biba. tú za 50 centov na rok.. Na križuvatke ulýc Devjata a Osudová padou z bicigla po náraze do volne pobiehajúcej svine Ludwig van aj Beethoven.. 5 tisíc eur?!!!. 7.dopravný servis. už počujem .. Biba vystrie ruku s prstom nahor. tak čaute. nejdeme dozadu? Hela a Monika: Poďme . (odíde) Biba: (civilne) Ja ešte hej. akoby cvičil jógu a telefonuje ďalej.. Aj Pali ostatne v nejakej veľmi nepohodlnej polohe môže sa strčiť do sukňovej konštrukcie.. Je naštvaná a celkom civilne: Timea: Monika... a dole? (usmeje sa) áno . Pali: Počujem . na jachty a plachetnice ... a ďalších 50 za to.. to je zakaz vjazdu ple Vietnamcov... (skríkne na ostatných) Ticho a nehýbte sa! Anténa!!! Všetci. (na ostatných civilne) Počuli ste? No nekup to! Ja už dnes nehrám. ste sa zbláznili? . áno. sprav si s Mikim vzadu poriadok. Dovidenia... Údajne nje je zranený. za čo ste ma chytali . Biba otáča veľké trenky stranou.. ZVUK: ZNELKA FINÁLE Spoza paravánu vyjdú Hela. Máte novú ponuku? . (vyjde znovu na pódium) A teraz .. rád by som sa informoval ohľadom výhodnej poistky. Chlapi. Dali by zme mu aj kosák. škoda .

z tej lepšej stránky.... okrem toho všetci čistí šibisti. ale počkaj (pozerá sa po vreckách. Monika: .. menej sa už nedalo. Hela strieľa Monike do hlavy.. Nina si dá na krk ceduľu „VYHYNULA“ . že som ju nakoniec nezaradila. rôzne princípy.. Monika: Neviem ako vy.. odvážni. Ale divák si rád domyslí . Biba strieľa do divákov guľometom.. Dodo lúpe Gregorovi nožom jablko. Pozrite sa na to.. jeden zlý. Monika: Pozrite sa na nich. druhý ešte horší. štát. ZVUK: groteskový záporný V tomto obraze Miki škrtí Paliho. Timea: Živý obraz číslo dva.. Európa. Zuzka: Robili sme.... voľte . Ivan sám sebe vkladá do ruky granát.. Timea: Živý obraz číslo jedna. ohovárajte.. v tomto štáte a v tomto čase .18 Hela: Ozaj. také to budú mať. . tá sa chce túliť. mešuge.. inteligentná. hihihi. Kde ste všetci? Všetci zozadu vyjdú dopredu . jedna krásna.. ZVUK: groteskový kladný Miki sa s Palim objíma (ale súdružsky)... Monika: Pointu? Asi som žiadnu neplánovala. nakoľko ste nepoučiteľní. Zuzka šklbe vlasy Ivete. ten ono a nakoniec je tam aj to. ale aby ste nepovedali.... koľko a ako chcete... akú to malo celé pointu? Akože rozum kontra cit a tak? Som väčšia. alebo aj takto.. veselí.. že to nemá nejaký koniec. A potom je jedno. ako si to spravia. tak sme si pripravili hneď dva. a predsa . Hela nalieva štamprlíky... brm-brm . zbabelí. či je to ostrov. Budete si môcť vybrať. máte tu možnosť samostatne myslieť! A keby len myslieť. PESNIČKA – BEZ OPONY Ako prídavok bude orloj . rôzne národnosti. čo sme mohli . máme tých poučení dnes trochu viac .. ale my by sme radi ostali pri tomto výjave. 8. žerte sa. mala by som vyhrať.. Ivan si sám sebe vkladá do ruky kvet. Aj výber vám za chvíľu v tomto štáte zatrhnú. druhá . že? Biba: Héj. ale samostatne!!! Ja by som si to vážila.. smutní . rôzne povahy. milí diváci... rôzne postavy. tento vie škúliť. ZVUK: ORLOJ Milí diváci. divák je domýšľavý . alebo celý svet.. bite sa. etniká . Biba hádže do divákov cukríky. Dodo chce podrezať Gregora.. zbrojte. ale žijú tu na jednom ostrove? Žijú.. čo som v živote nenapísala.. Škoda. záviďte si.. Nina si obráti ceduľu „EŠTE ŽIJE“.... nakoniec vytiahne dokrkvaný papierik a rozprestrie ho) . Vy si robte ako uznáte .. každá postava sa objaví ešte raz v okienku v opone a povie . A ako si tu žijú? Nuž. Iveta češe Zuzku. Vždy to môže vyzerať takto . Monika: Ten si domyslí to.

. ZÁRVA  . a čo robí ženu? Nina: Eu. ísť hlavou proti múru. dostanete sa tak možno do blbej spoločnosti. teraz som rada. mali by ste objať 8 ľudí Monika: . ale nájsť dvere.. ak zachytím stopu.. Timea: Ozaj. krútiaci moment slovenskej Krútňavy je 1. alebo dať aspoň jednému poriadne do držky. Miki: Nejde o to.19 Gregor: Vždy sa dá robiť ešte menej. Ivan: Slovo robí muža .. (Newtonmeter) ENDE.6 Nm.. Biba: Kedysi som držala s mladými krok. eu .. Pali: Každý politik dokáže z abstraktného sľubu vytvoriť konkrétne hovno. ŠLUS. Hela: Pokiaľ si chcete udržať celý deň dobrú náladu. Dodo: Neuzatvárajte sa do seba.