You are on page 1of 3

1.

Kesule prej letre-Poezi-Arben Hoxha
2. Lulet e veres-Poezi-Naim Frasheri
3. Albumi-Poezi-Fan S. Noli
4. Tregime nga Maëlana-Tregime-M.J. Rumi
5. Kush ma ka levizur djathin-Udhërrëfyes-Spencer Johnson
6. Nje minute menaxher-Udhërrëfyes-Spencer Johnson
7. Psikologjia e suksesit 2-Psikologji-Dale Carniege
8. Lum Lumi-Poezi-Ali Podrimja
9. Zomb-Poezi-Ag Apolloni
10.

Bekimi I gjurmeve-Poezi-Ramadan Mehmeti

11.

Alkimisti-Roman-Paulo Coelho

12.

Pasqyra e te rrefyerit-Poezi-Ramdan Musliu

13.

Andrra e jetes-Poezi-Ndre Mjeda)

14.

Gremina e dashunise-roman-Mustafë Greblleshi

15.

Baulja e babait-Nobelist-Orhan Pamuk

16.

Si t’ia fal vetmis pritjen per ty-Poezi-Nuhi Sadiku

17.

Te hani I bishtanakes-roman- Jakov Xoxe

18.

Permbytja-roman- Jakov Xoxe

19.

Nen hijen e pyllit mbret-roman Jakov Xoxe

20.

Ylli i zemres-poezi-Lasgush Poradeci

poezi-Dritëro Agolli 28. Eskili. ky humbës I madh-studim-Ismail Kadare 31. Procesi-roman-Franc Kafka 22. Një gjjënjkë dashuri-poezi-Sevëme Fetiqi 23. Darka e gabuar-roman-Ismail Kadare 33.Ernest Heminguej . Leja e njohtimit 1985-poezi-Sabri Hamiti 40.21. Torzo-poezi-Ali Podrimja 30. Shkelqimi dhe renia e shokut Zylo-roman-Dritero Agolli 32. Rrjedha të kristalta-poezi-poetet e Deqanit 27. Hamleti-dram-Shekspir 36. Vepra 2-poezi-Azem Shkreli 26. Vepra 1-poezi-Azem Shkreli 25. Emërimi i ditës së nesërme-poezi-Selvete Dërguti 34. Bisha e terbuar-roman-Xhek London 35. Lirikat e vjeshtës. Antologji egoiste-poezi-Merxhan Avdyli 39. Bebzat e mallit-poezi-Enver Gjeqreku 29. Përballje tmerri–poezi-Hajdin Abazi 38. Lamtumirë armë-roman. Afërdita-roman-Sterjo Spasse 41. Mbi krimin në ballkan (letërkëmbim I zymt)-Ismail Kadare 24. Antologji e poezisë Greke-poezi-përmbledhje 37.

42. Shprishja e territ 51. Oliver Tëist-roman-Charles Dickens 45. Lulet e së keqes-poezi-Sharl Bodler 43. Pse-roman-Sterjo Spasse 44. Qyteti pa reklama-roman-Ismail Kadare 48.Rexhep Qosja . Qorrfermani-roman-Ismail Kadare 47. Sikur te isha djale-roma-Haki Stermilli 49. nje dashuri dhe shtate faje. 1984. Gjenerali I ushtrisë së vdekur-roman-Ismail Kadare 46.Xhorxh Oruel 53.Rexhep Qosja 52. Nata eshte dita jone. Cecenizimi i Kosoves nepermjet Albin Kurtit-Kritike-Sabri Maxhuni Novosella 50.