You are on page 1of 11

Jak zmieniały się

fryzury na
przestrzeni lat.

to coś co od zawsze definiowało nasz styl. Na przestrzeni ostatnich stu lat moda wirowała wokół przenosząc elementy oldschool`owe do naszych czasów i zataczając modowe koło. Jak kształtowały się fryzury w ubiegłych dziesięcioleciach? .Włosy. Wraz z upływem lat zmieniało się nasze podejście do ich pielęgnacji oraz kształtu fryzury.

natomiast mężczyźni zapuszczali bujną brodę i wąsy. . a włosy zaczesywali gładko na jedną stronę.W roku 1910 kobiety najczęściej zaczesywały włosy na jedną stronę nadając im delikatne fale bądź luźne upięcia. jak w przypadku kobiet.

tak by fryzura dobrze komponowała się z wyciętymi kapeluszami i chustami w marynarskim stylu. . by w latach 40-tych ustąpić tronu marynarskim fryzurom.W latach 30-tych moda nie poczyniła zbyt wielu postępów na głowach. Kobiety przy pomocy wałków wysoko upinały włosy.

a długość kobiecych włosów nie przekraczała granicy "za ucho" .W latach 50-tych swój prym wiodła trwała. Większe bądź mniejsze loczki zdobiły głowy żeńskie. jak i męskie.

Królowały duże loki i wysokie kobiece upięcia . natapirowany kok u nasady.Przechodząc w lata 60-te najbardziej pożądanym uczesaniem były fryzury w stylu pin up. Panuje również moda na grzywkę zakręconą pośrodku głowy i wysoki.

.Lata 70-te. to lata dzieci i kwiatów. Kobiety porzucały wysokie upięcia na rzecz długich swobodnie opuszczonych włosów.

. Kobiety nosiły mocno natapirowane i karbowane włosy w wysokich upięciach. Fryzury inspirowane były szalonymi filmami i gwiazdami disco. kucykach bądź w stylu rokowej szopy.W roku 1980 nastały czasy lokówek i karbownicy do włosów.

. kiedy to kobiety porzuciły karbownice na rzecz prostych włosów.Szybkie zmiany nastąpiły już 10 lat później. warkoczyków i grzywek.

. a każda kobieta chciała mieć prostownicę.Natomiast już w roku 2000 nastała moda na naprawdę proste włosy.

DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ :) .