You are on page 1of 10

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Ahad / 16 April 2017


2. Kelas / Masa / Khas 5 / 8.00-9.30 / Matematik
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Tolak
Standard Pembelajaran
4. Objektif Murid dapat menyelesaikan operasi tolak
Pembelajaran 6digit dengan 5 digit dengan betul 6
daripada 10 soalan.
5. Aktiviti PDP (i)Membaca, menyebut dan menulis
sebarang nombor hingga 1 000 000 yang
diberi dalam perkataan dan angka.
(ii)menyelesaikan soalan di hadapan
kelas.
(iv)Murid melaksanakan tugasan yang
diberi.

6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,


bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Buku latihan, lembaran kerja
8. Penilaian PDP / Kod tangan, pengamatan
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Ahad / 16 April 2017


2. Kelas / Masa / Khas 3 / 10.30-11.30 / Bahasa Inggeris
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Theme : World of self
Standard Pembelajaran Unit 3 : My Cousin My Neighbours

4. Objektif Pupils able to sign the code of the words


Pembelajaran given at least 5 from 8 words.
5. Aktiviti PDP - Look at the picture and signs given.
- Follow the teachers sign.
- Spelling the words and remember it.
- Jot down the phrase given in the book.
- Pupils remember the sign of the words
given.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : teamwork, hardworking
6.2 EMK / KB / BCB : Entrepreneurship
7. Bahan Bantu Belajar Textbooks, activity books
8. Penilaian PDP / Sign language
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Ahad / 16 April 2017
2. Kelas / Masa / Khas 6 / 11.30-12.30 / Bahasa Inggeris
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Unit 3 : Family Ties
Standard Pembelajaran Theme : World of Self, Family and Friends

4. Objektif Pupils able to use pronouns correctly and


Pembelajaran appropriately:
(a) reflexive
(b) interrogative

5. Aktiviti PDP - Pupils read and understand phrases and


sentences from linear texts.
- Pupils apply dictionary skills to identify
and understand meaning of words in
context.
- Pupils remember the words of concrete
nouns given and find the sign of the
words.
- Pupils do the sign of the words given
and remember it by their own.

6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : teamwork,


hardworking, focus
6.2 EMK / KB / BCB :
7. Bahan Bantu Belajar Textbooks, dictionary, sign dictionary
8. Penilaian PDP / Sign language, spelling
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Isnin / 17 April 2017
2. Kelas / Masa / Khas 2 / 7.30- 8.30 / Pend Jasmani
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Tajuk: Berjalan
Pembelajaran Fokus: Berkebolehan melakukan kemahiran
berjalan ke pelbagai arah.
4. Objektif Pembelajaran 2.2.1 Mengenal pasti ciri-ciri perlakuan
lokomotor.
5. Aktiviti PDP 1.Memanaskan badan.
2.Berjalan bebas dalam pelbagai arah dan
kelajuan.
3.Berjalan mengikut arah jam/gerak ke nombor
jam
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin, bersungguh-
sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Kon kecil
8. Penilaian PDP / Pengamatan, koordinasi anggota badan
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Isnin / 17 April 2017


2. Kelas / Masa / Khas 3 / 8.30-9.30 / Matematik
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Operasi Tolak dalam Lingkungan 10 000
Pembelajaran
4. Objektif Pembelajaran Murid dapat menyelesaikan operasi tolak 4 digit
dengan 4 digit sekurang-kurangnya 5 daripada 8
nombor.

5. Aktiviti PDP - Murid dikehendaki menyatakan nombor yang


diberikan.
- Murid dikehendaki menulis soalan operasi
tambah.
- Murid dikehendaki menjawab soalan di
hadapan.
- Murid dikehendaki menyelesaikan tugasan
yang diberikan.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin, bersungguh-
sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Kad nombor, lembaran kerja
8. Penilaian PDP / Pengamatan, kod tangan nombor
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Isnin / 17 April 2017
2. Kelas / Masa / Khas 2 / 12.00-12.30 / Pend Kesihatan
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard - Modul 1:
Pembelajaran Kesihatan Fizikal
Kesihatan Diri dan Reproduktif

4. Objektif Pembelajaran 1.1 Mengetahui dan memahami pertumbuhan


dan perkembangan fizikal yang sihat.

5. Aktiviti PDP -Mengikut guru aktiviti fizikal yang menyumbang


kepada pertumbuhan dan perkembangan yang
sihat.

6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin, bersungguh-


sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Buku teks
8. Penilaian PDP / Koordinasi anggotan badan
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Selasa / 18 April 2017
2. Kelas / Masa / Khas 6 / 7.30-8.30 / Bahasa Inggeris
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Standard Unit 4 : Step Up!
Pembelajaran Theme : World of Knowledge
4. Objektif Pembelajaran Pupils able to apply dictionary skills to identify
and understand meaning of words in context.
5. Aktiviti PDP - Read and understand phrases and sentences
from linear texts.
- Apply dictionary skills to identify and
understand meaning of words in context.
- Pupils read the words of reflexives
-Pupils find the words of reflexives.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : teamwork, work hard, focus in
class
6.2 EMK / KB / BCB : Entrepreneurship
7. Bahan Bantu Belajar Textbooks, dictionary
8. Penilaian PDP / Sign language
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Selasa / 18 April 2017


2. Kelas / Masa / Khas 3 / 11.00-12.00 / Matematik
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Operasi Tolak dalam Lingkungan 10 000
Standard Pembelajaran
4. Objektif Murid dapat menyelesaikan operasi tolak
Pembelajaran 4 digit dengan 4 digit betul sekurang-
kurangnya 9 daripada 10 soalan yang
diberi.
5. Aktiviti PDP - Murid dikehendaki menulis soalan
operasi tolak.
- Murid dikehendaki menjawab soalan di
hadapan.
- Murid dikehendaki menyelesaikan
tugasan yang diberikan.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,
bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Kad nombor, lembaran kerja
8. Penilaian PDP / Pengamatan, mengingat kod nombor
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Selasa / 18 April 2017


2. Kelas / Masa / Khas 2 / 12.00- 12.30 / PSV
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Kolaj
Standard Pembelajaran
4. Objektif Murid dapat menyelesaikan sebahagian
Pembelajaran kolaj dengan bantuan guru.

5. Aktiviti PDP - Murid dikehendaki merenyukkan kertas


warna yang diberi.
- Murid dikehendaki mengoyakkan kertas
warna tadi.
- Murid dikehendaki menampal kertas
yang dikoyakkan pada lukisan yang
disediakan.
- Murid dikehendaki menyelesaikan
tugasan yang diberikan.

6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,


bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Kertas warna, lukisan.
8. Penilaian PDP / Pengamatan, mengingat kod
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Rabu / 19 April 2017
2. Kelas / Masa / Khas 3 / 8.30-9.30 / Matematik
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Operasi Tolak dalam Lingkungan 10 000
Standard Pembelajaran
4. Objektif Murid dapat menyelesaikan operasi tolak
Pembelajaran 4 digit dengan 4 digit betul sekurang-
kurangnya 5 daripada 7 nombor.
5. Aktiviti PDP - Murid dikehendaki menyatakan nombor
yang diberikan.
- Murid dikehendaki menulis soalan
operasi tambah.
- Murid dikehendaki menjawab soalan di
hadapan.
- Murid dikehendaki menyelesaikan
tugasan yang diberikan.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,
bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Buku teks, buku aktiviti
8. Penilaian PDP / Pengamatan, kod tangan
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Rabu / 19 April 2017


2. Kelas / Masa / Khas 3 / 10.00-11.00 / Bahasa Inggeris
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Theme : World of self
Standard Pembelajaran Unit 3 : My Cousin, My Neighbour

4. Objektif Able to do any of the following sign the


Pembelajaran code of the words given at least 4 from 5
words given about family.

5. Aktiviti PDP - Look at the picture and signs given.


- Follow the teachers sign.
- Spelling the words and remember it.
- Jot down the phrase given in the book.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : teamwork, hardworking
6.2 EMK / KB / BCB : Entrepreneurship
7. Bahan Bantu Belajar Textbooks, activity books
8. Penilaian PDP / Sign language
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Rabu / 19 April 2017


2. Kelas / Masa / Khas 2 / 12.00- 12.30 / PSV
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Kolaj
Standard Pembelajaran
4. Objektif Murid dapat menyelesaikan sebahagian
Pembelajaran kolaj dengan bantuan guru.

5. Aktiviti PDP - Murid dikehendaki merenyukkan kertas


warna yang diberi.
- Murid dikehendaki mengoyakkan kertas
warna tadi.
- Murid dikehendaki menampal kertas
yang dikoyakkan pada lukisan yang
disediakan.
- Murid dikehendaki menyelesaikan
tugasan yang diberikan.

6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,


bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Kertas warna, lukisan.
8. Penilaian PDP / Pengamatan, mengingat kod
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Khamis / 20 April 2017
2. Kelas / Masa / Khas 5 / 7.30-8.30 / Matematik
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Tolak
Standard Pembelajaran
4. Objektif Murid dapat menyelesaikan soalan tolak 6
Pembelajaran digit dengan betul 8 daripada 10 soalan.

5. Aktiviti PDP (i)Murid dikehendaki menunjukkan apa


yang mereka tahun tentang tambah.
(ii)Murid dikehendaki menyelesaikan
soalan di papan tulis secara bergilir. (guru
akan menunjukkan jalan kerja yang betul)
(iii)Murid melaksanakan tugasan yang
diberi.

6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : Kerjasama, rajin,


bersungguh-sungguh
6.2 EMK / KB / BCB : Keusahawanan
7. Bahan Bantu Belajar Buku latihan, lembaran kerja
8. Penilaian PDP / Kod tangan, pengamatan
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :

1. Minggu / Hari / Tarikh Minggu 15 / Khamis / 20 April 2017


2. Kelas / Masa / Khas 3 / 10.00-11.00 / Bahasa Inggeris
Matapelajaran
3. Tema / Tajuk Theme : World of self
Standard Pembelajaran Unit 3 : My Cousin, My Neighbour
4. Objektif Pupils able to sign the code of the words
Pembelajaran given at least 8 from 10 words.

5. Aktiviti PDP - Look at the picture and signs given.


- Follow the teachers sign.
- Spelling the words and remember it.
- Do the worksheet given.
- Do the sign together with friends.
6. Pengisian Kurikulum 6.1 Ilmu / Nilai : teamwork, hardworking
6.2 EMK / KB / BCB : Entrepreneurship
7. Bahan Bantu Belajar Textbooks, activity books
8. Penilaian PDP / Sign language
Pentaksiran PDP
9. Refleksi / Impak dan Bilangan Murid Hadir :
Kerja Rumah Kerja Rumah :

You might also like