You are on page 1of 24

Pirotech napisał

:
Witam wszystkich,
jeżeli założyłem temat w złym miejscu proszę o przeniesienie go w odpowiednie
miejsce.
W internecie było już ogólnie wiele razy zadawane to pytanie ale nigdzie nie widziałem
żeby ktoś na nie konkretnie udzielił odpowiedzi.

Istnieje substancja która umieszczona po między dwoma magnesami powoduje że
zaprzestają one miedzy sobą oddziaływać ?obojętne w jaki sposób to się stanie grunt
żeby przestały się przyciągać/odpychać.Dobrze by było gdyby ta substancja sama nie
oddziaływała z magnesami (nie jest to konieczne)
pozdrawiam
Pirotech

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mumetal

Znajomy ostatnio kupował blachy z mumetalu, jak wróci mogę go podpytać jak to działa.

Pirotech napisał:
Witam wszystkich,
jeżeli założyłem temat w złym miejscu proszę o przeniesienie go w odpowiednie
miejsce.
W internecie było już ogólnie wiele razy zadawane to pytanie ale nigdzie nie widziałem
żeby ktoś na nie konkretnie udzielił odpowiedzi.

Istnieje substancja która umieszczona po między dwoma magnesami powoduje że
zaprzestają one miedzy sobą oddziaływać ?obojętne w jaki sposób to się stanie grunt
żeby przestały się przyciągać/odpychać.Dobrze by było gdyby ta substancja sama nie
oddziaływała z magnesami (nie jest to konieczne)
pozdrawiam
Pirotech

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mumetal

Znajomy ostatnio kupował blachy z mumetalu, jak wróci mogę go podpytać jak to działa.

Mumetal

Skocz do: nawigacji, szukaj

Pięciowarstwowy bęben z mumetalu do ekranowania zewnętrznego pola magnetycznego (osłabia
ziemskie pole magnetyczne ponad 1500 razy)
Mumetal – stop niklu (75%) i żelaza (15%) z niewielkimi dodatkami miedzi i molibdenu.
Stop ten wykazuje bardzo dużą względną przenikalność magnetyczną (nawet powyżej 106), co jest
wykorzystywane do ekranowania statycznych i wolnozmiennych pól magnetycznych, które są
bardzo trudne do wyeliminowania przy użyciu innych metod[1].
W celu uzyskania odpowiednich właściwości magnetycznych mumetal musi zostać poddany
odpowiedniej obróbce cieplnej, to jest wyżarzaniu w atmosferze wodoru. Wyżarzanie zmienia
strukturę krystaliczną oraz redukuje zawartość niekorzystnego węgla, a także usuwa naprężenia
pozostające po poprzednich operacjach, mogące znacznie pogorszyć właściwości magnetyczne –
głównie obniżyć przenikalność magnetyczną.
Dla uzyskania maksymalnej miękkości i optymalnych magnetycznych i elektrycznych właściwości,
produkty wykonane z materiału mumetal poddaje się dwugodzinnemu wyżarzaniu w temperaturze
1121 – 1177 °C w osłonie czystego suchego wodoru o temperaturze rosy -40 °C. Następnie piec
należy ochłodzić do 593 °C, następnie do 371 °C. Chłodzenie powinno odbywać się pomiędzy 194
°C a 334 °C na godzinę. Olej, smar, lakier i inne materiały muszą zostać usunięte przed procesem
wyżarzania. Podczas procesu wyżarzania pojedyncze części powinny zostać od siebie oddzielone
przy użyciu magnezu w proszku, lub tlenków glinu.
Jeśli mumetal zostanie poddany naprężeniom ściskającym, jego przenikalność znacznie spada,
dlatego elementy wykonane z tego stopu muszą być odpowiednio zabezpieczone przed
naprężeniami mechanicznymi w celu ochrony właściwości magnetycznych. W razie konieczności
gotowe produkty należy odprężyć przez wyżarzanie w celu przywrócenia optymalnych
właściwości.
Istnieje wiele modyfikacji tego stopu (np. Super Mumetal), w których zawartość niklu może
wynosić do 77%, molibdenu do 4% i miedzi do 5%. Różnią się one nieznacznie przede wszystkim
właściwościami magnetycznymi.

Przypisy
1. ↑ http://www.analog.com/UploadedFiles/Application_Notes/41727248AN_347.pdf

irotech
Poziom 6

.On tylko przeprowadza fale magnetyczne przez siebie.Chemia. Co myślicie o dwóch płytkach mumetalowych oddzielonych papierem?powiedzmy że po między dwa magnesy odwrócone jednoimiennie włożę takie płytki to czy magnes wiszący w powietrzu opadnie na płytkę? jeżeli napisałem nie zrozumiale to przybliżę rysunkiem bądź wyjaśnieniami pozdrawiam J...Myślę że powtórzenia będą tu na miejscu ponieważ osoba szukająca tejże substancji będzie mogła sobie oszczędzić czytania tych 100 stron o PM i innych myślę że tych powtórzeń będzie niewiele ponieważ w tamtych tematach jest mało koncepcji więcej siana.? me_super bardzo proszę i czekam na info _jta_ było to wałkowane i jest tego tutaj około 100 stron lecz nigdzie nie ma odpowiedzi. pozdrawiam i liczę na Was.00 Ofiarowanie punktów #25 26 Lip 2009 22:23 Re: Izolator magnetyczny Z tym mumetalem i podobnymi już czytałem nawet chciałem kupić ale wydaje mi się że nie przerwie on oddziaływań. Kleban Poziom 20 Project Manager (Construction engineering) Dołączył: 23 Lip 2009 Posty: 975 Miasto: London punktów: 627.myślę ...Dobrze myślę czy po prostu wszędzie widzę krytykę i jestem przewrażliwiony.chociaż jeżeli by umieścić dwie płytki mumetalu tak aby jedna ekranowała jeden magnes a druga drugi? Nie wiem.00 Ofiarowanie punktów Zablokowane pisanie #27 27 Lip 2009 01:58 Re: Izolator magnetyczny .szukam już z rok i nic..liczę na Waszą pomoc za którą będę dozgonnie wdzięczny lecz jeżeli ktoś znajdzie taka substancję nie ukrywam że chciałbym jej to jakoś wynagrodzić.. mmm777 co masz na myśli mówiąc izolatora grawitacji?wyczuwam w tym nutkę ironii a zarazem odpowiedz że taka substancja nie istnieje. pirotechnika Dołączył: 17 Lip 2009 Posty: 15 Miasto: Nowy Targ punktów: 25.

może na pozór nie ma nic wspólnego z magnesami. rotech Poziom 6 Chemia. niż sam mumetal. więc obwód_bieguna_magnesu * grubość_mumetalu * indukcja_nasycenia musi przekroczyć powierzchnia_bieguna_magnesu * indukcja_magnesu. Kolejność ze względu na to. ale kształt elementu gra tu najważniejszą rolę. że permendur dobrze ekranuje silne pola (bo ma dużą indukcję nasycenia).15T. . zjawisko wiatru elektrycznego. Może dobrze by było oprócz mumetalu użyć permenduru. Jeszcze żelazo wodorowe . który ma indukcję nasycenia 2. przenikalność początkowa 25 000. pirotechnika Dołączył: 17 Lip 2009 Posty: 15 Miasto: Nowy Targ punktów: 25.00 Ofiarowanie punktów #28 01 Sie 2009 13:43 Re: Izolator magnetyczny Przepraszam ale widzę że zbyt mało wiem na ten temat a żeby zrozumieć niektóre wypowiedzi siedzę z książkami oraz Wikipedia.85T.pod każdym względem lepsze od mumetalu: indukcja nasycenia 2. Mumetal ma indukcję nasycenia 0. czy myślałeś o wykorzystaniu kształtek. to ich powierzchnie trzeba zsumować. żeby pole nie przeszło na drugą stronę. najsilniejsze magnesy neodymowe dają indukcję 1. albo któryś alsifer (są o przenikalności początkowej 35 000. początkową 7 000-25 000. potrzeba żeby strumień pola magnetycznego dawany przez magnes mógł tak się rozpłynąć w mumetalu. Proszę o tłumaczenie Waszych koncepcji zaoszczędzi mi to wiele trudu J. może lepszy od mumetalu byłby supermalloy (przenikalność początkowa 125 000. bo w obydwu przypadkach pole magnetyczne nie wydostaje sie na zewnątrz.wyjdzie znacznie cieńszy. żeby nigdzie nie osiągnął nasycenia. Jeśli magnesy są przyłożone po obu stronach tym samym biegunem. Mam na myśli coś w rodzaju obudowy klamry magnetycznej. maksymalna 275 000) . a mumetal słabe (bo ma dużą przenikalność. maksymalna 900 000).Pirotech.45T .czyli zrobić przekładaniec: permendur-mumetal-permendur . Kleban mógłby Pan przybliżyć nieco owy pomysł? Jeżeli dobrze myślę to mumetal przepuszcza fale magnetyczne przez siebie nie dając im przejść na drugą strone. maksymalnej 160 000). czy pierścienia . przy tej samej skutecznosci izolowania magnesów. Jeszcze jeden przykład.Więc czy ten rysunek jest prawidłowy?Czy faktycznie tam nie będzie żadnych oddziaływań? _jta_ mógłbyś podać Twój wzór na obliczanie jaka warstwa mumetalu wystarczy aby "odizolować" pole magnetyczne?Myślę o najsilniejszych magnesach neodymowych dostępnych na rynku. maksymalną 100 000).można nie robić przekładańca.4T.

tylko że środek będzie przyciągał z 2 X większą siłą niż góra lub dół z osobna. Teraz spróbuj wyobrazić sobie w jaki sposób te ustawione takimi samymi biegunami naprzeciw siebie magnesy zamykają obwód linii pola magnetycznego. itd. Podobnie będzie z kształtem Y i to . Większość modeli PM które oglądałem wykorzystują tylko jedne bieguny magnesów. Co do kształtek to wiesz jak wygląda tzw.( nie mówiąc o prądach indukowanych w zwartych na komutatorze cewkach wirnika. a teraz wyobraż sobie magnes w kształcie litery E gdzie środek to jeden biegun a góra i dół to drugi. ale także wręcz przeszkadza tworząc niekontrolowane zawirowania. typowy magnes szkolny. a jak wiadomo największa siła magnesów występuje przy zamknięciu obwodu linii pola magnetycznego co jest także podstawą działania silników. gdyż linie sił pola dążą do zamknięcia obwodu. ale przed osiągnięciem tego zamknięcia pole zanika na jednym obwodzie a powstaje na innym który właśnie jest pod odpowiednim kątem do magnesów stojana itd. Moim zdaniem ta druga (nie użyteczna) strona magnesów nie tylko zmniejsza siły które ewentualnie mogłyby być wykorzystane jeśli to zadziała. Kleban Poziom 20 Project Manager (Construction engineering) Dołączył: 23 Lip 2009 Posty: 975 Miasto: London punktów: 627.J. podkowa.00 Ofiarowanie punktów Zablokowane pisanie #30 02 Sie 2009 00:39 Re: Izolator magnetyczny To co pisałem to tylko moje spekulacje na ten temat.

rozbierzcie sobie dysk a zobaczycie że są tam dwa bardzo silne magnesy neodymowe. zauwaz . Pomyśl np. lub plastelina (!?). Glin (aluminium) jest przyciągany przez magnes. Najczesciej 4 bieguny wiec dipole ulozone sa w duzej czesci rownolegle do powierzchni magnesu..jednak jeszcze tego nie sprawdziłem". a to o co kombinujesz zrobić to jest pewnie to http://www. żeby pole magnesu jedynie osłabić w pożądanym miejscu.. to wystarcza. dodatkowo wazny jest sposob magnesowania magnesow dyskowych tam bieguny umieszczone sa obok siebie. Jako kształtek spróbuj nienamagnesowanych magnesów.zobacz w Wikipedii diamagnetyzm. zamiast szukać izolatora. że magnesy są umieszczone w ekranach. Większość materiałów jest odpychana (w tym ołów).pdf Koszty wyprodukowania czegoś takiego pewnie nie są małe. Resztę musisz sam wykombinować bo wszystkich możliwości nie sposób wymienić na forum. Zastanawiam się w ten sposób."w każdym dysku twardym są dwa izolatory pola magnetycznego. które są kluczem do sukcesu. Perpetum mobile nigdy nie wymiślisz. żeby kawałek krystalicznego grafitu mógł "lewitować" nad silnymi magnesami . ze otaczaja te dyskowe magnesy i pole poprzez blachy . Zauważ.youtube. materiałów żaden nie nadaje się do produkcji silnika. Na myśl przychodzi mi właśnie zgnieciona folia aluminiowa.. Wiem że z ww. jest zdjęcie. ktore podtrzymuje magnesy zamyka sie wewnatrz bez rozproszenia . Czesto czytam te i podobne posty i zastanawiam sie dlaczego wszyscy uparcie staraja sie znalezc izolator magnetyczny jesli mozna kierowac strumieniem pola magnetycznego magnesow ??? . Wykrycie siły oddziaływania magnesu z materiałem nie będącym ferromagnetykiem jest dość trudne. i jakoś magnesy w plastelinie traciły siłę przyciągania do siebie. Mumetal. ale w celach doświadczalnyc może jakiś kroczek do przodu udałoby się odkryć.freeenergynews. też bardzo słabo. Umocowane są prawdopodobnie w numetalu. Nieststy nie posiadam w chwili obecnej plasteliny...jednak ich pole magnetyczne nie wydostaje się nawet na centymetr za dysk. Supermalloy. który wymiślił i opatentował Perendev.można by wykorzystać do zmniejszenia sił w pewnych miejscach lub do rozproszenia pola lub zmiany jego kształtu aby niwelować je w miejscach gdzie przeszkadzają. Jednym z najsilniej odpychanych jest grafit ... ale daje się zrobić . aby one też na siebie oddziaływały z odpowiednim przesunięciem kątowym.com/watch?v=PFGiWiXMHn0 Jest to silnik magnetyczny. ale kojarzę że kiedyś się bawiłem. to nie izolatory tylko doskonale przewodniki pola magnetycznego . ale bardzo słabo. Panent masz tutaj http://www..com/Directory/Perendev/MagneticMotor/Perendev_Magnet_Motor_Pat ent_WO2006045333A1. Mogą być wykonane z materiałów o nazwie: Permendur. czy nie warto byłoby skupić się na razie na tym .osłabia pole o kilka setnych procenta. nad przeniesieniem (przeprowadzeniem ) niewykorzystywanych pól biegunów. ale pobawić się zawsze można.

raczej nie za płaski (długość zbliżona do średnicy). to pierwsze pytanie.. by widzieć w wodzie odbicie jakiegoś przedmiotu . bez ochładzania i innych czynników sztucznych. żeby podmuch powietrza nie ruszał magnesem . . tylko trzeba się dobrze postarać tak przesuwać szklankę z wodą. które uda się uzyskać. a więc można nimi ukierunkowywać pole w żądanym kierunku.przy długości "wahadła" około metra woda (np. magnes neodymowy zbliżony do powierzchni wody powoduje jej ugięcie..powinno dać się zaobserwować.np.02mm . chyba. Zagadka: magnes odpycha wodę. Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 26 punktów: 25. Współczynnik osłabiania pola magnetycznego przez wodę to zaledwie 1/100_000 . nie był by przy tych wartościach już izolatorem kilku procentowym. ułamek mm pod powierzchnią. który by zachowywał swoje właściwości w normalnym środowisku.zniekształcenie obrazu pokaże ugięcie. Nadprzewodniki jak wiemy są mocno odpychane przez magnes.można spróbować zrobić coś w stylu wahadła zawieszonego na dwóch nitkach zaczepionych w pewnej odległości od siebie. Drugie jest takie czy zna ktoś jakiś nadprzewodnik.. Siła odpychania magnesu o powierzchni 1cm2 jest około 2mG . żeby dało się zobaczyć patrząc z boku. albo mniejszy).a magnes waży kilka G .przesunięcie powierzchni wody.dużo mniej od grubości włosa . które mają zbliżone właściwości nad przewodzenia.powoli.8×10−6 Złoto −34×10−6 Bizmut −170×10−6 Grafit −160×10−6 Grafit krystaliczny prostopadle do płaszczyzny kryształów −450×10−6 Grafit krystaliczny równolegle do płaszczyzny kryształów −85×10−6 A czy ten grafit krystaliczny prostopadle do płaszczyzny kryształów −450×10−6. w którą stronę ugnie się powierzchnia wody. jeśli położy się magnes w wodzie? Żeby to zaobserwować. magnes powinien być mały (średnica 5mm. takiego żeby płaszczyzna bieguna magnesu była równoległa do linii łączącej nitki (na jednej będzie się kręcił) . to około 0. ale nie mogę tego nigdzie znaleźć w necie. i trzeba popatrzeć z boku tak. szklanka z wodą) może odepchnąć magnes o parę dziesiątych mm .ale dość. Gdzieś znajomy czytał o jakiś farbach.00 Ofiarowanie punktów #64 08 Wrz 2010 08:07 Re: Izolator magnetyczny Podatność magnetyczna niektórych materiałów. Materiał Woda −8.

a tym bardziej że ja potrzebuję małą ilość tej blachy. Nie bacząc na na to co piszą tu inni i zniechęcając resztę do robienia silnika magnetycznego. ale życzę powodzenia ze zdobyciem któregokolwiek z nich Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 26 punktów: 25. permendur.się nie zgodzę z Tobą. Ale ja chcę odizolować dwa magnesy na przeciw siebie i nie zda to egzaminu bo będzie oddziaływać nadal magnes na ten izolator. Teraz trzeba ustalić jaka to stal. gdzie jeden magnes by dotykał do izolatora z supermalloy. w rzeczywistości jest zwykłym ekranem. i sprawa jest jeszcze taka że takiej stali nie produkuje się w Polsce. magnesy się nie widzą zasłonięte przez dwie warstwy mumetalu. Sądzę że najbliższe 2 tygodnie powinny wystarczyć na sprawdzenie tych informacji.supermalloy. Ale tak nie jest te materiały są silnie przyciągane przez magnes i zakłóci pracę magnesów. podłączony zostanie generator. Nie zdążyłem bo w garażu jest pełno bałaganu i metalowych części i wszystko gdzieś się poprzyczepiało. permendur. Gdyby na przykład odwrócić magnesy jedno imiennie do siebie. swojego pomysłu. Dlatego zapytania do Google trzeba stawiać w języku angielskim i to zaawansowanym bo zrozumienie techniczne jest podstawą. Z mumetalu są wykonane ekrany w twardym dysku i badałem ich zachowania. gdy zacznie wykonywać pracę tzn. W zasadzie w ogóle obrabiać. nie przepuszczą dalej pola magnetycznego. Myślę że jakaś mała blaszka Ci wystarczy. Ostatnio udało mi się nawiązać współpracę właśnie z producentem stali nierdzewnych i dowiedziałem się że taka stal istnieje. Kolega mówił o mumetalu. a to co znalazłem było połamane. ale jak odwróci się jeden do ekranu od razu skoczy do mumetalu magnes.ich właściwości zależą od kierunku.00 Ofiarowanie punktów #73 03 Paź 2010 21:12 Re: Izolator magnetyczny Do odizolowania od jednego magnesu to te materiały się nadają. Tu nie chodzi o PM teraz naprawdę żałuję że do modelu zrobionego z CD i 12-tu magnesów i usadowionego na starym silniku z DVD dopuściłem znajomego. mumetal i izolatory by się zaczęły odpychać to tak. a ja nie (panimaju) angielskiego. ale to idzie mozolnie bo przedstawiciel jednej z firm jest strasznie zajęty. Fakt jest taki że według wyliczeń niektórych tu osób nie powinien się kręcić taki model co oznacza że te wszystkie wyliczenia mogą sobie wsadzić w nos. zrobiłem pomiary w rurce plastikowej na jaką wysokość się odpychają przed badaniem i miałem sprawdzić ile po 2 miesiącach osłabną. i są anizotropowe . (To tylko moje podejrzenie bo tylko magnetycznie można przyrządy pomiarowe tak izolować). ja postanowiłem wykonać już prototyp wg. Ale nieprzerwanie pracowało grubo ponad miesiąc. które badają dno morskie. I jak zobaczył że się kręci z ciekawości dotknął małym wkrętakiem wtedy CD rozsypało się. Droższe . więc nie możesz ich dowolnie giąć i kuć. Ale do czego? Czyżby trzeba było szukać obudowy do sonarów. już dwa źródła to potwierdziły że taką stal brały stocznie. Wszystkie przyciągają się z magnesem. To co pokazują na różnych filmikach owszem kręci się i to dosyć szybko ale jak długo magnes osadzony w otwartym i zmiennym polu magnetycznym. Również permaloj (permalloy) "izoluje" pole magnetyczne. . i właśnie mumetal. opierając się częściowo na silniku Perendeva. bo cały czas są w tym kierunku prowadzone badania i o dziwo przez producentów stali nierdzewnych.

I jeszcze jedno ja naprawdę wykonuję ten prototyp jeszcze nie wykonałem go bo szukam wielu rozwiązań by tego nie spieprzyć w pośpiechu zresztą zawsze prototypy rodzą się długo w bólach. co my tu szukamy z takim zapałem. Ja wykonuję wszystko ze stali i magnesy osadzone w specjalnych obudowach. wał to koszt 500zł dobrze że wytoczenie tego było za darmo bo w mojej firmie udało mi się za darmo. Całe szczęście że ja akurat byłem odwrócony tyłem bo efekt był piorunujący po całym warsztacie. nowinki techniczne. A gdzie stator z mechanizmami do regulacji. do napędzania użyłem jednego magnesu o takich samych gabarytach. Za dużo już zainwestowałem czasu materiału i kasy by się z tego wycofać trzeba zabawkę dokończyć. Całość była osadzona na starym silniczku od DVD. Znalazłem punkt który był najbardziej optymalny co do prędkości obrotów i umieściłem na statywie by silnik pracował dzień i noc pracował miesiąc i trzy dni. który zmniejszy oddziaływanie przeciwnego magnesu na obudowę bo strata może wynieść około 10%. piasta. Sama tarcza na wirnik. aż znalazł się niedowiarek i chciał zatrzymać wkrętakiem. które zamykają pole magnesu. Koszt magnesów to 560zł z przesyłką.Oczywiście jest wiele innych rozwiązać wprowadzonych i zaczerpniętych od innych silników by nie powielać błędów innych. ale jeżeli będzie miała takie właściwości że zatrzyma częściowo działanie magnesów i nie będzie przyciągana przez magnes to podejrzewam cenę około 800zł za ten arkusz.Sądzę że po góra 2 miesiącach magnesy oddadzą swoją siłę w tych warunkach. Nie wiem ile jeszcze za arkusz 1 m kwadratowego tej blachy nierdzewnej. a gdy uda się to jeszcze zmniejszyć przez osłonięcie blachą nierdzewną o takich właśnie właściwościach i wywierceniu w nich otworów że tylko same magnesy wykonają czystą pracę to daje dodatkowe korzyści. wicek404 Poziom 8 . rozsypała się. a może się okazać to tak banalnie proste że aż śmiech.00 Ofiarowanie punktów #83 04 Paź 2010 22:18 Re: Izolator magnetyczny To był model zrobiony z płyty CD-R i przyklejone były małe magnesy neodymowe fi 5 i 2mm grubości. Koszt materiału na obudowy magnesów z przesyłką 380zł nie wspomnę już o frezowaniu na wymiar i robieniu otworów pod magnesy fi 30 i głębokości 10 mm też musiałem siedzieć po 16 godzin w okresie urlopowym bo tylko w tym czasie maszyna wolna. ale trzeba zaczekać na rozwianie właśnie wątpliwości co do materiału. wicek404 Poziom 8 Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 26 punktów: 25. Jest do zrobienia jeszcze powiercić wszystko. Na razie czekam na te rewelacje przedstawiciela co mi sprowadzi takiego magicznego. ale po woli i rozważnie bo życie przynosi co dziennie prawie jakieś rewelacje. myślał że tarcza była metalowa i płyta CD-R niewytrzymała. To trochę jeszcze potrwa.

Ale to nie koniec kosztów. Znalazłem punkt który był najbardziej optymalny co do prędkości obrotów i umieściłem na statywie by silnik pracował dzień i noc pracował miesiąc i trzy dni. więc najprostszą metodą jest przekonanie się i zafundowanie sobie kosztami po kieszeni nauczki że z barierami praw fizyki nie igra się.00 . były takie że wał silnika magnetycznego był łączony razem z wałem wirnika tworzącego prąd w prądnicy. przede mną jeszcze sporo wydatków związane z tym urządzeniem.Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 26 punktów: 25. Ale coś kosztem czegoś wyrzeczenie jest takie że urlop w tym roku niestety w domu. chyba że nie trafiłem na strony z tańszym produktem. W moim życiu już wiele się stało takiego co zaprzecza prawom fizyki i nie powinno istnieć a okazuje się że istnieje. heretyk. Koszt magnesów to 560zł z przesyłką. Koszt materiału na obudowy magnesów z przesyłką 380zł nie wspomnę już o frezowaniu na wymiar i robieniu otworów pod magnesy fi 30 i głębokości 10 mm też musiałem siedzieć po 16 godzin w okresie urlopowym bo tylko w tym czasie maszyna wolna. Ale to na razie przyszłość. Dla mnie po przyklejeniu tych magnesów to nie wydawało się tak oczywista wytrzymałość tego krążka CD-R. ale jeżeli będzie miała takie właściwości że zatrzyma częściowo działanie magnesów i nie będzie przyciągana przez magnes to podejrzewam cenę około 800zł za ten arkusz. I jeszcze jedno ja naprawdę wykonuję ten prototyp jeszcze nie wykonałem go bo szukam wielu rozwiązań by tego nie spieprzyć w pośpiechu zresztą zawsze prototypy rodzą się długo w bólach. Całe szczęście że ja akurat byłem odwrócony tyłem bo efekt był piorunujący po całym warsztacie. Temat będę dalej wałkował i wrzucał pytania na dyskusję nie bacząc na protesty to niemożliwe. Całość była osadzona na starym silniczku od DVD. na stos z nim. ponieważ najlepsze efekty uzyskiwane przez Rosjan. imadło krzyżowe i wiele innych narzędzi skrawających. rozsypała się. Co i jak ma być potem napędzane. suwmiarki elektroniczne 300mm. do napędzania użyłem jednego magnesu o takich samych gabarytach. nie wiem czy nie chodzi tu o przechodzenie prądów wirowych. Dziś znowu dzwoniłem do tego gościa od stali nierdzewnej. myślał że tarcza była metalowa i płyta CD-R niewytrzymała. Swoją drogą szukam jakiegoś sposobu by zrobić sobie taki obrotomierz co by liczył ile na minutę będzie obracać się tarcza. oczywiście nie mam żadnego obrotomierza by zmierzyć ale ponad 1000 obrotów na minutę chyba osiągało. sprawa w toku a on jak zwykle na rozjazdach i pozostaje czekać. Bo kupić to mnie cena przeraża. To trochę jeszcze potrwa. wał to koszt 500zł dobrze że wytoczenie tego było za darmo bo w mojej firmie udało mi się za darmo. piasta. Dodam jeszcze co do kosztów z tym urządzeniem to wydałem grubo ponad 1000zł na narzędzia takie jak wiertarka stołowa. aż znalazł się niedowiarek i chciał zatrzymać wkrętakiem. Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 26 punktów: 25. czy idź do szkoły i naucz się fizyki. Nie wiem ile jeszcze za arkusz 1 m kwadratowego tej blachy nierdzewnej. Sama tarcza na wirnik. dziwiłem się że przy tych obrotach jakie miało nie rozwaliło się samo. A gdzie stator z mechanizmami do regulacji. Bo jak zacznie się testowanie badanie pod różnymi aspektami modyfikacji i przeróżnych zmian do wersji finalnej.00 Ofiarowanie punktów #83 04 Paź 2010 22:18 Re: Izolator magnetyczny To był model zrobiony z płyty CD-R i przyklejone były małe magnesy neodymowe fi 5 i 2mm grubości.

Ja szukałem przez dwa dni. celem sprawdzenia stali kwasoodpornej z Niemiec. to są strony producentów materiałów związanych z magnetyzmem. ale za to odezwał się kolega który twierdzi że magnesy które mu podarowałem. YTiO3. wywóz nieczystości tzn. Okazuje się że to stal kwasoodporna austeniczna i nie zatrzymuje pola magnetycznego w za dowalającym mnie stopniu. Temat śledzę już parę lat i sądzę że uda mi się to zrobić. Model zrobiłem działał napędzany tylko jednym magnesem. znajomy pod patrzał u jednego starszego gościa silnik magnetyczny.5 roku bo opalam węglem. bo wszystko będzie się przyczepiać. EuS. ale jeżeli już zacznie działać to gwarancja zwrotu całości już po 1.00 Ofiarowanie punktów #96 07 Paź 2010 23:45 Re: Izolator magnetyczny NiO. popiół. Być może stocznia. GdO. gość mi wcześniej powiedział że dałem mu bardzo trudny temat. Nie widzę w tym zjawisku materiałów diamagnetycznych. który napędza alternator. A wszystko kupuję powoli od wiosny tego roku także to nie jest wielkim obciążeniem dla mnie. Przedstawiciel z Outokumpu coś się nie odzywa. drewno na rozpałkę to jest niebem. Dlatego cena jest trochę wysoka. jak uda mi się znaleźć to dodam link. bo nie daleko jest. a trzy tony potrzebne mi jest na rok licząc cenę węgla po 800zł za tonę i łażenie przy obsłudze. ale wydaje mi się że to się tyczy bardziej przepływu prądu jako nie przewodnik i nadprzewodnik. EuTl. robiła to dawno i mija z trzy lata jak nie robi się już statków w naszych stoczniach upadłych. Linki które tu podałem odnoszą się bezpośrednio do ich ofert dotyczących ekranów magnetycznych. MnO Fe2O3. Na razie zaczekam choć korci mnie by już powiercić tarczę do mocowania magnesów.5 kV i żeby go uciągnąć trzeba robić większe urządzenie.Ofiarowanie punktów #89 05 Paź 2010 23:00 Re: Izolator magnetyczny Ja już dzieci wychowałem i zostałem sam więc nie muszę bardzo oszczędzać. Lu2V2O7 (izolatory Motta) i (model Heisenberga) EuO. To te rewelacje co dwa di temu znalazł kolega. urządzenie jest tak robione by zostawiać sobie furtkę na dodatkowe zmiany i modyfikacje. wicek404 Poziom 8 Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 26 punktów: 25. ale później przy wklejonych magnesach gdy przyjdzie mi wiercić to nie opędzę się od wiórów. który zagina pole magnetyczne o 180 stopni i sklerotyk nie pamięta jak się nazywa bo strona była po angielsku. . Dziś w pracy pewien też zwolennik free energii natrafił wczoraj na necie na materiał. dzięki naszej Unii. W sobotę jadę sprawdzić. wiadomo że mój budżet nie jest wysoki ale dostałem za darmo silnik 7. zaczęły się odpychać z pewnym gatunkiem stali kwasoodpornej. CoO. więc nadal czekam na efekty z Outokumpu. I w razie czego zamknie mi to drogę do modyfikacji gdy takowy materiał w końcu sprowadzę. która zamawiała taką stal.

które odizolują od siebie magnesy neodymowe. Chodzi o to że w odpowiedzi jest 1 i ja też jestem zaskoczony że nie podał mi żadnej literki za 1. których przenikalność magnetyczna wynosi nieco ponad 1 (tj. Na elementy.4401) AISI 304 .4303) a na samym końcu te z dodatkiem azotu AISI 304LN . więc otrzymałem taką odpowiedź z sugestią AISI 316. W porównaniu do stali austenitycznych.4406) Bo po obróbce mechanicznej podobno zmieniają się w postać martenzytyczną i trzeba je wyżarzać.goodfellow. bo dzieci wychowałem 20 lat temu i nie posiadam już takowych książek. Im niższa przenikalność magnetyczna tym reakcja na magnes materiału słabsza. Przenikalność magnetyczna m henr na metr H/m kg·m/A2·s2 H/m=T·m/A Oczywiście że otrzymałem odpowiedź po Polsku.aspx?id=542 Moje zapytanie do firmy Outokumpu. gatunków AISI 304 (1. które mają jeszcze niższą przenikalność.4301).4303). 100x100 bo nikt nie chce ciąć z dużego arkusza. Odpowiedz ekspercka na Twoje pytanie. . Magnesy mają wielkość fi 30x10 mm i siłę oddziaływania 16 kg udźwigu.4845) i 305 (1.(1.Można sobie złożyć zamówienie.html http://www. oni zrobią i przyślą jaki chcemy ekran http://www. Dlatego trzeba jechać z magnesami i badać samemu. Problemem też jest zdobycie mniejszych kawałków z wyżej wymienionych gatunków np. Teraz przynajmniej wiem czego szukać. Austenityczne stale nierdzewne wykazują niską względną przenikalność magnetyczną.4401 wg norm europejskich.gliwice. A cena około 350 zł za arkusz w wymiarach 1x1000x2000. bo to są przedstawiciele w Polsce.(1. z obawy że nikt nie kupi rozpoczętego arkusza blachy.(1.4541) o podwyższonym stężeniu niklu AISI 310 .4845) AISI 305 .(1.pl/materialy_magnetycznie_miekkie.4311) i 316LN (1.com/content.4401)) istnieją gatunki o niższej przenikalności takie jak stale austenityczne z dodatkiem azotu AISI 304LN (1. Z powodzeniem na podane zastosowanie nadaje się stal austenityczna chromowo niklowa typu AISI 316 – 1. a jeden to jedność.(1.inmet. Poszukuję stali nierdzewnej o właściwościach.(1.4541) i 316 (1. a potem inne jak AISI 304LN i 316LN. Zatrzymają pole magnetyczne tak by między dwoma magnesami nie następowała żadna siła oddziaływania na siebie. Obudowy do magnesów są zrobione z żelaza armko w gatunku 04J o wymiarach 50x38x14 mm. Ja te materiały muszę mieć i dopiero po dokonaniu testu mogę stwierdzić co się stanie. lub przynajmniej znacząco osłabiły ich oddziaływanie. A więc teraz szukam próbek: AISI 316 . które nie mają wykazywać własności magnetycznych – nie reagować na występujące w pobliżu pola magnetyczne stosuje się stale niemagnetyczne – austenityczne stale nierdzewne. 321 (1.4311) AISI 316LN .(1. To według Ciebie te stale austeniczne nie zatrzymują pola magnesów? Mi nie proponuj zaglądania do książek.4301) AISI 321 .4406) lub o podwyższonym stężeniu niklu AISI 310 (1. Pytanie postawiłem jasno i wyraźnie wiadomo o co chodzi.

tak żeby nie działały tam gdzie nie chcemy. w związku z tym nie można ich przecinać czy pochłaniać. No bo co to znaczy. Linie sił pola magnetycznego muszą się zamknąć.że "nie reagować na występujące w pobliżu pola magnetyczne" to równie dobrze możesz wziąć kawałek szkła. Mo (5%) i reszta Fe Permalloy-Ni (80%) i Fe (20%) Polska firma z Gliwic która ekrany może wykonać z Supermalloy w gatunkach: P50 oraz P80M http://www.(około 75% niklu .drewna czy gumy i też nie będzie reagować na pole magnetyczne.inmet. Stopy który powinieneś zbadać to: Mumetal. ale można kierować ich kształtem.żeby całe pole które go otacza zamknęło się w nim.biegnąc od jednego do drugiego bieguna. ale przez ich manewrowanie. a także miedź i molibden ) Supermalloy -Ni (79%). 15% żelaza . Według mnie zadałeś złe pytanie i otrzymałeś jeszcze gorszą odpowiedź.jest tam dużo więcej informacji Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 26 punktów: 25. to nadal będzie występowała taka sama reakcja przyciągania obudowy z przeciwnym .pl/materialy_magnetycznie_miekkie.html Ogólnie polecam czytanie o tej tematyce w języku angielskim.gliwice.00 Ofiarowanie punktów #104 07 Lis 2010 18:20 Re: Izolator magnetyczny Rozmawiałem już z tą firmą i powiedzieli mi że jeżeli mam obudowy z magnesami na przeciw siebie. Ekran-izolator magnetyczny powinien się charakteryzować jak największą przenikalnością magnetyczną. promienie światła które można zastawić. które nie mają wykazywać własności magnetycznych – nie reagować na występujące w pobliżu pola magnetyczne stosuje się stale niemagnetyczne – austenityczne stale nierdzewne.ponieważ pole magnetyczne ma tą właściwość że nie można go "przeciąć" tak jak np. Żaden ekran magnetyczny nie działa poprzez blokowanie pól magnetycznych.chociażby angielska wikipedia.Dlaczego wpadłeś na pomysł że stal nierdzewna będzie najlepszym wyborem jeśli chodzi o ekran magnetyczny? wicek404 napisał: Na elementy.

nadal przeciwny będzie przyciągał przeciwną obudowę. a przednia i boczne ściany ekranowane. Obudowy z żelaza Armko: Wracając do tematu nie znajdziemy w zwykłych podręcznikach właściwości kilku stopów bo jeżeli są robione jakiekolwiek badania. potem będzie wpuszczana druga tarcza statora z blachy 6 mm z następnymi obudowami z magnesami przykręconymi na obwodzie na zewnątrz tak jak tam ustawiłem te dwie obudowy od środka. Teraz chyba już wiadomo z tego zdjęcia jak chcę obudować te obudowy. Na całym obwodzie tej tarczy rotora będą rozmieszczone obudowy z magnesami ustawionymi do środka. Niektórzy mówią o jakimś gatunku stali nierdzewnej co powoduje coś w stylu zmiany kierunku pola magnetycznego.magnesem. Bo rozmawiałem oczywiście telefonicznie dodatkowo. Gdzieś kolega natrafił na informacje o materiale bodajże też z blachy nierdzewnej. i potwierdzili oni że jest stal nierdzewna która nie reaguje na magnes i zatrzymuje częściowo pole magnetyczne. . która ponoć potrafi załamać pole magnetyczne czy rozproszyć pod kontem 90° a nawet 180° w zeszłym roku chyba nawet coś mi się też jakaś wzmianka w prasie o tym zaistniała. Wszystko trzeba jeszcze powiercić ale dopiero jak znajdę odpowiedni materiał ekranujący. i nie pomoże materiał który proponujesz ponieważ jest on magnetyczny i magnes osadzony w żelazie Armco. to te tajemnice mają tylko producenci tych wyrobów. ale teraz jak potrzebuję nie mogę się nigdzie natknąć. ale na ten temat oni nie wiele wiedzą. to w czym rzecz jest to jasne jak słońce zapytanie. Już wyciągałem z dysków mumetal pisałem o tym wcześniej na wcześniejszych stronach o doświadczeniu. ale tam to jeszcze większa tajemnica i nic się nie można dowiedzieć. w tej blasze będzie wywiercony otwór by tylko sam magnes był widoczny. Pisano o laptopach zabezpieczonych na wypadek wybuchu bomby atomowej dla wojska armii Amerykańskiej. Nie rozumiem dlaczego moje zapytanie jest nie zrozumiałe dla Ciebie. Ostatnio dodatkowo natrafiłem na jakiś komponent zmielonego materiału i wymieszaniu go w silikonie można osłonić obudowy tak by tylko same magnesy były widoczne dla siebie. Teraz niestety czas na nocną zmianę się szykować. Może jak jutro uda mi się znaleźć chwilę to wstawię jakieś zdjęcie moich detali. gdzie został zamknięty po nałożeniu permalloyu czy mumetalu efekt jest ten sam. Dlatego rozmawiałem i wyjaśniałem tą sprawę z przedstawicielami stali nierdzewnej. Magnesy są zatopione w obudowach z żelaza Armco po przez wywiercenie otworów. i jest taki punkt zanim zaczną nachodzić na przeciw siebie następuje przyciąganie i to chcę wyeliminować. Skoro coś ma być nie przyciągane przez magnes i ma zatrzymać część jego pola.

eu/tasma_magnetyczna_50_x_3_dwubiegunowa-t- 18. .A co sądzicie o tej taśmie: http://www.html Potem obłożenie cienką blachą obojętną na magnes.magnesy.

Parametry towaru szerokość: 50 mm grubość: 3 mm kierunek magnesowania: wzdłuż wymiaru 3 mm .00 PLN 27. 22.06 PLN Do koszyka: 0 m. Taśma magnetyczna 50 x 3 dwubiegunowa Netto Brutto Cena do: 24 m.21 PLN Cena od: 25 m.00 PLN 33. 27.

Własności magnetyczne materiału: indukcja remanencji Br min.00 Ofiarowanie punktów #112 15 Lis 2010 11:56 Re: Izolator magnetyczny Tak to prawda ta taśma zmienia swoje namagnesowanie w kontakcie z magnesem neodymowym.225 [T]. • Opis • Załączniki Opis Minimalna dostępna do zakupu długość taśmy wynosi 1 mb = 1 szt. 150 [kA/m]. ale przy okazji producent z tej strony powiedział mi. skąd na forum elektrody wziął się mit że . a drugi na zewnątrz pierścienia. w przeciwieństwie do taśmy magnetycznej magnesowanej wielobiegunowo. koercja HcB min. 11. W taśmie magnetycznej jako substancję magnetycznie czynną wykorzystano ferryt baru. Kierunek magnesowania wzdłuż wysokości (dwubiegunowo) oznacza. 0. Jest wykorzystywana do współpracy z czujnikami kontaktronowymi i halotronowymi. koercja HcJ min.0 [kJ/m3] Własności fizyczne: gęstość ~3. taśma-stal. Po zwinięciu otrzymujemy pierścień w którym jeden biegun znajduje się wewnątrz. gęstość energii magnetycznej (BH)max min.8 [g/cm3] Maksymalna temperatura pracy wynosi około 80°[C]. charakteryzuje się mniejszą siłą oderwania i jest stosowana do tworzenia połączeń taśma-taśma lub ew. Ciężar 1 mb taśmy wynosi: ~570 [g] . 180 [kA/m]. że jedna strona taśmy stanowi biegun "N" a druga biegun "S". Taśma magnesowana dwubiegunowo. Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 26 punktów: 25. Ciężar jednej rolki (25mb) wynosi: ~14.3 [kg]. W załączniku znajduje się przykładowy wykres przebiegu II ćwiartki pętli histerezy magnetycznej dla materiału ferrytowego wiązanego.

więc wszystko musi być na przykręcanie w sposób uniemożliwiający przypadkowe rozkręcenie się. . I tu do kolegi zygmunt7. to było by super żeby przetrwało napędzając prądnicę przez rok. a tego nie potrafię i nie mam dostępu do pieca hartowniczego. Mam już tarczę. i szerokości 11mm.00 Ofiarowanie punktów #115 16 Lis 2010 00:04 Re: Izolator magnetyczny Zapomniałem dopisać że artykuł czytałem z rok temu w czasopiśmie i przypadkowo natrafiłem z drugiego źródła w internecie i dziś w rozmowie telefonicznej z przedstawicielem Enes. przewidziana prędkość ma wynosić około 1800 obr/min to czym je przymocować do tej tarczy musi to być metal. który by zatrzymywał pole magnesu. Może w środę zamieszczę projekt nowej obudowy do magnesów z blachy kwasoodpornej. Wskazał że jeżeli już ma być ta obudowa to ze stali nie magnetycznej oraz oba bieguny otwarte gdzie w takim przypadku można wykorzystać oba bieguny do napędzania rotora. Dodatkowo natrafiłem na filmik gdzie spory kawał magnesu unosi się lewitując nad kawałkiem materiału jakiegoś i nie był schładzany ciekłym azotem. Część prawdy w tym jest _jta_ czyżbyś nie wiedział. Z tym rozmagnesowywaniem się magnesów neodymowych jestem ostrożny i coś nie chce mi się wierzyć że może trwać to latami w zmiennym polu magnetycznym. że najpierw najnowsze technologie idą do wojska. To znaczy że istnieje już. Waga samej tarczy z tą piastą to 26kg. Ja nie twierdzę że w całości może w granicach 50% dokładnie ile tego nie napisali. i że zbędne jest zamykanie pola magnetycznego magnesu ponieważ traci się część mocy magnesu zwierając bieguny w tym przypadku magnesu walcowego 10 mm wysokości i 30 mm szerokości. wał. ale to nie jest takie pewne. i obudowy z łożyskami wszystko jest z metalu. a następnie zabezpieczenie końcówek tak by magnes po ściśnięciu nie miał możliwości się wysunięcia. dopiero potem są wykorzystywane dla celów przemysłowych. Twierdzi że nawet w zmiennym polu magnetycznym te magnesy wytrzymują latami w różnego rodzaju urządzeniach. A tak zwane boczne ciągnięcie które występuje przy magnesach można zlikwidować przez zagęszczenie magnesów jeden obok drugiego. ale chyba na razie tylko dla wojska i to nie naszego chyba. a taką blachą jest blacha nierdzewna kwasoodporna i bał bym się użyć plastiku.magnes neodymowy traci swą moc. Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 26 punktów: 25. jeden magnes waży około 52 gram i docelowo ma być ich około 37 na tarczy wielkości 497mm. Czas na drugą zmianę. W takim układzie warto zrobić nowe obudowy na zasadzie opaski ze stali nierdzewnej na obwodzie wymiaru fi 30mm. Żeby nie zwierać biegunów tego magnesu musi to być blacha nie magnetyczna. I chyba zrezygnuję z tych obudów co zrobiłem na razie i zrobię o wiele prostsze z blachy nie magnetycznej. Tu manewrów za wiele niema spawanie i zgrzewanie odpada bo potem trzeba wyżarzać. Zapomniałem dodać iż przedstawiciel ten stwierdził że niema na razie dostępnego materiału na rynku dla nas. Czekam na odzew pomysłu. który powiedział że w laboratoriach jest to opracowywane ten materiał który częściowo zatrzymuje pole magnetyczne.

elektroda.rozmieszczenie magnesów z tym samym kątem minimum 20 magnesów do napędu jeżeli są tej samej wielkości i przerwy między magnesami mniej niż jedna domena około 9 mm dla tych magnesów co Ty masz.jpg Tam gdzie to zagłębienie będzie otwór i śruba m 8 do przykręcenia na tarczy. oczywiście muszę dorobić teraz takie podstawki by w momencie przykręcania nastąpiło zaciśnięcie na całym obwodzie magnesu a wystające ranty pozaginane do środka by uniemożliwić przypadkowe przesuwanie się magnesu. Chyba że chcesz napędzać to o wiele większymi magnesami. oraz znalazłem też jeszcze wzmiankę na innych też tam było tyle samo opisywane. a rozmieszczenie magnesów na rotorze musi być jak najgęściej by nie było miejsc tak zwanego efektu (bocznego ciągnięcia). wtedy odległość trzeba pasować tak by nie było za blisko lub za daleko.00 Ofiarowanie punktów #118 19 Lis 2010 00:20 Re: Izolator magnetyczny Model wykonany był ze zwykłego CD-romu 12 magnesów 5mm x 2mm przyklejonych płasko w równych odstępach od siebie bez zachowania kątów i napędzany był tylko jednym magnesem i znalazłem kilka miejsc z których tarcza bez problemu się obracała do dość wysokich obrotów. W tym prototypie chcę kąt mieć 19°47 minut bo tak opisywane było na rosyjskich stronach. które były dostępne jeszcze do zeszłego roku. nie wiem jak to obliczyć skoro śruba m8 ma łeb 13mm i wysokości 7mm. nie wiem tego dokładnie ale jest jakaś zasada co do odległości. ale te strony były po angielsku a ja nie znam angielskiego tylko tłumaczyłem to translatorem i 35% z tego to sieczka ale szło załapać. ścianka rury ma 1 mm i gdy zrobię coś takiego jak na rysunku powyżej czy wystarczy rura 34mm.pl/rtvforum/topic365174-450.Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 26 punktów: 25.html http://obrazki. W moim przypadku odległość wyniesie około 12 do 15 mm. ciętych na 12 mm coś w tym stylu jak na tym obrazku: http://www. Tu masz link do rysunku zamieszczonego przez stjerzy: http://www.jpg Rotor i stator mają mieć właśnie taki kąt.pl/oferta/www/obejmy/oetiker_tasmowa_1.net/1_1265843248. Stator . . bo mam magnesy 30 x 10 i chcę spróbować zamocować je w niemagnetycznych opaskach zrobionych z rurki 34mm i grubości 1mm.elektroda.obejmy.

.

może to wpływ prądów wirowych ale to gdybanie. a nie będzie wstanie wykonać dodatkowej pracy. ta rura niemagnetyczna fi 34 jednak chyba będzie za ciasna na wykonanie takiej opaski jak opisywałem wcześniej.Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 26 punktów: 25.00 Ofiarowanie punktów #120 19 Lis 2010 11:29 Re: Izolator magnetyczny Jeżeli wykonałeś swój projekt z tylko tyloma magnesami co na tej stronie to taki silnik magnetyczny co najwyżej będzie się ledwo co sam obracał. Ja dlatego robię wszystko z metalu.00 Ofiarowanie punktów . wicek404 Poziom 8 Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 26 punktów: 25. Na filmie widziałem jak obciążał prądnicę kolejnymi dodatkowymi żarówkami a silnik magnetyczny jakby zyskiwał na mocy co było uwidocznione nawet przez głośną jego pracę. Jeszcze lepiej by było podejrzenie przez kliszę magnetyczną jak ustawiają się linie pola magnesów. Potem zastosował izolację miedzy silnikiem a prądnicą i już nie było tego efektu. Stosunek magnesów 1 do 1 w rotorze i statorze nie ma szans na działanie z wykonaniem jeszcze dodatkowej pracy. dlaczego nie wiadomo. ale gdyby to było możliwe to można by sobie obejrzeć całe urządzenie w jaki sposób układają się linie pola magnetycznego co daje możliwość wyłapania słabych punktów i przesuwania magnesów na rozstawie jak i kącie w statorze. szkoda ze na elektrodzie temat soczewki magnetycznej licho idzie bo to ściema na pewno jest. Wywnioskowałem jeszcze jedną rzecz w silnikach magnetycznych. Przesuń rotor tak by znajdował się między magnesami statora a zobaczysz słaby punkt który powoduje hamowanie. które napędzają prądnicę są na jednej osi metalowej tarcza z magnesami połączona jednym wałem metalowym z wirnikiem prądnicy.

Ale jaki będzie efekt końcowy to zobaczymy na razie na płycie CD popracuje. to tak samo mogę zrobić z magnesami fi 10x20 choć mam magnesowanie osiowo to jest możliwość ze z jednej strony usunę pole magnetyczne. Jeszcze jedna uwaga w moim prototypie mam możliwość regulacji kąta co umożliwia manipulację w trakcie tworzenia a w twoim projekcie jeżeli już po wiercisz to nie wiele można modyfikować. ale prace przygotowawcze poszły bardzo daleko. a moja tarcza ma średnicę 497mm i magnesy będę przyczepiał z boku tarczy. Materiały i pomysł z rozwiązaniem już są. Przy ustawieniu na rotorze trzech magnesów jeden obok drugiego to środkowy magnes niema już bocznego ciągnięcia. mam przy tak dużej tarczy dwie strony do mocowania a zewnątrz statory i nie wykluczam dodatkowe magnesy statora od środka. tylko muszę zrobić projekt z dokładnymi wymiarami żeby mieć to równe. który jest zawiedziony trzeba najpierw poczytać na temat magnesów i popatrzeć jak wygląda pole magnetyczne np. nie nadaje się ten materiał i nie ma właściwości takich jak mumetal. czy permendur. może być tarcza odlana ze znalu z gotowymi gniazdami do mocowania magnesów. przez kliszę magnetyczną. jak projekt ukończę to zostanie zamieszczona stosowna notka z linkiem do filmu. . ale jak mija już magnes zaczyna oddziaływać boczna siła. czy też poszukać zdjęć gotowych i wtedy można dopiero próbować z jakim kątem natarcia działać by wprawić taką tarczę w ruch obrotowy. teraz czekam tylko na wolny czas i ocieplenie. Nie będę na razie się rozpisywał bo czasu nie mam za wiele. #122 19 Lis 2010 12:10 Re: Izolator magnetyczny Magnesy mam fi 30 x 10mm i magnesowane są po wysokości 10 mm. Choć jest jedno rozczarowanie z materiałem P80M z INMET magnesy przebijają polem przez cztery milimetrowe warstwy. Napisałem dziś tylko dlatego by poinformować że prace trwają i mają się optymistycznie.00 Ofiarowanie punktów #126 02 Mar 2011 10:57 Re: Izolator magnetyczny Nie dostaniesz gotowej recepty na działanie takiego modelu. Ja sprawdziłem i w brew fizyce mój model miał dość dobre obroty. Może ten mój silnik jest trochę masywny i kosztowny to daje wiele możliwości i w ostatecznym rozrachunku końcowego projektu. Na próbę mocowałem po jednym magnesie na statorze i rotorze okazuje się że tarcza rusza bez problemu. Wniosek musi być na tarczy maximum magnesów na ile pozwala ich zamocowanie. Zima nie sprzyja mojemu projektowi bo nie mam ogrzewania w moim garażu. Poczytaj posty na ten temat nie jesteś pierwszy. Potrzebowałem tego materiału do drugiego projektu na bazie silnika Stirlinga napędzany samymi magnesami z układem zapadek osłaniających magnesy w danym momencie. Dołączył: 20 Lut 2010 Posty: 26 punktów: 25. teraz robiłem i się okazuje ze się obraca.

Można inaczej. Pole m. wyindukowane w metalu o przeciwnych biegunach będzie wtedy nie tyle "znosiło" co "wiązało". Wszystko w swoim czasie .Witam co do samego silnika.sobota i niedziela wolna wiec coś pokombinuje. Niestety muszę rozczarować co niektórych. "skracało" i "zamykało" pole m. zbudowałem drugi model testowy według tego filmu . nie jest to silnik czysto magnetyczny a raczej . Zaś prąd potrzebny do wytworzenia wymaganego pola niewielki.to się chyba upije . Chodzi właśnie o uzyskaną energie a jest jej niewiele .gdybym chciał tym wyprodukować kilowat energii.youtube. magnes umieścić w "żelaznej" grubościennej rurce o dopasowanej średnicy w taki sposób aby rurka wystawała z obu stron (np.5 cm). Pozdrawiam . nie posiadam narzędzi do obróbki metalu Mam pytanie czy ktoś na forum widział ten film? http://www. gdyż to co zrobiłem szybko się wyrabiało (drewno materiał mało wytrzymały ) można by ustawić na jednym wale w rzędzie 10 metrowych kół ale to by miało metr długości a po stratach na prądnicy i łożyskach dało by może 10 wat. Po latach każdemu się okaże że więcej ma w życiu warsztatu i praktyki niźli szkoły .com/watch?v=jYcjjSfiNNE&feature=related Jeśli tak proszę o wypowiedz Z góry dzięki Pozdrawiam. grawitacyjno-magnetyczny mój prototyp niestety może mieć na osi o śr 200mm maksymalnie osiem zapadek na każdej z nich 1 magnes i niestety w danym momencie magnes główny może odpychać tylko jedną zapadkę ten typ silnika odpada i już nad nim nie pracuje Do minusów tej konstrukcji należy zaliczyć też prędkość obrotową tego silnika który jest bardzo wolny i śmiesznie klekocze . może się okazać że w wystarczającym stopniu. mocno się zdziwiłem (Pozytywnie) A teraz czas się już pożegnać Dobranoc . też opracowałem prototyp . zdolny ale leń Dołączył: 23 Kwi 2011 Posty: 903 Miasto: żywiec punktów: 1429.posiadam go nawet spore ilości niestety tylko w formie półksiężyców a grubości 4 mm robiłem testy i faktycznie zatrzymuje fale magnetyczne bardzo skutecznie .zobaczymy czy to prawda czy fałsz Pogromcy mitów w akcji ale jeśli to zadziała .Ujmę to w ten sposób. ostatnio Enes przysłał mi to co chciałem czyli różne typy różne rozmiary neodymów a co do tego Mumetalu to faktycznie działa sprawdziłem .00 Ofiarowanie punktów #159 03 Sty 2012 08:11 Re: Izolator magnetyczny . koło musiało by mieć około ? dużo metrów średnicy i zmodyfikowany system zapadek. 0. magnesu neodymowego. uzwojenia i sposób podłączenia jak opisałem wyżej.

a gdyby zrobić to tak : magnes rotora wraz ze zbliżaniem się. wtedy "oddalający się" magnes rotora dostanie porządnego kopa ?. nie potrzeba innych cewek "produkujących" prąd. po "minięciu" obwód zwieramy. i w tym momencie indukcja będzie naprawdę spora. o tej samej polaryzacji co magnes stały statora.Może inaczej. co wzmocni siłę jego przyciągania. przecież w moich elektromagnesach/magnesach też się będzie indukować. i układ ster.). indukuje coraz większe napięcie/pole w cewce elektromagnesu. . ale tylko do momentu "mijania" wtedy obwód elektromagnesu zostałby rozwarty (przekaźnik 7mA.