You are on page 1of 1

Materiale t paprpunuara

Aftsia dhe qndrueshmria e mbajtjes s lart t bojrave sht nj prparsi e madhe e llojeve

t elikut q prdoren n prodhimin e pajisjeve pr ngrohje rezidenciale, si jan Radiatort e

Panelit me elik . Prve ksaj, bazuar n karakteristikat e linjs s prodhimit, aftsia e lart e

saldimit me rrym sht gjithashtu e rndsishme.Radiatort e elikut prodhohen sipas EN 442

norms. Trashsia e elikut t panelit sht 1,20 mm dhe trashsia e elikut konvektor sht

0,36 mm.

Llamarina e elikut
Pr formimin e ftoht ofron performanc t shklqyer formuese, pr shkak t shprndarjes s

ult t prbrjes s tyre kimike dhe vetive mekanike, q garanton qndrueshmri prpunimi.

Kto llamarina eliku kan formzim t shklqyer, i cili lehtson operacionet e formimit t

ftoht dhe jan ideale pr vizatim. Ato prdoren pr prkuljen dhe vizatimin e proceseve

formuese pr aplikime ku krkohet forc, ngurtsi. Aplikacionet tipike mund t gjenden n

sektorin e pajisjes s brendshme, mobilje metalike, bateri, radiator, tuba dhe profile t vogla

Llamarina e elikt e cila prdoret pr prodhimin e radiatorit panel duke filluar prej

-Pllaka e radiatorit

-Llamella e radiatorit

-Kapakt e radiatorit, por me trashsi t ndyshme t llamarines.

Fig 1