You are on page 1of 73

1.

Başlangıç (Inception, 2010)

Yapım: ABD, İngiltere
Yönetmen : Christopher Nolan
Oyuncular : Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Joseph Gordon-Levitt,
Ellen Page, Michael Caine
Rüyaların ele geçirilebildiği bir dünyada, rüyalarınıza sızarak en gizli
bilgilerinizi ele geçirebilen rüya ajanlarından uykunuzu sakınmalısınız.

2. Matrix (The Matrix, 1999)

Yapım: ABD, Avustralya
Yönetmen : Andy Wachowski, Lana Wachowski
Oyuncular : Keanu Reeves, Hugo Weaving, Laurence Fishburne, Carrie-
Anne Moss, Joe Pantoliano
Neo'nun macerası, yaşadığı dünyanın aslında zihninde oluşturulmuş bir
simülasyon olduğunu anlamasıyla başlar...

3. Yaratık (Alien, 1979)

Yapım: ABD, İngiltere
Yönetmen: Ridley Scott
Oyuncular: Sigourney Weaver, Tom Skerritt, John Hurt

Dünya dışı ve oldukça agresif bir canlının bir uzay gemisini ele geçirmesi ve
ona karşı verilen mücadeleyi anlatan efsanevi bir film.

4. Son Umut (Children of Men, 2006)

Yapım : ABD, İngiltere
Yönetmen : Alfonso Cuarón
Oyuncular : Clive Owen, Michael Caine, Ed Westwick, Julianne Moore,
Charlie Hunnam
Dünyada artık çocuk doğmamaktadır. Umutların kesildiği bir anda bir
kadının hamile olduğunun öğrenilmesi, bu çocuğu kendi organizasyonları
için isteyen çeşitli güçler ve kadınla çocuğu güvende tutmaya çalışan
kahramanımız.

Wilson Zaman yolculuğuyla ilgili hiçbir şeyin klişe olamayacağını kanıtlayan harika bir film. Lea Thompson. Crispin Glover. "Habersizdi!" mi demeliyiz yoksa? :) 6. Geleceğe Dönüş (Back to the Future.5. Emet Brown zaman makinesini keşfeder ama yakıt olarak kullandığı radyoaktif maddeyi arakladığı teröristlerin peşine düştüğünden habersizdir. Christopher Lloyd. Fox. Thomas F. 1985) Yapım : ABD Yönetmen : Robert Zemeckis Oyuncular : Michael J. Dr. Metropolis (1927) .

Terminatör (The Terminator. 1984) Yapım: ABD Yönetmen : James Cameron ... 7." deyip rahatlayamayacaksınız. Alfred Abel. Gustav Fröhlich Emin olun filmin sonunda "1927'den bakıldığında gelecek böyle görünüyormuş demek ki.. Filmdeki distopik dünyaya doğru giden yolda olduğumuzu anlayıp korkacaksınız.Yapım: Almanya Yönetmen: Fritz Lang Oyuncular: Brigitte Helm..

. 1982) Yapım: ABD. 8. İngiltere Yönetmen: Ridley Scott Oyuncular: Harrison Ford. ömürleri ihtiyaca göre kısaltılmış klonlar insan yerine köle olarak çalıştırılmaktadır. Michael Biehn. Edward James Olmos Geleceğin dünyasında. Bıçak Sırtı (Blade Runner.Oyuncular : Arnold Schwarzenegger. Rutger Hauer. Brian Thompson Makinelerin dünyayı ele geçirmek için insanlarla savaştığı bir gelecekten gelen bir "robot" direnişçilerin liderini daha doğmadan öldürmekle görevlendirilmiştir. Sean Young. Daryl Hannah. Bill Paxton. Hong Kong. Linda Hamilton.

. Jack Black. Jack Nicholson. Pierce Brosnan Mars'tan dünyaya gelen yaratıklar aslında oldukça şirin görünmekteydiler. 1996) Yapım: ABD Yönetmen : Tim Burton Oyuncular : Natalie Portman. Michael J. 1960) .9. Fox. Çılgın Marslılar (Mars Attacks!. 10.. neden böyle yaptılar ki?. Zaman Makinesi (The Time Machine.

. Alan Young.. 11.. Yvette Mimieux Ve işte bilim kurgu klasiklerinden biri. 1995) Yapım: ABD .Yapım: ABD Yönetmen: George Pal Oyuncular: Rod Taylor. Zaman yolculuğu filmlerinin şahı.. 12 Maymun (Twelve Monkeys.

. . Michael Clarke Duncan. Tim Roth Tim Burton. Paul Giamatti. Brad Pitt Gelecekte insanlar hastalık yapan bir virüs yüzünden yeraltında yaşamaya mahkumdurlar. Madeleine Stowe... "Bu salgının başlamasını önlemek için geçmişe bir adet Bruce Willis göndersek nasıl olur acaba?" diye düşünerek harekete geçerler. Bir grup teknokrat. 2001) Yapım: ABD Yönetmen : Tim Burton Oyuncular : Helena Bonham Carter.. 12.Yönetmen: Terry Gilliam Oyuncular: Bruce Willis. Maymunlar Gezegeni serisine bir film çeker de seyredilmez mi hiç? Ayıpsınız. Mark Wahlberg. Maymunlar Gezegeni (Planet Of The Apes.

Singapore Yönetmen : Andy Wachowski. Hugo Weaving. 14. Hugh Grant O kadar ülke bir araya gelip bunu yaptıysa heralde bi izlenir değil mi? Film geçmiş. 2013) . Yerçekimi (Gravity.13. 2012) Yapım: Germany. Hong Kong. USA. Halle Berry. Lana Wachowski. Jim Sturgess. Bulut Atlası (Cloud Atlas. Tom Tykwer Oyuncular : Tom Hanks. şimdi ve gelecekteki kişileri birbirine destansı bir anlatımla bağlamayı başarmış.

Yapım: ABD. George Clooney Uzay mekiği çarpan bir cisim sonucu paramparça olur.. Yeryüzü ile iletişimleri tamamen kopmuştur ve sonsuz karanlıkla başbaşadırlar. 15. İngiltere Yönetmen : Alfonso Cuarón Oyuncular : Sandra Bullock. Prometheus (2012) . İki bilim insanı uzay boşluğunda yapayalnız kalırlar. E daha nolsun canım..

Logan Marshall-Green Meşhur Alien serisinin köklerine dönüyoruz. Nikolaj Coster- Waldau. aman dikkat. Melissa Leo İnsanoğlu yok olup gittikten sonra dünyayı araştırmaya gelen bir takım insansılar. Guy Pearce. çok değişik şeylerle karşılaşacaklar.. Noomi Rapace.. Tom Cruise. 16.Yapım: ABD. Olga Kurylenko. Çok da iyi yapıyoruz. Oblivion (2013) Yapım: ABD Yönetmen : Joseph Kosinski Oyuncular : Morgan Freeman. İngiltere Yönetmen : Ridley Scott Oyuncular : Charlize Theron. Michael Fassbender. .

Zaman Yolculuğu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (FAQ About Time Travel. 2009) Yapım: İngiltere Yönetmen: Gareth Carrivick Oyuncular: Chris O'Dowd. Marc Wootton.. Paralel Evren (Coherence.17. Dean Lennox Kelly Tam olarak ismi gibi eğlenceli bir "Zaman Yolculuğu" parodisi. 2013) . Ah o zamanda oluşan çatlaklar yok mu?.. 18.

Nicholas Brendon Şimdiye kadar seyrettiğim en güzel düşük bütçeli bilim kurgu. 19... 1902) . Duymayayım bir daha. İngiltere Yönetmen: James Ward Byrkit Oyuncular: Emily Baldoni. "Hadi canım. o nasıl bilim kurgu öyle?" dediğinizi duyar gibiyim. Maury Sterling.Yapım: ABD. İzlemeden "anlayamazsınız". Aya Seyahat (A Trip to The Moon. Filmin neredeyse tümü bir evin salonunda geçiyor.

20. François Lallement. 2014) .. Jules-Eugène Legris Dünya üzerinde çekilmiş senaryolu ilk gerçek film! Evet bir bilim kurgu! Var mı daha ötesi..Yapım: Fransa Yönetmen: Georges Méliès Oyuncular: Georges Méliès. Uyumsuz (Divergent.

..A New Hope) Yapım: ABD Yönetmen: George Lucas .. 1977) ( Star Wars: Episode IV . Theo James. Yıldız Savaşları (Star Wars.. :) Umarım daha fazla abartıp. 21. Kate Winslet Üçlemenin ilk filmi. kirletmezler seriyi. İlk üç filmi biz de destekledik.Yapım: ABD Yönertmen: Neil Burger Oyuncular: Shailene Woodley.

. Efsane devam etti.Oyuncular: Mark Hamill.. öğrenmiş olduk. Marslı (The Martian. Mars'ın toprağı da az bereketli değilmiş. 22. Harrison Ford. 2015) Yapım: ABD. ediyor.. Yıldızlararası (Interstellar.. Jessica Chastain. İngiltere Yönetmen: Ridley Scott Oyuncular: Matt Damon.. Kristen Wiig Bir kaza sonucu öldü zannedilerek Mars'ta terkedilen bir botanikçinin insan üstü çabaları.. 2014) . Carrie Fisher İnsanlığa 3. edecek. tip uygarlıkları konuşturmaya başlatan ilk film. 23.

Jessica Chastain Üst düzey bilimin pratik olarak neye denk geleceğini merak ediyorsanız mutlaka izlemeniz gereken bir film.Yapım: ABD. Domhnall Gleeson. İngiltere Yönetmen: Christopher Nolan Oyuncular: Matthew McConaughey. . Anne Hathaway. 24.. Oscar Isaac Bir robota aşık olabilir miydiniz? Büyük konuşmayın bence. Ex Machina (2015) Yapım: İngiltere Yönetmen: Alex Garland Oyuncular: Alicia Vikander..

Prestige (The Prestige. Hugh Jackman. Yıldız Savaşları: İmparator (Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back. Scarlett Johansson Tesla'nın teorileri üzerine kurulmuş bir sihirbaz fantazisi. İngiltere Yönetmen: Christopher Nolan Oyuncular: Christian Bale... 26. 2006) Yapım: ABD. 1980) .25.

Spielberg yönettiği için de pişman olunmuyor yani. Tim Robbins H. Dakota Fanning. 2005) Yapım: ABD Yönetmen: Steven Spielberg Oyuncular: Tom Cruise. Wells'in aynı adlı romanından uyarlanmış filmin bütçesi o kadar büyük ki. War of The Worlds (Dünyalar Savaşı. Carrie Fisher 27. sırf onun hatrına meraktan izliyor insan vallahi. . Harrison Ford.G.Yapım: ABD Yönetmen: Irvin Kershner Oyuncular: Mark Hamill.

2002) Yapım: İngiltere Yönetmen: Danny Boyle Oyuncular: Cillian Murphy. Christopher Eccleston Bir virüs dünya nüfusunun büyük bir kısmını zombiye çevirir. Naomie Harris. ikincisi ise Amerikalılar çekmemiş (müziklerin muhteşem oluşunun diğer nedeni ise bu olsa gerek :) Şaka bir yana Danny Boyle heyecan dozunu bir saniye bile düşürmemeyi başarmış. o dediğin hep oluyor zaten. mutlaka izlenmeli.28. Ama birincisi bunu İngilizler çekmiş (müziklerin muhteşem oluşunun öncelikli sebebi bu olsa gerek). Şimdi "Eeee ne var bunda." dediğinizi duyar gibiyim. . 28 Gün Sonra (28 Day Later.

Peter Coyote Uzaylı bir çocukla dünyalı bir çocuğun sıradışı hikayesi. Gerçi çocuklardan biri uzaylı olunca hikayenin sıradışı olması kaçınılmaz oluyor zaten. 1982) Yapım: ABD Yönetmen: Steven Spielberg Oyuncular: Henry Thomas. Matrix Reloaded (The Matrix Reloaded. 2003) . E.T. Drew Barrymore.. 30.. the Extra-Terrestrial.29.T. (E.

Joan Allen . Lana Wachowski Oyuncular: Keanu Reeves. Hugo Weaving. Yüzyüze (Face/Off. Nicolas Cage.Yapım: ABD Yönetmen: Andy Wachowski. Monica Bellucci. Carrie-Anne Moss 31. Laurence Fishburne. 1997) YApım: ABD Yönetmen: John Woo Oyuncular: John Travolta.

Fox. bu sefer de geleceğe gidiyoruz. 32. Christopher Lloyd. . Billy Zane. Lea Thompson İlk filmde geçmişe gitmiştik.. 1989) Yapım: ABD Yönetmen: Robert Zemeckis Oyuncular: Michael J.. Amaç bilgi edinmektir ama işler fena halde ters gider.Bir suçluyla bir kanun adamının yüzleri birbiriyle değiştirilir. Ya da gitmiştik mi demeliyiz. Zaman yolculuğuyla ilgili en sıkıntılı şey fiil çekimleri sanırım. Geleceğe Dönüş 2 (Back to the Future Part II. Elisabeth Shue.

bu sefer korumaya programlı ve iki yıl garantili olarak karşımızda. X-Men (2000) . 34. Robert Patrick. Dean Norris İlk filmde gelecekten Sarah Conor'u yok etmeye gelen Terminatör. Linda Hamilton.33. Edward Furlong. 1991) Yapım: ABD Yönetmen: James Cameron Oyuncular: Arnold Schwarzenegger. Terminatör 2: Mahşer Günü (Terminator 2: Judgment Day.

Yapım: ABD
Yönetmen : Bryan Singer
Oyuncular : Hugh Jackman , Ian McKellen , Halle Berry , James Marsden ,
Famke Janssen
Çizgi roman uyarlamalarının baş tacı olan serinin ilk filmi... Mutantlar
kendilerini bir çeşit ırkçılık karşısında var etmeye çalışıyor. Aslında bütün X-
Men serisinin olayı bu değil mi zaten...

35. Siyah Giyen Adamlar (Men in Black, 1997)

Yapım: ABD
Yönetmen: Barry Sonnenfeld

Oyuncular: Will Smith, Tommy Lee Jones, Tony Shalhoub, Fredric Lehne,
Linda Fiorentino
Uzaylılar her yerde! Onlarla ilgilenen siyah takım elbiseli adamlar da...

36. Mad Max (1979)

Yapım: Avustralya
Yönetmen: George Miller
Oyuncular: Mel Gibson, Joanne Samuel, Hugh Keays-Byrne
Postapokaliptik bir dünyada kaynaklar tükenmiş elde sadece azıcık
benzinle sınırlı sayıda motorlu taşıt kalmıştır. Yine de kavga edilmektedir
"çılgınlar" gibi...

37. Açlık Oyunları (The Hunger Games, 2012)

Yapım: ABD
Yönetmen: Gary Ross
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth
Katılmak zorunda olduğunuz ölümcül oyunların TV'lerden yayınlandığı bir
dünyadayız. Rasgele seçilip ölüme gönderilen herkes kurbanlık koyun gibi
gitmiyor tabi; direnen fena direniyor.

38. Yeraltı Canavarı (Tremors, 1990)

Yapım: ABD

Fred Ward . Oldukça eğlenceli bir film.J. Chris Pine . Michael Gross '90lı yıllarda Star TV dizi niyetine sürekli bu filmi vere vere ezberletmişti artık. Abrams Oyuncular : Eric Bana . Star Trek (2009) Yapım: ABD Yönetmen : J. Zoe Saldana Bir bilim kurgu klasiği daha. 39. Ariana Richards . . Winona Ryder .Yönetmen : Ron Underwood Oyuncular : Kevin Bacon . Kaptan Kirk ve ekibi uzayın derinliklerinde maceradan maceraya koşmaya devam ediyor... Victor Wong . Chris Hemsworth .

40. Predestination (2014) Yapım: Avustralya Yönetmen:The Spierig Brothers .Return of the Jedi. Carrie Fisher 41. Star Wars: Jedi'nin Dönüşü (Star Wars: Episode VI . 1983) Yapım: ABD Yönetmen: Richard Marquand Oyuncular: Mark Hamill. Harrison Ford.

Noah Taylor Çok.. Gerçekten ilginç bir yazarla tanışır ve olaylar gelişir.Oyuncular: Ethan Hawke. çok ama çok değişik bir zamanda yolculuk filmi. Bir zaman ajanı bir katliamı önlemek için bir süredir bir barda barmen olarak çalışmaktadır. 1990) .... Maria Luísa Mendonça Brezilya yapımı bu eğlenceli zaman yolculuğu fantazisinin aynı zamanda sağlam bir komedi olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Polisiye soslu bilimkurgusal hadiselerinden biri ve kendi kulvarında bir hayli iddialı bir yapım. Sarah Snook. Şimdi ne desem spoiler olacak. 43. Geleceğe Dönüş 3 (Back to the Future Part III. Geleceğin Adamı (O Homem do Futuro. Alinne Moraes. 2011) Yapım: Brezilya Yönetmen: Cláudio Torres Oyuncular: Wagner Moura. 42.

Emet Brown sadece bakıp çıkmakla kalmıyor. Fox. Lea Thompson Üçüncü filmde vahşi batıya bir bakıp çıkıcaz.. Elisabeth Shue. X-Men 2 ( 2003) . 44. Christopher Lloyd. Hatta Dr. hayatının aşkını da buluyor.Yapım: ABD Yönetmen : Robert Zemeckis Oyuncular : Michael J. Mary Steenburgen..

Halle Berry . Galaksinin Koruyucuları (Guardians of The Galaxy.Yapım: ABD Yönetmen : Bryan Singer Oyuncular : Hugh Jackman . Famke Janssen 45. James Marsden . 2014) . Ian McKellen .

Lucy (2014) . Vin Diesel.Yapım: ABD Yönetmen: James Gunn Oyuncular: Chris Pratt. Bradley Cooper Ufak yaşlarda annesini hastalıktan dolayı kaybeden bir çocuk uzaylılar tarafından dünyadan kaçırılır ve kendi amaçları için eğitilir sonunda hırsız olan bu çocuk bir küre çalar başını oldukça belaya sokar yeni arkadaşlar edinir. 46.

. 1981) Yapım: İngiltere Yönetmen: Terry Gilliam Oyuncular: Sean Connery. 47.Yapım: Fransa Yönetmen: Luc Besson Oyuncular: Scarlett Johansson.. Min-sik Choi Zeka geliştiren narkotiklerden aşırı doz alırsanız başınıza gelecekleri film çok güzel anlatmış.. Shelley Duvall. John Cleese Oldukça eğlenceli bir Terry Gilliam filmi. Morgan Freeman.. Zaman Haydutları (Time Bandits. Siz siz olun uzak durun öyle şeylerden. .

Dünyalar Çarpışıyor (The War of The Worlds. Wells'in "Dünyalar Savaşı" romanının eski bir uyarlaması olan filme.G. . Les Tremayne H. Ann Robinson. yenisi çıktı diye burun kıvırılmamalı çünkü oldukça başarılı.48. 1953) Yapım: ABD Yönetmen: Byron Haskin Oyuncular: Gene Barry.

1999) . 2013) Yapım: ABD Yönetmen: Francis Lawrence Oyuncular: Jennifer Lawrence. Galaksi Savaşçıları (Galaxy Quest.49. Josh Hutcherson. Liam Hemsworth 50. Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak (The Hunger Games: Catching Fire.

Sigourney Weaver. programı izleyen bir uzaylı ırkı tarafından yardıma çağırılır. Leonid Kuravlyov. Aleksandr Demyanenko . Alan Rickman Televizyonda yer alan ünlü bir bilim-kurgu programının kadrosunu oluşturan oyuncular. 51. aynen gerçek hayatta da yapmalarıdır.Yapım: ABD Yönetmen:Dean Parisot Oyuncular: Tim Allen. Onlardan istenen televizyondaki rollerini. Ivan Vasilyevich Meslek Değiştiriyor (Ivan Vasilevich menyaet professiyu. 1973) Yapım: Rusya Yönetmen: Leonid Gayday Oyuncular: Yuriy Yakovlev.

1979) Yapım: ABD Yönetmen: Robert Wise Oyuncular: William Shatner. Apartman yöneticisi Ivan Bunsha ve hırsız George Miloslavsky kazara 16. Korkunç Çar Ivan ise 1973 yılına yolculuk edecektir.Shurik Timofeev bir zaman makinesi modeli yapar. DeForest Kelley . yy. 52. Moskova’sına giderler. Uzay Yolu (Star Trek: The Motion Picture. Leonard Nimoy.

53. 1973) . 2013) Yapım: Güney Kore Yönetmen: Joon-ho Bong Oyuncular: Chris Evans. Jamie Bell Postapokaliptik. Tilda Swinton.. 54.. 200 Yıl Sonra (Sleeper. kar ve buzla kaplı bir dünyada son sürat giden bir trene sıkışmış insanlık ve bu mikro habitat da bile yükselen sınıf mücadelesi. Kar Küreyici (Snowpiercer.

1973) . Diane Keaton.Welt am Draht. 55. John Beck Woody Allen'ı 200 yıl uyutsak ne olur acaba? İşte tam olarak bunun filmini çekmişler.Yapım: ABD Yönetmen:Woody Allen Oyuncular: Woody Allen. Yalan Dünya (World on a Wire .

ve ne idüğü belirsiz bir yapay zeka! 56. Barbara Valentin. Sibernitik organizmalar. kötüler... Yine karanlık bir gelecek tarifi. Avatar (2009) Yapım: ABD. iyiler. İngiltere .Yapım: Almanya Yönetmen: Rainer Werner Fassbinder Oyuncular: Klaus Löwitsch. Mascha Rabben Almanlardan kült bir film.

1983) Yapım: ABD Yönetmen: George Lucas Oyuncular: Ewan McGregor. Natalie Portman 58. Amerikalıların Kızılderililere yaptığı soykırımın bir benzerini. Sigourney Weaver Film.The Phantom Menace. Yıldız Savaşları: Bölüm I . bu sefer başka bir gezegendeki Maviderililere yapmaya çalışılmasını anlatılıyor. 57.Gizli Tehlike (Star Wars: Episode I . 1995) . Liam Neeson.Yönetmen: James Cameron Oyuncular: Sam Worthington. Zoe Saldana. Tuhaf Günler (Strange Days.

Yapım: ABD Yönetmen: Kathryn Bigelow Oyuncular: Ralph Fiennes. Mad Max 2 (1981) . Angela Bassett. Juliette Lewis 59.

Bruce Spence. İngiltere Yönetmen: Peyton Reed Oyuncular: Paul Rudd.. Corey Stoll İnsanı küçülttüğü oranda güçlendiren bir teknolojinin ortaya çıkardığı süper kahramanımız adeta bir Atom Karınca! ..Yapım: Avustralya Yönetmen: George Miller Oyuncular: Mel Gibson. Ant-Man (2015) Yapım: ABD. Michael Preston Yolculuk devam ediyor. Evangeline Lilly. yol hiç bitmiyor. 60.

Los cronocrímenes.. Ron Livingston Mutluluk zamanda yolculuk edenlerin de hakkı. 62.. Candela Fernández. Rachel McAdams. Bárbara Goenaga . 2007) Yapım: İspanya Yönetmen: Nacho Vigalondo Oyuncular: Karra Elejalde. Suç Zamanı (Timecrimes .61. 2009) Yapım: ABD Yönetmen: Robert Schwentke Oyuncular: Eric Bana. Zaman Yolcusunun Karısı (The Time Traveler's Wife.

. Dünyanın Sonu (The World's End. Francesca Annis Kitabı da çok güzeldi. Başımıza gelen her şeyin sebebi yine "biz" miyiz acaba? 63..Zaman yolculuğuna çok farklı bir perspektifle bakılıyor filmde.. filmi de çok güzel. Virginia Madsen. Dune (1984) Yapım: ABD Yönetmen: David Lynch Oyuncular: Kyle MacLachlan. 2013) .. 64.

65... Nick Frost. Martin Freeman Eğlenceli ve zekice kurgulanmış bir yolculuk filmi. Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind.Yapım: ABD Yönetmen:Edgar Wright Oyuncular: Simon Pegg. 2004) Yapım: ABD Yönetmen: Michel Gondry .

Yenilmezler (The Avengers. Uzay Yolu II: Khan'ın Öfkesi (Star Trek: The Wrath of Khan. DeForest Kelley 67. Tom Wilkinson Hafızaya ne kadar güvenilir. Leonard Nimoy. arzular ne kadar engellenebilir? 66. Kate Winslet. 2012) .Oyuncular: Jim Carrey. 1982) Yapım: ABD Yönetmen: Nicholas Meyer Oyuncular: William Shatner.

Scarlett Johansson.Yapım: ABD Yönetmen: Joss Whedon Oyuncular: Robert Downey Jr. Chris Evans.. Sakasama no Patema (2013) Yapım: Japonya . Mark Ruffalo 68.

1984) . Sexmission (Seksmisja.Klonların Saldırısı (Star Wars: Episode II .Yönetmen: Yasuhiro Yoshiura Oyuncular: Yukiyo Fujii. Ewan McGregor 70. Yıldız Savaşları: Bölüm II . Natalie Portman. 2002) YApım: ABD Yönetmen: George Lucas Oyuncular: Hayden Christensen.Attack of the Clones. Nobuhiko Okamoto. Shintarô Oohata 69.

1984) Yapım: ABD Yönetmen: Leonard Nimoy . Bozena Stryjkówna 71. Jerzy Stuhr.Yapım: Polonya Yönetmen: Juliusz Machulski Oyuncular: Olgierd Lukaszewicz. Uzay Yolu III: Spock’ı Ararken (Star Trek III: The Search for Spock.

Leonard Nimoy. 2013) . Hugh Jackman Eminim bu kadar şirin bir robotla karşılaşmamışsınızdır. Chappie (2015) Yapım: ABD Yönetmen: Neill Blomkamp Oyuncular: Sharlto Copley. DeForest Kelley 72. 73.Oyuncular: William Shatner. Dev Patel. Elysium: Yeni Cennet (Elysium.

Jodie Foster. Sharlto Copley Geleceğin dünyasında sınıf savaşımları iyice şiddetlenmiştir. Öyle ki zenginlerin artık rahat rahat takıldıkları bir "dünya"sı var! 74.Yapım: ABD Yönetmen: Neill Blomkamp Oyuncular: Matt Damon. Fahrenheit 451 (1966) Yapım: İngiltere Yönetmen: François Truffaut .

Oyuncular: Oskar Werner. 75. 2013) Yapım: ABD Yönetmen: J. Julie Christie. Zoe Saldana 76. Star Trek: Bilinmeze Doğru (Star Trek: Into Darkness.J... Zachary Quinto.. Çünkü kitapların yakıldığı bir çağdayız. 1995) .. Abrams Oyuncular: Chris Pine. Kayıp Çocuklar Şehri (The City of Lost Children. Cyril Cusack "Fahrenheit 451" kağıdın yanma ısısı.

. Judith Vittet Caro ve Jeunet bir araya gelince böyle filmler ortaya çıkıyor demek ki. Daniel Emilfork.. Vanilla Sky (2001) . Jean-Pierre Jeunet Oyuncular: Ron Perlman. 77.Yapım: Fransa Yönetmen: Marc Caro.

Ya da bulmuş mudur? 78. Derin Karanlık (Pitch Black.. Doktorlar yüzünü bir türlü toplayamaz. 2000) Yapım: ABD Yönetmen: David Twohy Oyuncular: Vin Diesel. Cole Hauser Bir "Riddick" filmi. Penélope Cruz.Yapım: ABD Yönetmen: Cameron Crowe Oyuncular: Tom Cruise. Radha Mitchell. . Cameron Diaz Tom Cruise geçirdiği kaza sonucu sıfatı kayan bir zengin züppesidir. Ama Tom bir yolunu bulur....

Tina Turner. Bruce Spenc İlk MAd Max serisinin son filmi. Yaşıyorlar (They Live.79. 1988) Yapım: ABD Yönetmen: John Carpenter . 80.. 1985) Yapım: Avustralya Yönetmen: George Miller.. George Ogilvie Oyuncular: Mel Gibson. Mad Max 3 (Mad Max 3: Beyond Thunderdome.

geçemezsin :) 82... Frankenstein (1931) . Meg Foster Yaşadığımız dünyaya eleştirel bir bakış açısı.. Otostopçunun Galaksi Rehberi (The Hitchhiker's Guide to the Galaxy.Oyuncular: Roddy Piper. Kitap çok iyi. 81.. Sam Rockwell Kitabı kadar olamaz tabi ama ellerinden geldiği kadar çalışmış çocuklar. 2005) Yapım: ABD Yönetmen: Garth Jennings Oyuncular: Martin Freeman. Mos Def. Keith David.

... Akira (1988) . John Boles Kültleşmiş bir bilim kurgu filmi. Buradan Terminatör'e giden yol uzun ve çetrefilli. 83. Mae Clarke..Yapım: ABD Yönetmen: James Whale Oyuncular: Colin Clive.

1986) Yapım: ABD Yönetmen: Leonard Nimoy Oyuncular: William Shatner. Uzay Yolu IV : Eve Yolculuk (Star Trek IV: The Voyage Home. Nozomu Sasaki. Leonard Nimoy. Mami Koyama 84.Yapım: Japonya Yönetmen: Katsuhiro Ôtomo Oyuncular: Mitsuo Iwata. DeForest Kelley .

Sith'in İntikamı (Star Wars: Episode III .Revenge of the Sith. Ewan McGregor 86. Yıldız Savaşları: Bölüm III . 2015) . Natalie Portman. 2005) Yapım: ABD Yönetmen: George Lucas Oyuncular: Hayden Christensen. Mad Max: Öfkeli Yollar (Mad Max: Fury Road.85.

2001) . Yapay Zeka (Artificial Intelligence: AI. Nicholas Hoult Ve bu sene (2016) teknik daldaki neredeyse tüm Oscarları toplamış bir yapım. 87..Yapım: Avustralya Yönetmen: George Miller Oyuncular: Tom Hardy.. Charlize Theron.

Yapım: ABD Yönetmen: Steven Spielberg Oyuncular: Haley Joel Osment. Jude Law. 88. 1935) . gelecek öngörüsü yüksek bir film. Frankenstayn'ın Gelini (Bride of Frankenstein. Frances O'Connor Kubric'in tasarlayıp.. ölümünden sonra Spielberg'in çektiği..

Elsa Lanchester. Uzay Yolu V : Son Savaş (Star Trek V: The Final Frontier. Colin Clive 89. 1989) .Yapım: ABD Yönetmen: James Whale Oyuncular: Boris Karloff.

Robot (I. DeForest Kelley 90.Yapım: ABD Yönetmen: William Shatner Oyuncular: William Shatner. Bridget Moynahan Robotlara kıl olan Will Smith'in onları anlamaya başlaması ve abartıp isyanlarına önderlik etmesini anlatıyor film. Alan Tudyk. . Leonard Nimoy. Ben. Robot. 2004) Yapım: ABD Yönetmen: Alex Proyas Oyuncular: Will Smith.

2011) Yapım: ABD Yönetmen: Duncan Jones Oyuncular: Jake Gyllenhaal. Yaşam Şifresi (Source Code. Michelle Monaghan and Vera Farmiga Bu şekilde hayatta tutulmak ister miydiniz? 92.91. Brazil (1985) .

The Force Awakens. Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor (Star Wars: Episode VII . 93. 2015) Yapım: ABD . Kim Greist Terry Gilliam'dan yine fantaziyle gerçeğin birbirine girdiği bir film.Yapım: İngiltere Yönetmen: Terry Gilliam Oyuncular: Jonathan Pryce. Robert De Niro.

Abrams Oyuncular: Daisy Ridley. Dan O'Herlihy Herif demir! 95. Oscar Isaac 94. Robocop (1987) Yapım: ABD Yönetmen: Paul Verhoeven Oyuncular: Peter Weller. La jetée (1962) (Kısa Film) . John Boyega. Nancy Allen.Yönetmen: J.J.

Sinek (Fly.Yapım: Fransa Yönetmen: Chris Marker Oyuncular: Étienne Becker. 1986) . Jean Négroni. Hélène Chatelain 96.

John Getz O sinek o kapsüle girmeseydi ne süper olurdu yalnız o teknoloji. Kanada Yönetmen: David Cronenberg Oyuncular: Jeff Goldblum. 2002) Yapım: ABD Yönetmen: Steven Spielberg Oyuncular: Tom Cruise. Azınlık Raporu (Minority Report.Yapım: ABD.. Kathryn Morris. İngiltere. 97.. Colin Farrell . Geena Davis.

98. Jeff Goldblum.Kimin suçlu "olabileceğini" medyumlardan öğrendiğimiz bir dünyadayız. Laura Dern 99. Esrarengiz Yolculuk (Fantastic Voyage. 1966) . Jurassic Park (1993) Yapım: ABD Yönetmen: Steven Spielberg Oyuncular: Sam Neill.

Eugene Roche .Yapım: ABD Yönetmen: Richard Fleischer Oyuncular: Stephen Boyd. Mezbaha No. Ron Leibman. 1972) Yapım: ABD Yönetmen: George Roy Hill Oyuncular: Michael Sacks. Raquel Welch. Edmond O'Brien 100.5 (Slaughterhouse-Five.