You are on page 1of 12

En büyük aşklar nefretle başlar sözünde doğruluk payı var mıdır acaba?

Birinden ciddi şekilde nefret ederken ona aşık olabilir misiniz? Listemizde
öyle filmler var ki; çiftler sürekli tartışıyor, birbirlerine ciddi sözlü saldırılarda
bulunuyor, bencillikle suçluyor ve hatta birbirlerinin varlığına bile tahammül
edemiyorlar. Peki ya sonrası...

1-Umut Işığım (Silver Linings Playbook, 2012)

Jennifer Lawrence'a en iyi kadın oyuncu Oscar'ını kazandıran ve bizim
deyimimizle her işte bir hayır vardır mantığını güden filmde, psikolojik olarak
dağılmış iki kişinin sorunlu başlayan arkadaşlıklarının, önce dostluğa daha
sonra derin duygulara dönüşmesi konu ediliyor. Hayatın insana ne zaman
yardım eli uzatacağı belli olmaz ama zamanında o eli tutmak mutluluğun
sırrıdır belki fikrini bol bol aşılıyor bize.

2-Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi (10 Things I
Hate About You, 1999)

kaba ve sadece işine odaklanmış bir makine. 2009) Bir patron düşünün. ama dikkat. . sevecen bir çalışan.. haz etmediğiniz bu patron ile kaderiniz kesişse ne yapardınız? Üstelik zor durumda olan patronunuz olsa ve tek çaresi siz olsanız? İşte geçmişin intikamını alma vaktidir. Julia Stiles ile başrolü paylaştığı bu tatlı romantik komedi.. Siz de işini düzgün yapmaya çalışan tatlı. Bir gün mecburi sebeplerden. aşk aportta bekliyor olabilir.. Zamansız ölümüyle bizleri boynu bükük bırakırken geriye onu güzel hatırlayacağımız filmler bıraktı bize.Rahmetli Joker Heath Ledger yaşasaydı eminim onu izlemekten hala büyük keyif alıyor olurduk. zalim.. hiç beklenmeyen bir zamanda aşık olmanın tadını bizlere yaşatan bir William Shakespeare eseri uyarlamasıdır. 3-Teklif (Proposal.

İşte size erkeklerin nelerden nefret edebileceğine dair sıkı ipuçları veren bir tatlı komedi daha. 2010) . aşkın başınıza ne zaman geleceğini asla bilemezsiniz. 5-Başımıza Gelenler (Life As We Know It. 2003) Hokus pokus ile değil herhalde. Bir görev uğruna birini elde edip sonra ondan 10 gün içinde kurtulmanız istenseydi nasıl davranırdınız sorusuna en güzel yanıtlar burada.4-Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir (How To Lose A Guy in 10 Days. Elbette siz planlar yapmaya devam ededurun.

Birbirinden pek hoşlanmayan. En yakın arkadaşları trafik kazasında ölen Holly (Katherine Heigl) ve Eric (Josh Duhamel) birbirlerinden nefret etseler bile artık bir çocuğa anne ve babalık yapmak zorundadırlar. Üstelik bu çift artık bir aile olmak zorunda. 1998) Tom Hanks ve Meg Ryan romantizminin fırtınalar gibi estiği yıllara gidiyoruz şimdi. Gerçek hayatta birbirlerinden hoşlanmayan. özellikle kadın tarafının erkeğin hiçbir hareketini onaylamadığı mecburi bir ilişki yumağına hoş geldiniz. hatta iş dünyasında . Ebeveynliğin yanısıra birbirlerini de keşfetmeye çalışan çiftin işleri hiç de kolay değildir. 6-Mesajınız Var (You've Got Mail.

2008 Farklı dünyaları olan iki insanın Avustralya'nın vahşi topraklarında giriştiği yol mücadelesi sırasında birbirlerini keşfedişleri ve beklenmedik şekilde aşık oluşları konu ediliyor. 2. Mevzu aşksa gerisi teferruattır diyen Avustralya yerlisi Hugh Jackman ve Nicole Kidman. 8-Kasımda Aşk Başkadır (Sweet November. internette rumuzları üzerinden.rakip olan kadın ve erkeğin. 2001) . Birbirlerinden kopan ve hayatlarından endişe eden ikili sevginin gücü sayesinde birbirlerini aramaktan asla vazgeçmez. 7-Australia. Dünya Savaşı'nın patlak vermesinin ardından ayrı yollara savrulurlar. birbirlerini görmeden yakınlaşmaları konu ediliyor.

aynı gün işini ve kız arkadaşını kaybedince soluğu Sara'nın yanında alır. Sadece işini ve kendini önemseyen Nelson. Nelson yüzünden sınavdan kalınca iki çift laf söylemek için onu takip eder. Bu sayede hayatları kesişir. evin kızı (Kidman) da eşlik eder. 9-Uzak Ufuklar (Far and Away. Bir avuç toprak için İrlanda'dan Amerika'ya gelen ikili hayatın zor tarafı ile yüzleşirken zaman zaman birbirlerine düşerler. 1992) Emrinde çalıştığı toprak sahibi ile ters düştükten sonra kendine yeni bir hayat kurmak için yola çıkan Joseph'a (Cruise) o güne kadar zengin bir hayat sürmüş. Sara.1968 yılında Herman Raucher tarafından yazılan bir hikayeden yola çıkılan senaryoda. Ehliyet sınavı sırasında aynı sınıfa düşerler ve Sara. her ay problemli bir erkeğe kalbini ve evini açan bir kadındır ve Nelson'a da Kasım ayını birlikte geçirmelerini teklif eder. canı pahasına kapanın elinde kaldığı bereketli topraklar için . Genç kız yolculuk boyunca Joseph'a hizmetkar muamelesi yapar ve bu durum gencin hiç hoşuna gitmez. 1800'lü yılların sonunda. Nelson Moss (Keanu Reeves) ve Sara Deever'ın (Charlize Theron) ortak hiçbir yönleri yoktur.

zamanla birbirleri için çok şey ifade ettiklerini farkederler. Geçtiğimiz senelerde kaybettiğimiz Patrick Swayze'nin "Kimse Bebek'i bir kenara atamaz" repliği de hafızalara kazınmıştır.yılmadan her zorluğa göğüs geren ikili. aşkı da alevlemiş olur. 11-Benden Bu Kadar (As Good As It Gets. 1987) 1963 senesinde ailesiyle birlikte bir tatil beldesine gelen Baby lakaplı Frances. Birlikte geçirdikleri saatlerde ateşli tartışmalar yaşayan çift. 10-İlk Dans İlk Aşk (Dirty Dancing. aynı yerde dans öğretmenliği yapan Johnny ile tanışır. 1997) . Johnny'nin partneri hamile olduğu için dans edememektedir ve bu iki farklı sosyal sınıfa mensup insan zor bela biraraya gelir.

kendilerini yeni bir aşkın kollarına bırakırlar. ırkçı ve psikolojik olarak rahatsız Melvin (Jack Nicholson) ile bir restoranda garsonluk yapan boşanmış anne Carol'un (Helen Hunt) zoraki koşullar altında başlayan arkadaşlığı her iki taraf için de azap olsa da zaman içinde dünyaların ortak bir noktası bulunur ve bu ikili birbirlerine iyi geldiklerini farkederler.Benim adım Hıdır elimden gelen budur diyerek elinden hiçbir şey geldirmeyen huysuz. 29 Şubat'ta sevgilisi Adam'a evlenme teklif etmek için Dublin'e gitmek ister fakat yollar onu bambaşka bir yere ve insanlara doğru sürükler. bencil. Kaderin kendisine . 2010) Amy Adams ve Matthew Goode'den tatlı sıcak romantik bir kazara başlayan aşk hikayesi. 12-Aşka Yolculuk (Leap Year. Bu sayede aşılamayan sıkıntılarının biraz olsun hafiflediğini gören ikili. Yolunda sayılabilecek bir ilişkisi olan Anna.

14-Uzaktaki Anılar (A Walk To Remember. hayatını daha deli dolu yaşamak niyetinde. 2005) 18. sınıf ayrımının hakim olduğu dönemlerde beş kız kardeş.açtığı bu yeni yolda. 2002) . başka bir adamla kötü başlayan bir yol hikayesine koyulan Anna iki erkek arasında kalır. Bir gün soylu sınıftan gelen Bay Darcy ile tanışır ve umut vaat etmeyen iletişimleri beklenmedik bir aşka dönüşür. yüzyıl İngiltere'sinde. geleceklerini güvence altına alma fikri ile büyümüşlerdir. 13-Aşk ve Gurur (Pride & Prejudice. Kardeşlerden Elizabeth (Keira Knightley). evlenmek için acele etmemektedir. kendilerine öğretildiği gibi iyi birer koca bulup.

Bu arada Jamie hakkında bilmediği çok büyük bir gerçek vardır. 2009) . Jamie'nin olgun davranışıyla yaptığı hatayı anlar ve onu geri kazanmak için çabalar. 15-Kadın Aklı Erkek Aklı (The Ugly Truth. arkadaşlarının yanında kötü davranır. Onunla vakit geçirdikçe hoşlanmaya başlar fakat bunun popülaritesine zarar vereceğini düşünerek kıza okulda. Burada sessiz ve içine kapanık Jamie (Mandy Moore) ile tanışır. Başı bir olaydan dolayı belaya girer ve kendini okulun tiyatro kulübünde bulur.Landon Carter (Shane West) okulun gözde yakışıklılarından biridir.

Birbirleri ile iş dışında da vakit geçirmeye başlayan ikili. 16-Evcilik Oyunu. yan komşusu yakışıklı doktora aşık olunca Mike'ın tüyolarına muhtaç kalır. didişirken birbirlerine aşık olur. 1975 . Program reytingleri için Mike'a katlanmak zorunda kalan Abby.Aynı kanalda birlikte çalışmaya başlayan Abby (Katherine Heigl) ve Mike (Gerard Butler) birbirlerinden pek haz etmezler. en çok da Abby Mike'tan.

Başrollerde Gülşen Bubikoğlu ve Tarık Akan'ı ayıla bayıla izlediğimiz. kanımızdan canımızdan bir film Evcilik Oyunu. zamanı gelince birbirleri ile zorla evlendirilmek istenince kıyamet kopar. Doğuştan beşik kertmesi olan ancak birbirlerini hiç tanımayan iki genç. Her ikisi de önce bunu istemez ancak daha sonra gelişen olaylar hırçın ikilinin birbirine gerçekten aşık olmasına sebep olur. .