Intervija ar Spīdolu

Politika, attiecības, mīlestība, cilvēku raksturi un vispār dzīve kā tāda – tās ir lietas attiecībā uz kurām katram no mums ir savs skatījums, taču vairāk vai mazāk viedokļi ir kaut kā klasificējami. Lai beidzot uzzinātu kaut ko pavisam nedzirdētu, devāmies uz interviju ar Spīdolu, kuras viedoklis nevienu neatstāj vienaldzīgu. Būtu lieki piebilst, ka mēs esam vienīgie, kuriem pēc apmēram 100 gadu ilga laika posma ir izdevies uzdot pāris jautājumus šai mūžam dzīvajai leģendai.

Spīdola kopā ar savu dzīvesbiedru

Intervētājs(I): Pirms šīs tikšanās biju ļoti satraukusies, nepārtraukti domāju, vai atradīsim kopīgu valodu, tādēļ ievācu par jums nedaudz informāciju un atradu šādus tādus visai interesantus viedokļus, piemēram, vai tas tiesa, ka Jums piemīt dažas iezīmes, kas raksturīgas narcismam? Es atvainojos par šādu, visai tiešu jautājumu, taču ļoti vēlētos uzzināt, ko Jūs pati par to sakāt? Spīdola(S): Es visuskaistākā par visu, Kas zemes virsū un zem zemes ellē. I: Un kā ar privātīpašnieciskumu un valdonību? Lielākajai sabiedrības daļai šīs īpašības nešķiet tīkamas? S: Man padots viss un es valdu. Viss, arī tu, ir mans rīks. Ko stāvi dīks. Dari, ko tev liek. I: Atļaušos nedaudz pakritizēt, bet vai Jums nešķiet, ka vēl varat mainīties? Jūs esat visai tieša. S: Un kāds tad tavs padoms! I: Tieši šobrīd es neko nevaru ieteikt, taču iesaku jums pašai par to padomāt. Bet, nu, labi… Jūs intervijas neesat sniegusi vairākus gadus. Kā tas nākas, ka pēc ilgiem gadu desmitiem jūs sniedzat pirmo interviju? Kādas ir sajūtas? S: Šis mirklis par visu man atmaksu dod! Šai mirklī mūžības saspiestas, Priekš mūžiem pietiks šīs laimības. I: Cik jauka atbilde, taču tagad parunāsim par jūsu ģimeni. Kā jūs iepazināties ar savu pašreizējo dzīvesbiedru? S: [..] sapni es par nomodu daru Es nomodu sapnī pārvērst varu, Tavs nomods skaists kā sapnis būs, Tavs skaistākais sapnis patiess kļūs. I: Jā, labi! Bet es vairāk domāju pirmo reizi, kad viņš jūs ieraudzīja. S: Tam, kas mani dzer, Valgums acis ver, Sapnī visu tas redz, Ko tava nakts sev sedz. I: Varbūt vēl varat sniegt nelielu raksturojumu?

S: Kāda vara! Liels un spēcīgs! Pilns ar dzīvi līdz malām; Jauns, kā zaļojošs ozols. I: Un, nu, nedaudz pievērsīsimies politikai. Ko Jūs sakāt par jauno ASV prezidentu Baraku Obamu? Kādas ir viņa izredzes kļūt par veiksmīgāku prezidentu nekā viņa priekšgājēji? S: Visas mūžības Tevim atveras. Tālēs projām rauts, Spēks tev plešas. I: Jā, tas tiesa, arī man viņš šķiet visai apņēmīgs un mērķtiecīgs. Atminos, arī Jūs pati savulaik iesaistijāties politiskajās afērās. Kur tas viss palika? S: Mani vēji staigā patvaļā Manas aukas kauc dusmās un žēlumā; Tie manis vairs neklausa. I: Pēc manām domām lielākais valdības mīnuss ir nespēja uzturēt vienotu tautu. Pirms pāris gadiem taču tik daudz latviešu devās uz Īriju, bet pēdējos pāris gados tie ir ieņēmuši arvien jaunas un jaunas valstis. Kāds, Jūsuprāt, šai izceļošanai varētu būt iemesls? S: Pēc simtgadu miega uz jaunu dzīvi, Pēc vergu sloga uz gaismas brīvi! I: Kāda ir Jūsu pašas attieksme pret darbu vai pat dzīvi ārpus Latvijas? Kādēļ nolēmāt visu savu mūžu palikt uzticīga Latvijai? Vai Jūs esat patriote, Spīdola? S: Es gribu mācīties robežas, Šaurumā tikt pie pilnības Pēc mērķa sniegties vistuvākā. I: No Latvijas, kā noprotu, tad Jūs prom nedosieties, taču vai ir kādi citi plān tuvākajai nākotnei? S: Es mūžība. Mana zemes gaita drīz beigta. I: Tas gan. Daudz vairs neko nevarat paspēt… Nobeigumā mūsu lasītājiem Jūs varētu kādu atziņu vai moto iz savas dzīves. S: Maini un mainies pats uz augšu. I: Paldies par dārgo laiku, ko veltījāt, lai atbildētu uz šiem nedaudzajiem jautājumiem. Pa šiem daudzajiem gadiem, kas pagājuši, šķiet, Spīdola nav zaudējusi savu informētību par to, kas notiek apkārt, un joprojām uzturas lietas kursā par dažādiem jaunumiem politikā un citās dzīves jomās, kā jau jūs manījāt šajā intervijā.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful