Anita HeRmann-Kosaris

"Dieta
grupę
• Nauja mitybos programa, padėsianti mums gerai jaustis, būti liekniems ir gyvybingiems • Tiesiog valgykime tai, ką reikia • Ką temia kraujo grupė

UDK 613.2 H e 349

Versta i$: Anita HeBmann-Kosaris DIE B L U T G R U P P E N - DIAT, Mosaik Verlag Mūnchen, 1998/2000

Iš vokiečių kalbos verte
Vida Batvočiene

IS8N 9955-08-109-0

part of Verlagsgruppe Random House G m b H This translation of die DlE B L U T G R U P P E N DIAT first published in 1998 rs pubiished by arrangement w i t h Mosaik Vertag, Miedernhausen part of Verlags-gruppe Random House G m b H © Vertima s j lietuvių kafba. Vidos Balvočienes, 2001 © Leidykla „ A l m a littera", 2002
r

© 1998/2000 by Mosaik Verlag, Niedernhausen,

Turinys
8 Įžanginis žodis 10 Dieta pagal kraujo grupę kas tai? 10 Atsisakykime dietų, kurios skirtos visiems 12 Kraujo grupė - raktas j idealų svorj? 16 Kaip atsirado mūsų kraujo grupės - nuo pirmykštės bendruomenes medžiotojo iki viską valgančio žmogaus 18 Maisto medžiagos, kenkiančios kraujui

Turinys 25 Kaip verkia dieta pagal kraujo grupę 25 Svarbu teisingai pasirinkti 30 0 kraujo grupė Trumpai apie svarbiausius dalykus 31 Idealus maistas turintiems 0 kraujo grupę 43 A kraujo grupė Trumpai apie svarbiausius dalykus 44 Idealus maistas turintiems A kraujo grupę 55 B kraujo grupė Trumpai apie svarbiausius dalykus 56 Idealus maistas turintiems B kraujo grupę .

Turinys 66 A B kraujo grupe Trumpai apie svarbiausius dalykus 67 76 Idealus maistas t u r i n t i e m s AB kraujo g r u p ę Trumpai visoms kraujo g r u p ė m s tinkamiausi maisto produktai n u o A iki 2 79 Dieta pagal kraujo grupę tai tikrai nesunku 79 V a l g y d a m i skanius ir sveikus patiekalus e s a m e e n e r g i n g i .valgiaraštis savaitei 98 B kraujo grupė . žvalūs ir liekni 83 0 kraujo g r u p e .valgiaraštis savaitei 106 AB kraujo g r u p ė .valgiaraštis savaitei 113 Kai kartu valgo kiti žmonės .valgiaraštis savaitei 91 A kraujo g r u p ė .

jog rezultatai vėl tirpsta riebaluose.. kai jie • pirmą kartą išgirsta. kai jie skeptiškai kraipo galvas. Amerikos gydytojai neseniai padarė sensa: cingą atradimą.yra atsakingas už tai. reikia mė\ sos . savitarpio ryšys. Juk kiekvienas iš mūsų . kurie kil\ dinami iš pirmykštės bendruomenės medžiotojų ir rinkėjų. kai nepaiso: ma. AB kraujo grupės : žmones gali rinktis iš didžiulės maisto produktų j vai rovės. Iš šios knygos sužinosite. bet kai ko : ir jiems nedera valgyti. Nulinę kraujo grupę turintiems žmonėms. kad tarp kraujo grupės ir nepuošiančio riebai lų sluoksnelio egzistuoja ryšys Negalima ant jų pykti. Medicinoje jau seniai ži: noma. jog viena ir ta pati mitybos forma tinka toli gražu ne kiekvie\ nam. kaip organizmas pasisavi- K aip kraujo grupė gali būti susijusi su mityba? Arba su tuo. išmoko nesunkiai įgyvendinti sudėtingiausius mitybos pla\ nus ir. jog tarp mitybos ir kraujo grupės egzistuoja . A kraujo grupės žmonės daugiau linI kę j vegetarišką maiste B kraujo grupę turintys žmonės gali kuo : puikiausiai misti kiaušiniais ir pieno produktais. Juk jie iš. mų? Ir apskritai. kad vieną ar kitą kraujo grupę turintys žmonės dažniau ser: ga tam tikromis ligomis. išvados ir kokių konkrečių pasekmių tai turi ne tik svorio reguliavl. bet ir apskritai kasdienei mitybai Pristatome jums stebėtinai paprastą ir visiškai naują maisto de.Įvadas [žanginis žodis Į pas? Tokie ir panašūs klausimai iškyla norintiems suliesėti.nepakartojamas. sugeba meistriškai skaičiuoti j kalorijas. bet kraujas : paprastai tariant . bandė d a u g y b ę liekninamųjų dietų. .tik tada jie gerai jausis. Kaip skiriasi mūsų kad kaltas gali būti jų kraujo tipas. rinimo būdą. na maistą Mitybos specialistai j tai žiūri visai kitaip. įvykdę visus griežčiausius dietos reikalavimus. kai maistas pritaikomas kiekvienam individui Tai ne kokia nors visiems tinkanti populiari dieta. kaip buvo prieita prie šios sensacingos . kokį vaidmenj čia atlieka mano kraujo ti- jog noriu visiems laikams nusikratyti nereikalingų kilogra­ . mui. Nors jiems ir atrodo ab• surdiška. nusivylę su• prato.

palengvins virškinimo organų darbą ir padės išvengti medžiagų apykaitos sutrikimų. Dieta pagal kraujo grupę automatiškai sureguliuoja ne tik svorį. kurios tinka 0. ji jokiu būdu ne monotoniška. Kad pagaliau pasiektumėte idealų svorį.nepaisant stulbinančio paprastumo. Joje yra vi­ sos gyvybiškai svarbios maistinės medžiagos. plaukų spalva. Teisingai biocheminiu požiūriu subalansuota mityba labai naudinga ir tiems. svarbiausia. suderinto su mūsų „biocheminiu individualumu" Tai paprasčiau. Dieta pagal kraujo grupę turi ypatingą privalumą . Kad išliktume sveiki ir darbingi. anot mokslininkų. mums reikia maisto. ar jie didina rūgščių ar šarmų kiekį kraujyje. Šioje knygoje susipažinsite su pagrindinėmis maisto produktų grupėmis. nei gali iš pradžių pasirodyti. amžius. A. kurie kenčia nuo alergi­ jos. Nustebsite sužinoję. Jums tereikia iš viso asortimen­ to pasirinkti tuos produktus.ir gero apetito! . ar jis augina ne­ reikalingus kilogramus. būtumėte sveiki ir gyvybingi. geriausiai tinka jūsų kraujo tipui. kurie. Suteiksime jums daug pa­ skatų. kaip mūsų organizmas pasisavina maistą. kaip paprasta jgyvendinti šią sensacingą naujos mitybos pro­ gramą.Įvadas figūra. be kurių neišsiverčia mūsų kūnas ir siela. ar atsikrato antsvorio. B ir AB kraujo grupes turintiems žmonėms. tereikia truputį pakoreguoti jūsų mitybos įpročius Mes linkime jums sėkmės . patarsime ir pamokysime. maisto produktai neskirstomi pagal tai. kad jie tiktų ir būtų skanus. Skirtingai nuo kla­ sikinio maisto derinimo. taip skiriasi ir būdas. kurį devynioliktojo amžiaus gale nagrinėjo : Amerikos gydytojas D r. kaip derinti valgius. Howard Hay. lytis. laikantis dietos pagal kraujo grupę. Tikslinga mityba neleis kilti perdėtai imuninei reakci­ jai ir. kilmė ir tautybe.

1 skyrius Dieta pagal kraujo grupę kas tai? . kuris visiškai atitinka mūsų poreikius . lieknus ir \ darbingus.. kad vieną gražią dieną skrandis paskelbia streiką.. Jų šalininkai piestu stoja • už tai. jaunus ir senus.valgyti skanų ir mums reikalingą ] maistą.. Dvasiniai šių dietų teorijų vadai sumeta j vieną katilą storulius .. Ne vienas liūdnai srebia jo. o svajoja apie sultingą kepsnj ar paskrudusi viščiuką. jau mirtinai jgriso būti nuolat prikimštam netinkamo maisto. nijai. Baigiasi t u o jog f . ir liesuosius.tuomet ima graužti sąžinė. jog tik jų ypatingos mitybos formos yra kelrodis visai žmo. dauguma praranda malonumą valgyti. Kartais : nutrūkstama nuo grandinės.. Tai kaip laimėti karą su kilogramais ir kartu išlikti sveikam ir dar\ bingam? Yra tik viena išeitis ... Ar dar pajėgiate susiorientuoti? Egzistuoja daugybė dažnai vie! na kitai prieštaraujančių mitybos teorijų. Kiaušinio baltymai į pagyvina energijos naudojimą. Nekramtykite nuolat. i Vegetarai ilgiau gyvena... gliavandenių ir būsite žvalūs bei gerai nusiteikę. Valgyti daug kartų po truput] yra geriau negu tris kartus : po daug.. • Reikia individualios mitybos programos . nusižengiama tariamai pagrįstoms mi: tybos taisyklėms .. O ką jau bekalbėti i apie tai. Sveikai lieknėkite vartodami mažiau riebalų. Per daug kiaušinio baltymų perkrau: na inkstus. Valgykite daugiau an.. sveikus ir ligotus. Tik valgydami mėsą gauname pakankamai \ vitamino B 1 2 Atsisakykime dietų... kurios skirtos visiems „ Švieži vaisiai ir daržovės daro mus sveikus. leiskite nurimti skrandžio sultims. Per daug vegetariško maisto trikdo medžiagų apykaitą.. nes jam : .... gurtą.

.

ilgaamžiškumo. Trumpiau tariant: jei vadovausimės schema „kas tinka man. Vienas jų . kaip mūsų organizmas paima ir apdoroja maistą. jog pienas teikia žva­ lumo.ar tai būtų angliavandenių prisotintų grū­ dų produktų dietos. Tie poreikiai priklauso nuo įvairių veiksnių. su tuo. kiek mūsų organizmui reikia tam tikrų medžiagų. negu šalia esantys žmonės. baltyminės monodietos ar kruopščiai parengtos mitybos programos . Žinomas amerikiečių gydytojas ir gydymo natūraliomis priemo­ nėmis šalininkas Peteris D'Adamo kraujo grupę laiko raktu. to­ dėl visai nereikia stebėtis. identiškų nukleino rūgščių struktūrų ląstelėse. Kad šią išvadą būtų galima paversti išmintinga gyvenimo strategija. Tik padarius sensacingą atradimą. kad jis galėtų nor­ maliai funkcionuoti. taip negalį būti vie­ nodų mūsų individualios mitybos poreikių.mūsų paveldėti polinkiai.raktas į idealų svorį? Skirtingiems žmonėms reikia skirtingo maisto. kai laikomės tos pačios dietos norėdami suliesėti. gauname visai kito­ kį rezultatą. Kad vienodos mitybos negalima taikyti visiems. Stai kodėl daugelis tariamai stebuklingų dietų iš anksto pasmerktos nesėkmei. kuris skrandžio sultims padeda chemiškai suskaidyti pieno cukrų (laktozę). kai reikia skaičiuoti kiekvieną kąsnelį Kraujo grupė . jog kiekvienas žmogus yra ne­ pakartojamas. kad ne visiems pacientams tinka vadi­ namasis sveikas maistas.visai nepaiso to. Dėl tokios medžiagų apy­ kaitos šiems žmonėms visai netinka pasakymas. kuris „atveria duris į paslaptingą sveikatos. rodo toks paprastas pavyzdys: daugiau nei dviejų trečdalių visų žmo­ nių gamta neapdovanojo fermentu. Nuo jų priklauso. pavyzdžiui. Medikai jau seniai žino. Visos įprastų dietų koncepcijos . Gerai informuoti gydytojai ne kiekvienam skrandžio ligomis sergančiam pacientui pataria valgyti beskonį die­ tinį maistą. tam tikros mitybos programos sėkmė bus laimės dalykas Dieta pagal kraujo grupę nėra ribojanti dieta. viskas staiga pasikeitė. ligi šiol trūko kodo.Visos be išimties lieknėjimo dietos turi vieną trūkumą: jos neatsižvelgia į individualius mitybos poreikius : Tokia mityba dera su mūsų individualiomis biocheminėmis savybė­ mis. kad valgydami tą patį maistą. fizinio gyvy­ bingumo ir emocinio stiprumo pasaulį" . jog tarp kraujo grupės ir mitybos egzistuoja ryšys. Kaip nėra dviejų vienodų rankos ar kojos pirštų atspau­ dų. kuris padėtų iššifruoti individualius mūsų organizmo mitybos porei­ kius. turėtų tikti ir t a u " . Kiekvienas turime tik mūsų organizmui būdingą „chemiją".

sveikatą ir gerą savijautą? Ar ne per daug užsimota? Taip atrodo tik iŠ pirmo žvilgsnio. iki šiol išlaikiusios anų laikų būdingus bruožus. kaip lemiamose evoliucijos fazėse atsirado tam tik­ ros kraujo grupės. bet jų būklė nuo to dar pablogėja. tas nepa­ judinamas veiksnys. neriebaus maisto dieta ne tik nepadeda. Dar šeštaja­ me dešimtmetyje Jamesas D ' A d a m o nustatė.Kraujo g r u p ė . Ypač akivaizdžiai atskiros kraujo grupės skiriasi virškinimo ir or­ ganizmo gynybinių jėgų požiūriu S j atradimą padarė daktaro Peterio D'Adamo tėvas." Norėdami nustatyti. ėję teisingu keliu Daktaras D'Adamo sako: „Kiekviena kraujo grupė teikia genetinių žinių apie mūsų protėvių mitybą ir elgesj. Natūralius gydymo metodus studijavęs gydytojas metų metais užra­ šinėjo. kodėl mūsų imuninė ir virškinimo sistema ir šiandien linksta j tuos maisto produktus. nes jis maitina organizmą. nesunkiai suvoksime. jog kraujo grupė siejasi su mūsų mityba ir gyvenimo bodu. kuriais maitinosi tą pačią kraujo grupę turintys mūsų protėviai. jog mjsiės sprendimas turi būti kraujyje. Kraujo grupė. Gydytojas buvo įsitikinęs. Jei įsigilinsime j daktaro D'Adamo argumentus. gali būti raktas j idealų svorį. jog kai kuriems p a ­ cientams vegetariška. kaip nustatyti individualius mitybos poreikius. jog šis vertas dėmesio veiksnys yra labai svarbus visam mūsų gyvenimui.raktas į idealų svorį? Jūs galite skeptiškai prieštarauti ir abejoti tuo. Daugelis jų požymių vei­ kia mus iki šiol. kaip skirtingas kraujo grupes turintys pacientai reaguoja į tam tikrus maisto produktus Dieta pagal kraujo grupę nėra vienpusė. visai neprivalome atlikti sudė­ tingų protėvių gyvenimo tyrimų. Du gydytojai. gaiirne suprasti. Pažvelgę į žmonijos raidos istoriją. vertingų maisto medžiagų atsisakyti verčianti dieta . Jis ėmė ieškoti būdų.

tuo tarpu augalinės kilmės baltymai. pavyzdžiui. Šią daugiausia subjektyviais stebėjimais pa­ J o g a atpalaiduoja. ką jaunojo mokslinin­ . skrandžio gleivinėje įsikuria džio opos atsiranda veikiant virškinimo skysčiams. Jis aptiko. jog 0 kraujo grupę turinčių žmonių. Jų organizmui geriausiai tiko gyvulinės kilmės baltymai. kuri ilgainiui nusibosta Helicobacter pyiori užuomazgos. Fizines organizmo apkrovos juos greitai išvargin­ davo. dažniau nei kitas kraujo Dieta pagal kraujo grupę . jie jausdavosi fiziškai sustiprėję 1980 metais Jamesas D'Adamo savo sukauptą patyrimą ir pasiūlymus dėl tinkamos mitybos paskelbė knygoje „One Man's F o o d " .tai ne kokia ypatinga proteinų dieta. kurių gausu sojų patiekaluose ir sojų varškėje ar sūryje. tinka kuo puikiausiai. pavyzdžiui. kad būtent del to susergama skrandžio gleivinės uždegimais tr skrandžio vėžiu. be kurio negali bręsti raudonieji kraujo kūneliai 12 ko tėvas jau buvo atradęs. Sutrikusi skrandžio gleivinės medžiagų apykaita neleidžia organizmui pasisavinti vitamino B . Šios skran­ jausiais mikrobiologiniais ir molekulių biologiniais tyrimais nustaty­ grupes turinčių. kad 0 kraujo grupę turintys pacientai linkę sirgti skrandžio ligomis. (Remiantis nau­ ta. Atrodo.) Taip pat daktaras D'Adamo nustatė. Nuo pieno produktų jiems kaupėsi gleivės veido ertmėse ir kvėpavimo takuose. o atlikdami lengvesnius pratimus. 0 kraujo grupę turintys pacientai pasirodė esą mėsos valgytojai. jog 0 kraujo grupės pacien- Šis nuostabus atradimas tik patvirtino tai. jog A kraujo grupę turintiems pacientams nelabai tinka daug baltymų turintys mėsos produktai. Tik devintojo dešimtmečio pradžioje buvo nustatyta. suteikia energijos ir geriną savijautą Novatoriškos išvados ir jų rezultatai Peteris D'Adamo gimė 1956 metais. jogos. Po intensyvių pratimų. Savo atradimą jis vadina novatorišku. jog A krau­ jo grupės žmonės dažniau serga skrandžio vėžiu. kad nustatytų ryšį tarp tam tikrų ligų ir kraujo grupių. Dar būdamas medicinos stu­ remtą kraujo grupių teoriją po dvejų metų moksliškai pa­ grindė jo sūnus Peteris dentu gilinosi j medicinos literatūrą. bėgimo ristele. kurias gydytojai vadina peptidinėmis opomis. jie jausdavosi žvalūs ir energingi. Jis nustatė. kurį sukelia per mažas skrandžio sulčių kiekis.Pamažu paaiškėjo. jog A kraujo grupės žmonės dažniau serga ir piktybine anemija.

mityba. Pieno produktų reikia vengti. AB kraujo grupės žmones turi labai jautrų virškinamąjį traktą. netrukus konsta­ pamažu normalėja Jums tereikia prisiminti jūsų kraujo grupei būdingus bruožus bei tuosite. svei­ kata ir ligos susiję su jo kraujo grupe Nauja mitybos forma sėkmingai išbandyta JAV Šiandien daktaras Peteris D'Adamo yra vienas iš garsiausių gydymo natūraliomis priemonėmis specialistų Jungtinėse Valstijose. rodančiu teisingą kelio kryptį. Jei nuosek­ liai maitinsitės jūsų kraujo grupei tinkamu maistu. • guoja j tam tikrus maisto produktus. Dabar D'Adamo jaunesnysis ėme intensyviai nagrinėti.Kraujo grupė . o jūsų svoris . Jiems reikėtų vengti kviečių. ypatybes ir galėsite skaniai. daržoves ir grūdus fmitybos programą. imuninėmis ir biocheminėmis ypatybėmis Ilgamečių tyrimų ir praktinės patirties pagrindu medikai parengė todėl pirmenybę turėtų teikti subalansuotai mitybai. ir susiejo tai su jų kraujo gru­ Gautus rezultatus galima apibūdinti taip: miausias maistas. Su ben­ dradarbiais jis jau ištyrė tūkstančius pacientų. kurio virškinimui organizmas turi gausiai gaminti skrandžio rūgštis. mėsą. Energijos jie semiasi daugiausia iš gyvulinės juose esantis gliuteninas kilmės baltymų. jog geriau jaučiatės. įvairiai ir sveikai maitintis. darbingas. Tegu kraujo grupė tampa kompasu. nes nuo jų 8 kraujo grupės žmones gali valgyti viską. nustatė. kaip žmogaus gyvenimo būdas. kaip jie rea­ pėmis. A. pieno produk­ Nesirūpinkite: laikantis dietos pagal kraujo grupę nereikės bandyti savo ištvermės tus. esate žvalus.raktas į idealų svorį? tams tinka būtent tas maistas. 8 ir AB kraujo grupių individualiomis genetinėmis. nes jiems netinka 0 kraujo grupę turintiems žmonėms mėsa akivaizdžiai tinka­ A kraujo grupės žmonėms vietoje mėsos energijos šaltinis yra susidaro gleives augafiniai baltymai. kuri tiksliai suderinta su 0.

ištverti dramatiškus klimato pokyčius. todėl keitėsi jų mityba . burtis su kitais žmonėmis ir dažnai l iš esmės keisti mitybą. Šiuo laiko­ tarpiu išsivystė esminiai 0 kraujo grupę turinčių žmonių virškinimo sistemos požymiai. tai pastebėsime. kur .niekas tiksliai nežino. Pietų Prancūzijoje). gas. Kodėl maždaug apie 30 000 metus prieš Kristų jo pėdsakai dingsta Europos teritorijo­ je. apie 20 000 metus prieš Kristų jie atklydo j Europą ir pasklido po visus kraštus.mėsos valgytojai Tai pati seniausia kraujo grupė. - Dordonėje. Tai buvo jau labai j mus panašių žmonių tipas. Vyresnysis jų amžininkas neandertalietis per paskutinį ledynmetį gyveno tundroje ir atviruo­ se miškuose. jog šie žmonės gyveno dabartinės Indijos teritorijoje. todėl pagrindinis jų energijos šaltinis buvo gyvulinės kilmės baltymai. mokėję gaminti ir naudoti įvairiausius įrankius ir ginklus (ietis ir kuo­ kas). kaip žmonijos istorijoje susidarė kraujo į grupės. M a n o m a . norėdamas išgyvenI ti. jog atskirų kraujo tipų organizamai lai biausiai skiriasi virškinimu ir imunine sistema. Jis turėjo . li. nes tik taip žmogus : pajėgė kovoti dėl galimybės išgyventi 0 kraujo grupės žmonės . kad visi galėtų pramisti. Ji atsirado maždaug 40 000 metų prieš Kristų.. psichinės ir socialines savybės.nuo pirmykštės | bendruomenės medžiotojo iki viską valgančio žmogaus ] Jei atidžiau panagrinėsime. kovoti su ledynais ir šalčiu. Grobio buvo per mažai. Ieškodami naujų medžioklės plotų. Jie mito mėsa. Spėjama. Kromanjoniečiai buvo miklūs ir gudrūs medžiotojai. Tuomet gyveno vadinamieji kromanjoniečiai (pavadini­ mas kilęs nuo urvo pavadinimo Cromagnon. gintis nuo laukinių žvėrių. jog jis neištvėrė kovos už būvį. jog dras­ tiškai naikindami žvėris jie nebegalėjo pramisti vien iš medžioklės. Todėl ilgainiui radikaliai kito žmogaus fizi\ nės. Kaip atsirado mūsų kraujo grupės . Prie naujų sąlygų pirmiausia te\ ko taikytis imuninei ir virškinimo sistemoms. Kromanjo­ Kromanjoniečiai g y v e n o urvuose ir daugiausia mito mėsa niečiai labai greitai dauginosi ir netrukus prasidėjo kova dėl m e ­ džioklės plotų. Spėjama. privalėjo taikytis prie besikeičiančių gyvenimo sąlygų. Taip atsitiko dėl pa! prastos priežasties: jau žiloje senovėje žmogus. kur jie buvo aptikti.

Jie galėjo apsirū­ pinti patys. nes išmoko auginti javus ir gyvulius. jog iš savo protėvių jie paveldėjo aiškiai išreikštą bendrystės jausmą ir savybę valgyti daugiausia augalinį maistą B kraujo grupė . gy­ veno namų arba žemes ūkio bendruomenėmis. Mėsą valgiusių žmonių kraujo grupė šiandien labiausiai paplitusi. Būdingiausias šios grupės požymis tas.4 0 % mūsų šalies gyventojų turi 0 grupės kraują. Aziją. Šiaurės. šaknis. Šiuo laikotar­ piu B kraujo grupė buvo būdinga Pietryčių Azijoje ir Eurazijos ste­ pėse gyvenusiems žmonėms .4 5 % vokiečių. Šią krau­ jo grupę turi 4 3 . Žmonės tapo sėslūs. o jūros pakrančių regionuose ir žuvj. Galiausiai A kraujo grupes genai per Aziją ir Artimuo­ sius Rytus pasiekė Europą Pamažu virškinamasis traktas prarado gebėjimą perdirbti mėsą A grupės kraujas labiausiai paplitęs Vakarų Europoje. neolito maistą ir atitinkamai jj perdirbti Žemdirbiai gyveno tankiai apgyvendinto­ se teritorijose ir norėdami išgyventi privalėjo būti ypač atsparūs in­ fekcijoms.Kaip atsirado mūsų kraujo grupės Jie buvo priversti valgyti viską. Jie vartojo kur kas mažiau mėsos ir valgė vis daugiau augalinio maisto.valgantieji beveik viską Ši kraujo grupė išsivystė vakarinėje Himalajų kalnų dalyje apje 15 000-10 000 metus prieš Kristų Iš Rytų Afrikos žmonės atkelia­ vo į Europą. daugiausia vegetarišką. 3 8 . vabzdžius. Vidurio ir Pietų Ameriką. riešutus. Radikalūs gy­ venimo sąlygų ir mitybos pokyčiai veikė virškinamąjį traktą ir imu­ ninę sistemą. ką tik jų organizmas pajėgė su­ virškinti: vaisius. smulkius gyvūnus.vegetarai ši kraujo grupe atsirado neolite (25 000-15 000 metais prieš Kris­ tų) Azijoje arba Viduriniuosiuose Rytuose. Primityvi medžiotojų ir rinkėjų virškinimo sistema t u ­ rėjo persiorientuoti j naują. Šie žmonės genetiškai paveldėjo stiprią ir at­ sparią imuninę sistemą ir atkaklų norą įsitvirtinti A kraujo grupė .

prisitaikė . kas dešimtas . subalansuotas maistas. koks maistas mums geriausiai . Tačiau mokslininkai nustatė. veržėsi j Europos rytinę dalį : čiais kaimynais. sėsli grupė. kenkiančios kraujui : so vystymosi proceso dalelė. jiems geriausiai tinka mišrus. turinčių žmonių su kažkada barbarišku. kurie turi B grupės • 1000-1200 metų ir jį turi tik penki procentai žmonių. iš protėvių paveldėjo biologinį priesaką . vėliau santūriu B tipu/' Ka: dangi šie naujųjų laikų žmonės savyje suvienijo A ir B grupių savy i bes. karingų klajoklių \ grupė.mišraus maisto vartotojai : Tai pati jauniausia ir labai reta kraujo grupė. bių. jie sudarė dvi atskiras B tipo krau- Jie laikė gyvulius ir mito daugiausia pieno ir žemes ūkio pro- \ ją turinčių žmonių grupes. A kraujo grupę j Maisto medžiagos. tėra tik maža vii vo kraujo grupę gaiime nusistatyti. rie naikina ligą sukeliančias bakterijas. Viena. Ji padės mums suvokti. žinoma. ku: : jog egzistuoja didesnė tikimybe susirgti vėžinėmis ligomis. Žmonės. nes mūsų organizmas per neįsivaizduojamai ilgą laiką prie to .: dūktais.nepaprastai gerą . Amerikietis kraujo grupių tyri: nes: „Tai gležni reto junginio palikuonys: kantrių. nes jų organizmas sugeba sudaryti specialius antikūnus. Šiam kraujo tipui tik Pasekmes matome \r šiandien. Kraujo grupių atsiradimo rekonstrukcija.turi B grupės kraują. AB kraujo grupės žmonių imuninė sistema turi ypatingų savy• maišantis A ir B kraujo grupes turinčioms gentims. lams. Šie žmones labai retai serga alerginėmis ar autoimuninėmis li• gomis. gebėjimą prisitaikyti prie įvairių gyvenimo sąlygų • AB kraujo grupė . B kraujo grupė siejama su kultūromis. kurios vartojo didelį i kiekį fermentuotų pieno produktų. Ji atsirado i kraujo grupę turintiems kaukaziečiams ir B kraujo grupes mongo. Palyginti su vakaruose gyvenan- . Kai mongolai įsiveržė i Aziją. Jų virš. įsikūrė žemyno piej tuose ir rytuose ir užsiėmė žemdirbyste. pavyzdžiui. A . jog pagaf sai tinka. nėtojas D'Adamo taip apibūdina šią kraujo grupę turinčius žmo. Vokietijoje ir Austrijoje stebėtinai daug žmonių : kraują. [ kinamasts traktas yra gana jautrus. Antroji.

labai Hvžrbūs įįevystės testą. Kas atsitinka. kaip kraujyje esantys antikūnai. Išvada buvo visai netikėta: dėl to kaltos specifines kraujo grupių imuninės medžiagos. jog vos tik mes suvalgome mūsų kraujo grupei netinkamo maisto. Tačiau 0 kraujo grupę turintiems ž m o ­ .lįRe. blogiausiu atveju. kodėl negalima bet kaip kaitalioti jvairių grupių kraujo. O tai reiškia. Priešingu atveju gali įvykti gy­ liosios 0 grupės kraują. jei donoro kraujo grupė sutampa su kraujo grupes nukreiptus antikūnus (baltymus). Tik vadinamos universa­ kraujo grupių žmonėms. kodėl skirtingų kraujo grupių žmonės j tą patj maistą rea­ guoja skirtingai. gynybinės organizmo pajėgos pasirengia pulti svetimus jsibrovėlius. kai kraujas gamina antikūnus Šiandien mes jau žinome. vadinamasis kraujo rezus Aktorius nevaidina ypatingo vaidmens {maždaug 85 procentai įofcją reikšmę turi rezus faktorius mm- fjlmbmų turi teigiamą rezus faktorių ir tik 15 procentų . galima perpilti visų kitų nėms tinka tik 0 grupės kraujas K u o daugiau sutampa donoro ir recipiento kraujo požymių. Organizmas tik tada pri­ grupe to. motinos ir naujagimio rezus profilaktikai arba atliekant Mitybos specialistai ir kraujo grupių tyrinėtojai ilgus metus t r u ­ kusiais bandymais nagrinėjo biochemines reakcijas ir mėgino n u ­ statyti.nkantis tinkamus maisto produktus. Tam tikros grupės kraujas gamina prieš kitas kraujo ima svetimą kraują.neigia| & ą ) . kurios tarpusavy nepaprastai panašios. kuriam perpilamas kraujas. t u o mažiau gresia komplikacijų perpylus kraują vybei pavojinga nesuderinamumo reakcija. Šis faktorius nėra svarbus renkantis dietą paga! kraujo grupj^į Tačiau rezus faktoriai.

prilipti.Raudonieji kraujo kūneliai turi kiekvienai kraujo grupei būdingų savybių Nors AB kraujo grupės žmonėms „priimtinas" visų kitų grupių kraujas. kai jų reikia organizmo gy­ Kraujo antikūnai turi vieną ypatybę. Antikūnai geba jungtis Antigenai .ir tokiu būdu padaryti neveiksmingus. šiandien perpilamas tik tos pačios grupės kraujas. parazitus ar ląsteles. Organizmo Nekintantys būdingi dariniai. jungiant dvi skirtingas kraujo rūšis kyla tokia pat gynybine reakcija. sulipdyti juos j gabalus . pavyz­ miems įsibrovėliams atpažininti ir specialioms imuninėms medžia­ džiui. gaminti. kuriuos paveldėjome su kraujo grupe. tai kraujo . Jei imuninė sistema kitus nybinei sistemai. juos pažymi ir galiausiai sunaikina. Antikūnai gali prie jų cija . virusus. Kiekviena kraujo grupė turi savo „gynybos dalinį" slypi raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) membranoje. bakterijas. infekcijos ar skiepų atveju. gynybinė sistema šiuos cheminius darinius (antigenus) naudoja sveti­ goms. vadinamiesiems antikūnams.medicinoje tai vadinama agliutina­ antikūnus sudaro dažniausiai tik tada. kurios gali sukelti specialių antikūnų susidarymą su svetimais antigenais.tai tokios medžiagos. pavyzdžiui. Kraujo gynybinės medžiagos gali ir kitaip neutralizuoti įsibrovėlius. Kadangi kraujo grupės sudaro ir prieš kitas kraujo grupes nukreiptus antikūnus.

AB grupės . kur padeda sudoroti ligų su­ kėlėjus. A grupės kraujyje yra B antikūnų. bet kenkia. Tai tarsi natūralūs ypatingi klijai. 0 grupės kraujas turi ir A. o B grupės kraujyje . kai virusai ar bakterijos panaudoja juos prieš mūsų kraują Mus domina tik tie lėktinai. lėktinai gali veikti dvejopai. kiek reikia Ką gali jungtis gebantys baltymai . Nuo to laiko moks­ r Kraujo grupių antikūnai yra kraujo gynybinės medžiagos. k u ­ rie „prikimba" prie kitų gyvų organizmų. lininkai pastebėjo dar vieną ypatingą dalyką. bet ir bakterijos. Kai ku­ rios maiste esančios medžiagos taip pat gali suklijuoti kraujo jungtis su kitais organizmais. Jos kovoja su svetimos kilmės baltymais. Sia jų savybe naudojasi ne tik organizmo apsaugos sistema. Mokslininkai nustatė.A . Kraujo grupių ^raujo grupės raudonieji kraujo kūneliai turi A antigenų. kaip žinoma. jog kraujo grupės gamina prieš kitas kraujo grupes nukreiptus antikūnus. jog tulžies takuose ar kepenų paviršiuje. virusai arba tie piktadariai yra lėktinai. B gru­ [raujo grupės pavadinimas susijęs su tam tikrais antigenais.A ir B antigenų. Tai baltymų junginiai. Todėl šios rūšies kraujas iš bėdos gali p n t i k u n ų . Jie naudingi mums mą ir yra nesuderinami su t a m tikrais kraujo tipais. Maždaug po keturių mėnesių jų jau būna tiek. antigenų visai nėra. kurių užduotis ląsteles ir taip sukelti atmetimo reakciją.B antigenų. o AS grupės ^kraujyje jų visai nėra. Vadinasi. ir B antikūnų. A požymiai lyje pės . kuris gali būti jrodymas t o jog egzistuoja ryšys tarp mitybos ir kraujo grupės. kurie su maistu patenka j organiz­ parazitai. 0 grupės krau­ iūti perpiltas kitą kraujo grupę turintiems žmonėms.antikūnus turime faktiškai nuo pat gimimo.lėktinai Jau maždaug šimtas metų.

kitos . tarsi gintųsi nuo jsibrovėlių. kai jis nepakenčia tam tikrų maisto produk­ tų. jog šie baltymų junginiai per virškinamojo trakto glei­ vinę arba kartu su suvirškintais pieno komponentais patenka j kraujotaką įr nusėda kurioje nors organizmo vietoje . jie tarsi grandinė apkim­ ba ląstelę ir priverčia dalintis imuninės sistemos limforitus. pavyzdžiui. jog tai dar nepavojingos pasekmės. Lėkti­ nai gali sukelti žarnyno gleivinės uždegimus. Ląstelių gumulai trukdo tinkamai suvartoti maistą. kaip maisto produktuose esan­ tys lėktinai tampa raudona skraiste kraujo grupės antigenams. ima aktyviai veikti. yra pienas. iš fitolakos augalo IŠgauna- ffi Jei šie baltymg junginiai patenka j kraujotakos sistemą. iš karto prasideda sulipimas. Jei A kraujo grupę tu­ rintis žmogus išgeria pieno. Imu­ nologinei diagnostikai ir tyrimui medikai jau seniai naudoja vadi­ namuosius Pokeweed mitogenus. vadinamoji agliutinacija. jog vienas ir tas pats maisto produktas vienos kraujo grupės ląstelėms gali būti naudingas. smegenis ar skrandj.klasikinis at­ vejis. Tuo būdu or­ ganizmas mėgjna atsikratyti pieno . Galima sakyti.kenksmingas. kepenis. Pavyzdžiui. ekspertai mano. Manoma. Kadangi tie patys lėktinai kitų grupių ląstelių nepuola. ir sulipdo bei suardo kraujo ląsteles. Jie puola organą ar visą organų sistemą.^ mus ' ^ ' ^ ^ ^ ^ ^ e ni Lėktinai padeda aptikti ligas Tam tikri maiste esantys baltymų junginiai paskatina daugintis baltuosius kraujo kūnelius. Sutrikusios medžiagų apykaitos rezultatas gali bū­ ti nepuošiantis žmogaus riebalų sluoksnis ar audinių pabrinkimai (edemos). nes skrandžio rūgštis bejėgė prieš šiuos klijus. Piene esantys lėktinai gali pereiti per skrandį nesuvirškinti. kepenų ligas bei inks­ tų nepakankamumą A grupės kraują turintiems žmonėms lėktinai atima malonumą gerti pieną Ryškus pavyzdys. Jie kovoja. kuris turi panašių savy­ bių kaip B grupės kraujas. inkstus.

Šis testas stebina tuo. bet ir tiek pakanka. koks maistas kenkia organizmui. dažniausiai ir kenkia būtent maži lėktinų kiekiai. lėktinai sukelia stiprius žarnyno gleivinės uždegimus. Ko gero. vienų žmonių g^pime tyrimo metu nuodingų medžiagų beveik neaptinkama. Jie patenka j tekantj kraują.indolak fįtuo daugiau šlapime Šig medžiagų. taip yra todėl. SaIpsim. Patekę j virškinamąjį traktą. tarsi jie būtų suvalgę devyniasdešimt kartų didesnį šių & i n i g kiekį. kad suliptų daug ląstelių. prtiteka paprastą šlapimo tyrimą: indikatoriumi nustatomas puvė-į p i g kiekis žarnyne. koks maistas netinka organizmui pJorėdami nustatyti.Mažiausias kiekis gali pridaryti daug žalos Tiesą sakant. |© 0 kraujo grupės atstovų Šlapime nuodingų medžiagų randama Ęjįk daug. kur susiduria su raudonaisiais ir baltaisiais kraujo kūneliais ir juos ardo. susidaro nuodingos medžiagos . tuo sodriau tyrimo metu jis inusidažo mėlynai. suvalgius kepinių iš rupiai maltų kviečių. p J a p i m o testas parodo. ypač jei tai lėktinai. Jie dažnai negailestingai puola ir nervinius audinius. kad viena lėktino molekulė vadinamaisiais lėktino tiltais gali iš karto su­ jungti keletą kraujo kūnelių Maždaug penkiems procentams su maistu patekusių lėktinų pa­ vyksta išvengti organizmo apsaugos. r . Indikatoriumi nesunku nustatyti. gydytojai". kuris maisto &rodūktas „nuodija" organizmą. ku­ rie kėsinasi \ tam tikrą kraujo grupę. Kai kepenys ir žarnynas apdoroja ne visus ftaltymus (proteinus). jog tas spąts maisto produktas skirtingus žmones veikia nevienodai.

Jei jūsų kraujas 0 grupės. kurie naudingai dar­ buojasi tulžies kanaluose Faktiškai jų neįmanoma pašalinti iš maisto. kurių lėktinai mas (gliuteninas) yra viena iš lėktino formų ir stipriai dirgina 0 . jog bulvinių šei- . Jų gausu daržovėse. o kai kurie iš jų turi ir gerųjų sa­ vybių. jog viskas keičiasi į gerąją pusę Taikiai sugyvenkime su nesunkiai virškinamais lėktinais jog labai reikia paisyti. bet visai ne- kraujo grupę turinčių žmonių plonąsias žarnas. Egzistuoja ir tokia nuomonė. Prisiminkite anksčiau minėtus lėktinus.Jei ligi šiol jūsų organizmui nelabai t i k d a v o kai kurie maisto produktai. tartina nevartoti kviečių produktų. pa­ Svarbu atkreipti dėmesj j tuos maisto produktus. nes juose esantis lipnus balty­ nesuderinami su mūsų kraujo grupe. grūduose. kokiuose maisto produktuose yra lėktinų. tai dar nereiškia. kenkia B ir 0 grupių kraujui. : mos augaluose esantys lėktinai gali sukelti sąnarių uždegimą ir ! reumatoidinį artritą pupelės: jos suklijuoja tik A grupės kraujo kūnelius. Nepaisant gana audringos organizmo reakcijos. Arba lenktasėkles : baklažanai ir bulvės. Šių baltymų junginių turi pomidorai. t a i po poros savaičių trukusios dietos pagal kraujo g r u p ę šlapimo tyrimai parodys. žuvyje ar ankštiniuose.

2 skyrius

Kaip veikia dieta pagal kraujo grupę

Svarbu teisingai pasirinkti
Laikydamiesi dietos pagal kraujo grupę, be di­ sieksite idealų svorj. Jums nereikės be galo skaičiuoti kalorijų ir gramo tikslumu sverti nu­ rodytų produktų. Be to iš jūsų nereikalaujama
r

delio vargo sveikai maitinsitės ir pamažu pa­

įpročių ir pomėgių. Viskas daug paprasčiau:

iš karto atsisakyti savo iki šiol buvusių valgymo

t u s , kurie ypač naudingi jūsų kraujo grupei, ir juos su mėgstamais neutraliais maisto produk­ pagal savo skonį ir nuotaiką kombinuojate

valgiaraščiui pasirenkate tuos maisto produk­

tais. Tuomet galėsite būti tikri, kad jūsų pasi­

temai. Šia dieta galima visiškai pasikliauti, ji tarsi kompasas parodys jums teisingą kelią.

rinkti valgiai geriausiai tiks jūsų virškinimo sis­

Valgyti reikia su malonumu Tolesniuose puslapiuose rasite tuos maisto pro/dūktus, prieskonius ir gėrimus, kurie geriausiai įtinka 0, A, B, AB kraujo grupes turintiems Žmonėms arba kuriuos jie privalo išbraukti iš savo valgiaraščio Kraujo grupių dietoje yra trys maisto pro­ duktų kategorijos: naudingi, neutralūs ir vengtini. Galioja pagrindi­ nė taisyklė; naudingi maisto produktai veikia kaip gydomosios prie­ monės, neutralūs - reikalingi mitybai, o vengtini, jei jie vartojami dideliais kiekiais, nuodija organizmą

Savo kasdienini valgiaraštį galite per akimirką sudaryti iš šių maisto produktų grupių mesa ir paukštiena žuvis, vėžiagyviai ir moliuskai pieno produktai, sūriai, kiaušiniai aliejai ir riebalai riešutai ir sėklos pupelės ir ankštiniai javai, tešlos gaminiai ir kepiniai daržovės vaisiai vaisių ir daržovių sultys prieskoninės žolės ir prieskoniai gydomųjų žolių arbata gėrimai Kiekvienai kraujo grupei rekomenduojama apie 300 produktų. Pasirinkimas nepaprastai gausus, ir jūs tikrai rasite savo mėgsta­ mus produktus. Geriausias variantas, jei savo mėgstamiausią maistą rasite grafoje „naudinga". Jei jis įrašytas grafoje „neutra­ l u " , - taip pat neblogai, Šios grupės maisto produktai papildo valgiaraštj, nes juose yra visos gyvybinės medžiagos. Be to, jų įvairovė tokia didelė, jog galime rinktis tai, kas mums skanu. S a ­ vaime suprantama, jog į naudinguosius produktus privalome at­ kreipti ypatingą dėmesj Dietos pagal kraujo grupę rekomendacijos remiasi mitybos pro­ grama, kurią parengė amerikiečių gydytojas dr Peteris D'Adamo. Savo revoliucines idėjas jis drauge su bendraautore Catherine Withney pristatė neseniai išleistoje knygoje „4 kraujo grupės - 4 svei­ ko gyvenimo būdai"* Tarp daktaro D'Adamo per daugelj metų patikrintų produktų yra ir tokių, kurie labai retai patenka ant mūsų stalo (pavyzdžiui, saldžiosios bulvės). Kai kurių prieskonių rasite gal tik specialiose sveiko maisto parduotuvėse (pavyzdžiui, dumblių ekstraktų, tamarindų, saldžiųjų ceratontjų ar marantų).
* Knygoje dr, D'Adamo nagrinėja ne tik mitybos, bet ir gyvenimo būdo, svei­ katos ir ligų sąsaja su tam tikrais kraujo tipais

(Kiekvienos grupes maisto produktai surašyti abėcėles tvarka.)

Mūsų maiste privalo būti gausu gyvybinių medžiagų, o tai reiškia, jog jis turi būti kuo natūralesnis

arbu teisingai pasirinkti Žvilgterėkite j trečiame skyriuje pateiktus produktų sąrašus ir

^pastebėsite, įog retai {ar dar retai) vartojami prieskoniai geriausiai "era su mūsų jvairiapuse mityba

torėkite per trumpą laiką pasiekti idealų svorį 'alyką: nenorėkite per greitai lieknėti ir pasiekti idelitybos programos neteigia, jog tai turi vykti greitai, rieS imdamiesi šios dietos, turėtumėte jsiminti viena,

svorį. Tiesą sakant, ir kitos lieknėjimui skirtos

enka iš to nauda, jei lieknėsite taip greitai, kad

sparumą ligoms! Jokiu būdu neapsiribokite vien len-

orėtų drauge su antsvoriu prarasti organizmo at­

uninė sistema nespės prie to prisiderinti. Ir kas gi

elėse nurodytais jums labai naudingais produktais,

tinis dietos pagal kraujo grupę tikslas ir yra optimali fizinė ir dvasinė organizmo būklė. 0 tai, kad laiky­ damiesi šios dietos atsikratysite nereikalingų kilogra­

reikia kai kurių kitų svarbių maisto medžiagų. Galu­

ad organizmas būtų sveikas ir žvalus, jam galbūt

nis poveikis"

mų - savaime suprantamas dalykas, tai tarsi „šaluti­

Nebijokite eksperimentuoti $5tai dar ką svarbu žinoti: mityba, tikslingai suderinsu jūsų medžiagų apykaita, veikia organizmą. Pavyzdžiui, ji Dieta pagal kraujo grupę padės pasiekti optimalią fizinę ir dvasinę organizmo būklę

jas, palengvina virškinimą ir žarnyno veikią, suaktyvina medžiagų Apykaitoje dalyvaujančių organų - kepenų, tulžies pūslės, inkstų ir kasos - veiklą. Organizmas lengviau atsikrato medžiagų apykai­ gų, valo kraują nuo pavojingų lipniųjų medžiagų - lėktinų. Orga­ nizmas atlieka sunkų darbą, kurio intensyvumas priklauso nuo

tkuria natūralias organizmo imuninės sistemos gynybos funkci­

tos proceso metu susidarančių nereikalingų ir nuodingų medžia­

kraujo grupės. Šią veiklą pastebime, kai, pavyzdžiui, sutrinka virš­

ž u . Menka nauda, jei staiga iš esmės pakeisime mitybą. Ligi šiol kitaip veikęs organizmas nespėja persitvarkyti. Pirmomis savaitė­ produktų derini

kinimas. Todėl neraginkime savęs botagu, darykime viską pama­

mis truputj paeksperimentuokite Ir atraskite mėgstamą maisto

mineralinės medžiagos. jei savo valgiaraštį papildysi­ te neutraliais produktais. Į sąskaitą gydytojas T. • tapę donoru . kad jis pamėgtų „naudinguosius" valgius Ir dar kai kas: tukinti gali vitaminai. Ar žinote savo kraujo grupę? ją galite sužinoti: • * * s pažiūrėję į skiepų kortelę. Iš neutralių maisto produktų sąrašo pir­ miausia išbraukite tuos. ypač jei įvairius priedus ar prieskonius iki šiol rinkotės tik pagal skonj ar įpratimą Lengviau atsisakysite senų įpročių.padarysite gerą darbą ir nemokamai sužinosite savo kraujo grupę. paprašykite nustaty­ ti kraujo grupę. Jis paims iš venos jj|į . mikroelementai ir kitos su maistu gaunamos biomedžiagos. Svarbu organizmui suteikti pakankamai laiko. kokia bus visa suma.tai dar viena galimybė sužinoti savo kraujo g r u p ę . Jei nėra būtinos priežasties nustatyti kraujo ĘĘ: grupę.tai gera proga nustatyti kraujo grupę. Pasiteiraukite. ten ji turėtų būti jrašyta. Vienu šūviu nušausite du zuikius . • pasitikrinę sveikatą . paprašę gydytojo nustatyti kraujo grupę. . kurie jus tukina arba netinka dėl kokių ki­ tų priežasčių. kuriuos valgydavote retai arba visai nesate valgę. Jei jums trisdešimt penkeri ir turite sveikatos draudimo pažy­ mėjimą. Kai darys kraujo tyrimą.' gali įtraukti ir konsultacijos kainą. kas dveji metai galite nemokamai profilaktiškai pasi­ tikrinti sveikatą. paklausę Šeimos gydytojo ~ kraujo grupė turi būti nurodyta jūsų kortelėje. tyrimą turėsite apmokėti patys.truputį kraujo.Spontaniškai rinkitės iš nurodytų jums naudingų produktų tuos.

jog sveikata ne tokia. goms kraujo grupėms. jog šią akimirką galite imtis dietos pagal kraujo grupę. pasitarkite su savo gydytoju. kokios tikėjotės. Jei laikydamiesi šios dietos pa­ stebėsite. Tai pasakytina ir apie gydomuosius augalus.Svarbu teisingai pasirinkti H-: Beje. tabletės). Jie nevienodai tinka skirtin­ kurių galima nusipirkti įvairiausių formų (arbata. lašai. Jei nesate tikri. nes jie gali su­ trikdyti natūralią biologinę pusiausvyrą. maisto papildus reikia rinktis rūpestingai. taip pat pasikon­ sultuokite su gydytoju .

R e k o m e n d u o j a m a : mėsa. pupeles ir ankštines daržoves. pavyzdžiui. netinka grūdų gaminiai (duo­ na. 0 grupei ypač netinka kviečių gemalai ir rupių kvietinių miltų produktai. paukštiena ir jūrų žuvis. sil­ k ė .. Pa- 0 kraujo grupė . kviečių gemalai) ir pieno produktai. menkė arba skumbre.. I m u n i n ė s i s t e m a : labai aktyvi. Jei reikia lieknėti. reaguoja iš karto. V i r š k i n i m o s i s t e m a : pakankamai stipri. Juose daug agliutininų. kurie apsunkina insulino apykaitą. duoną. turėtumėte retai valgyti grūdus. labai jautri poky­ čiams.Trumpai apie svarbiausius dalykus K i l m ė : medžiotojas ir rinkėjas. Kalorijos deginamos lėtai. gausiai gamina skrandžio rūgštį (tai svarbu mėsos virškinimui). gaminama mažai energijos.

kenčia nuo raumenų rūgščių ir šarmų pusiausvyra ar šiek tiek didesnis rūgščių kiekis. 0 kraujo grupės žmones lieknina: dumbliai. hormonų. J valgiarašti mėsą ga­ lite įtraukti septynis kartus per savaitę. kepenys jautiena veršiena žvėriena NEUTRALU antiena fazanai kalakutiena kišk iena / tnuŠiena kurapkos putpelės vištiena VENGTINA • kiauiiena kumpis / lašiniai. (ir Šoninė) žąsiena Ką derėtų žinoti apie mėsą ir paukštieną • Galite dažnai valgyti mesą. bet tik mažomis porcijomis (ne d a u ­ giau kaip 100-150 gramų vienam kartui). . gūžiniai kopūstai. Be traukulių. kviečiai. žvėriena. turi būti kita ko. lęšiai. lapiniai kopūstai. lęšių ir daržinių pupelių lėktinai įsikuria raumenų audi­ niuose ir vyksta šarminė reakcija. brokoliai. linkęs patinti. idealus maistas turintiems 0 kraujo grupę NAUDINGA aviena' buivoių mėsa ėriena gyvulių subproduktai širdis. joduota druska. Kad O kraujo tipo žmonių raumenys lengvai judėtų. dažnai net nepa­ jos susilpnėjimą ypač dažnai nustato 0 kraujo grupę turintiems žmonėms. žuvis ir jūrų gėrybės. jau­ tiena. špinatai. daržines pu­ pelės. subproduktai: kepenys). Medikai šį reiškinj vadina hipotiroze. briuseliniai kopūstai. Skydliaukės funkci­ galvoja. raudona mėsa (ėriena. greitai pavargsta ar negali susikaupti. Bet tai pasakytina tik apie 0 kraujo grupę! Kas turi antsvorio problemų.vyzdžiui. tada greičiau sudega kalorijos. kukurūzai. jog kalta skydliauke. Skydliaukė gamina nepakankamai 0 kraujo g r u p ė s žmones t u k i n a : žiediniai kopūstai.

smegenis.Pirkite mėsą tik tų gyvulių. 0 kraujo grupės žmonėms tai labai svarbu. jog 0 kraujo grupę turintiems žmonėms labai naudinga valgy­ ti gyvulių kepenis. Jie didina insulino kiekį. kai kurių rūšių kviečiuose esančiuose angliavandenių grandinių kompleksuose. Vaisiai ir daržo­ vės palaiko rūgščių pusiausvyrą ir neleidžia gausiam gyvulinių baltymų kiekiui erzinti skrandžio gleivines. kuris prireikus (su­ žeidus odą ir panašiais atvejais) skatina kraują krešėti. tai kraujo gru­ pių tyrinėtojai jus nuramins. organizmo audiniuose kaupiasi rieba­ lai. nes juose dar nėra susi­ kaupusių nuosėdų. Bus naudingiau nei su duona ir bulvėmis prisivalgyti per daug angliavandenių. kas labai kenktų širdžiai ir kraujagyslėms. nes šis maistas juos lieknina Tačiau nede­ rėtų pamiršti. . o. kraujyje sutrinka riebaJų kiekio pusiausvyra. sakysim. Gyvuliniai baltymai biologiškai labai vertingi. vėžiagyvius ir moliuskus • Žuvis yra idealus maistas 0 kraujo grupes žmonėms. bet mūsų laikų „grobyje" daug hormonų ir antibiotikų. užkrūčio liaukas. Mėsą geriausia valgyti su vaisiais ar daržovėmis. nes jiems. • Kraujo grupių tyrinėtojo daktaro D'Adamo patyrimas byloja. plaučius ir liežuvj). pašarais šertų gyvulių mėsos. Jų manymu. Pasistenkite gauti natū­ raliais. kad kepenys (taip pat ir inkstai) valo organizmą. Ką reikėtų žinoti apie žuvį. kaip ir jų seniausiems protėviams. Vertingi jū­ rų žuvų taukai yra puikus vitamino K šaltinis. kurie nebuvo šerti koncentruotais augimo hormonais pagerintais arba iš kitur įvežtais pašarais • • + Jei bijote. kurių gauname su mėsa. pavojus slypi ne rieba­ lų rūgštyse. kad nuo mėsos padidės kraujyje kenksmingų riebalų kiekis. kad per juos pašalinamos nuodingosios medžiagos Valgykite tik jaunų gyvulių kepenis ir kitus subproduktus (širdį. dažnai trūksta tam tikrų kraujo krešėjimą skatinančių medžiagų. be hormonų. j rašytais grafo­ se „naudinga" ar „neutralu".

jis netinka 0 kraujo grupės žmonėms. A kraujo grupės vystymosi laikais (žr. • Dažniau vartokite sojų pieną.). Ką reikėtų žinoti apie pieno produktus. Nors pienas taip pat gyvulinis produktas. kuris labai reikalingas kaprizin­ gai 0 kraujo tipo žmonių skydliaukei. Šiuose produktuose g a u s u baltymų. kad ž m o g u s pra­ dėjo valgyti pieno p r o d u k t u s gerokai vėliau. gyvuliniams pieno produk­ t a m s tai puiki alternatyva (todėl jie jrašyti lentelėje) ir teigiamai veikia medžiagų apykaitą. sojų sūrjj ir sojų varškę (totu). . vėžiais). M a r i n u o t a ar sūdyta silkė taip pat vengtina.ŽUVIS. g e l d e l ė ­ mis. VĖŽIAGYVIAI IR MOLIUSKAI NAUDINGA akmeninis ešerys alsė Atlanto otas eršketas geisvauodegė jūrų liežuvis kardžuvė lašiša (nerūkyta) ešerys ančiuviai Atlanto karšis austrės baltasis tunas buriažuvė didstintė baltoji lašiša NEUTRALU amerikinis akmeninis karališkoji lašiša karpis krabai krevetės kuprote midijos moliuskai omaras plekšnė rainė raudonasis ešerys raudonasis jūrų karšis raudonoji plekšnė ryklys trumpauodegiai vėžiai ungurys vėžiai upiniai veziai VENGTINA Atlanto vtlkžuvė ikrai jūrų sraigės kefalžuvė marinuota silkė rūkyta lašiša sepjja [y dėka rnelsvažuvė menkė didysis eršketas eršketo ikrai jūrinė ausinukė jūrų ešerys jūrų geldelės jūrų lydeka kalmarai karališkoji korvina jCtrg velnias j u o d a d ė m ė menkė raudonasis jūrų ešerys sardinė sykas silkė sidabrine m e n k ė skumbrė upėtakis . 13 p. jos turi daug j o d o . sūrius ir kiaušinius • Pieno galite visai nerašyti j savo pirkinių surašę arba bent jau pirkti retai. Taip atsitiko todėl. • Rūkyta lašiša nepriskiriama prie naudingų žuvų.upinjs ešerys vynuoginės sraigės • Papildykite savo valgiarašti jūrų gėrybėmis (austrėmis.

parmezanas . nes juose g a u s u vertingų nesočiųjų riebalų rūgščių.beveik išguiti iš j ū ­ sų valgiaraščio.kamamberas .olandiškas apskritas . mina vykstant medžiagų apykaitai 0 kraujo tipo mėsos valgytojams jų labai reikia. m o r k o s . J e i j u m s skanu ir n a u d i n g a .Miunsterio .ememalis . Šios medžiagos gali kenkti širdžiai ir kraujagyslėms.rikota .olandiškas geltonas .Provolonės .ožkos pieno sojų varškė (tofu) grūdėtoji varškė išrūgos jogurtas (liesas ir riebus) kefyras ledai ožkos pienas pasukos sūriai: .Neufchate! IK gg/iestas Wjį. kurios nepasiga­ . Tinka natūralūs kalcio š a l ­ tiniai: d u m b l i a i .f eta (avies pieno sūris) . RIEBALAI NAUDINGA alyvų aliejus sėmenų aliejus NEUTRALU menkės kepenėlių rapsų aliejus aliejus VENGTINA dygminų aliejus kokosų sviestas kukurūzų gemalų aliejus saulėgrąžų aliejus sezamų aliejus sviestas sviestas / lydytas žemės riešutų aiiejus vi i na medžio sėklų aliejus Ką reikėtų žinoti apie aliejus ir riebalus • Teikite p i r m e n y b ę čia išvardytiems a u g a l i n i a m s aliejams. SŪRIAI IR KIAUŠINIAI NEUTRALU kiaušiniai sojų pienas sūriai: . sezamų sėklos. nes riebalų rūgštys mažina cholesterolio ir trigliceridų kiekj kraujyje. brokoliai. Valstiečių . saulėgrąžos.itališkas (nesunokęs) •r. m i g d o l a i . juos būtina pakeisti.pieno produktai .-- K a d a n g i kalcio tiekėjai .PIENO PRODUKTAI. retkarčiais savo valgiaraštį galite pajvairinti kiaušiniu..Monterey Jack .čederis .Jarlsbergo .Gruyėre (šveicariškas) liesas pienas VENGTINA .šveicariškas varškė .minkštas prancūziškas .lydytas .. sojų produktai ir sardinės.y • .pelėsinis .

anakardžių riešutai bertolettjų riešutai (pražilintai riešutai) kokosai . slypi l ė k t i ­ nai.. Ką reikėtų žinotr apie pupeles ir ankštinius * P u p e l e s d e r ė t ų vartotf r e t k a r č i a i s ir m a ž a i s kiekiais. nes k a i t i n a n t suyra v e r t i n g o s riebalų rūgš­ tys ir v i t a m i n a i . N o r s j a m e yra p a l y g i n ­ ti d a u g riebalų. M ė s a ir p a u k š t i e n a j u m s labiau t i n k a m i e n e r g i j o s šaltiniai. ir ne v i e n t o d ė l . jis l a i k o m a s n e u t r a l i u . • P i r k d a m i r a p s u afiejų a t k r e i p k i t e d ė m e s j \ t a i . P u p e l ė s e ir a n k š t i n ė s e k u l t ū r o s e . . k a d j u o s e d a u g riebalų. • N e p a m i r š k i t e ž i n o m o s v i r t u v ė s taisyklės: šaltai spaustų aliejų n e ­ g a l i m a ilgai kaitinti. • N e d a ž n a i g l i a u d y k i t e riešutus ir t a u p i a i b a r s t y k i t e sėklas a n t s a ­ lotų ir kitų patiekalų. Didesni jos kiekiai k e n k i a s v e i ­ katai. Ką reikėtų žinoti apie riešutus ir sėklas • N o r s r i e š u t u o s e ir sėklose e s a n t y s a u g a l i n i a i b a l t y m a i t o k i e p a t v e r t i n g i k a i p i r gyvuliniai b a l t y m a i . RIEŠUTAI IR SĖKLOS i NAUDINGA . .]. Beveik visi šioje g r u p ė j e e s a n t y s m a i s t o p r o d u k t a i gali t a p t i k i e ­ tu riešutėliu jūsų v i r š k i n i m o s i s t e m a i . k a d j a m e būtų mažai baltųjų garstyčių rūgšties...• Beje. s a i k i n g a i g a l i t e vartoti ir m a j o n e z ą . išskyrus j u m s n a u d i n g a s rūšis. Ją patį g a l i m a p a s a k y t i ir a p i e n e r i e b i u s p a d a ž u s . o r g a n i z m u i reikalingą b a l t y ­ mų kiek] reikėtų g a u t i ne v i e n iš jų. graikiniai riešutai moliūgų sėklos NEUTRALU karijų riešutai kaštainiai fazdynų riešutai makadarniniai riešutai (Kvinslendo riešutai) migdolai pekaninių karijų riešutai ' pinijos saulėgrąžų sėklos sezamų sėklos tamarindų sektos VENGTINA aguonos. pistacijos žemės riešutai (žemės riešutų sviestas) . kurie s u t r i k d o rūgščių ir šarmų pusiausvyrą r a u m e n y s e . kurie p a g a m i n t i i š n a u d i n g ų a r b a b e n t j a u neutralių k o m p o n e n t ų .

neutralios jos rūsys neturėtų kelti virš­ kinimo problemų. • ''M Japoninės v i g n o s raudonųjų sojos pupelių rūšis . • Dėmesio: dėl anksčiau minėtų prie­ žasčių venkite ir tariamai sveiko kavos pakaitalo iš kviečių. galite visai atsisaky­ ti. Išbraukite iš savo valgiaraščio visus kviečių produktus. • Jei jums sunku atsisakyti duonos. jog 0 kraujo grupę turintys žmonės yra tvirtesni ir darbingesni. Jos turi ypatingą privalumą: skatina virškinimą ir padeda išvengti skrandžio ir žarnyno opų kurios 0 kraujo tipo žmo­ f nėms yra gana dažnos. .ne tik lengvai virškinamos.^ S W ^ f i / . Jūsų medžiagų apykaitai jie yra nemažas krū­ vis. Rekomenduotas pupelių rūšis pakaitomis įtraukite į savo valgia­ raštį. kurie priklauso ankštinių grupei (juos rasite riešutų ir sėklų len­ telėje). 'iM (nesubrendusios) f|įį. • Ypač netinka jums kviečiai. nes skrandyje išsiskiria daug rūgščių. Dar kart^ priminsime. bet ir turi daug maistingųjų Ir gyvybinių medžiagų • Tą patį galima pasakyti ir apie žemės riešutus ir tamarindus. lygiai kaip ir pieno produktų. kai raumenų audiniuose yra nedide­ lė rūgščių persvara. kepinius ir tešlos gaminius * Javų produktų.' : & < " & : : : NAUDINGA NEUT RA L U VENGTINA M ja poni n ės vignos baltosios pupelės kininės vignos J daržinės pupelės margosios pupelės (smulkiosios) daržinės vijoklinės pupelės dirvinė prožiklė lenktasėklės pupelės . Ką reikėtų žinoti apie javus. • . PUPELĖS IR A H K Š T I H I A I > X : s : .V '-l . nudžiugin­ kite juos javainiais. bet A kraujo tipo žmonių virškinimo sistemai jie užprogramuoti genetiškai. Jei drauge su jumis valgo A kraujo grupės žmonės. p u pelės Canneftini pupos apskritieji ięSia-i -Ęį raudonžiedės pupelės -paprastosios pupelės įll saldieji ankštiniai žirniai Į perti nės pupelės ii sėjamieji pelėžirniai /Raudonieji lęšiai ''''/M sojos pupefes ^p^lgorniejt EęSiai žaNos pupelės lig." . Čia net nėra kaip „atskirti grūdus nuo pelų".

kvietiniai kepiniai . labai naudinga daigintų kvie­ Gera alternatyva: spelta vietoje kviečių.-į I .ryžių rnfltai" _ •• įi .ryžių vafliai '• Į . kukurūzų krakmolas .kukurūzų mieliniai kepinukai (mufinai) .kviečių gemalų duona . Spelta lengvai virškinama laukinių kviečių rūšis Ką reikėtų žinoti apie daržoves • mentu. miežiniai nritMū ryžiai: • b a l t i e j i ryžiai . ligas.sėjami^J ryži* ir jų f duonelė.kvietiniai miltai su gemalais .'y. kad jie stabdo insulino gamybą • skyrimo kyla pavojus susirgti cukralige (Diabetes mellitus).avižų kepiniai . Jie dirgina nuolatos kariauja su briuseiiniais ir žiediniais kopūstais.rupių kvietinių mfitų duona .Granamo duonelė (prėska kviet duona) . Dėl mažo insulino kiekio iš­ .spraginti grikiai miežiai.ryžtų sėlenos 'įj 1 . b'u^nočĖai daigintų kviečių duota (Eseno duona) duona be gliutemno egiptietįki kviečiai Kamut grikiai: y. nes daržovėse slypi organizmui labai reikalingos maisti­ nės medžiagos. .kviečių gemalai .avižų miltai -avižų sėlenos grikių makaronai kelių grūdų duona ir dribsniai kietieji kviečiai kukurūzai: .kietųjų kviečių miltai . Basmaf. Daržoves turėtumėte valgyti.ryžiriė rovenė $ VENGTINA avižos: . sėlenų kruopos ir kepiniai .ruginė duona . <. Ir tai dar ne viskas. nes gali sukelti sąnarių Apie kukurūzus yra žinoma.ryžių dribsniai • -h .afrikiečių couscous .kietųjų kviečių kruopos .| ' į .ryžiai.žydų macai .kvietinė duona . skydliaukė Jums nelabai tinka baklažanai ir bulvės. Jose yra 0 krau­ virškinamąjį trakte ir gali sukelti alergiją.speitos duona ' .kukurūzų miltai. ir todėl tukina.spraginti kukurūzai kviečiai: .duonelė : : • pradeda dygti.ruginiai dribsniai sojų duonetė Ą soros.spefros miltai ^ traškioji . labai sumažėja lėktinų (teiraukitės sveiko maisto parduotuvėse). Atsisakykite nerekomenduojamų daržovių rūšių.kvietinės kruopos \ . .grikiu miltai .kviečių sėlenos.spraginti yffi&i \'l rugiai: .J A V A I .griki ų duona ' .kviečių dribsniai . spragintos soros | spelta: • Ą . Pavyzdžiui. TEŠLOS G A M I N I A M R KEPINIAI NEUTRALU foūjjvinė balanda bulvinių saufėgrąžų' teita . Naudokitės milžinišku jų asorti­ • jo grupės žmonių sveikatai kenksmingų komponentų.vadinamoji Eseno duona.• • į| .rupūs kietųjų kviečių miltai .avižų dribsniai . čių duona . Vos tik kviečių grūdai Remiantis amerikiečių bandymais.

NAUDINGA 'artišokai brokoliai bulvinės saulėgrąžos (t op i n am ba i) .dvisporis pievagrybis (poftobelfo) . ūgliai. .paprastieji moliūgai pastarnokai petražolės :S porai raudonosios paprikos • romaniškos salotos ropiniai kopūstai {kalia ropė s) saldžiosios bulvės •• • (batatai) • salotinės trūkažotės svogūnai špinatai . išskyrus paprastąjį moiiūgą) morkos pankoliai pomidorai raudonieji burokėliai rėži u kai ridikai Daikon ridikėliai ropės ropių ūgliai saldieji žirniai salierai salotinės trūkažotės salotos E/sberg sultenės šakių ūgliai VENGTINA alyvos (juodosios) avokados baklažanai briuseliniai kopūstai •' . pekininiai bastučiai ' ^ (Pekino kopūstai) pievagrybiai raudonieji k o p ū s t a i ^ valgomieji dantuniaiS (šiitake) &e#niai kopūstai •m geltonosios ir žaliosios paprikos geltonųjų pupelių ūgliai grybai: ..kreiva budė dboione . bulvės gūžsniai kopūstai kukurūzai mėlynžiedės liucernos. kad. nes juose gausu vita­ mino K. organizmas greitai susidoroja su jų lėktinais. jų kraujas blogai kreša.juodkotė ugniabudė (žieminis kelmutis) .• agurkai aitriosios paprikos bambukų ūgliai bastučiar builiai cikorinės salotos cu kini jos dios ko rėjos NEUTRALU lapiniai kopūstai Paksoi moliūgai (visos rūšys. Nors jie priklauso bulvinių Seimai.cikorijos česnakai jūrų augalai kiaulpienės krienai lapiniai kopūstai mangol dai .kuokltinė grifolė griežčiai gūžinės salotos imbieras kampuotieji česnakai laiškiniai česnakai : Paguosime: galite ramiai valgyti pomidorus. kaip minėjome. -. 0 kraujo grupę turintiems žmonėms jo reikia jau vien todėl.gluosninė kreivabudė . Dėmesio: valgykite daug lapinių kopūstų.

melionai lįžemuoges Ką reikėtų žinoti apie vaisius • tų maistą. mažais ! gurkšneliais. būtent 0 kraujo grupę turinčių žmonių virškinimą. šios sultys netinka troškuliui malšinti. nemaišykite i . Būtent slyvo. Rūgštis šiek tiek neutralizuoja ir sėjamieji melionai.. džiovintų slyvų sultis gerkite atsargiai. truputį sušvelninančių rūgščių.NAUDJNGA figos (šviežios ir džiovintos) naminės slyvos. '• Ką reikėtų žinoti apie vaisių ir daržovių sultis • ananasų.. kurie trikdo . mandariną i £ rabarbarai 3. • Tiesą sakant. beveik kaip vaistus. mėlyni ir violetiniai vaisiai virškinamajame trakte suke. nes suvirškinti jie virsta baziniais junginiais. tipo žmonių skrandyje. kurių netrūksta 0 kraujo \ raudoni.\ se ir figose. veikimą. renk! odai slyvos (šviežios ir džiovintos) abrikosai agrastai ananasai avietės bananai bruknės citrinos datulės granatai greipfrutai kiviai kriaušės mangai melionai (išskyrus sėjama)) melione kantalupą) NEUTRALU nektarinai obuoliai pa pajos persikai persimonai razinos serbentai (raudonieji ir juodieji) šeivamedžio uogos uogos Boysen vynuoges vyšnios IVENGTINA |:.'gervuogės ^kantai u pai (metionų |.ličiai |j. gausu šarmus sudarančių me.\ džiagų. Yra vienintelė išimtis: kartais galima • Jei panorėsite susiplakti skanų vitaminingą kokteilį.\ lia šarminę reakciją. vyšnių. i Būkite atsargūs su gervuogėmis: jose yra lėktinų. daržovių ir vaisių sulčių. Galioja pagrindinė taisyklė: visi • • • • j šiuos vaisius reaguoja gana jautriai. bet skrandis•'• Rūgščių turinčius greipfrutus skrandis kuo puikiausiai priima. Mėgstamas j įpilti truputį morkų sulčių. tai dabar pradėkite juos valgyti dažnai. sėjamieji .i Jei rekomenduojamus vaisius iki šiol pažinojote tik kaip studen.3pelsinai §. net ir džiovintose.

garstyčių milteliai gvazdikėliai imbieras kakava / šokoladas kalendra kardamonai klevų sirupas kmyninis kuminas krapai kriaušiapių aliejus krienai Laurų lapai mairūnai (smulkinta) rozmarinai sojų padažas sojų padažas Tamari sojų pasta Miso svogūnų laiškai Šafranai šalavijai tamarindai vaistinės melisos valgomasis man i jo kas vynakmenis (kalto druska) Vusterio padažas želatina . J o s paleng­ vins virškinime..v ' i V ' i ? W v . I T : 1 V ---:t •• i .. NAUDINGA čiberžolė.• konservuoti pročfcita vanilė .>?( VAISIŲ IR DARŽOVIŲ SULTYS H ananasų sultys i džiovintų slyvų nuoviras vyšnių sultys (safdžiųįųl NEUTRALU abrikosų sultys agurkų sultys bruknių sultys citrinų sultys (skiestos) daržovių sultys (iš rekomenduotų daržovių) . atkreipkite dėmes] j druskos kiekj. f ' . Pomidorų sultyse druskos kiekis gali būti iki 10 procentų. malti pipirai (juodieji.^ | VENGTINA apelsinų sultys kopūstų sultys obuolių sidras obuolig sultys greipfrutų sultys morkų sultys pa pajų sultys pomidorų sultys (su citrina) salierų sultys vynuogių sultys . cinamonas 'į •. Pirkdami gatavas daržovių sultis..J burseros actas •. ..obuolių actas pomidorų padažas (kečupas) saldžiai tr rūgščiai-. 3 SĖS garstyčios. petražolei cukrus (baltasis E r rudasis) česnakai čiobreliai d ašiai druska baltasis actas ' \ .i ."^_į • ' kukurūzų krakmolais.v : .-S vyno actas (baltojo raudonojo) . T * 7 1 • * Išnaudokite neutralių vaisių sulčių bazines savybes. k aparėti g actas • .H .*!"' ' kukurūzų sirupas • majonezas.}• .^ baltieji) muskatai ' -. dumblių ekstraktas • • karis saldžiosios ceraionsjos į b r a n d uotai uoginė paprika ggaras (dumblių drebučiai) anyžiai bazilikai bergamotės builiai NEUTRALU marantų milteliai medus melasa (cukraus gamybos šalutinis produktas) mėtos (pipirmėtės) paprika peletrūnai pimentai pipirai (grūdeliai) raudonoji paprika VENGTINA -į. pagyvins medžiagų apykaitą ir kraujotaką.

šis rūgštus eliksyras mūsų šalyje turi didelę paklausą. Tai nereiškia.v.saparslių £ilkmetf£iQ uogų : • '• apynių NEUTRALU aviečių lapų baltojo ąžuolo žievės čiobrelių gudobelės kalpokių karpotojo beržo kininio ženšenio kraujažolių margainių paprastųjų katžglių paprastųjų šantrų ramunėlių saldymedžio šaknų šalavijų šaltmėčių šeivamedžio VENGTINA atavijų .. •' ' ' petražolių pipirmėčių • >••.V '.. Jis su ben­ dradarbiais ištyrė acto poveikį tūkstančiams pacientų ir priėjo prie išvados. cukrumi ir net šokoladu . Jis patenka į nerekomenduotinų priesko­ nių sąrašą ne tiek dėl lėktinų. rabarbarų . sa.y - .. • v / • • '•• '• iŠ^uoltų jonažoJių ^. Gyvenimą galite pasisaldinti medumi. • mmm NAUDINGA •amerikinių paukštpienių erškėtuogių guobos (vinkšnos) žievės imbiero kiaulpienių ' • liepžiedžių . Jūrų auga­ lai (|r daržovių lentelę) reguliuoja medžiagų apykaitą ir saugo skrandžio gleivinę.. tubių valerijonų verbenų žalioji arbata vaistinių ožragių . Net ir saldoko skonio pomidorų padažas veikia panašiai kaip actas.. » Aštresniems patiekalams pirmiausia rinkitės šviežias petražoles ir „šildančius" prieskonius: karį.jįana6inių auksašaknM l^'ukurūzų Šluotelių Eirucernos . - : T į .> • .:. jog 0 kraujo grupę turintiems žmonėms ac­ tas netinka..Sal pusnių • "' C i s t i n i ų kasijų fap^ ' žvagi n i u • . Amerikos medikai nustatė. Šie prieskoniai ramina virškinamąjį traktą.supranta­ ma. kiek dėl kraujo gru­ pių tyrinėtojo daktaro D'Adarno teiginių. a a ^ M i .' " : Y n ' < . ir toks teiginys gali labai nustebinti acto mėgėjus. imbierą ar uoginę papriką.'. jog privalote atsisakyti visų gardumynų.• Ką reikėtų žinoti apie prieskonines žoles ir prieskonius Dumblių ekstraktą verta rinktis ne tik kaip prieskonj..••}•:•••' raudonųjų doftftj.rj. su saiku.įdžtųjų va r naleSiį.*: įįįį raukta lapių -rūcį^mį'': _. jog rūgštūs prieskoniai erzina ir taip didelio rūgščių kiekio veikiamą skrandžio gleivinę.i . . • Atsargiai: actas ateityje nebebus jūsų universalus prie­ skonis.

todėl dažnai jos gerti nederėtų. tačiau rekomenduotų žo­ lių arbata stipriau veikia 0 kraujo grupės žmonių virškinimo ir imuninę sistema. kol nesunkiai jo atsisakysite. retkarčiais pasilepinti alumi ar taure vyno. batų sąraše įrašyta žalioji arbata. •'• 'į mineralizuotas vanduo raudonasis vynas žalioji arbata gėrimai-.wflv:^''-'.: .?''-'&*£Ssnm i Kviečių._.-kavą (tr b e ' s.M : : Meino) ": 3H . medžiagų.tyras vanduo (šaltinio-ir • ..' :v::. baltasis vynas mineralines). Kai kuriose užsieninės arbatos rūšyse yra nemažai kenksmingų medžiagų. galite . bet ir skystinti kraują.|jpl : d ieti n i s'! f mon a das '.i'i:į ^i ' : r limonadas i. • $ f \] •' .. Jei nuolat gėrėte pupelių kavą. Kofeiną gali pakeisti neutraliųjų ar­ • Apskritai reikėtų tenkintis tyru vandeniu. -Wm : alus •. kelti organizmo „gynybines pajėgas". o' Nepamirškite: gydomųjų žolių arbatoje yra veikliųjų augalinių & n m m m m NEUTRALU VENGTINA alkoholiniai kokakola . • • • naudingos ir neutralios arbatos žoles.vv. '^įM . ar ji be nuosėdų. m. • N p n . . . cikorijų kavoje ir kituose kavos pakaitaluose nėra kofeino. kurios gali sukelti vėžį • Ką reikėtų žinoti apie gėrimus organizmui tai gali nepatikti ir jis atsilieps galvos skausmais. Jų arbata gali ne tik su Gydomųjų žolių arbatą rinkitės pagal savo skonj arba maišykite visai nepageidautina 0 kraujo grupės žmonėms. neatsisakykite jos staigiai. Neįmaišykite nerekomenduotinų žolių. bet stipriai juos spraginant susidaro kenksmingos medžiagos. '. kiaulpienių." į9H juodoji aroata . pupele. šaltinio ar mineralinio šaltinio vandeniu. Jei ir juo malšinti troškulj. mėgstate ir gaunate Amerikoje pamėgto sodos vandens.iil'J ! Ką reikėtų žinoti apie gydomųjų žolių arbatą Pirkdami arbatą pažiūrėkime. Šio juodojo gėrimo mažinkite pamažu.NAUDINGA . Jūsų nuovargiu ar dirglumu.

žemdirbiai. nes negali papildomai pagaminti reikiamo rūgsI Ų kiekio ir suskaidyti sunkiai virškinamo maisto. R e k o m e n d u o j a m a v a l g y t i : daug šviežių daržovių. žuvj ir : jūrų gerybes. jų organizmas privalo labai sunkiai dirbti. Kad paruoštų gyvulinius baltymus tolesniam virškinimui. Jei reikia lieknėti. Virškinimo sistema: jautri.. •valgydami žuvj mažai laimėsite. Gyvulines kilmės baltymai A kraujo grupės žmonėms stabdo medžiagų apykaitą.\ t^. nei turintiems 0 kraujo grupę. javus. kuriems gera mėsos porcija suteikia jėgų. Čia kitaip. natūralų mais. Gerai virškina daržoves. Priešingai. A kraujo grupės žmonėms geras kepsnys gali atimti energiją. sojų varškę (tofu). Imuninė sistema: jautri ir gebanti prisitaikyti.A kraujo grupė Trumpai apie svarbiausius dalykus Kilmė: pirmieji sėslūs protėviai. Sunkiai skaido gyvulinės kilmės balty­ mus ir riebalus. tuo tarpu 0 krauJo grupės žmonių organizmui tai visai nesunkus uždavinys. ankštinius ir vaisius. padaryti juos suglebusius ir išsiblaškiusius. grūdų produktus (išskyrus kviečius) ir sojų patiekalus. C j j I [ \ \ \ i ..

ėriena V it fazanai gyvulių subproduktai: % Širdis.. atrodo. Idealus maistas turintiems A kraujo grupę NEUTRALU kalakutieną yiStieną. kuriame gausu sofi šios kraujo grupės žmonėms. kepenys jautiena žvėriena (stirniena / elniens) * Ką reikėtų žinoti apie mėsą ir paukštieną ną dieną j savo lėkštę dėkite vis mažiau mėsos. kurie yra žemės ūkio kultūra ir. pieno produktai ir kviečiai (jei jų vartojama per daug). turėtų labai tikti Tą patį galima pasakyti ir apie pieną. jf v: V E N G TINA kiauliena {taip pat kumpis ir lašiniai) kiški ena / triuši e na kurapkos putpelės veršiena žąsiena v • ••. kad raumenų audiniuose būtų daugiau rūgščių. Tiesiog kiekvie­ . ir kitu atveju reakcija nepageidaujama. Nevalgy­ kite jų dideliais kiekiais. tik tada šių kraujo grupių žmonės gerai jausis. augaliniai aliejai. riebalų. tada jūsų orga­ nizmas spės prisitaikyti. lenkta* seklės pupelės. taip pat gali kelti problemų. daržovės. A kraujo Sulėtėjusios medžiagų apykaitos rezultatas . daržinės pupelės. sojų pupelės ir sojų produktai. Trumpai tariant. Nebūtina staiga atsisakyti mėsininko paslaugų. o tik riebesni.šarmų.Kaip veikia dieta pagal kraujo g r u p ę 5|: ii tampa žvalesni. 0 kraujo gru­ grupei .v : antiena aviena ii. A k r a u j o g r u p ė s ž m o n e s lieknina: ananasai. tis riebalų sluoksnis. 0 kraujo grupės žmonėms kviečiai skatina šarmines reak­ cijas.. A kraujo grupes žmonės nuo pieno n' Kviečiai. antraip raumenų audiniuose atsiras rūgščių perteklius. pei reikia.patinimai ir augan- A k r a u j o g r u p ė s ž m o n e s t u k i n a : mėsa. buivolg mėsa • į*. Ir vienu.

. moliuską) omaras plekšnėraudonasis įOrg 'Itežoyfc silkė (ir marrrtueta): šamas . šoninė bei kiti mėsos produktai." .S jūrų ešerys 'raudonasis jOrų ešerys karališkoji korvina sardinės ' kardžuvė ^sidabrinė menkė • • :$į lydeka sidabrinis jurų ešerys ryklys sykas sterkas •'skumbrė : upėtakis Mipinis ešerys . vėžiagyvius ir moliuskus • Žuvj galite valgyti du tris kartus per savaitę.'-. '<-«•.• • „juodajame sąraše" atsidūrė ir dešra. 4|Į. Pavyzdžiui. ikrai ^jūrinės sraigės ||ūrų geldelės Mūrų lydeka l|ĮQrų liežuvis pkalmarar . kurie mažai rūgščių gaminantiems A krau­ jo tipo žmonių skrandžiams kelia didelių problemų. kumpis. ^ vynuoginės sraigės • . plekšnėje ar jūrų liežuvyje. jog sergant krūties vėžiu jie neleidžia vėžinėms ląstelėms patek­ ti i limftakius. kurie A ir A8 kraujo tipų žmones gali teigiamai veikti. pavyzdžiui. bet vynuoginės sraigės kuo puikiausiai tinka. f : jft : f į " ' ' • .'didysis eršketas . ešerys JOrų velnias karpis Atlanto karšis baltasis tunas :\ Š buriažuvė I didstintė lašiša (nerūkyta) ' ^M$Ęi. yra tam tikrų lėkti­ nų. Nuo mėsos lengviau atprasite.'•"::.' upiniai vėžįat : ' • i : •amerikinis akmeninis. bet tik mažomis porcijomis.efatfuvė z'-"-. Ką reikėtų žinoti apie žuvį. Šios baltyminės medžiagos tiesiog kėsinasi į turinčių A kraujo grupę žmonių virškinamąjj traktą. mefevažuvė midijos . Visas šis maistas turi daug valgomosios drus­ kos ir natrio nitritų. • • £JINA įkrabar kreverės. Jūrų sraigių valgyti nerekomenduojama. o šis gana dirgliai re­ aguoja. gėlavandenis ešerys . Liesoje ž u ­ vyje. jei vietoje jos vis dažniau valgy­ site paukštieną ir žuvj. VĖŽIAGYVIAI fR MOLIUSKAI NAUDINGA 'yy-y-zs NEUTRALU p&nduvjai pjiAtJanto otas • '• ^••austrės '. jrodyta._ unggrys . Jose yra labai veiklių lėktinų. • Jums geriausiai tinka riebesnės žuvys (kairioji grafa). eršketas gelsvauodegė A s i n i s upėtakis irtenkė . • ŽUVIS.

Miunsterio . atžvilgiu.lydytas • .šveicariškas . Taip pat ir visi su kiaušiniais gaminti patie­ kalai turėtų kuo rečiau patekti ant jūsų stalo. kurie gali sukelti virškinimo problemų. sūrius ir kiaušinius * Atsargiai su pieno produktais: A grupės kraujyje esantys antikū­ nai priešiškai nusiteikę nenugriebtame piene esančio cukraus kos pieną.parmezanas . jį reikėtų Ką reikėtų žinoti apie aliejus ir riebalus * A kraujo grupės žmonėms riebalai nėra svarbūs.f eta (avies pieno sūris) ..varškės (riebus) sviestas šerbetas- jogurtiniai ledai kefyras kiaušiniai sūriai: ožkos pienas . sojų sūris / sojų varškė ^••(tofuį • NEUTRALU grietinė jogurtas VENGTINA lėtoji va'rSkė.Gruyėre (šveicariškas) .ožkos pieno . ALIEJAI \R RIEBALAI f| Valyvų aliejus ' sėmenų akėjus w į$- kiekis.Wm : gf|B vii na medžio sėklų aiiejuš^j . bent jau \4 nų aliejuje yra lėktinų. tačiau juos reikia rinktis.olandiškas apskr-įtaįg . išrūgos ledai liesas pienas pasukos • stfrįąh .Jartsbergo . rapsų aliejus : saulėgrąžų aliejus " ž e m ė s riešutų a Išėjus .NAUDINGA :. kukurūzų ir dygmi- NEUTRALU menkės kepenėlių dygminų alieįus kokosų sviestas kukurūzų aliejus sezamų aliejus syiestas : aliejus .kamamberas .-! . Pavyzdžiui.itališkas (n esu nokęs) .olandiškas geltonas.• i": :įiH • *Ęm .ementafis' .Valstiečių Ką reikėtų žinoti apie pieno produktus.Čederis . Kiaušinis kasdien pusryčiams turėtų tapti praeitimi.Provolonės .Monterey Jack [ .pelėsinis . Skrandis ir žarnynas daug geriau priima sojų arba ož­ * valgyti tik retsykiais.sojų pienas .minkštas prancūziškas .

. NAUDINGA apskritieji lęšiai g o r i o s i o s pupelės japoninės vignos juodosios pupos . ^TlW£$$$!t žalios pupelės .. j « • ir--.•• • NAUDINGA aguonos moiiūgų sėklos /žemės riešutą? (ir žemės -. . Pašalinkite tik viršutinį žemės riešutų kevalą. graikiniai riešutai : riešutų sviestas) . sezamų pasta (ta h i na) pekaninių karijų pENGTINA |žiakardžių riešutai:'.'{braziifaiai riešutai) . kurie labai svarbūs mėsos nevalgantiems žmonėms. ^ ^ . Juose yra baltymų.# Alyvų aliejus yra naudingesnis ir. : nes didesnis jos kiekis kenkia sveikatai. sojų p u p d ę s V M .• šiB Ką reikėtų žinoti apie riešutus ir sėklas • • Namuose visada galite turėti žemės riešutų. riebius salotų padažus su rekomenduotais ar neutraliais aliejais.. Jo vietoje naudokite ne. . Ir dar: iš savo maisto atsargų pasalinkite gatavą majonezą. •'-*v=-: (nesubrendusios) . ' : : : . įĘSjį . kininės vignos ' i NEUTRALU baltosios pupelės • daržinės pupeles (smulkiosios) •: daržinės vijoklines pupelės VENGTINA fenktasėklės pupelės paprastosios pupeiės perlines pupefės raudonžiedės pupelės Sėjamasis pelėžirnis • L krūmines pupelės ": . /į karijg riešutai -" kaštainiai lazdynų riešutai migdolai NEUTRALU riešutai pinijos saulėgrąžų sėklos sezamų sėklos. . ko gero. : .. bet nelupkite plo­ nos rudos odelės.. kurie užkerta kelią vežEniarns susirgimams. pupelės Cannellini pupelės Helm pupos saldieji ankštiniai žirniai žalieji žirneliai • • • .tatnarmdų sekios . skanesnis už sėmenų : aliejų. dažniausiai gaminamas iš įvairių aliejų. kokosai • pistacijos • •. nes jis . Vešiai (žalieji ir raudonieji)' •• margosios pupelės .. Rapsų aliejuje turėtų būti kuo mažiau baltųjų garstyčių rūgšties. ptertoletijų riešutai'^.^ • *audohošip^v Sįįgį^^:| : . Joje yra naudingų lėktinų.

išdžiovinti ir sumalti kviečiai) .avižiniai dribsniai .ryžinė ravenė .tik ta­ da gerai ir žvaliai jaučiasi.kukurūzų dribsniai . NAUDINGA avižiniai mirtai bulvini g saulėgrąžų tešla burnočiai • daigintų avižų duona-' grikiai: .kietųjų kviečių miltai . derinkite juos su šarminę reakciją skatinančiais vaisiais.'v duona : : m : .rupus kvietiniai . rizikuojate susirgti cukralige.kukurūzų kepinukai (mufinai) .Ką reikėtų žinoti apie pupeles ir ankštinius * * A kraujo grupės žmonėms tai svarbus baltymų tiekėjai.kukurūzų miltai. soją miltai (sojų duona) NEUTRALU avižos: .afrikiečių cousęous . avižų kepiniai bofivinė balanda duona be gliutenino egiptietiški kviečiai Kamut kukurūzai: . kurių daigu­ Jums tinka Jei vartojate kvietinius miltus su gemalais arba kvietines kruo­ vyzdžiui: ananasais.sėjamieji ryžiai . nes juose yr insulino gamybą slopinančių lėktinų.spraginti ryžiai rugiai: . kai audiniuose daugiau šarmų.kviečių gemalai' kviečių sėlenos ir jį kepiniai • 'h kvietinė duona kvietiniai makaronais .kitaip nei 0 kraujo grupę .spragintos soros spelta: . kepinius ir tešlos gaminius * * mas siektų 90 procentų.žydų macai ' rup tų ruginių miltų .rugių grudai soros: . f f į. kukurūzų krakmolas . pa­ jamais vaisiais..pikJiuoti kviečiai (4* ar '550) .rupių kvietinių mittcįįį duona . be to.miltai su gliuteninu miežiai: . dribsniai ^kviečiai: • ipr.Bulgur (apvirti.kvietiniai miltai su gemalais .sorų duona .ryžių dribsniai .ruginė duona.baltieji ryžiai .ryžiai BasmatJ . slyvomis.grikių Vruopos spraginti grikiai kviečių' gemalų duona ryžiai: — ryžių. ruginiai dribsniai .manų kruopos .miltai -ryžių vafliai . išskyrus išvardintus dešinėje grafoje Būkite atsargus su nerekomenduotinais ankštiniais.speltos duona . visokios pupelės ir ankštiniai. Rinkitės aukštos kokybės. ruginiai miltą.avižų sėlenos. pas.ryžių seJenos .miežiniai miltai ryžiai: . ekologiškai švarius javus. Jie gali jus „apdovanoti nauju riebalų sluoksneliu. Ką reikėtų žinoti apie javus.speitos miltai traškioji duonelė |VENGTINA pceiių g r Odų duona ir . Jie sumažins rūgščių kiekj raumenų audiniuose.kietųjų kviečių du< fe-kepiniai Wr kietųjų kviečių krtft kviečių dribsniai p.spraginti kukurūzai kviečiai: . greipfrutais ar kitais rekomenduo­ o turintieji A kraujo grupę .

• • dioskorėjos geltonosios.• pievagrybiai / pomidorai •'-' raudonieji kopūstai saldžiosios bufvės . jei išsiskiria daug gleivių ar ištin­ ka . kurios netinka A kraujo grupę .dvisporis pievagrybis (portobello) . NAUDINGĄ arti šokai brokoliai . hjį'. mineralai.'}'/: kiaulpienės ' į./••'* (batatai) . Pavyzdžiui. žaliosios ir raudonosios paprikos gūžimai kopūstai ' pekininis bastutis (Pekino kopūstas) . angliavandeniai. natūralias (kiek tai įmanoma) Vitaminai.Svarbu: jei dažnai sloguojate. bet A ir B grupių kraujui jie daro daugiausia žalos.: ^Valgomasis hib*$kas : NEUTRALU agarai (vandeniniai riešutai) agurkai alyvos (žaliosios) avokados bambukų ūgliai bast učiai briuseliniai kopūstai cukinijos geltonųjų pupelių ūgliai grybai: .•'(•::( lapiniai kopūstai mangoldai mėlynžiedės liucernos ūgliai morkos .kreiva budė abaione .'•/.''. kurie didina ir kitų grupių kraujo klampumą. M a t tariamai naudingoje duonoje gali būti sunkiai virš­ kinamų gliutenino lėktinų.".valgomasis pievagrybis gūžinės salotos imbieras jūrų augalai (dumbliai) kampuotieji česnakai lapiniai kopūstai Paksoi melionai moliūgai (visos moliūgų rūsys. balastinės m e ­ turintiems žmonėms. baltymai.• česnakai '•'':?:'. gausite gyvybiškai svarbių.valgomasis dantūnis (šiitake).j krienai ••''. pomidorai.\į į% bulvinės saulėgrąžos (topinambai) cikorijos . vadinasi.net ir tada. Kur kas naudingiau ka astmos priepuoliai. t. jei kovojate su antsvoriu.į • • bulvės . išskyrus paprastąjį moliūgą) pankoliai raudonieji burokėliai rėži u kai ridikai Oaikon ropės saldieji žirniai salierai salotinės trūkažolės sultenės svogūnų laiškai šakių ūgliai šparagai valgomieji griežčiai žiediniai kopūstai VENGTINA • aitriosios paprikos . \V| Ka reikėtų žinoti apie daržoves • žmogaus sveikatai labai reikalingų medžiagų. Tačiau yra keletas daržovių rūšių. * arba mažai apdorotas daržoves. Jei valgysite žalias. džiagos ir t.g I uos n i nė kreivabudė . paprastieji moliūgai pastarnokai petražolės porai romanikos salotos ropiniai kopūstai'' (kafiaropės) svogūnai • špinatai •' • : ':•':.-.• alyvos (juodosios) : • bakląžanai. . rupiai malti grūdai jums netin­ valgyti kepinius iš sojų ar ryžių miltų. kad daigintų kviečių duonoje nebūtų papildomų javų priedų. nes labai apsunkina virškinimą.juodkotė ugniabudė (žieminis kelmutis) . Tikrinkite. . '.kuokštinė grifolė ..

tuo tarpu mangai ir papajos. kurio sude^ tyje daugiau nei 200 medžiagų. ' gervuogės greipfrutai mėlynės naminės slyvos renkSodai slyvas (šviežios ir džiovintos) uogos Boysen vyšnios NEUTRALU agrastai arbūzai avietės citrinos datulės figa vaišės opu nujos granatai gvajavos karambolos kinkanai kiviai kriaušės ličiai melionai (išskyrus sėjamąjį melioną) nektarinai obuoliai persikai persirnonai razinos serbentai (raudonieji ir juodieji) Šeivamedžio uogos uogos Logan (aviečių ir gervuogių hibridas) vynuogės (mėlynosios ir baltosios) žemuogės VENGTjNA apelsinai bananai bananų tyrė kantalupaimandarinai mangai papajos rabarbarai sėjamieji melionai. nes česnakuose esan­ čios bakterijas ir virusus žudančios medžiagos labą padeda organizmo gynybinėms sistemoms. in­ tensyvaus kvapo lelijinių šeimos augalas. • Ananasai neturi sau lygių. "| figos (šviežios irdžiovintos). iie pasirūpins. kaip ir dar­ žovių. Juos valgykite rytais. • Kadangi valgote daug javų produktų. per pietus ir vakarais. suteikia gyvybinių jėgų. •"I m 1 . A kraujo grupės žmonėms jis ypač naudingas. želė ar marmeladas).• Česnakai padeda ne tik kovojant su vampyrais. A grupei nėra naudingi. labai naudingas sveikatai. 1 !'i=RK' • 1 NAUDINGA abrikosai ananasai • '" bruknes citrinos . kuriuose taip pat gausu svarbių fermentų. Ką reikėtų žinoti apie vaisius • Vaisių gerąsias savybes išnaudokite taip. kad raumenų au* diniuose nebūtų per daug rūgščių. • Vafgiaraštj pajvairins ne tik švieži. vaisius rinkit iš kairiosios grafos. labai teigiamai veikia virškinimą ir medžiagų apykaitą. bet ir švelniai ap­ doroti vaisiai (pavyzdžiui.

Miso. sultys pomidorų sultys . Negana to.I čių giiutenino.. skonius. • Tamari galima naudoti beveik visur.sojų pastos Miso šalutinj produktą. išskyrus fermentuotas sojų pupeles. salotų pagardams ir aptepams ji j suteiks pikantišką skonj.tai • rauginto pieno skonio pasta iš sojų pupelių ir druskos.\ karčiais paskaninti tik obuolių ir morkų sultimis. gerai išstudijuokite etiketę. greipfrutų sultys ^ morkų sultys I salierų sultys . sidras vynuogių sultys Ką reikėtų žinoti apie vaisių ir daržovių sultis • • • Tirštas sultis skieskite vandeniu. Dėl šarminio poveikio dažniau gerkite jums naudingas sultis. šie cit­ rusiniai vaisiai teigiamai veikia virškinimą.Atsargiai su apelsinais: jg rūgštis kenkia jautriai. Nors apelsinams giminingi greipfrutai ir citrinos taip pat turi daug rūgščių. | vyšnių sultys . Kartais į \ ją dar dedama grūdų. pridėta kviečių. labiau šarminei šios kraujo grupės žmonių skrandžio gleivinei. panašiai kaip ir Maggi prie. Įvairias sultis galima ret. Ką reikėtų žinoti apie prieskonines žoles ir prieskonius • Išbandykite įvairius sojų gaminius: intensyvaus skonio sojų pa. Sriuboms. rekomenduotų daržovių) gūžinių kopūstų sultys obuolių sultys obuolių vynas. Nemaišykite vaisių ir daržovių sulčių. : NEUTRALU agurkų sultys bruknių sultys daržovių sultys (iš apelsinų sultys papajų. VAISIŲ IR DARŽOVIŲ SULTYS lAUDlNGA abrikosų sultys' ananasų sultys otrinv sultys (skiestos)'. tačiau su jomis skrandis kuo puikiausiai susidoroja. J kai kuriuos i iš jų. . turfn.j dažą Tamari. • Pirkdami sojų padažus. džiovia g slyvų nuoviras. padažams.

Ir • ne tik dėl jame esančio acto. Tyrinėtojai nustatė. bi (r juodieji) pomidorų padažas (kecupas) saldžiai ir rūgščiai konservuoti produJ (marinuotos daržovi uoginė paprika vyno actas (baltasis VĘ raudonasis) Vusterio padažas želatina m rudasis) čiobreliai d ašiai druska dumblių ekstraktas garstyčių milteliai gvazdikėliai kakava / šokoladas kardą monai karis klevų sirupas kmynai / kmyniniai kuminai krapai krienai kukurūzų sirupas. Jie skatina valgyti šių produktų. Statis­ grupes. kukurūzų krakmolas • Jūsų maiste gana daug saldumynų. mokslininkai rekomenduoja ne­ konservuotų vaisių ir daržovių turėtumėte vengti. kaip ir 0 kraujo grupės.NAUDINGA česnakai garstyčios imbieras melasa miežių salyklas sojų padažas sojų pasta Miso agaras (dumblių drebučiai) anyžiai bazilikai bergamotės builiai ciberžolės cinamonas cukraus sirupas cukrus (baltasis j r NEUTRALU laurų lapai mairūnai malti saldžiųjų ceratonijų branduoliai maranta medus melisos mėtos f pipirmėtės ir vaistinės melisos) migdolų ekstraktas muskatai obuoliškoji bartramija paprika peletrūnai petražolės pimentai raudonėliai rozmarinai salotų padažai svogūnų laiškai šafranai šalavijai valgomieji maniįokai vanilė vynakmenis (kalio druska) VENGTINA baltasis actas burseros actas kapariai kriaušlapių aliejui majonezas obuolių actas pipirai {raudonieji. jog skrandyje mažai tika rodo. Mokslininkai tai sieja su gausiu fermentuotų ir su actu Vis dėlto turėtumėte atsisakyti pomidorų padažo (kečupo). jog šia liga daugiausia serga turintys A ir AB kraujo konservuotų produktų vartojimu. rūgščių turintys žmonės dažniau suserga skrandžio vėžiu. todėl A kraujo grupės žmo­ nėms. tačiau saldžiai ir rūgščiai nepageidautiną rūgščių susidarymą. bet ir dėl anksčiau minėtų prie- .

Pomidorų koncentratas buteliuose NEUTRALU apynių paukšt piemų aviečių lapų petražolių bartojo ąžuolo žieves saldymedžio šaknų čiob relių sarsaparilių gencįjonų Šalavijų kalpokių Šalpusnių kanadinių auksašaknrų šeivamedžio karpotojo beržo šilkmedžio uogų kiaulpienių vaistinės kasi jos lapų kraujažolių verbenų liepžiedžių žemuogių lapų mėtų (ir pipirmėčių) žvaginių paprastųjų šantrų Ką reikėti) žinoti apie gydomųjų žolių arbatą • Šios specialiai parinktos arbatos (pavyzdžiui. k r a u ­ jotaką ir reguliuoja virškinimą. yra nepriimtinas jūsų virškinimo sistemai (žr. liucernos. jais nereikėtų piktnaudžiauti.« Smaližiai.-: kad ji atitinkamai veiktų. žasčių reikėtų jo vengti. Privalome pasi­ naudoti naujausiomis mokslo žiniomis apie gatavus iš gydomų­ jų žolių pagamintus vaistus. atsargiai! Nors cukrus ir šokoladas priklauso neutralių maisto produktų grupei. . Be to. didžiųjų varnalėšų ir ežiuolių) aktyvina vangią A kraujo grupės žmonių imuninę sistemą. dažnai keiskite jos rūšj Žolių arbata yra veiksminga gydomoji priemonė. * Tačiau nė vienos arbatos negerkite nuolat. r ta&tžoUų. kokios skiltyje „ n a u ­ dinga" išvardintos arbatos jums geriausiai tiktų. alavijų. jos teigiamai veikia Širdj. daržovių lentelę). reikia imti t a m tikrą kiekj ir sudėtj. Jei norite. Vertėtų pasiteirauti vaistininko ar gydytojo.

Jei jūsų krau­ jyje padidėjęs riebalų kiekis.NAUDINGA pupefių kava (ir be kofeino) raudonasis vynas lyras vanduo " f loji arbata NEUTRALU baltasis vynas mineralizuotas vanduo • kokakola afkoftottniai g alus dietinis limon juodoji arbate\^ : VENGTINAS! . tą patį galima pasakyti apie baltąjį vyną. šaltinio ir mineralinio vandens mišinys. beje. • A kraujo tipo žmonėms ne pro šalį retkarčiais išgerti puodelįkavos. Jam nereikia jokio oficialaus pripa­ žinimo. yra ir sojų pupelėse. joje daug svarbių fermentų. ir kraujotakai. labai patartina gerti žaliąją arbatą. Tyras vanduo . Jame gali būti net druskingo jūros vandens ir kitokių priedų (pavyzdžiui. kurių. Tyrimai dar nebaigti. jog šis gėrimas tausoja širdį. Šaltinio vanduo teka iš po žemių ir turi būti semiamas tiesiog iš šaltinio. R ė £ miantis naujausiais vokiečių tyrimais.-vm Ką reikėtų žinoti apie gėrimus • Taurė raudonojo vyno naudinga ir širdžiai. todėl rezultatų dar ne-< įmanoma tvirtai moksliškai pagrįsti. tokios kavos visai atsisakykite. Mineralizuotas vanduo . • Sunku patikėti: negerkite daug kavos be kofeino. Nors anksčiau manyta.tai pramoniniu būdu pagamintas ge­ riamojo. Kava atpalaiduoja rūgštis. sodos)• Be tyro vandens. • Vanduo vandeniui nelygu. To negalima pasakyti apie natūralų mineralinį vandenį.tai šaltinio arba mi­ neralinis vanduo. kad joje esančios medžiagos stimuliuoja centrinę nervų sistemą. Jis trykšta iŠ gelmių ir jame privalo būti mineralinių medžiagų ir mikroelementų. ir ne tik todėl. Japonų nacionalinis gėrimas neleidžia susidaryti glei­ vėms ir kartu saugo nuo vėžio. .. tačiau būtent jis: gali labai padidinti cholesterolio kiekį.

I m u n i n ė s i s t e m a : atspari ir gebanti prisitaikyti. . sezamais ir kviečių produktais.. Su šitais produktais j organizmą pate. Virškinimo s i s t e m a : stipri. . grūdai. kę gana skirtingos sudėties lėktinai turi vieną bendrą savybę: jie gali j . lęšiais. pieno . stepių gyventojai. Jei reikia lieknėti. vaisiai ir daržovės.mėsa. produktus ir augalinį maistą. .B kraujo grupė Trumpai apie svarbiausius dalykus Kilme: klajokliai. R e k o m e n d u o j a m a .nederinkite maisto su kukurūzais. Virškina mėsą (bet ne vištieną). žemės riešutais.. subalansuotas mišrus maistas .. grikiais.

nugriebto pieno produktai. tvarko cukraus kiekj ląstelėse. Todėl tie. lęšiai. Idealus maistas turintiems B kraujo grupę NAUDINGA aviena t ęriena . sėdynės ar pilvo riebalinėse ląstelėse. Tačiau egzistuoja fenomenalus dalykas: kviečių lėktinai B kraujo tipui jkyri mažiau nei 0 kraujo grupei. Tai galima pastebėti. ilgainiui susikaupia šlaunų. kviečiai. kukurūzai. turėtų atsisaky­ ti kviečių. be kitų savo f u n k c i ­ jų. Šie procesai sustoja. mėsa. Organizmas lėtai perdirba maistą.slopinti insulino gamybą. B k r a u j o g r u p ė s ž m o n e s t u k i n a : grikiai. Kviečių daiguose ir rupaus malimo pro­ duktuose esantys gliutenino lėktinai dar labiau sulėtina medžiagų apykaitą. kas nevirsta energija. žalieji lapiniai kopūstai. bet susijungę su kenks­ mingais kukurūzų ir giminingų produktų lėktinais B tipo kraujui jie kelia daug rūpesčių. Sis kasos hormonas. kurie nori sulieknėti. žemės riešutai. kai išski­ riama per mažai insulino. Įįkiškieria V triušiėna 'Žvėriena čefoiena / stirniena) mmm NEUTRALU m buivolų mėsa ^ fazanai gyvulių subproduktai: kepenys jautiena kalakutiena • _ • '* i/eršiena VENGTINA antiena gyvulių subproduktai: . saldymedžio arbata. skatina angliavandenių skaidymą ir balansuoja cukraus kiekj kraujyje. bet gali valgyti daugiau pieno produktų. sezamai. ir viskas. B k r a u j o g r u p ė s ž m o n e s liefcnina: kiaušiniai. jei pavalgęs žmogus pajunta didelį nuovargj.3 Širdis kiauliena kurapkos (ašiniai {riebalai ir Sonji putpelės viStrena žąsiena .

jurų geldelės jurų sraigės kefafžuvė. baltasis tunas Atlanto: k arši s.. ^krevetės ' •^midijos /omaras / langustas sepi ja ungurys upinis vėžys vynuoginės sraigės Į savo valgiaraštį įtraukite daug jūrinių žuvų. buriažuvė Atlanto otas didstintė >.. 'į* raudonasis jūrg plekšnė liežuvis raudonasis jūrų. • Pirkite tik aukščiausios kokybės ir kontroliuojamų paukštynų produkciją. ^krabai . bet šis privalumas jums nieko nereiškia. * f § || | | lašiša (nerūkyta) lasišinis upėtakis ' ' . jog kyla pavojus gauti apopleksiją arba susilpnėja imuninės sistemos pa­ jėgumas. šių paukščių mėsoje nėra tų kraują tirštinančių baltyminių junginių. skumbres. eršketas' ' ' f jūrinė ausinukė ikrai \% jūrų ešerys juodadėme menkė '•:įi kalmaras jurų lydeka •\{į kardžuvė jūrų liežuvis g | | karpis •jūrų vetnias • . Vištienoje slypi B kraujo grupei kenksmingi lėktinai. •j ešerys.W% melsvažuvė lydeka § moliuskai rnenkė •.Ką derėtų žinoti apie mėsą ir paukštieną • Visai atsisakykite vištienos. • 'į šamas ann er i k iri is\ ak meni ros . ji liesesnė už jautieną. NEUTRALU :|: Atlanto vilkžuvė. Jie taip stipriai veikia kraujotaką. valgykite neutralių produk­ tų grafoje jraSytą kalakutą arba fazaną..jos mažiau užterštos kenksmingomis medžiagomis . raudonuosius ešerius ar jūrų lydekas . . pavyzdžiui. • Jei negalite gyventi be paukštienos.. Tiesa.-ešerys :Ą ryklys sardinė sidabrinis jūrų ešerys sidabrinė menkė sykas skumbrė silkė (ir marinuota) sterkas upėtakis upinis ešerys alse : VENGTINA h ančiuviai /-įjį •austrės • įpidysis eršketas dryžuotasis ešerys gėlavandenis ešerys gelsvauodegė .' .

Kai kurj laiką laikysitės kraujo grupės dietos. Sojų produktai. kurie daugeliu atvejų puikiausiai pakei­ čia pieną. ožkos pienas sūria «. savo ypathgos rūšies lėktinų nepaprastai tinka A ir AB kraują • kitės marinuotą ir rūkytą silkę.Monterey - . Gurmanams derėtų atsisak" Del nepalankių baltyminių junginių jokie vėžiagyviai ir moliusk ti ne tik omarų ir krabų.Gruyėre (šveicariškas) Jarlsbergo karnamberas . pavyzdžiui. v i V . jogur­ to arba kefyro. nėra geriausias variantas ir B kraujo grupei įrašyti prie neutralių produktų.pelėsinis įtaigomieįi ledaj� .N •• ' 'M Ką reikėtų žinoti apie pieno produktus. Jei j savo valgių sąrašą būtinai norite įtraukti pieną. Geriau valgyti kitus reko- . \r lydytas i5r--. tačiau laktozė (pieno cukrus) virškinama sunkiai. gera pagalba virškini­ mui bus iaktazės (hidrolazių klasės fermento) preparatai. vėžiagyvius ir moliuskus • netinka turintiems B kraujo grupę. Tačiau silkę galite valgyti nesivaržydami.Šveicariškas . sūrius ir kiaušinius • B kraujo grupės žmonės pieną virškina neblogai.varškės (riebus) sviestas šerbetas varškė Jack saunai.Miunsterio . kuriuose gerokai mažiau pieno cukraus.Valstiečių ' /•^į^Ę Neufchštel olandiškas apskritas olandiškas geltonas parmezanas Provofonės sojų sūris / sojų varSkė (tofu) .minkštas prancūziškas .Co/oy . kurios dėf grupių žmonėms. bet rūkytos lašišos valgyti nere­ komenduojama.ožkos NEUTRALU išrūgos kiauliniai Hesas pienas pasukos sojų pienas sūriai: . SŪRIAI IR KIAUŠINIAI NAUDINGA grietine •\ grūdėtoji varškė jogurtas kefyras •kiauSiniai.čederis . •liesas pienas .feta įavtes pieno . Iš bėdos retkarčiais rin­ PIENO PRODUKTAI. Pradėti ge­ riausia nuo rauginto pieno produktų.itališkas (nesunokęšjįyp .Hkota pieno • • :• (.-Wš \š$Ę&^ : . galėsite pradėti retkarčiais vartoti ir pieno produktus.Ką reikėtų Žinoti apie žuvj.ementalis . bet ir vynuoginių sraigių. .

sėmeng aliejus l sviestas mmų aliejus ko k ozų sv testas...aiįeįjs =:.... žemės riešutų sviestas Kd. rtotetšjų riešutai J^braziliniar riešutai) praikf n iai.Otvinslendo riešutai) :-. kurios blogai veikia B kraujo grupės žmonių virškinimą. Jie patenkins gyvybiškai enduotus pieno. Išskyrus sėmenų aliejų ir gurmanų nelabai mėgstamą menkės kepenėlių aliejų.. kurie įrašyti n a u ­ Ožkos piene kur kas daugiau vitaminų ir mineralinių medžiagų negu karvės piene NAUDINGA j&fyvų aliejus • P%dytas sviestas menkės kepenėlių aliejus į. kok 05 paliejus pukurDzų gemale alieju% j | sų aliejus dėgrąžų aliejus ' -į v Sezamų aliejus * yllnamedžio sėkių aliejus ariė* =Įį^u?u.. j : m : r : Ką reikėtų žinoti apie aliejus ir riebalus • Geriausiai virškinamas alyvų aliejus. kitų rūšių aliejus turi kraują tirštinančių baltyminių lėktinų.mjgdolai pekanJntų kariįg riešutai ftamarindų sėklos ' : aguonos anakardžių riešutai kokosai lazdynų riešutai moliūgų sekios Siniios pistacijos saulėgrąžų sėklos sezamų sėklos (taip pat sezamų pasta) žemės riešutai. reikėtų žinoti apie riešutus ir sėklas * nėra rekomenduotinų riešutų.riešutai jksrijų riešutai • kaštą in lai '.Idealus maistas turintiems 8 kraujo g r u p ę m svarbių medžiagų poreikį. Kai kurios riešutg rūšys tinka kaip lengvas užkandis. o šiaip čia . dingų ir neutralių produktų grafoje. Daugelyje riešutų branduolių ir sėklų yra baltyminių medžiagų.makadaminiai rteSutar -• " .. mėsos ir žuvies produktus.

nes ne visi. duona " .ryžtų vafliai ' rupšų ryžių duona spraginti ryžiai soros: sorų duona .spraginti grikiai kviečiai.^%s • ' .* l . J A V A I .spraginti rugiai tra&kroji duonefė •: .daigintų rugių duo.».kvietiniai miltai (išskyrus pikiiuotus) .grikių košė' .pikfiuoti miltai (405-550) .kviečių sėlenos.avižos: NEUTRALU avižų sėlenų kepiniai.ryžių miltai . rupių kvietinių miltų.rupūs kviečių miltai Graham ryžiai: .grikių kruopos .'Ji".ryžių dribsniai . Pamėginkite nustatyti patys. atskiras jų rūšis vertina vienodai. išdžiovinti ir sumalti kviečiai) .i| pupelės Jįjį geltonosios.tff f P U P E L Ė S I R * Ę & į ^ ^ g ! m VENGTINA apskritieji lęšiai japonlnės vignos juodosios pupos kinrnės vignos lęšiaž <žaliejl gelt NAUDINGA daržinės pupelės fėnktasėktes pupelės perenės pupelės NEUTRALU ^ daržinės vijoklines .ryžiai Basmatt .rupūs kvietiniai miltai. kurios pu­ kraujo grupę.sėjamieji ryžiai sojų duonelė speltos duona / speltos miltai bulvinių saulėgrįžų makaronai burnočiai egiptietis k i kviečiai Kamut grikiai.af r f ki ečių co^scDLtf .kietųjų kviečių miitai * kviečių dribsniai T. 5:.žydų mačai kvietinės kruopos miežiai: . pelės ir ankštiniai jums geriausiai tinka. . Tai pasakytina ir apie re­ . baltosios ir žaliosios pupelės pupelės Cannelfini pupelės Fava pupos saldieji ankštiniai žirniai scjg pupelės žalieji žirneliai raudonieji) margosios pupelės pupelės Hetrn sėjamieji pelėžirniai Ką reikėtų žinoti apie pupeles ir ankštinius • komenduotas pupeles. avižų sėlenų duona bolivinė balanda duona be gliutenino kviečiai: .kietųjų kviečių kruopos . J. kvietfų gemalų miltai . T E Š L O S G A M I N I A I I R K E P I N I A I NAUDINGA • .baltieji ryžiai ..avižų miltai . sėlenų kepinukai J'* .virtos soros Apeita (grūdai su pelais) : . kurie turi B Kiekviena pupelių rūšis veikia savaip.avfžų sėfenos daigintų kviečių duona (Eseno duona) ryžiai: : . rugifįjšj miltai.avižų dribsniai •.miežiniai miitai miltai su gliutenini* '• ryžinė ravenė rugį ak .5 .ruginė duona.kviečių gemalai. .manų kruopos . .ryžių sėlenos .Buigur (apvirti.ndį| .

• požymiai ./'į^y į.Ką reikėtų žinoti apie javus. Pirmi sutrikusios kraujotakos tūrai.įį: NEUTRALU moliūgai (visos rūšys. kepinius ir tešlos gamintus # suvalgius kviečių produktų sulėtėja virškinimas.Ą krienai lapiniai kopūstai Paksoi valgomieji dantūniai •' S (Stitake) •0: mango Ida i mėlynžiedės liucernos žalieji lapiniai kopūstai : ūgliai žiediniai kopūstai W&^. teiraukitės sveiko maisto parduotuvėse. grūdai praranda kenksmin­ gus gliutenino lėktinus. Pakankamai maistingųjų medžiagų gausite su mėsa.'•• • ..! riešutai) baktažanai •į-. Jei jūsų kepėjas bejėgiškai gūžčioja pe­ čiais.' agurkai briuseliniai kopūstai:-į. * Kviečiai veikia panašiai kaip ir 0 kraujo grupę turinčius žmones: Ar jau ragavote bolivinių balandų? Šiuose inkų grūduose ir ryžių sėlenose d a u g baltymų. kurie gali Rugiuose slypi kita lėktinų rūšis. Šie gali nusėsti ant kraujagys­ baigtis net apopleksija ar infarktu. išskyrus paprastuosius moliūgus) pankoliai pievagrybiai porai rėžtukai ridikai Daikon ropiniai kopūstai (kalia ropės) saldieji žirniai salierai salotinės trūkažolės sultenės svogūnai svogūnų laiškai špa ragai špinatai valgomieji hibiskai VENGTINA • aiyvos (žaliosios ir : juodosios) artišokai avokados :'bulvinės saulėgrąžos : • (topinambai) : idaržiniai kukurūzai '^geltonųjų pupefių ūglia "{paprastieji moliūgai :• pomidorai ' • Tidikėliai ".. žuvimi ir pieno produktais.šaltos rankos ir kojos esant normaliai kūno tempera­ kitų tešlos gaminių. 1 pekininiai bastučiai (Pekino kopūstai) petražolės raudonieji burokėliai raudonieji kopūstai saldžiosios bulvės (batatai) f M Česnakai griežčiai gūžinės salotos jūrų augalai (dumbliai) kampuotieji česnakai • • įį>}} kiauipienės ^iį. pavyzdžiui. į"-'-:"' bambukų ūgliai brokoliai bastučiai dioskorėjos bulvės gūžiniai kopūstai. Jei kyla kokių nors abejonių. cukinijos pastarnokai = • " :: . atsisakykite makaronų. mineralinių medžiagų ir nesočiųjų riebalų rūgščių lių sienelių ir sukelti didelius kraujotakos sutrikimus. vitaminų.t°PŠ$ įrppių ūgliai • tpt agarai (vandeniniai aitriosios paprikos . t Teikite pirmenybę daigintų kviečių produktams. nesudeginamos visos kalorijos ir netrukus ima kauptis nereikalingi kilogramai. Ese­ no duonai. Vos tik išdygsta daigas. spagečių ir DARŽOVĖS NAUDINGA . f% • • dkorijos morkos ' • l c i korinės salotos paprikos '..

0 ir A kraujo grupę turintiems žmonėms bulvės ir daugelis ko­ pūstų rūšių yra tabu. ^t?8B| rabarbarai ' '. Ką reikėtų žinoti apie vaisius * Sre egzotiški vaisiai turi virškinimą lengvinančių fermentų ir bus Jei jums pučia vidurius. turėtumėte reguliariai valgyti ananasus. -baltosios) granatai '"Slll pė rsi mona i . į/'.įvamlnės slyvos Įvjpapajos Sfrėnkiodai "šfyvos (Šviežios) vynuogės (raudonosios ir. Dažniau ir mažomis porcijomis valgykite žalias arba šiek tiek apdorotas daržoves. o jūs galite juos valgyti. B kraujo grupės antikūnai (kaip ir A kraujo grupės) labai aštriai reaguoja j pomidoruose esančius lėktinus. Jūsų kraujo grupės žmonėms jos arba trikdo medžiagų apykaitą. ^|įį| vaisiai f. Kuo dažniau j t ra ūkite j savo valgiaraštj žaliuosius lapj^ nius kopūstus.Ką reikėtų žfnoti apie daržoves • ji Dešinėje grafoje išvardintas daržoves apeikite dideliu ratu. NAUDINGA : NEUTRALU abrikosai agrastai apelsinai avietės bananų tyrė citronai datulės džiovintos slyvos figos (šviežios ir džiovintos) gervuogės greipfrutai g vaja vos k i via i kriaušės ličiai mandarinai mangai mėlynės nektarinai obuoliai papajos persikai razinos serbentai (raudonieji ir juodieji) Šeivamedžio uogos uogos Boysen uogos Logan (aviečių ir gervuogių hibridas) vyšnios žemuogės VENGTINA \11|Į .•bananai įįbruknės ::3ti art asai • figa vaišės opuntijos-:. *-'Wm karąmboios '':4||h •"į •••'•'•'•^flB • •? •39 ' ! . Juose gausu labai reikalingo jū­ sų organizmui magnio. ar­ ba sukelia alergines reakcijas. bet ir „ p u o l a " skrandžio sieneles. Ypač daug rūpesčių su­ kelia pomidorai. kurie ne tik didina kraujo klampumą.

Dideliuose pre­ vežtus vaisius. kai pradėję laikytis die­ tos pagal kraujo grupę pratinsitės prie neįprasto maisto. Ne visi prieskoniai vienodai tinka. jums tinkamų vaisių sąraše tik jie pasirodo parduotuvėje ar prinoksta sode. nes juose esantys baltyminiai lėktinai suklijuoja kraujo kūnelius. • Lyginant su kitomis kraujo grupėmis. J alergiją linkę žmonės iš pra. morkų ir obuolių sultys.. kybos centruose apskritus metus galite pirkti ir iš kitų šalių at­ Kelis kartus per dieną valgykite šviežius sezoninius vaisius..' . Kokteiliui tinka tik : reikėtų žinoti apie prieskonines žoles ir prieskonius • džių turėtų santūriai vartoti ir prie neutraliųjų grupės priskirtus i prieskonius. vos NAUDINGA ananasų sultys bruknių sultys gūžinių kopūstų sultys papajų sultys vynuogių sūĮtys]. Reikėtų vengti salyklo ir cinamono.:. galite gerti visas čia iš. kraujo grupę turintiems reikia atsisakyti.'. # daug daugiau. nes B kraujo tipo rūgščių ir šarmų pusiausvyra yra pakankamai tvirta. . nes šie prieskoniai B kraujo . kurių dėl aštrios antikūnų reakcijos 8 . pavyz­ džiui..' •l 'įį £į 3 NEUTRALU abrikosų su!tys apelsinų suitys citrinų sultys (skiestos) daržovių sultys (iš rekomenduotų daržovių. • pipirus. agurkų.gera pagalba jūsų medžiagų apykaitai. Išskyrus pomidorų sultis.. Patariame nemaišyti vaisių ir daržovių sulčių. salierų) džiovintų slyvų nuoviras greipfrutų sultys obuolių si d ras obuolių suitys vyšnių sultys VENGTINA pomidorų sultys' ': • • . ' • � � '�* • ' •/ A Ką reikėtų žinoti apie vaisių ir daržovių sultis • • vardintas sultis. Galite kiek norite valgyti ir rūgščių vaisių. mėsos ir pieno. Iš prieskonių sąrašo išbraukite maltus juoduosius ir baltuosius : : • grupes žmonėms dirgina skrandj.

. Turintieji B kraujo grupę iš savo protėviu paveldėjo tvirtą virškinimo sistemą.". todėl jiems leidžiama retkar­ čiais pagardinti actu pikantiškas salotas ar žuvies patiekalus.' '"marintų krakmolas' .. gali retkarčiais pasal­ dinti jums gyvenimą kaip neutralūs priedai.mmm^ ^ m PRIESKONINES ŽOLES IR PRIESKO prieš k o NEUTRALU drebučiai} agurkai anyžiai bazilikai bergamotės buifiai burseros actas ciberžolės cukrus (rudasis ir baltasis) česnakai čiobreliai T^mmm. lygiai kaip ir medus. šių rūgščių sul­ čių turėtų atsisakyti.miežių salyklas migdolų ekstraktas pipirai (juodieji ir ba. Net 6 5 % jame esančių medžia­ gų .'.cukrus.\ \ mm mesi.'•''*lšt'. Amerikos mokslininkas daktaras D ' A d a m o jtraukia actą B krau­ jo grupei j neutralių produktų skiltj. tačiau visas kitas kraujo grupes turintys žmones.iU&j$ vafgomieji manijokaiįį želatina iikef'jpas Cinamonas ^VENGTINA * '•'. NAUDINGA imbieras kari s krienai petražolės uoginė paprika a garas (dumblių dašiai dumblių ekstraktas garstyčios (garstyčių milteliai) gvazdikėliai kakava / šokoladas kalendra kardamonai klevų sirupas kmynai.'r'f£ • • • Cukrus ir šokoladas. Klevų sirupą naudokite taupiai. kmyninis kuminas krapai laiškiniai česnakai laurų lapai mairūnai medus melasa mėtos (pipirmėtės) muskatai obuolių actas paprika peletrūnai pimentai pipirai (grūdeliai) raudonėliai rozmarinai saldžiosios ceratonijos branduoliai sojų padažas sojų pasta M s o Šafranai Ša f a vijai vanilė vy n akmenis (kalio druska) vyno actas (raudonojo ir baltojo) Vusterio padažas gj^UCUių krakmotaį ^•tečte^zų sirup3s:'. kaip teigia specialistai.

didina imuninės sistemos atsparumą ir gynybines g a ­ lias.er^kėtuagsa-:::-įį.. 5 ioje arbatoje yra vitaminų B ir K bei nemažas kiekis kofei. padeda esant trauku­ liams ir valo žarnyną. Gamtos mokslas jau seniai nustatė jog ši arbata šalina ( gleives. stabdo uždegiminius procesus..NAUDINGA aviečių lapų didžiųjų varnalėšų . Pamėginkite kavą ar juodąją arbatą pamažu keisti žaliąja arba.= ta. kuris nesukelia nerimo.• no. o tik stimuliuoja. •tyras vanduo (šaltinio ir mineralinis) žalioji arbata alus juodoji arbata mineralizuotas vanduo pupelių kava (ir be kofeino) vynas (raudonasis ir baltasis) alkoholiniai gėrimai dietinis limonadas kokakola limonadas Ką reikėtų žinoti apie gėrimus * * Be čia nurodytų gėrimų.[ dingomis vaisių ar daržovių sultimis ir gydomųjų žolių arbata. imbiero petražolių pipirmėčių saldymedžio šaknų šalavijų ženšenio : •: NEUTRALU baltojo ąžuolo žievės mėtų (ir katžolės) čiobrelių ež [uolių gudobelės Skobos (vinkšnos) žievės paprastųjų Šantrų paukšt pienių ramunėlių VENGTINA •iįS ifS £m i° n a ž o l l 4 '•. . skysčių poreikj galite patenkinti nau.įįį$ karpotojo beržo kiaulpienių kraujažolių margainių mėlynžiedės liucernos ra ūkta lapių rūgštynių sarsapdhlių šeivamedžio Šilkmedžio uogų valerijonų verbenų žalioji arbata žemuogių lapų Ką reikėtų žinoti apie gydomųjų žolių arbatą * Jvairūs saldymedžio arbatos komponentai palaiko cukraus kiekj kraujyje.

Ka­ dangi AB kraujo grupė . ji kai ką paveldėjo iš abiejų grupių. vaisiai ir daržoves..jaunas A ir B kraujo grupių junginys.jūsų pirkinių sąraše neturėtų būti raudonos mėsos.. rauginto pieno produktai. I m u n i n ė sistema: nepaprastai geba prisitaikyti. riešutų ir sėklų. šios kraujo grupės . Jei reikia lieknėti. V i r š k i n i m o sistema: pakenčia subalansuotą mišrų maistą. Vadinasi. kukurūzų ir grikių. . grūdai. ankšti­ niai. R e k o m e n d u o t i n a : mėsa. Ta­ čiau nėra taisyklės be išimties. Pavyzdžiui. lenktasėklių pupelių. pomidoruose esantys tam tikri lėktinai didina A ir B grupių kraujo klampumą. A ir B kraujo grupėms netinkan­ tys maisto produktai dažniausiai netinka ir AB kraujo grupei. daržinių pupelių. mongolai. žuvis. o AB gru­ pės kraujui jie tokio poveikio neturi..AB kraujo grupė Trumpai apie svarbiausius dalykus K i l m ė : kaukaziečiai.

žalieji lapi­ niai kopūstai. žvėriena įeįniena: tr. raudona mėsa. geležies. AB kraujo g r u p ė s ž m o n e s lieknina: ananasai. mėsą galima valgyti du tris kar­ tus per savaitę. mangano ir jodo. stirniena) Ką reikėtų žinoti apie mėsą ir paukštieną • rienoje yra svarbių B komplekso vitaminų. riešutai ir sėklos. lenktasėklės pupelės. A ir B grupių. Mėsoje. kalio ir kalcio. kai yra nedidelė šarmų persvara. AB kraujo grupės ž m o n e s t u k i n a : grikiai. Idealus maistas turintiems AB kraujo grupę r NAUDINGA j-aviena eriena kalakutiena kiškiena / tnuslena.žmonės gali mėgautis visais pomidorų patiekalais. D ir E Mėsos jokiu būdu neatsisakykite. panašiai kaip ir A grupės.fosforo. Dėl šios priežasties iš valgiaraš­ . Tuomet organizmas gerai suvirškins gyvulinės kilmės baltymus. daržinės pupelės. Vadinasi. fįarrtienagyvulių subproduktai buivolų mėsa > kepenys gyvulių subproduktai: . 5trdrs •' p a u t i e n a pkiauliena (\r kumpis) l&urapkos • lašiniai ( r i e t e k Šoninė) į putpelės vištienažąsiena '' • •• . tačiau turintiems antsvorio kviečius reikėtų pamiršti. į • • • MĖSA IR PAUKŠTIENA VENG\7\HA • ^Z^UŽ-f?" NEUTRALU ' fazanai . o kalorijos geriausiai tirpsta tada. A8 kraujo grupės žmonių skrandis. pieno produktai. Iš neutralios grupės dar galima vartoti fazaną. sojų varškė (tofu). Su kviečiuose esančiu gliuteninu AB kraujo grupės žmonių virškinimo sistema s u ­ sidoroja geriau negu 0. Nuo jų didėja rūgščių kiekis raumenų a u ­ diniuose. vitaminų A. seleno. gamina mažai skrandžio sulčių. mikroelemen­ organizmo baltymais. kviečiai. paukštienoje ir žvė­ r visus mėsoje esančius vertingus baltymus organizmas paverčia tų . Tačiau beveik mineralinių medžiagų . žuvis. čio reikėtų išbraukti rūkytos ar sūdytos mėsos gaminius.magnio. kukurūzai. nedideliais kiekiais ir tik šiai kraujo grupei n a u ­ dingos rūšies.

'.-į plekšnė : % rainė sepija :.netinka vištiena. . patartume progai pasitaikius jų paragauti.B kraujo grupės palikimas . kaip ir A kraujo grupę. Jie turėtų būti tik jaunų gyvulių. '• i!rri: i J i sidabrinis jurų •) sykas silkė (šviežia) sterkas šamas upinis ešerys e ey š rs • j u oda d ėmė menk£§| jūrų geldetės • ^Ęjį •jūrų Hežuvis jūrų sraigės -kefalžuvė '. * Jei vynuoginės sraigės ligi šiol nepriklausė jūsų mėgstamiems valgiams. tais mažais kąsneliais alkio nenumalšinsite. Šioje mėsoje esan­ tys lėktinai didina ir AB tipo kraujo klampumą.|įustrės ^įgefevauodegė Atlanto : i jūrinė ausi nu kė O. . laSiša melsvažuvė midijos moliuskai raudonasis jūrų liežuvis ryklys 1 '-į. Pavyzdžiui. kurie stiprina organizmo atsparu­ mą. kurios netgi priklauso vengtinų valgių grupei. vėžiagyvius ir moliuskus * Kai kuriose žuvyse ir jūrų augaluose esantys lėktinai AB kraujo grupę turintiems žmonėms. nei AB kraujo grupei. padeda imuninei sistemai kovoti su vėžiu. nes dar neužteršti nepageidau­ tinais sunkiaisiais metalais. kelia nema­ žai problemų. Žinoma. Vynuoginėms sraigėms nė įš tolo negali prilygti jūrų sraige.. pavyzdžiui. tačiau juose slyp* ypatingi baltyminiai lėktinai. širdį ir kepenis. NAUDINGA alse amerikinis akmeninis ešerys baltasis tunas buriažuvė •ertketas jOrų lydeka jūrų velnias l a j i n i s upėtakis •lydeka menkė raudonasis jūrų eSerys sardinė sidabrinė menkė 'skumbrė upėtakis vynuoginės sraigės NEUTRALU didstintė ikrai IVENGTINA pįnduviai otas .: ungurys . jūrų ešerys į kalmarai į' kardžuvė karpis •. \ į m • -M Ką reikėtų žinoti apie žuvj.' • krabai ] krevetės omaras -. Labai retai valgykite subproduktus. jūrų liežuvis ir plekšnė netinka nei A. į\upiniai vėžiai ' .

M Misterio - . galite juos gausiai paskaninti česnakais arba fmbieru NEUTRALU .jogurtas ar­ Negalima nepastebėti tam tikrų panašumų su A ir 8 kraujo grupėmis: Jei sojų varškė ar sojų sūris pasirodys jums prėskas. kokosų p. vištienoje. jogurtas kefyras ožkos pienas sūriai: .Ką reikėtų žinoti apie pieno produktus. gate ausų uždegimu.f et a (avies pieno suris) . lydytas j ^ minkštas prancūziškas C. galite kuo ramiausiai ret­ ALIEJAI IR RIEBALAI NAUDINGA alyvų aliejus NEUTRALU lydytas sviestas menkės kepenėlių aliejus rapsų aliejus sėmenų aliejus žemės riešutų aliejus r|»GHNA S kokosų sviestas. sūrį ir kiaušinius • ba kefyras.čederis Cotby olandiškas geltonas ementalis olandiškas apskritas Gruyere (Šveicariškas) MontoreyJack .Jarfsbergo "VENGTINA .nelabai tinka. SŪRIAI IR KIAUŠINIAI Naudinga grietinė grūdėtoji varškė.parmeaanas V.sūrio gamybos šalutinis produktas . jei dažnai ser­ nes jie skatina gleivių susidaryme. ir kenksmingų baltyminių lėktinų.šveicariškas . Kiaušiniuose nėra tokių lėktinų kaip Kad patenkintumėte baltymų poreikj.rikota .Provolonės Jei turite problemų dėl bronchų ar veido ertmių. reikėtų apskritai nevartoti.varškės (riebus) varškė r nenugriebtas pienas " pašukos sūriai: į. Išrūgos .pelėsinis . kuris. išskyrus riebalus. reikėtų ribotai vartoti pieno produktus. (Nepainiokite jų su rūgpieniu. karčiais suvalgyti kiaušinį.) PIENO PRODUKTAI. kuriose yra visų biologiškai aktyvių pieno me­ džiagų. gaminamas pridėjus tam tikrų pieno rūgšties bakterijų.kam am beras įkviestas . aliejus : •dygminų aliejus sezamų aliejus • sviestas : saulėgrąžų aliejus kukurūzų gemalų aliejus vtlnamedlio sėkį aliejus . ^iSetas • Valgomieji ledai -.itališkas {nesunokęs} . O štai pasukų.Neufchštef .sojų sūris / sojų varškė (tofu) .Valstiečių išrūgos jogurtimai ledai kiaušiniai liesas pienas sojų pienas sūriai: kaip ir 8 kraujo grupei. tinka rauginto pieno produktai . panašiai kaip ir jogurtas.

riešutų sviestas) anakardžių riešutai aguonos bertoletijų riešutai kokosai {braziliniai riešutai) lazdynų riešutai kariįų riešutai •/moliūgų sėklos rnakadaminiai riešutai .Ką reikėtų žinoti apie aliejus ir riebalus * Jei gyvulinių baltymų poreikis yra didesnis.: sezamai (sezamų ' pinijos pistacijos tamarindų sėklos : Ką reikėtų žinoti apie riešutus ir sėklas • bet reikia būti atsargiems. 'saulėgrąžų sėklos migdolai . PUPELĖS IR ANKŠTINIAI NAUDJNGA margosios pupelės perfinės pupelės raudonosios sojos pupelės raudonžiedės pupelės žalieji lęšiai kraujui trukdo išskirti insuliną.. kuriame gausu nesočiųjų riebalų rūgščių. Kadangi ši kraujo grupė paveldė­ NEUTRALU apskritieji lesiai baltosios pupelės daržinės vijoklinės pupelės geltonosios pupelės pupelės Canneifini pupos japoninės vignos raudonieji lęšiai juodosios pupelės saldieji ankštiniai žirniai .pekamnių k ar i jų ra (Kvinslendo riešutai) . Juose esantys lėktinai AB grupės Retkarčiais sukramtyti keli riešutėliai patenkina baltymų poreikį. mat didesnis jos kiekis kenkia sveikatai. RIEŠUTAI IR SĖKLOS NEUTRALU graikiniai riešutai kaitainiar žemės riešutai (žemės . vietoje gyvulinių riebalų turėtumėte vartoti alyvų-' aliejų. riešutai gali tik apsunkinti virškinimą ir medžiagų apykaitą. kuriame mažai baltųjų garstyčių rūgšties. ir B kraujo grupių savybes. jo ir A. * Rinkitės rapsų aliejų. nei leidžia skrandžio sulčių kiekis..••toninės vignos žalieji žirneliai .į ten Ha seklės pupelės žalios pupelės J paprastosios pupefės (nesubrendusios) vpupelės Fava įsęiamieji pelėžirniai VENGTINA .

o ūgliais ir lapais paskaninti salotas .spraginti grikiai -'Ą kukurūzai: ..V 'Sfii: speita ' spraginti rugiai traškioji duonelė įįį • : : NEUTRALU avižų sėfenų kepiniai b olivine balanda burnočiai duona be gtiutenino kelių grūdų duona kviečiai: .pikliuoti kviečiai (405 .'.stambiai sumalti grūdai • .grikių kruopos :i .rupiai maltų ryžių duona . avižų m i I lai grūdų gemalų duona kviečiai: . : Iš maltų burnočių sėklų galima kepti duoną ir kitus kepinius.afrikiečių couscous .550) .kviečių gemalai .sorų košė .ryžių vafliai .ryžiai Sasmati . sojų granulės speltos duona (speltos miltai) VENGTINA Bulgur (apvirti. .kviečių gemafų duona . .ne visada reaguodavo vienodai. • -j • .rupių kvietimų miltų duona . kviečių sėlenų kepiniai .kietųjų kviečių miltai ..ryžių sėlenos. avižų sėienos.kietųjų kviečių kruopos . : • e g i pti etiškieji kviečiai.kvietiniai miltai su .. v i'.kukurū2ų miltai.kukurūzų miltų kepiniai* . tinka AB kraujo tipui. : Kamut grikiai: . Apskritieji lęšiai ir margosios pupelės kuo puikiausiai neigiamai reaguoja į Šiuose produktuose esančius lėktinus. kukurūzų krakmolas -.kvietinės kruopos .spraginti kukurūzai miežiniai m i Eta i. ryžių miltai .kviečių sėlenos.spraginti ryžiai ruginiai miltai. išdžiovinti ir sumafti kviečiai) bulvinių saulėgrąžų tešla .A ir B kraujo grupės .sorų duona: 'v .žydų macai miežiai (grūdai) miltai su gliuteninu ryžių dribsniai rūpių ruginių miltų duona sojų dribsniai.ryži nė ravenė . ruginių miltų duona rugių gemalų duona sojų duona soros: • .daigintų kviečių duona (Eseno duona) .kvietiniai miltai. kvietinių miltų duona . tuo tarpu B kraujo grupės antikūnai labai NAUDINGA avižų dribsniai. gemalais ryžiai: .sėjamieji ryžiai .rupūs kvietiniai miltai .baltieji ryžiai .Idealu* maistas turintiems AB kraujo grupę Ką reikėtų žinoti apie pupeles ir ankštinius v Abi pirmtakės .

. saldžiosios bulvės' . (batatai) salierai žalieji lapiniai kopūstai žiediniai kopūstai kiaulpienės jūrų augalai (dumbliai) kampuotieji česnakai krienai lapiniai kopūstai Paksoi mango! d ai morkos pankoliai paprastieji moliūgai.artisokai avokados bulvinės saulėgrąžai '. Sio bulvinių šeimos auga­ lo baltyminiai lėktinai netinka A ir B kraujo tipams. AB kraujo grupės jie neveikia.gluosninė kreivabudė . ūgliai pastarnokai petražolės raudonieji burokėliai. DARŽOVĖS NAUDINGA agurkai ba k fazanai brokoliai česnakai dioskofėjos NEUTRALU agarai {vandeniniai riešutai) alyvos (Žaliosios) bambukg ūgliai bast učiai briuseiiniai kopūstai bulvės cikorijos cikorinės salotos cukinijos grybai: .. kepinius ir tešlos gaminius * čig valgykite kuo mažiau.Ką reikėtų žinoti apie javus. (topinambatf ^daržiniai fcukurCzdįji:* | geltonųjų puoelįųįji ^paprikos (geltoni : žaliosios ir rauriiįj lltdikėįjaj. kad ir kaip keista. Priežastis: rūgštis sudarantis kvie^ čio grūdo branduolys keičia rūgščių ir šarmų pusiausvyrą.juodkotė ugniabudė (žieminis kelmutis) . Dėl to A ir AB kraujo grupes turinčių žmonių raumenų atK mų. 0 tipo kraujas taip pat geba su jais susidoroti. alyvos (fLiodosios)-:^ .pievagrybis . aguročiai pekininiai bastučlai (Pekino kopūstai) pomidorai porai raudonieji kopūstai "• aitriosios paprikos £g .dvisporis pievagrybis .kreivabudė abofone (portobefio) kuokštinės grifo) ės (maitake) lapiniai kopūstai mėly n ž i ed ės ii u ce mos. ta­ čiau.valgomasis dantūnis (Intake) griežčiai gūžinės salotos gūžini ar kopūstai imbieras sultenės svogūnai svogūnų laiškai Sparagai špinatai valgomieji hibiskai salotinės trūkatolės •M. jie sedi ant atsarginių suolelio. ridikėlių^ rėžiukai ridikai Daikon . l-r?:-}- . AB kraujo gru­ Apie kviečius pasakytina taip. kas kiekvienu atveju nepageidautina.. kaip ir A kraujo grupei: kvie^ diniuose padaugėja rūgščių. . o 0 ir B kraujo grupes-sąra­ pės žmonių maistui tinka jau išleidę ūglius kviečių gemalą Ką reikėtų žinoti apie darioves • Pomidorai maisto produktų sąraše nėra pirmose gretose.

Spragą gali užpildyti kiti kalio tiekė­ jai: abrikosai. Čia katta ne rūgštis. vynuogės (mėlynosios ir geltonosios) . vyšnios arba arbūzai. figos.» Valgykite daug daržovių ir salotų. Ką reikėtų žinoti apie vaisių ir daržovių sultis • AB kraujo tipo žmones nuo nereikalingų gleivių.švelniai rūgštokas greipfrutas. sfyvos . bet jo rūgštis kažkodėl neerzina skran­ džio sienelių. reikėtų žinoti apie vaisius • Apelsinai trukdo virškinamajam traktui pasisavinti mineralus ir erzi­ na jautrią AB kraujo grupę turinčių žmonių skrandžio gleivinę. Puiki alternatyva . išgerta stiklinė šilto vandens su pusės citrinos sultimis išlaisvina Kraujo grupių tyrinėtojas daktaras D'Adamo sako jog kas rytą r . j. NAUDINGA agrastai ananasai bruknės citrinos ^ figos (šviežios ir džiovintos) greipfrutai kiviai naminės si renklodai = . Vitaminingas. To­ dėl jums. • Jūsų skrandžiui netinka ir labai garbinami bananai. kaip ir turintiems A kraujo grupę. Tai taip pat citrusinių šeimos vaisius.. kuriuos AB tipo kraujas sutinka su didžiausiu pasipriešinimu. # NEUTRALU abrikosai avietės bananų tyrė datuiės džiovintos slyvos gervuogės kantalupai (melionų rūSis) kinkanai kriaušės ličiai iimetos mandarinai mėlynės melionai nektarinai obuoliai pa pajos persikai razinos serbentai (raudonieji ir juodieji) šeivamedžio uogos uogos Boysen žemuogės VENGTINA apelsinai bananai figavaisės opu n rijos vaisiai granatai gvajavos karą mbotos mango vaisiai persimonai rabarbarai Ka. aktyvių gydo. o specifiniai lėktinai. reikia vengti apelsinų. Po to išgerkite stiklinę skiestų greipfrutų ar papajų sulčių. Reikėtų pamėgti jums naudingas sultis. • vyšnios • ».i mųjy biologinių medžiagų turintis augalinis maistas labai stiprina dažnai silpnoką AB kraujo grupę turinčių žmonių imuninę : sistema.

" : l •" ' .\. grūdeliai^ paprika) >?J saldžiai ir rūgščiai ' •:. J visas sultis galima pilti tik morkų ir obuolių sultis. " -£ v 7 ?į į v S:" cukrus V čiobreliai : C" . "• '•/ . su morkų. kukurūzų krakmclasįp miežių saiykias migdolų ekstraktas :>Ę pipirai (malti. špinatų ar salierų sultimis. 'V: . M .•"' « ! ! i : s p4 kakava / Šokoladas • kalendra kardamonai klevų sirupas kmynai / kmyniniai kuminai krapai . Žalių­ jų daržovių sultis maišykite tik su švelnaus skonio daržovių sulti­ mis. . sultys '-ai­ tresnių sultys vynuogių sultys • / v NEUTRALU abrikosų sultys agurkų sultys ananasų sultys citrinų sultys (skiestos) daržovių sultys (iŠ rekomenduotų daržovių) džiovintų slyvų nuoviras greipfrutų sultys obuolių sidras obuoiių suftys pomidorų suitys VENGTINA apelsinų sultys tr vėl priminsime. jog negalima maišyti daržovių sulčių su vaisių sultimis. KONINĖS ŽOLĖS IR PRIESKONIAI NAUDINGA " česnakai karis • -.*. ' " . V:xį>/.•'.JJĮ Vusterio padažas Ę želatiną ':|! • " . ::*į : petražolės :'.. . dagiai druska dumblių ekstraktas garstyčios {ir garstyčių milteliai) gvazdikėliai anyžiai "įM baltojo vyno actas ^Ęį kapseliai 'M kečupas ' kukurūzų sirupas. valgomieji manijokai .'. 'J') į sojų pasta į$sp .y. • • • jį • X" . petražolių.'".bazilikai į: v"':' bergamotės builrar burseros actas ciberžolės : cinamonas . pavyzdžiui.VAISIŲ (R DARŽOVIŲ SULTYS NAUDINGA bruknių sultys gu/žinių kopūstų sultys morkų suftys pa pajų sufį/s salieru.' - NEUTRALU •į * • agaras (dumblių drebučiai) laurų lapai mairūnai maltas imbieras mafti safdžfųjg ceratonijų branduoliai marantų krakmolas medus meiasa (cukraus gamybos Šalutinis produktas} mėtos (ir pipirmėtės) muskatai obuolių actas paprika peletrūnai pimentai raudonojo vyno actas rozmarinai sojų padažas Tamari šafranai šalavijai vanilė vynakmenis (kalio druska) VENGTINA M krienai •.' ^\įy& A.v.| konservuoti produktai* '.. l a i š k i n i a i česnakai s ..

MI*. Bus geriausia.į dažu salotoms. .C.fl| gen cijonų kalpokių kukurGzų ilucteiių liepžiedžių rabarbarų raudonųjų dobifų tubių vaistinės kasijos lapų daginių . • GYDOMŲJŲ ŽOUŲ ARBATA •JIBJĮ.. Vieni mano. kiaulpienių ''. Jokios žolių arbatos. erškėtuogių eži uolių . jog didelis acto kiekis. ' : > ^ w NEUTRALU ankStpipirig aviečių lapų baltojo ąžuolo žievės paukštpienių petražolių pipirmėčių raukta lapių rūgštynių sarsaparilių šalavijų šeivamedžio šilkmedžio uogų valerijonų verbenų paprastųjų Šantrg alavijų didžiųjų varnalėšų . jei acto poveikj nustatysite patys. Dietos pagal kraujo grupę rekomendacijos remiasi ne tik maisto vien dėl to. Daktaras D'Adamo teigia.-M mėtų (ir katžolig) . ar ac­ S •k^. . . •' $tį(įį jonažolių saldymedžio yįįį kanadinių auksą šaknių žalioji arbata . . • v%3r«H^^^SS K1 ir be to skrandis kelia jums problemų. . Jei actą labai saikingai arba visai jo atsisakykite.. Dar toli gražu neištirtos visos j arbatos sudėtį įeinan­ ti šalutinis poveikis. Žievės ramunėlių . Todėl šalia pageidaujamo efekto gali pasireikš­ Saldinkite arbatą tik tada. kraujažolių Ženšenio 55 >r mm . kad jų virškinamasis traktas yra ne­ jų mišinių jau tas kenksmingas prieskonis. * • J r 9 jog actas skatina rūgščių susidarymą ir turin­ tiems AB kraujo grupę pataria jo vengti. vartokite Savo valgius galite pagardinti nedideliu majonezo kiekiu r pa.y$ čiobrelių imbiero {džiovinto): ^:įį guobos (vinkšnos) liucernos -g-į $0. NAUDINGA :.Ką reikėtų žinoti apie prieskonines žoles ir prieskonius # atsisakyti ĄB kraujo grupę turintiems žmonėms reikėtų daugelio prieskonių ir produktuose esančių lėktinų poveikiu atskiroms kraujo grupėms. nereikia gerti čios medžiagos. . net jei ji jums ir labai skani./į§ karpotojo beržo žemuogių lapų . Mokslininkai ginčijasi. Ką reikėtų žinoti apie gydomųjų žolių arbatą • ilgą laiką.:>^p||| . gudobelės vaisių : }D &į''.> ^ ^ ^ /M j : ". kai to būtinai reikia. rūgščių ir šarmų pusiausvyrą gali sutrikdyti tik paprastai jautrus. . • į | l H .

A8 kvietiniai miltai su gemalais A. A lašišinis upėtakis A. A8 avižiniai miitai A. AB kiaušiniai 6 kininės vignos 0. AB kepenys 0 kiaulpienės 0. B. AB krūmines pupelės A kuokštinė grifolė (maitake) AB kuprė A kviečių gemalų duona A. B. B jūrų velnias A. AB p daržinės pupelės AS didžiosios varnalėšos A. A kiškiena / triu&ena B. A jautiena 0 jogurtas / vaisinis jogurtas B. AB bruknės A.Trumpai visoms kraujo grupėms: tinkamiausi maisto produktai nuo A iki Ž A abrikosai (abrikosų suftys) A agrastai AB agurkai AB aitriosios paprikos B alavijai A alyvų aliejus 0. AS karpis A kaštainiai AB kefyras B. A. A buriažuvė AB burnočiai A C ciberžofės 0 cikorijos 0. B. AB r x B baklažanai 8. AB ananasų sultys 0. B. B. AB gervuogės A graikiniai riešutai 0. B aviečių lapai B aviena 0. AB G garstyčios A gelsvauodegė 0 geltonosios pupelės A gemalų duona (Eseno duona) A 5. AB C ikrai B imbieras A. A8 ananasai A. A B apyniai 0 apskritieji lęšiai art įšoka i 0. AB dryžuotasis ešerys 0 dumblių ekstraktas 0 džiovintų slyvų nuoviras 0. B. AB gudobelė A AB guobos (vinkšnos) žievė 0. AB alse 0. AB lenktasėklės pupelės B lęšiai (žalieji ir raudonieji) A lydeka 0. AB ežiuolės A AB C D t japoninės vignos 0. B. A. AB figos (šviežios ir džiovintos) 0. AB greipfrutų suitys A grietinė (neriebi) B. AB F feta (avies pieno sūris) B. AB jūrų liežuvis 0. A E eršketas 0. AB jogurtiniai ledai B jonažolės A juodadėmė menkė B juodosios pupelės A jūrų augalai (dumbliai) 0 jūrų lydeka 0. AB erškėtuogės 0 A B. A Citrinos A AB citrinų sultys (skiestos vandeniu su cukrumi) A p česnakai 0. B. AB baltasis tunas AB baltieji ryžiai AB bananai B briuseliniai kopūstai B brokoliai 0. A. B. B. B. AB liucernos ūgliai A AB r j t ėriena 0. AB avižų sėlenos B. B. AB lydytas sviestas B liepžiedžiai 0 liesas pienas B liucerna A. AB dioskorėjos B. AB I . B. AB amerikinis akmeninis ešerys A. B. AB greipfrutai A. A. B. A. B. AB bruknių sultys B. AB K kalakutiena AB kardžuvė 0 karis 0. A gužiniai kopūstai B gūžinig kopūstų sultys B. B itališkas nesunokęs sūris B. AB buivolų mėsa 0 bulvinės saulėgrąžos 0. AB kiviai A8 krienai 0. B. A. AB lašiša 0. AB grikiai (ir spraginti) A grikių kruopos A grūdėtoji varškė B. AB avižų dribsniai B. A atlantinis karšis 8 Atlanto otas 0. B. A. AB L lapiniai kopūstai 0.

AB ryžių vafliai A. AB veršiena 0 . A B sojų pupelės (raudonosios) A AB sojų duona A. A morkos A. AB miežių salyklas A moliūgų sėklos 0. A pupelės Hetrn A r ( vynuogės B AB ' • \ vynuoginės sraigės A AB vynuogių sultys B... A8 raudonieji kopūstai B raudonosios paprikos 0 raudonžiedės pupeles AB renklodai 0. B. B AB paukštpienės 0 pekaninių karijų riešutai B pekininis bastutis B perlinės pupelės B. AB upinis ešerys 0. A ropiniai kopūstai (kaliaropės) 0.. A silkė 0 f r P pa pajos B papajų sultys B. AB spelta B. A T •".. B..}. 3 uogos Boysen A upėtakis 0. AB saldžiųjų ceratonijų vaisiai 0 salierai AB salierų sultys A. AB žalieji fę&iai AB žalioji arbata A. B. A. B. AB gifavandenis ešerys jūrų ešerys 0.. A B raudonasis raudonasis 1 A. AB žalieji lapiniai kopūstai 0. $ . B. AB saldžiosios bulvės (batatai) 0. geltonosios ir raudonosios) 8 pastarnokai 0. A . B. AB vynas A skumbrė 0. B V o valerijonai A ^ : valgomasis dantūnis (shiitake) B valgomasis hibiskas 0. A margainiai A margosios pupelės 0. AB paprastasis moliūgas 0. A AB melasa A mėlynės A melsvažuvė 0. AB sojų pienas A sojų suris / sojų varškė Ą soros B. AB pipirmėtės 0. B menkė 0 A B. šalavijai B šilkmedžio uogos 0 širdis 0 Špinatai 0. B. A8 ryžiai Basmati AB ryžiai. A sidabrinė menkė A. AB nemaltų ryžių duona B. .. AB sojų pasta M s o A.. AB petražolės 0. A... B AB sidabrinis ešerys A sykas 0. A valstiečių sūris B. AB vanduo 0 A. AB žemuogių lapai AB ženšenis A B AB žiediniai kopūstai B. A. AB R raja A ramunėlės raudonasis B. f $ saldymedis B. AB vyšnios A. B. AB Žalios pupelės A Žemės riešutai / Žemės riešutų sviestas A.Trumpai v i s o m s grupėms M mangoldai Q. A paprikos (žaliosios.: pupelių kava {ir be kofeino) A. A8 salotinės trūkažolės 0 sardinės 0.. B plekšnė B porai 0 A porai 0. AB saldžiosios bulves (batatai) 0. A V. tamarindai A tamarindų sėklos B traškioji duonelė AB triušiena / kiškiena B AB r O ožkos pienas 8 AB ožkos pieno sūris B. AS r raudonieji burokėliai B. AB vyšnių suitys 0. A. B. A. B AB sarsapariliai 0 sėjamieji ryžiai AB sėmenų aliejus Q. A. AB ožragės 0 r U uoginės paprikos 0. AB spraginti rugiai AB sterkas 0 svogūnai 0. AB romaniškos salotos 0. A AB r r l -v:. AB r spraginti ryžiai 8. B. A ruginė duona AB ruginiai miltai A AB rugiu gemalų duona AB rupiai maltų ryžių duona B. AB slyvos (šviežios ir džiovintos) 0. AB r ( ( N naminės slyvos 0 A. B. AB ryžių sėlenos B. A. A. 8.. AB rikota 8. ryži nė ravenė AB ryži nė ravenė AB ryžių miltai A. B morkų sultys A. AB žvėriena (elniena / stirniena) 0. B P ( .

kuris šių rudųjų gėri. galima gerti be saiko. Ką reikėtų žinoti apie gėrimus • Tai.mineralizuotas vanduo (ir su soda) mineralinis) raudonasis vynas žalioji arbata . Kai kurie specialistai mano. AB kraujo grupę turintiems žmonėms ji naudinga todėl.J mų . kad pupelių kava jtraukta j naudingų gėrimų sąrašą. i . nes ji gamina mažiau rūgščių negu įprasta kava. Tačiau ir vėl priminsime: nustatykite patys.jums geriausiai tinka. dar nėra įrodyta.NAUDINGA afus pupelių kava (ir be baltasis vynas kofeino) tyras vanduo (šaltinio"tr -į./"alkoholiniai gėrimai. kad skatina jų vangią skrandžio sul­ čių gamybą. dar ne­ reiškia. jog tokia kava padeda išvengti rėmens.su kofeinu ar be . jog ja. Ar kavai be kofeino galioja tas pats teiginys. į-'dietinis iimonadas^ juodoji arbata • kokakola Ji monadas :.į ^ * įv vSN?|l NEUTRALU VENGTINA '%ą .

pietums. tas nesveika to produktų sudaryti valgiaraščius. Valgiaraščiai sudaryti iš atskirai kraujo grupei naudingų pro­ duktų ir papildyti neutraliais valgiais. jog tai tik pavyzdžiai. jog kiekvienam valgiaraščiui galima imti kitus naudingus ar neutralius komponentus ir juos įvairiai d e ­ rinti. Kas per daug. vakarienei ir lengvam u ž k a n ­ džiui. žvalūs ir liekni džio. kurie atitiktų jūsų norus ir sko­ Mūsų siūlomi valgiaraščiai turėtų paskatinti iš rekomenduotų mais­ energingi. jog porcijos visada turi būti mažos. Keturiems kartams. kad or kad tos naudingos medžiagos tolygiai patektų į kraują. Svarbj ne tai. Reikia pabrėžti. Iš jūsų kraujo grupei naudingiausių produktų rinkitės tuos. vadinasi. Pakaks prisiminti.tai tikrai nesunku Dieta pagal kraujo Valgydami skanius ir sveikus patiekalus esame Tolesniuose puslapiuose rasite didelį pasirinkimą gardžių ir naudin­ gų patiekalų pusryčiams. o kartams skirtą produktų kiekį galite paskirstyti penkiems ar Šešiems . ganizrnas vienu kartu gautų reikalingą kiekį maisto medžiagų. Jei d a nį Sąmoningai nenurodome tikslaus produktų kiekio ir porcijų dy­ pavalgę norite valandėlę snūstelėti. maisto buvo per u g . Suaugusių žmonių vienkartinė maisto porcija (jei valgote ke­ turiskart per dieną) neturėtų viršyti 125 gramų. kaip lengva laikantis dietos pagal kraujo grupę paruošti įvairų ir sveiką maistą. Savaime suprantama. kurie jums patiems skaniausi. kurie aiškiai parodo.3 skyrius grupę .

Dieta pagal kraujo grupę - tai tikrai nesunku
Fantazijai nėra ribų

Praktika parodė, jog daug lengviau maitintis pagal kraujo grupės diet^, kai kuriame visai naujus patiekalus. Imkitės darbo, sudaryki te savo individualų valgiaraStj. Neleiskite, kad sustabarėjusios V gių gaminimo taisyklės gadintų jums virimo ir ruošimo džiaugsrriąTik jūsų pačių skonis lems, ar troškindami daržoves pilsite vieną, a# du šaukštus alyvų aliejaus, ar dėsite ant lėkštes saują, ar tik du la­ pelius pekininių bastudų, ar žuvį kepsite grilyje, ar troškinsite, ar daržoves valgysite minkštai išvirusias ar kiek kietokas.
V

Neketiname mokyti teisingai virti ar nurodinėti, kaip prieš de­ dant ant keptuvės nuvalyti žuvj, kaip pagaminti vaisių drebučius^ naudojant ne želatiną, o agarą (dumblių drebučius). Mes tik nori­ me, kad jus imtumėtės darbo ir kad jums tai patiktų. Mesvarbu, kad iki šiol retai vartojote (o gal ir visai nevartojote) dumblių ekstraktą ar sojų gaminius, kad neragavote burnočių,' speltos ar boljvinig balandų. Natūralaus ir sveiko maisto parduotu-. vėse bei specialiuose prekybos centrų skyriuose pirkite supakuoto produktus ir laikykitės ant pakuotės esančių nurodymų. Natūralusmaistas ruošiamas įvairiais būdais, nuo jų priklauso vartotini kiekiai ir paruošimo laikas. Knygynuose rasite daugybę knygų su patari­ mais, kaip ruošti sveiką maistą, kad jis išsaugotų visas vertingąsias savybes. Dar kartą pabrėšime, jog dietoje pagal kraujo grupę svarbiausia rinktis ir derinti tuos maisto produktus, kurie geriausiai tinka jtisų virškinamajam traktui. Jie visi išvardyti grafoje „naudinga" (greitai apžvelgti padės 72-73 p, pateikta lentelė). Kad maistas būtų kuo įvairesnis, naudingus produktus derinkite su neutraliais. Daktaras D'Adamo į Šią dietą pataria žiūrėti kaip j dailininko paletę, „ i š kurios galime rinktis įvairias spalvas bei atspalvius ir visaip juos derinti"-

Smulkinti, rafinuoti, kaitinti, konservuoti, sumaišyti ar cheminiais preparatais apdoroti produktai praranda didžiąją dalį savo turėtos maistinės vertės,

•M

V
S^|Pr Jrfc-j.

Jei reikia lieknėti...

šešis kartus per dieną po 60-80 gramų ir maisto produktus pir­

„nereikia jokios specialios dietos. Pakaks to, jog valgysite kokius

ta netrukus prisitaikys prie naujo maisto ir kur kas geriau degins gfį kalorijas, negu tai darė iki šiol. Kai medžiagų apykaita taps normaIi, svoris susireguliuos savaime. Laikykitės bendros taisyklės: kuo "*

miausia rinksitės iš kategorijos „ n a u d i n g a " . Jūsų medžiagų apykai­

daugiau valgykite neperdirbto, natūralaus maisto, gyvulinių balty­

mų nevartokite su daug angliavandenių turinčiais produktais (duo­

jo grupę turintiems žmonėms. Mesą, žuvį, sūrį ir kiaušinius visada j valgykite su šviežiomis daržovėmis. I

na, grūdais, saldumynais). Šios taisykiės ypač reikia laikytis 0 krau-

v e r š i e n o s n u g a r i n ė su lapiniais špinatais veršienos nugarinė. Makarienė. iaiškiniai česnakai.pagardinti druska ir uogine paprika. Greipfrutą perpjauti pusiau ir šaukštu išvalgyti minkštimą. sviestas. danti­ mis nugremžti minkštąją dalį. špinatai. peletrūnai neriebus majonezas. salotinės trūkažolės Ž v apšlakstyti citrinų sultimis. česnakai. troškinti. Iš majonezo ir prieskoninių žolių paruošti tyrę. citrinų sultys. medus. mineralinis v a n d u o . petražolės. kol bus galima atskirti lapus. Cl . apdėlioti banano griežinėliais. Svogūnus truputį pakepinti aliejuje. alyvų aliejus. kokia ji yra Nuga rinę iškepti alyvų aliejuje. Prie žuvies tiks folijoje kepti pastar­ nokai ir salotinės trūkažolės. greipfrutas Skrebutį plonai aptepti sviestu. sudėti j aliejumi išteptą ugniai atsparų uį indą. sutrinti ar valgyti tokią.valgiaraštis savaitei 1 diena Į k y r i a i : žalioji arbata. svogūnai. builiai). citrinų sultys. Įspausti česnakų sul4. bananai. Indą už­ dengti ir statyti į jkaitintą orkaitę. pjetūs: žuvis su prieskoninėmis daržovėmis. krapai. pastarnokai. Likusią artišokų dalj supjaustyti kubeliais 'r valgyti užpylus likusia tyre. Sojų varškę (tofu) išmaišyti su druska ir uogine paprika ir dėti ant lėkštėje išdėliotų špinatų. Artišokus virti pasūdytame ir keliais citrinų sulčių lašais parūgštintame vandenyje. ^jgįMjtjs su b a n a n a i s ruginės duonos skrebutis. loginė paprika. pašlaks­ tyti medumi. pri­ dėti šviežių špinatų ir patroškinti uždarame inde. šviežios prieskoninės žolės (petra­ žolės. builiai. druska. g r e i p f r u t a s . aiyvų aliejus. Žuvį patepti aliejumi ir užbarstyti prieskoninių žolių. Mėsingus artišokų lapų galus mirkyti į tyrę.0 kraujo grupė . p a s t a r n o k a i s ir plotinėmis trūkažolėmis upėtakis. sojų varškė (sūris) Sojų varškę (tofu) galima kepti. Užkandis: artisoku t y r ė drtišbkai.

Minkštąją krabų dalj dėti ant salotų lapų ir apšlakstyti marinatu. jau­ tienos guliašas. įpilt? puodelį vandens ir valandą troškinti. imbieras. A t k i m š t ą butelį laikykite šaldytuve Pietūs: j a u t i e n a su kariu. cukrus. Kartu su mėsa patroškinti ir balanda. krabai. mišinj įdėti mėsą ir valandą palaikyti. pagardinti druska ir cukrumi. sojų padažas. česnakus. klevų sirupas ir malti anyžiai Grūdų mišinj šiek tiek pavirti vandenyje ir palikti 30 minučių brinkti Sumaišyti su tarkuotais obuoliais klevų sirupu ir maltais anyžiais. kapotos petražolės. paprikomis ir ryžiais sojų padažas.tai tikrai nesunku 2 diena Pusryčiai: erškėtuogių arbata ir javainiai spelta. druska. obuoliai. lapinės salotos Susmulkintus laiškinius česnakus.Dieta pagal kraujo grupę . kalendrą ir aliejų. cukrumi. petražoles. pabarstyti kariu. druska ir aliejumi. česnakus ir imbierą sumaišyti su s" jų padažu. Patiekti su ryžiais.-- Klevų sirupą vartoti ribotą laiką. po to apkepti. susmulkintas raudonąsias paprikas. cukrus. kalendra. ryžiai bolivinių balandų miltai. Troškinj sutirštinti malta boiivine Išmaišyti sojų padažą. sė­ menų aliejus. joduota druska. ( •-•-'iiS. J gautą : Užkandis: lapinės salotos su krabais česnakai. raudonosios paprikos. česnakai. iaiškiniai česnakai. soros ir miežiai. karts. . alyvų aliejus.

kaliaropės. Gausiai p a b a r s t y t i ūĮorĮut t y r e Pietūs: lašišos gabalėliai a n t kaliaropių (ropinių kopūstų) su lašišos filė be odelės. uždengti ir troškinti dar 5 minutes. lierai.• ekstraktu. patiekalo tinka duona iš skyriaus „ n e u t r a l u " . Ropinį kopūstą supjaustyti Patroškinti. kos. svogūnai citrinų sultys. dėti kartu su išmir­ nies tol. japoninės vignos. Pagardinti dumblių kytomis pupelėmis j puodą su v a n d e n i u ir virti ant mažos ug. 3 diena Pusryčiai: žalioji a r b a t a . mor­ dengti ir trumpam pastatyti j šaldytuvą. sa­ alyvų aliejus. tada Pertrinti. sojų padažas. sojų sultinys. kiaušiniai. morkos. . svogūnų laiškai. Česnakais ir patiekti su trupučiu sojų varškės. patepti sojų padažu ir medumi. alyvų aliejus.^įtgrjenė: svogOnai. įpilti sojų sultinio. patepti sviestu ir uždėti plaktą kiaušinienę. petražolės. tada užbarstyti juos ant žuvies. Prie traškioji duonelė. Mig­ Lašišos filė supjaustyti griežinėliais. Už­ griežinėliais^ dėti kartu su susmulkintu imbieru į karštą aliejų. petražolės Duoną sviestas. medus. Morkas ir svogūnus troškinti aliejuje. saldintos ir skiestos citrinų sultys. sojų varškė (tofu) Susmulkintas daržoves patroškinti aliejuje. čiobreliai). imbieras. šviežios kapotomis petražolėmis. kol visi komponentai suminkštės. česnakai. kol suminkštės. plakta kiaušinienė su petražolėmis a n t Eseno d u o n o s riekės Eseno duona (duona iš daigintų kviečių). pavyzdžiui. įaponinių vianų sriuba sriubos prieskoniai (petražolės. maišant dolus aliejuje kepinti. dumblių ekstraktas. sorų arba ruginė duona. kol jie taps rusvos spalvos. skaidyti migdolai.

dėti piršto storio agurkų griežirtė^fius. abrikosų sultys. sorų duona su slyvų putėsiais ir pinijomis sorų duona. klevų sim moliūgų sėklos M o r k a s ir obuolius sutarkuoti. Pabarstyti moliūgų sėklomis. po to pasū­ dyti. anai S u p j a u s t y t a s kepenėles kepti svieste iš abiejų pusių. 5vogūnus patroškinti aliejuje. bananai. obuoliai. griežinėliai. : H įįį 4 diena Pusryčiai: imbiero arbata.Dieta pagal kraujo grupę . aliejaus.tai tikrai nesunku Užkandis: žalios morkos su krienais morkos. raudonasis vynas. pabarstyti pinijomis. A n a n a s u s ir p siau perpjautus b a n a n u s pašildyti keptuvėje ir sudėlioti a n t kepenėlių . druska. aliejus. uoginė paprika ir švieži krapai Elnien^ pašlakstyti aliejumi. Iš citrinų sulčių. piniįos D u o n ą aptepti sviestu ir slyvų putėsiais. Pietūs: veršienos kepenėlės su ananasais ir bananais veršienos kepenėlės. troškinti. jpilti truputj sojų sultinio ir r a u d o n o j o vyno. druska. druskos ir įįm vų sirupo sumaišyti marinatą ir užpilti a n t obuolių ir morkų. druska. Pagardinti žiupsneliu uoginės paprikos ir smulkiai pjaustyta&jįt krapais. iš abiejų pusių apkepti grilyje. sviestas. sviestas. kol su-fJEminkštės. citrinų sultys. slyvų putėsiai. truputj pasūdyti ir storai aptepti sezamų pasta. sezamų pasta (tahini). svogūnai troškinti agurkai sojų sultinys. kof gražiai skrus. Vakarienė: elnienos kepsnys su agurkais einienos gabalas kepsniui. rapsų aliejus.

obuolių ir morkų gabalėliais ir užpilti padažu. V a k a r i e n ė j A t l a n t o o t a s s u cikorijų s a l o t o m i s Atlanto otas. jpilti baltojo vyno. Sviestą išmaišyti su žolėmis. cikorijos. citrinų sultys. Sojų varškę sumaišyti su slyvomis ar kitais šviežiais vai­ Lengvai virškinamoje sojos varškėje arba sūryje yra d a u g B grupės vitaminų ir mineralinių medžiagų Elgtųs: ė r i e n o s f i l ė su č i o b r e l i a i s ir s u l t e n ė m i s ėrienos filė. uoginė paprika. svogūnai. citrinų suitys Plonus ėrienos file griežinėlius iškepti karštuose riebaluose. obuoUškoji bartramija. Jpilti šiek tiek raudonojo vyno. kad pritrauk­ tų. susmulkin­ anana­ tos prieskoninės žolės (petražolės. raudonasis vynas Figas trumpai pavirti pasaldintame ir truputį parūgštintame citrinų sul­ timis vandenyje. uždengti ir laikyti šiltai. o b u o U š k o j i b a r t r a m i j a su slyvomis ir sojų v a r š k e sojų duona. morkos. sultenės. ti saulėgrąžų. šviežios slyvos ar kiti sezono vaisiai. pipirais ir aliejumi. kai lengvai atsiskirs nugaros kaulas. apdėti obuoliškosiomis bartramijomts. salotų padažas tą grilj. alyvų aliejus. sai obuoliai. peletrūnai. uogines paprikos ir druskos. baltasis vynas. citrin u . dėti į įkaitin­ maišyti su ananasų. kol suminkštės. Žuvies gabalėlius jtrinti druska. Žuvis bus iškepusi. sviestas arba alyvų aliejus. sviestas. padažą paskaninti druska. sviestas. pabarsty­ siais. Cikorijų lapus su­ 5 diena Pusryčiai: petražolių a r b a t a . palaikyti. druska. obuoliai. druska. česnakai. Susmulkintus svogūnus. sulčių.^jcgjįjįK: _fiqq k o m p o t a s su r a u d o n u o j u v y n u šviežios figos. Sultenes užpilti marinatu iš alyvų aliejaus. patiekti su žuvimi. švie­ ži čiobreliai. Patiekti atšaldytą. uoginė paprika. . obuou f " $ česnakus ir sukapotus čiobrelius troškinti. saulėgrąžų klevų sirupas sėklos. cukrus. pagardinti klevų sirupu. išimti rnės 3 iš keptuvės. Duoną aptepti sviestu. trupučiu uogines paprikos ir Patiekti su mėsos filė. builiai). sojų varškė.

rapsų aliejus. pakaitinti. salotinės trūkažoiės #111 citrina. agurkas. agurko griežinėlius siauromis juostelėmis supjaustytą papriką. sojų sul­ Pakepinti sutrupintą maltą mėsą. uoginė paprika. Pietūs: lapiniai kopūstai su malta jautiena ir bulvinėmis saulėgrąžomis (topinambais) į|Į§ • ^j. druskos ir žiupsnelio paprikos Pabarstyti saulė-Š| grąžomis. . pabarstyti smulkintais iaisi niais česnakais. kiaušinis Duonos riekę užtepti sviestu ir šeivamedžio uogiene. Prie šio patiekalo tinka garuose troškintos bulvinės saulėgrąžos- tinys. svogūnų.Užkandis: margi traškieji sausainiukai s u avies p i e n o _ g į ^ traškieji sausainiukai be gliutenino. cufclll smulkiai pjaustyti svogūnai. sviestas. šeivamedžio uogų uogienė.-įį z malta mėsa. druska. noji paprika. siera neapdorotos razinos. patiekti su mafta mėsa. Kiaušinį minkštai išvirti. pinijos. trumpai pakai­ tinti. lapiniai kopūstai (šaldyti). Atšildytus lapinius kopūstus ir patroškintus svogūnus pakepinti karštuose riebaluose. išlukštentos saulėgrąžos Salotas patiekti su padažu iš sėmenų aliejaus. Užpilti sojų sultiniu. pridėti pinijų ir razinų. kitos lapinės salotos). ra Sumaišyti sausainiukus. rus. traškioji duona su šeivamedžio uogų traškioji duona. titrfnų^ sulčių. avies pieno sūrį. svogūnai. cukraus. iaiškiniai česnakai avies pieno suris. druska. bulvinės saulėgrąžos . 6 diena drebučiais ir minkštai virtu kiaušiniu Pusryčiai: žolių arbata. Vakarienė: žalios lapinės salotos su saulėgrąžomis lapinės saiotos (pagal sezoną: kiaulpienės.

druska. pipirai. apdėti salotų lapais. laiškinių česnakų ir pipirų. citrinų sultys Bulvinės \ saulėgrąžos y r a natūralus bulvių vandens. cukrus.\ Bambukų ūglius nuolat maišant pakepinti pridėti sojų padažo. mineralinis vanduo. Vaisius patiekti su sojų varške. . Pabarstyti sezamais. viščiuko krūtinėlė. ridikėlių griežinėliais. vynakmenio kepamieji milteliai. druska. Prieš kepant. j tešlą įpilti truput] mineralinio . klevų sirupas. sezamų pasta. '•_ duonos riekės. b a m b u k ų ūgliais ir sezamais bambukų ūgliai. tinti patepti riebalais. sojų pienu.\ k varškė (tofu) Vaflius aptepti putėsiais. Slyvas pakaitinti šiek tiek pabarsčius cukrumi ir pašlaksčius : citrinų sultimis ir patiekti prie vaflių. ryžių v a f l i a i stj__miqdolų putėsiais.^^ajĮdjs^sorų v a f l i a i su slyvų k o m p o t u soros. „Neutralios" duonos riekes aptepti \ tinėlės gabalėliais ir bambukų ūgliais. so. citrinų : 7 diena Pusryčiai: ananasų s u l t y s . migdolų putėsiai. jos kepamuosius miltelius išmaišyti su smulkiais sorų miltais. pakaitalas. sezamų pasta (tahini). sezamai lapinės salotos. laiškiniai česnakai.i nėra krakmolo. skanios ir nevirtos Uevg sirupu. citrinų sultys. Minkštą tešlą patikti kilti 30 minučių. kepta \ sulčių. Jose yjkarienė: sumuštiniai su viščiuko krūtinėle. . naudingi ir neutralūs sezono vaisiai. m i n e r a l i n i s v a n d u o . sojų padažas. sojų varškė su vaisiais ryžių vafliai. Vaflinę įkai. šviežios slyvos. sojų pienas. vištienos krū. gestas. ridikėliai.

Pietus: alsė su mangoldais prika. ag banan kų \r pomidorų. Labai svarbu tiems. Trynį plakti su sojų pienu ir baltuoju vy­ sviestu užtepta skrudinta duona. dėti builių. pomidorų ir salierų. sutirštinti marantų dinti druska ir uogine paprika. sviestas. alyvų aliejus. stirnienos kepsnys. įvairūs pieno kokteiliai iš sojos pieno ir vaisių bei darž . greipfrutų ir krakmolu. dėti šalto kepsnio griežinėlius ir fi­ gų puseles. kol pagels. citrinos griežinėlius ir troškintas daržoves deti ant aliuminio f o ­ orkaitėje. Pabarstyti builiais. Naudingi gėrimai Vitaminingi kokteiliai iš vynuogių ir ananasų. baltasis vynas. morkų ir brokolių. |pilti truputj baltojo vyno. duona. šviežios prinokusios figos. Prie sriubos tinka česnakiniu moliūgų ir greipfrutų. Patiekti su žaliosiomis alyvomis. alse. Paskaninti druska ir uogine paprika. sojų sultinys. uogine vyno. Mangoldų lapus nubraukti nuo lapkočių ir stambiai sukapoti. už­ Lapkočius susmulkinti juostelėmis. mangoldas. citrina. Be to. o rūgtinių šeimos augalas. builtai. svogūnai. lapus. Svogūnus pakepinti aliejuje. tiesa s a k a n t visai ne javai. sojų pienas. Pagar- nu ir įmaišyti j sriubą. pankolių ir pap vių. kurie alergiški gliuteninui: grikiai neturi lipniųjų baltymų uogine paprika. tada sudėti mangoldų dengti ir troškinti daržoves 10 minučių. marantų krakmolas. česnakai kiaušinio trynys. kurios įrašytos grafoje „naudinga". špinatų ir raudonųjų burokėlių.*f. Viską suvynioti ir kepti Smulkiai supjaustytus svogūnus ir morkas patroškinti aliejuje su t r u p u s mangoldų lapkočius. pabarstyti pipirais ir kapotomis petražolėmis. druska^ Grikiai. Vakarienė: builių sriuba su skrudinta duona ir česnakų sviestu svogūną/. morkos. pilti sojų sultinio. sviestas. druska . troškinti maždaug 5 minutes. žaliosios alyvos Sorų duoną plonai aptepti sviestu. sudėti U ž k a n d i s : stirnienos kepsneliai su figomis ir a l y v o m i s sorų duonos riekelės. petražolės. 2uvj. baltasis vynas f grikių Svogūnus kepinti svieste. lijos. kų. užvirinti ir leisti truputį pritraukti.

jogurtą išmaišyti su tarkuotu obuoliu ir avižų dribsniais. ^urų lapus. česnakai. įplakti sojų varškę. kol suminkštės. griežtis. morkos. jogurtas. Sietus: š i u p i n y s su ž u v i m i moliūgas. alyvų aliejus. žalios pupelės (ar kitos „naudingos" arba „neutralios" daržovės ir prieskoninės žolės). pipirmėčių arbata. rozmarinai. kiaušinis. Taip pat galima gerti žaliąją arbatą ir su saiku . citrinų sultys susmulkintas daržoves troškinti alyvų aliejuje. avižų dribsniai. įpilti koncentruoto sojų sultinio ir truputį pavirti. j a v a i n i a i su o b u o l i a i s ir j o g u r t u kiaušinis. Sudėti žuvies gabalėlius. kaliaropė. obuolys. sojų sultinys.Moliūgų sultys vitaminingas gėrimas.valgiaraštis savaitei 1 diena Pusryčiai: k a v a . . Pagai skonį pridėti anyžių miltelių ir cinamono. J o s ypač tinka turintiems 0 kraujo g r u p ę Troškuliui malšinti: tyras vanduo (šaltinio vanduo. mineralinis v a n ­ duo). rozmarinus ir troškinti. žuvies filė (upinis ešerys arba menkei laurų l^pai. svogūnai. dar kartą pagar­ dinti rozmarinais ir citrinų sultimis. sojų varškė. A kraujo grupė . anyžių milteliai ir cinamonas Minkštai išvirti kiaušinį.alų bei vyną.

melasa. patiekti su petražolių šakele. r i kola. kad pri-:H' 2 diena P u s r y č i a i : pipirmėčių a r b a t a . tarkuoti krienai. petražolės f pjT™* Duoną aptepti krienais. sojų pienas. iš abiejų pusių ap­ kepti grilyje. porai*: ar laiškiniais česnakais kalakuto krūtinėlė. : : Pietūs: k a l a k u t o krūtinėlė su svogūnais. Smulkiai pjaustytas daržoves uždengus patroškinti alyvų aliejuje ir paskaninti sezamų pasta. sudėti vaisius ir palikti. morkų sultys Eseno (daigintų kviečių) duona.' Ryžius išbrinkinti sojų piene su trupučiu vanilės. apdėti agurkų griežinėliais ir pipirnėmis.Užkandis: sumuštiniai su agurkais ir krienais. šeivamedžio drebučiai. patepti alyvų aliejumi. . druska. Šviežios pirnės morkų sultys. džiovinti abrikosai ir slyvos '. saulėgrąžos Sorų duoną aptepti rikota. V a k a r i e n ė : p i e n e brinkinti ryžiai su džiovintais vaisiais ryžiai. Patiekti su ryžiais. $1 •jVi f. į morkų sultis įdėti truputj tarkuotų krienų. svogūnų laiškai porai arba (aiškintai česnakai sezamų pasta (tahini) Kalakuto krūtinėlę pasūdyti. uždėti šeivamedžio drebučių ir pabarstyti jSrj lukštentomis saulėgrąžomis. ananasų sultys. alyvų aliejus. Užvirinti vandenį šų |t trauktų. vanilė. agurkas. ^ melasa ir keliais lašais citrinų sulčių. citrinų sultys. š e i v a m e d ž i o drebučiai sorų duona.

Vakarienė: t r o š k i n t a lašiša a n t mėlynžiedės liucernos ūglių lašiša. laiškimus česnakus ir prieskonines žoles susmulkinti. citrinų sultys. česnakai. alyvų aliejus. sutrintu česnaku it alyvų kepti grilyje iš abiejų pusių. jogurtas (krapai. agurką stam­ biai sutarkuoti. rupių avižinių miftų sausainiai Sojų pieną suplakti su trupučiu gervuogių marmelado ir krimsti aviži­ aus sausainius. vyšnios. žemės riešutai abrikosai). . druską ir cukrų ir užpilti ant žuvies. citrinų sultis. mėlynžiedės liucernos ūgliai. krapus. pasaldinti klevų sirupu ir pabarstyti žemes riešutais. Duoną aptepti žemės riešutų sviestu. „naudingi" ar­ klevų ba „neutralūs" kaulavaisiai (pavyzdžiui. gervuogių marmeladas. 3 diena Pusryčiai: žalioji a r b a t a . laiškiniai prieskonines žolės agurkai. česnakai. česnakus. garsty­ Lašišą iškloti ant liucernos ūglių. čios. Vaisius supjaustyti smulkiais gabaliukais.yįkgnHis. druska. petražolės. Viščiuko aliejumi. šlaunelę įtrinti druska. d u o n a su žemės riešutų s v i e s t u ir vaisių s a l o t o s Eseno (daigintų kviečių) duona. druska. Pietūs: v i š č i u k o šlaunelė su daržovėmis viščiuko šlaunelė. cukrus alyvų aliejus. slyvos. garsty­ čias. daržoves sumaišyti su jogurtu. išmaišyti aliejų. krapai. užgeriant gervuogių pienu. sirupas. šviežios svogūnų laiškai).rupių avižinių miltų sausainiai su gervuogių p i e n u sojų p/enas. žemes riešutų sviestas.

brinksta . Žuvį patiekti su krapų padažu ir keptų pastarnokų griežinėliais. Kai atšals. lą. brokoliai. pastarnokai užpiltą šaltu . kiaušinis. 4 diena P u s r y č i a i : skiestos ir s a l d i n t o s citrinų sultys. . omletą kepti aliejuje. sojų sultinys. builiai. kol suminkštės. sojos padažas alyvų aliejus. Apdėlioti liucernos ūgliais ir pašlakstyti Citrinų sultis išgerti prieš valgį. trumpai pakaitinti. dumblių.puiki augalinė priemonė tirštini mui. citrir a p a u / ^ * Ut į garstyčios. iatinos) f citrina. r vandeniu. . nų Į s ydekos gabalėliai druska. Pabarstyti išlukštentomis moliūgų sėklomis. Vandenį • g a r c j į [ baltuoju vynu ir citrinų sultimis. pabarstyti kapotomis prieskoninėmis žolė: mis. svogūnai. agaras (dumblių drebučiai . sojų varškės o m l e t a s su mėlynžiedės liucernos ūgliais sojų varškė.vietoje jogurtiniai iedai Uogas. liai. sojų varškė. garstyčias ' n t reikia kasdien keisti i sojų varškę. V a k a r i e n ė : bulvinės saulėgrąžos (topžnambai) su brokoliafe geriau už želatiną • bulvinės saulėgrąžos. Patiekti su troškintais brokoliais. Iš sojų ir kiaušinio išmaišyti teš­ Pietūs: l y d e k a su krapų p a d a ž u ir p a s t a r n o k a i s Šviežią sojų varškę : laikykite šaldytuve . . moliūgą Topinambų griežinėlius virti švelniame sojų sultinyje. pamirkyti karštame aliejuje. šviežios prieskoninės ': žolės (petražolės. alyvų aliejus. pagaminta iš raudonųjų ir rudųjų U ž k a n d i s : raudona košė su j o g u r t i n i a i s ledais įvairios uogos. patiekti su jogur­ tiniais ledais.Agaras (dumblių drebučiai) . mėlynžiedės liucernos ūg­ sojų padažu. y p į p rU asuC j y t ą žuvį ir susmulkintus svogūnus patroškinti aliejuje. Išmaišyti krapus. krapai. baltasis vynas. citriną ir cukrų užvirinti su agaru. cukrus. : sėklos alyvų aliejus. žalioji a r b a t a . laiškiniai česnakai).

salierų ir morkų s u l t y s . Iš grikių galima kuo puikiausiai daryti kukulius ir kepti blynus .i maišyti su figomis ir apšlakstyti aliejumi. itališkas (nesunokęs) sūris. Sultenes su. viršų ap. sojų \ varške. česnakai. moliūgų sėklos. mėlynės (Ir šaldytos). yakarienė: moliūgų sriuba su grikių m a k a r o n a i s moliūgas.t maišyti su lazdynų riešutais. • Pietūs: pikantiška grikių košė su s u l t e n ė m i s ir f i g o m i s grikiai. šviežios figos (susmulkintos). Viską gerai pertrinti.ĮjĮjfgndis: j o g u r t a s su m ė l y n ė m i s jogurtas. bazilikai). svogūnai. laiškiniai \ . builiai. česnakai. kol jie su­ minkštės. melasa Grūdų mišinj išbrinkinti vandenyje (iš vakaro pastatyti j šaldytuvą). Grikius užvirinti sojų sultinyje ir palikti. sojų sultinys. ananasais.i dėti sūrio gabalėliais ir kepti orkaitėje. kad išbrinktų. pagardinti muskatu. pagardinti klevų sirupu. svogūnais ir česnakais. moliūgų sėklos Moliūgo minkštimą supjaustyti šiaudeliais. alyvų aliejus. sojų varške ir pasaldinti melasa. šviežios prieskoninės žolės (petražolės. muska­ tais. 5 diena Pusryčiai: k a v a . grikių makaronai. miežiai. kol sūris išsilydys. jpilti sojų sultinio ir citrinų sulčių. Sumaišyti su . su. sojų varškė. alyvų aliejus smulkintomis prieskoninėmis žolėmis. ananasai. Įdėti makaronus ir lukterėti. įavainiai grikiai. patroškinti jkaitintame alie­ juje Pridėti sojų varškės. lazdynų riešutai. klevų sirupas Alternatyva šviežiems produktams žemoje temperatūroje šaldyti produktai jogurte sumaišyti su mėlynėmis (atšildytomis). citrinų suitys. sojų sultinys. soros. Patiekti su moliūgų sėklomis. sultenės.

česnako skiltelių. truputį pabrinkinti. Po dviejų valandų išimti varškę iš martnato. laurų lapai. citrinų sulčių ir speltos miltų. sojų pienas. gvazdikėliais ir cukrumi. raudonieji a žalieji lęšiai. citrinų sulčių ir raudonelių. rinatą jberti truputj druskos. Varškę jdeti į mari natą. Garnyrui patiekti šviežią rupiai maltų ryžių duoną. Patiekti su bazilikų lapeliais. imbieru. sojų p dažas. gvazdikėliai. česnakai. kefyras. Susmulkintas daržoves sudėti į dubenį ir . druska. kol suminkštės § Patiekti su kukurūziniais sausainiais. ryžių duona Susmulkintus svogūnus ir česnakus pakepinti aliejuje. spelta. petražolės. imbieras. cukrus ^ kukurūziniai vandenyje su vynu. Nuluptg kriaušių gabaielius pašlakstyti citrinų sultimis ir patroškinti ® Vakarienė: lęšių troškinys su kefyru ir rupiai maltų ryžių duągą svogūnai. agurkai. ridikėliai. raudonėliai f druska. pagar­ dinti sojų padažu. Sudėti virtus lęšius. česnakai. alyvų aliejus. 6 diena P u s r y č i a i : melisų a r b a t a . ] ma* užpilti marinatu.U ž k a n d i s : kukurūzų miltų sausainiai su kriaušių kompjyĮy kriaušės. citrinų sultys. bazilikai citrinų sultys. svogūnai. Sojų varškę pakepinti iki ji taps gražios rusvos spalvos r užtrupinti ant salotų. vyšnios (arba bruknės) Traškučius užpilti sojų pienu. Jplakti kefyrą. kukurūzų t r a š k u č i a i su sojų p i e n u ir v y š n i o m i s kukurūzų traškučiai. greipfrutų s u l t y s . sausainiai baltasis vynas. citrinų sultys. jmaišyti skiestų prieskonius ir prieskonines žoles ir viską užvirinti. pagamintą iš aliejaus. mairūnai. alyvų aliejus. įmaišyti vyšnių be kauliukų arba brukrjįį Pietūs: p i k a n t i š k a sojų varškė sojų varškė.

mėtos.^neiadu y ^ r i d i s : džiovintų slyvų n u o v i r a s . Deti karčiais pamaišant. džiovinti abrikosai. abrikosų marmeladas Vaflius aptepti marmeladu. Salierų griežinėlius troškinti uždengtoje keptuvėje. cinamono. Troškinti ret­ nų sultimis. alyvų aliejus. šiek tiek salierų lapelių. razinų ir 30 minučių troškinti ant mažos ug­ tame puode troškinti ant mažos ugnies tol. pridėti susmulkintų svogūnų. Pagardinti muskatu ir citri­ 7 diena pinijomis Pusryčiai: kava. pilti sojų sultinio. Vakarienė: salierai su žemės riešutais salierai. muskatas. sūdyti žemės riešutai. alyvų aliejus. ryžių vafliai su abrikosų ryžių vafliai. mirkytų abriko­ nies. druska. razinos. razinos. vynuogių sultys. sojų sultinys. cit­ rinų sultys žemės riešutus. Patiekti su mėtų lapeliais ir petražolėmis . sojų pienas. sumaišyti su razino­ mis ir pabarstyti pinijomis. petražolės Vištieną apkepti aliejuje. Iš anksto apvirtus ryžius sudėti ant vištienos ir sandariai uždeng­ sų. cinamonas. pinijos Avižinius dribsnius pavirti sojų piene. druskos. įpylus aliejaus. kol mesa ir ryžiai suminkštės. Pietūs: vištiena su ryžiais ir abrikosais vištiena. leisti atvėsti. ryžiai. kol salierai suminkštės. svogūnai. avižų košė su razinomis ir avižiniai dribsniai.

pabarstyti muskatu ir išmaišyti. petražolių ir salierų.Dieta pagal kraujo grupę ~ tai tikrai nesunku Užkandis: a n a n a s a i migdolų drožlėse ananasas. jpilti truputį sojų sultinio. . apvolioti migdolų drožlėse r pakepti n e d i d e l i a m e kiekyje rapsų aliejaus. Patiekti su trupučiu Mkefyro. sojų varškė Išvirtas d a r ž o v e s smulkiai sutarkuoti. vynuogės. įmuį kiaušinį. kiaušinis. raudonieji burokėliai. sėmenų arba rapsų aliejus. Vakarienė: daržovių blynai su sojų v a r š k e ir laiškiniais česnakais morkos. migdolų drožlės. kefyras Ananasų griežinėlius aptepti m e d u m i . B e t o . sveiki v i t a m i n i n g i k o k t e i l i a a n a n a s ų . laiškiniai česnakai sojų sultinys. Pagardinti m e d u m i arba melasa. žalioji a r b a t a . g r e i p f r u t ų ir citrinų. kiviai. Taip p a t g a l i m a g e r t i p u p e l i ų k a v ą ir s a i k i n g a i . j a v a i n i a i su v y n u o g ė m i s ir kiviais avižiniai dribsniai. Pridėti t a r k u o t o sūrio. rapsų aliejus. š e i v a m e d ž i o a r b a t a . žemuogių ir v y n u o g i ų . m o r k ų ir b r o ­ kolių. neaštrus sūris. Sojų varškę išmaišyti su laiškiniais česnakais ir patiekti prie blynui Naudingi gėrimai Tyras v a n d u o ( š a l t i n i o a r m i n e r a l i n i s ) . vyną.raudonąjį ir baltąjį. garstyčii smulkiai supjaustytų laiškinių česnakų. kaliaropė. 53/- džiosios garstyčios.valgiaraštis savaitei 1 diena Pusryčiai: žatioji a r b a t a . mineralinis v a n d u o . šalta erškėtucį gių a r b a t a . muskatas. B kraujo grupė . G a u t ą masę kepti karštame ali juje. medus. medus arba melasa Avižinius dribsnius išmaišyti su v y n u o g ė m i s . jogurtas (riebus arba liesas). kivtų griežinėliais ir j o g u r ­ t u .

dėti mėsą. P u s r y č i a i : s a l d y m e d ž i o a r b a t a . i Pagardinti citrinų sultimis. druska. . obuolio kubelius ir vynuoges į sudėti j dubenj. Visus komponentus išplakti maišikliu. ananasų sultys. Prie patie. alyvų aliejus. Išmaišyti majonezą su jogurtu. keli la\ sai citrinų sulčių Mažus mėsos gabalėlius apkepti karštame aliejuje ir išimti iš keptuvės. jogurtas. Vakarienė: margas vegetariškas patiekalas cikorija.\ kalo tinka virti baltieji ryžiai ar ryžinės ravenės. įmaišyti jogurto ir uždengus troškinti.valgiaraštis savaitei Įįgtjjs: ė r i e n o s g a b a l i u k a i su r y ž i a i s ėriuko kuisis. vynuogės. apelsinų sultys i r k i a u š i n i e n ė kiaušiniai. citrina. . kol viskas suminkštės. duona be gliutenino. duoną užtepti sviestu. Gautu marinatu užpilti vaisius į ir daržoves. jogurtas. persikų nektaras. medus obuolys. ] trupučiu garstyčių ir paskaninti medumi. bananų griežinėliai. c/f: finų sultys. U ž k a n d i s : pasukų k o k t e i l i s s u b a n a n a i s pasukos. svogūnai. kaltaropė. kapotus svogūnus ir česnakus. garstyčios. majonezas. druska. druska ir papuošti mėtų lapeliais. petražolės : 2 diena Kiaušinius iškepti svieste. mėtų lapeliai. . ryžiai '• Pakepinti susmulkintą kaliaropę. Cikorijos lapelius (be karčiosios dalies). Vėl su.. dėti ant viršaus keptus kiaušinius.B kraujo grupė . pabarstyti druska ir kapotomis petražolėmis. sviestas. česnakai. citrinos gabaliukais.

žaliosios. Prie patiekalo tinka sultenės. sultenės laišktniai česnakai. likusį sultinį šiek tiek sutirštinti ir užpilti ant žuvies. 3 diena Pusryčiai: juodoji arbata. uoginė pa. druska ir pi­ pirais. geltonosios ir raudonosios paprikos. petražolės. sėmenų aliejus. Ištroškintus ž u ­ vies gabaliukus išimti. druska. brinkinti 30 minučių. druska. menkės gabaliukai. medus. J karšta keptuvę pilti jogurtą ir susidariusiu sultiniu nuolat faistyti žuvį. įspausti česnako skiltelę.••• prika Kiaulpienes suplėšyti mažais gabalėliais. uoginė paprika. pa­ šlakstyti citrinų sultimis ir troškinti toliau. Patiekti su bruknėmis. Peletrūnus smulkiai sukapoti.Orėta pagal kraujo grupę . vyno actas. vynuogių sultys.tai tikrai nesunku Pietūs: menkė su peletrūnų padažu ir sultenėmis peletrūnai. Užkandis: kiaulpienių salotos jauni kiaulpienių lapai. sudėti juostelėmis supjaustytas paprikas. druska. alyvų aliejus. prieskoniais. česnakai. trupučiu acto. paprika. jogurtas. sumaišyti su aliejumi ir įtrinti jais žuvj. Pastatyti kelioms valandoms į šaldytuvą. sorų košė su bruknėmis soros. sudėti žuvį. Pagardinti šviežiu itališ­ ku sūriu. Patiekti su šviežiais peletrūnais. Pagardinti citrinų sulti­ mis ir medumi. rikota Kubeliais supjaustytus svogūnus patroškinti aliejuje. citrinų sultys. . la# pines salotos arba salotinės trūkažolės. Patroškinti smulkiai su­ pjaustytus laiškinius česnakus. vyno actas. alyvų aliejus. išmaišyti su actu. pabarstyti druska. citrinų sultys. bruknės Soras užvirinti vandenyje. papuošti petražolėmis. Vakarienė: margas paprikų troškinys svogūnai.

ir gerai išmaišyti su jogurtu. Įpilti • baltojo vyno. pertrinti.• puošti rėžiukais. Užkandis: jogurtiniai ledai su karštu šokoladu šokoladas. Kubeliais supjaustytą žuvies filė sudėti į sriuba ir kelias minutes : pavirti. • Smulkiai supjaustytas daržoves pakepinti svieste. kol daržovės suminkš. Pri. Triušienos ga. jogurtas. Užpilti ant ledų. baltasis vynas. kol suminkštės.\ no. Atsargiai su d r u s k a ! Sojų p a s t o j e a r sultiny kuris p a g a m i n t a s sojų pupelių pien česnakai. kmynai Ant duonos riekės uždėti sūrio ir pabarstyti kmynais. krapai.i puošti builiats. vynas. builiai kopūstai. ananasų sultys.i tės. svogūnai. pi. kei avižiniai miltai.: f e r m e n t a c i j o s bū< baliukus įtrinti druska ir paprika. citrinų sultys.. . V a k a r i e n ė : daržovių t y r ė s u u p ė t a k i u morkos. duona be giiutenino ir o ž k o s p i e n o sūris duona be giiutenino. laurų lapai. pagardinti druska.Pietus: trtušiena su briuseliniais kopūstais ir saldžiosiomis bulvėmis (batatais) briuseiiniai sviestas. . (berti truputį avižinių miltų ir įpilti baltojo vy. sviestas. apkepinti įkaitintuose riebaluose. druska. lašišinis upėtakis. 4 diena Pusryčiai: kava. rėžiukai svogūnų laiškai. tyras. sojų sultinys. ožkos pieno sūris. baltasis triušiena. kol išsilydys. Patiekti su briuseliniais kopūstais ir keptais batatais. Įmaišyti truputj kefyro ir pa. . pa. saldžiosios bulvės Briusetinius kopūstus virti sojų sultinyje. pirais ir citrinų sultimis. Jpilti vandens. (batatai). krapų ir virti. uoginė paprika. pipirai. dėti laurų lapų. druska. salierai. jogurtiniai ledai Sutarkuotą šokoladą kaitinti.\ j o s yra pakankart dėti susmulkintų svogūnų ir česnakų ir dar trumpai pakepinti. Prieš patiekiant viską.

cukraus. kefyro. saldžiųjų žirnių ankštys sojų sultinys. p a g a m i n t u iš garstyčių. . kefyras. m i n e r a l i n i s v a n d u o . krapų. citrina. kriaušės. garstyčios. laiškiniai česnakai. druska. ankstyvųjų svo­ A n t d u o n o s uždėti truputį pasūdytą sūri ir pabarstyti smulkiai s u p j a u s ­ tytais svogūnų laiškais. druska ir u o g i n e papri­ ka. medus. cukinijos. krapai. A g a r ą ^tirpinti n e d i d e l i a m e kiekyje k a r š t o n u o v i r o su citrinų sultimis ir įmai­ šyti į verdantį skystį. svogūnų laiškai. a c t o . Prieš patiekiant užpilti m a r i n a t u . agaras (dumblių drebučiai). Atlanto oto filė. cukrus. citrinų sultys. sviestas. druska. druskos. u o g i n e s paprikos ir p r i e s k o n i ­ nių žolių. pastarnokai S u s m u l k i n t a s daržoves p a t r o š k i n t i n e d i d e l i a m e kiekyje sojų sultinio. agurkas. actas. rėžtukai) S u s m u l k i n t i salotas. paprikos. ryžių vĄ iiai S u s m u l k i n t u s vaisius užvirinti m e d u m i p a s a l d i n t a m e v a n d e n y j e . Žuvį įtrinti citrinų sultimis. gūnų laiškai rikota. uo­ ginė paprika. a g u r k e s v o g ū n u s ir sūrį. V a k a r i e n ė : šviežių daržovių s a l o t o s su sūriu lapinės salotos. 5 diena P u s r y č i a i : pipirmėčių a r b a t a . pipirų ir druskos. p a g a ­ m i n t u iš kefyro.Pietūs: A t l a n t o o t a s s u įvairiomis d a r ž n y ^ n ^ ir p a s t a r n o k a i s svogūnai. U ž k a n d i s : ryžių v a f l i a i su slyvų ir kriaušių u o g i e n e slyvos. uoginė paprika. Užpilti m a r i h a t u . kefyras. sudėti ant daržovių ir baigti troškinti. druska. Prie patiekalo tinka k e p t i pastarnokų griežinėliai. šviežios prieskoninės žolės (petražolės. s u m u š t i n i a i su rikota ir svogūnais daigintų kviečių duona (Eseno duona). Vaflius a p t e p t i atšaldyta u o g i e n e . ementaiis.

pa­ barstyti druska. užpilti marinatu. pipirais ir kapotomis petražolėmis. pamaišyti. raudonieji pipirai. druska. Paprikas ir svogūnus supjaustyti šiaudeliais. Pagardi inti tarkuotais krienais ir actu. krienai. V a k a r i e n ė : p e r t r i n t a salierų sriuba su mėlynžiedės l i u c e r n o s ūgliais salieras. mineralinių medžiagų. sėmenų aliejus. nakai. liucernos ūgliai Salierus išvirti sojų sultinyje. pienas. svogūnai. džiovinti abrikosai. Ant viršaus išdėlioti avies pieno sū­ rio gabalėlius. acto. Pagardinti klevų sirupu. actas. sojų sultinys. išmaišyti su koše. grūdėtoji varškė. sviestas. . avies pieno sūris obuolių arba vyno actas. Užkandis: s p e l t o s košė su a b r i k o s a i s speita. Patiekti su liucernų ūgliais. Iš mirkytų abrikosų sutrinti tyrę. laiškiniai čes­ Nupjauti kietus grybg kotus. česnakai. pilti jogurtą ir pertrinti grūstuvu. pipirų ir laiškinių česnakų. rupiai maltų ryžių d u o n a . kepurėles perpjauti pusiau. Mėlynžiedės liucernos ūgliuose gausu vitaminų. šviežios prieskoninės žolės (petra­ žolės. petražolės. klevų sirupas Speltą užvirinti piene ir teisti išbrinkti. kepti įkaitinta­ me svieste. druskos. jogurtas. pagamintu iš aliejaus. papri­ kos. laiškiniai česnakai. Pridėti gerai susmulkintą česnako skiltelę.valgomieji dantūniai (grybai šiitake) su paprikų Intomis ir avies pieno sūriu pjgtfįs: grybai. mikroelementų ir baltymų 6 diena Pusryčiai: erškėtuogių a r b a t a . grūdėtoji v a r š k ė su prieskoninėmis žolėmis rupių ryžių duona. salierų sultys. rėžtukai) Ant duonos tepti varškę ir apibarstyti smulkiai supjaustytomis priesko ninėmis žolėmis.

jogurtiniai ledai f vanilė. kiaušiniai su žalumynais ir speltos duona kiaušiniai. krapai. bananų. kol salotos įgaus gražią raudoną spalvą. Įkaitinti alyvų aliejų. speltos duona Kiaušinius išplakti su trupučiu jogurto. Užkandis: jogurto kokteilis su bananais bananai. petražolės. kefyras. drus ka. zas. greipfrutų sultys. čiobreliai. cukrus Smulkiai supjaustytas paprikas ir baktažanus pakaitin­ ti aliejuje. citrina pūčio citrinų sulčių Suplakti kokteilį iš lieso pieno. bulvės. česnakai. ir maišyti. virtus raudonuosius burokėlius ir bulves bei marinuotus agurkus supjaustyti piršto storio gabaliukais Užpilti majonezu. pridėti česnakų. tiesas pienas. alyvų aliejus. Mėsą patiekti su daržovėmis. cukraus ir drus­ kos pagaminti marinate ir pakaitinti jį riebaluose.Pietūs: avienos kepsnys su baklažanais paprikos. jogurtinių ledų. citrinų sultys. čiobrelių. kol sutirštės Pabarstyti druska. Pagardinti druska ir citri­ nų sultimis. uoginės paprikos. alyvų aliejus. Iš kefyro. uogine paprika. uždengti ir troškinti ant mažos ugnies. sukrėsti gautą masę ir kepti. jogurtas raudonieji burokėliai. citrinų sulčių. kra­ pų. mineralinio vandens ir petražo lėmis. 7 diena Pusryčiai: žalioji arbata. vanilės ir tr Vakarienė: raudonosios silkės salotos sūdyta silkė. kuriuose kepė mėsa. mineralinis vanduo. marinuoti agurkai. Patiekti su speltos duona. kol suminkštės. . avienos kepsnys. išmaišytu su tru­ pučiu jogurto. baklažanai. jogurtas. majone­ Silkę. Avieną iškepti karštuose riebaluose. druska.

pa­ tiekti su ryžių duona. pagardinti paprika ir muskatu. sėmenų aliejaus ir šiek tiek kefyro. pasukų ir bananų arba papajų. spelta. anyžiai. obuolių ir morkų. pankolių ir paprikos. Pagardinti uogine paprika ir druska. Gėrimai iš: jogurto ir kivių.Pietūs: daržovių pyragėliai brokoliai. krapai. Iš virtų susmulkintų daržovių. bruknių. krapais ir virta spelta. U ž k a n d i s : ryžių d u o n a su uogų k o m p o t u šviežios sezono uogos ar įvairios šaldytos uogos. Kepti svieste pyragėlius tol. žalioji ar­ Galima gerti su saiku juodą kavą. išmaišyti su svogūnų laiškais. druska. uoginė paprika. garstyčių. greipfrutų ir bananų. V a k a r i e n ė : saldžiųjų žirnių s a l o t o s saldieji žirniai. . actas. špinatų ir raudonųjų burokėlių. Troškuliui malšinti: tyras vanduo (šaltinio ar mineralinis). Salo­ tas užpilti padažu. pagardinti anyžiais ir medumi. kiaušiniai] petražolės. morkų ir brokolių. citrinų suitys. gūžinių kopūstų. sojų sultinys. garstyčios. agurkų ir petražolių. Išgriebti iš skysčio. vynuogių ir ananasų. uoginė paprika. juodąją arbatą. ryžių duona Uogas (šaldytas atšildžius) pakaitinti. raudonąjį ir baltąjį vyną. petražolių ir duonos trupinių išmaišyti tešlą. žalieji žirneliai. medus. krapų. alų. morkos. druska Žirnius ir žirnelius išvirti nedideliame sojų sultinio kiekyje. citrinų sulčių. muskatas. Pagaminti padažą iš acto. kefyras. sviestas sorų duonos trupiniai. kol jie gražiai paruduos. sėmenų aliejus. kiaušinių. Naudingi gėrimai Vitaminingi kokteiliai iš: ananasų ir papajų. ankstyvųjų svogūnų laiškai. gūžinių kopūstų ir salierų. bata.

pabarstyti jj avies pieno sūriu ir susi ti vamzdelį. rnarantų krakmolas. Mėsos sultis sutirštinti rnarantų krakmolu. AB kraujo grupė . išbandykite daktaro D'Adamo rekomenduojamą skanų tonizi jamąjj gėrimą: 1 valgomasis šaukštas sėmenų aliejaus. ananasas.valgiaraštis savaitei 1 diena Pusryčiai: kava. sojų sultinys. Gautu kremu užpilti vaisius. garstyčios. Grietinę išmai­ šyti su serbentų marmeladu ir šlakeliu citrinų sulčių.Dieta pagaf kraujo grupę •j. 180-240 mililitrų vaisių sulčiųč Viską išplakti ir gerti. Kepti. kol gražiai apskrus. abrikosų sultys. šaiavijai. : Vyšnias be kauliukų sumaišyti su obuolių kubeliais. U ž k a n d i s : vyšnių ir obuolių salotos su serbentų kremu vyšnios (gali būti šaldytos). Pietūs: ėrienos nugarinė su ananasų t y r e kmynai. . ėrienosį nugarinė. pu­ pos. kartkartėmis palaistant mėsos sultimis. aptepti ją trinto ananaso ir garstyčių mi­ šiniu. citrinų sultys obuoliai. mairūnai. imbieras. alyvų aliejus. jpilti šiek tiek sojų sultinio. avies pieno sūris Kiaušinius išplakti su trupučiu lieso pieno ir žiupsneliu druskos. sojų padažas. Smulkiai sukapotas prieskonines žoles išmaišyti su sojų padažu ir gautu mišiniu įtrinti mėsą. Patiekti pabarsčius kapotomis petražolėmis. Karšta­ me alyvų aliejuje iškepti omletą. rozmarinai. serbentų marmeladas. grietinė. liesas pienas. Pupas išvirti liesame piene uždengtame puode. petražolės #1. Dėti ją j įkaitintą orkaitę. liesas pienas. 1 valg< masis Šaukštas lecitino granulių. omletas su avies pieno sūriu kiaušiniai. Kai nugarinė iškeps. druska.

Truputį pasūdyti. citrinų sultys. ryžinė ravenė. vų karpis. svogūnus ir kapotą česnaką pa­ troškinti alyvų aliejuje. vanilė. pridėti pertrintų pomidorų ir sudėti žuvies gaba­ liukus. vyšnios (gali būti šaldytos). druska. U ž k a n d i s : itališkas ( n e s u n o k ę s ) sūris s u p o m i d o r a i s šviežias itališkas sūris. Patiekti su karš­ tomis vyšniomis ir skaldytais migdolais. raudonasis jūrų ešerys. aly­ prieskoninės žolės aliejus. Susmulkintas žoles. cukrus. Patiekti su troškintais brokoliais. pašlaksty­ ti citrinų sultimis. žemės riešutai. Pietus: žuvies gutiašas su brokoliais skumbre. česnakai. 2 diena P u s r y č i a i : serbentų lapų a r b a t a . brokoliai krapai. Su­ dėti virtą ravenę ir prieskonines žoles. g r e i p f r u t ų s u l t y s . Pagardinti žiupsneliu druskos. kol su­ minkštės. Žuvies filė supjaustyti kubeliais. Ryžius apvirti vandenyje ir nukošti. šviežios prieskoninės žolės (pet­ rėžtukai arba builiai) Salierų kubelius ir žemės riešutus patroškinti žemės riešutų aliejuje. uždengti ir troškinti. (petražolės. . Pabarstyti smulkiai suplėšytais bazilikų lapeliais ir pašlakstyti alyvų aliejumi. ryžių košė su vyšniomis ryžiai skaldyti liesas pienas. svogūnai. pomidorai druska.V a k a r i e n ė : ryži n ė r a v e n ė s u žemės r i e š u t a i s salierai ražolės. alyvų aliejus Sūrj ir pomidorus supjaustyti griežinėliais ir pakaitomis išdėlioti lėkštė­ je. Uždengus patroškinti. paprika. migdolai druska. builiai). bazilikai. pabarstyti druska ir paprika. cukraus ir vanilės. Dėti j verdantį liesą pieną ir išbrinkinti. pomidorai.

Troškinti iš anksto įkaitintoje orkaitėje. patiekti su marmeladu ir žemės riešutais. sudėti susmulkintas žo. Sudėti nuluptų pomidorų . svogūnai. petražolės. svogūnai. grie\ tinė (arba sojų varškė). . jogurtiniai ledai. Pupeles. švieži rozmarinai. alyvų aliejus. sojų sultinys. česnakai. čiobreliai \ Kubeliais supjaustytą triušiena apkepti aliejuje. kad pritrauktų. . žemės rie­ • Varškę tepti ant duonos. šutai grūdėtoji varškė. cukrus.suminkštės. Patiekti su liucernos ūgliais. : les. raudonasis vynas. Karštą masę sumaišyti su jogurtiniais ledais. migdolų lapeliai beveik universalus j Šokoladą ištirpinti puodelyje. svogūnų laiškus ir jpilti sojų sultinio. 3 diena Pusryčiai: kava.Vakarienė: lęšių salotos su mėlynžiedės liucernos ūgliais lęšiai. trupučiu raudonojo vyno ir cukraus ir palikti. įpylus truputį karšto vandens ir įbėrus dprieskonis • namono. • baltasis vynas. kol druskos ir sojos : . i U ž k a n d i s : kriaušės su šokoladiniu kremu pupelių pagamintas : sojos padažas yra : šokoladas. paskaninti sojų padažu ir baltuoju vynu. Įdėti grietinės ir patiekti su pet- >. gabaliukus. agrastų marmeladas. pomidorai. cinamonas. ražolėmis. Iš vandens. žalios pupelės. svogūnų laiškai. liucernos ūgliai Sojų sultinyje apvirtus lęšius išmaišyti su kubeliais supjaustytais^ svogūnais. laurų lapai. morkų sultys. Pietūs: trtuštenos troškinys su žaliomis pupelėmis • triušiena. . sojų sultinys. morkos. uždėti kriaušių : puseles ir papuošti migdolų lapeliais. sojų duona su marmeladu sojų duona. sojų padažas. svogūnus ir čiobrelius troškinti alyvų aliejuje. lęšių nuoviru. juros \ A . morkų griežinėlius. kriaušės. česnakais.

rupus miltai. pavolioti avižiniuose miltuose ir iš abiejų pusių apkepti aliejuje. sumaišyti su vaisių gabalėliais. Nuluptus baklažanus supjaustyti griežinėliais. alyvų aliejus. skiestos ir s a l d i n t o s citrinų s u l t y s . pomidorai. sojų padažu. šviežiomis prieskoninėmis Nusausintą sojų varškę supjaustyti kubeliais. ir apkepti alyvų aliejuje. alyvų aliejus.V a k a r i e n ė : kepti b a k l a ž a n a i baklažanai. kala­ sojų sultinys. Pietūs: k a l a k u t i e n a su prieskoninių žolių k r e m u sojų varškė. Gautą kremą patiekti su kalakutiena. Burnočiai yra iš Vidurinės Amerik kilusi javų rūšis. dribsniai su a n a n a s a i s ir f i g o m i s javų dribsniai (sorų. truputį pasūdyti. Pagardinti grietine. česnakų. šviežios arba sie­ jogurtas. kinti ant mažos ugnies. grietinė. figos. sojų padažas. avižų. pabarstyti žiupsneliu miltų . Pabarstyti pinijomis. klevų sirupas. kutiena petražolės. Gautą masę užpilti ant baklaža­ nų ir kepti orkaitėje. pagardinti klevų sirupu ir pabarstyti graikiniais riešutais. Jdėti smulkiai supjaustytų laiškinių česnakų. avižiniai miltai. pi n i jos druska. ementafis. Baklažanų griežinėlius sudėti j kepamąją skardą. 4 diena P u s r y č i a i : žalioji a r b a t a . ros preparatais graikiniai neapdorotos riešutai kapoti burnočių ir kt). Dėti pertrintus pomidorus ir įpilti Šiek tiek sojų sultinio. džiovintos ananasai. laiškiniai česnakai. Troš­ žolėmis. svogūnų laiškai. Tarkuotą sūrį sumaišyti su per­ trintais pomidorais ir trupučiu aliejaus. pomidorai. Juose daugiau biologiškai vertingų b a l t y m i negu kviečiuose Javų dribsnius užpilti jogurtu.

druska. rupūs miltai. grietinė. . skrudinta duona. česnakai. Patiekti su žuvimi. gerai pa­ troškinti. sojų su tinys. rupių ryžių duona Migdolų putėsius sumaišyti su sojų varške ir tepti ant duonos. gvazdikėliai. garstyčios. sojų varškė. sudėti sraiges. krapai Kubeliais supjaustytus svogūnus ir sukapotus česnakus patroškinti aly­ vų aiiejuje. česnakai petražolės. pagamintu iš sojų padažo. jogurtas. sojų padažas. raudonojo jūrų ešerio filė. užvirinti. Patiekti su vafliais V a k a r i e n ė : sraigių sriuba su skrudinta duona svogūnai. vynuoginės sraigės (šaldytos). agurkai. jpilti vandens. cinamono lazdele ir gvazdikėliais. garstyčių ir smulkiai su­ pjaustytų krapų. Skru­ dintą duoną apibarstyti tarkuotu sūriu ir trumpai pakartinti orkaitėje. aiyvų aliejus. ryžf Vyšnias be kauliukų pavirti vandenyje su trupučiu raudonojo vyn" cukraus. ementafis Svogūnų ir morkų kubelius pakepinti aliejuje. Sriubą virti. cinamono lazdelė. kad apsemtų. : S diena Pusryčiai: erškėtuogių arbata. Pietūs: raudonasis įūrų ešerys su troškintais agurkais ir krapų k r e m u svogūnai. Agurkų gabaliukus troškinti aliejuje.Užkandis: ryžių vafliai su vyšnių k o m p o t u vafliai I 4 vyšnios. papajų sultys. kol suminkštės. raudonasis vynas. uždengti ir troškinti. Jpilti sojų sultinio. pabarstyti miltais ir praskiesti van­ deniu. Atvėsinti. cit­ rina. Sudėti truputj pasūdytus žuvies gabalėlius ir nuluptos citri­ nos griežinėlius. alyvų aliejus. kol suminkštės bulvės. Tuomet įplakti jogurtą su traiškyta česnako skiltele ir smulkiai sukapotomis petražolėmis. Sumaišyti su pa­ dažu. cukrus. morkos. rupių ryžtų duona su migdolų putėsiais migdolų putėsiai. grietinės.

agurkas.. kad pritrauktų. maišyti skystą tešlą. . obuolį taip pat patroškinti. svogūnų laiškai.valgiaraštis savaitei U ž k a n d i s : blynai su s l y v o m i s kiaušiniai. v y n u o g i ų sultys. Susmulkintas daržoves ir : . kapoti graikiniai riešutai Žiedinių kopūstų žiedynėlius išvirti sojų sultinyje. ožkos pieno suris. citrinų sultys. \ Gautu marinatu užpilti žiedinius kopūstus ir palaikyti. Pietūs: m a r g a s daržovių š i u p i n y s su spelta svogūnai. spelta. : 6 diena a g u r k a i s ir o ž k o s p i e n o sūriu kiniai česnakai P u s r y č i a i : kava.AB kraujo grupė .l barsčius stambiai kapotomis petražolėmis. Pabarstyti \ ] . Patiekti pa. grudų gemalų d u o n a su • Eseno duona (daigintų kviečių duona). j pabarstyti smulkiai supjaustytais laiškiniais česnakais. i V a k a r i e n ė : žiedinių kopūstų s a l o t o s su graikiniais riešutais žiediniai kopūstai. alyvų aliejus.\ Ant duonos pakaitomis dėti agurkų ir ožkos pieno sūrio griežinėlius. Išmaišyti sojų varškę. midorus ir dar trumpai pavirti. slyvos. Sudėti kubeliais supjaustytus po. sėmenų aliejus. midorai. po. miltų. pieno ir susmulkintų slyvų be kauliukų iš* : juos cukrumi ir cinamonu. alyvų aliejus. Virti ant mažos ugnies. : \ cukrus. obuolys.{ Svogūnų kubelius patroškinti alyvų aliejuje. sojų sultinys. faiš. krienai. Blynus kepti karštame alyvų aliejuje. sojų varške. jpilti vandens tr jberti paruoštą (iš parduo. Pagardinti sojos padažu. petražolės . sėmenų aliejų. rupaus malimo miltai liesas pienas.• tuves) speltą. cinamonas Iš kiaušinių. agurkai. \ smulkiai sukapotas petražoles. druskos. krienus ir citrinų sultis. : Prieš patiekiant pabarstyti graikiniais riešutais. petražolės. sojų padažas.

Prie pyragėlių patiekti v a r š k ę su prieskoninėmis žolėmis. Apibarstyti ryžių spragėsiais. rėžtukai Virtus ryžius sumaišyti su žirniais. pagardinti citrinų sultimis. apvolioti avižiniuose miltuose ir kepti įkaitintame alyvų aliejuje. abrikosai. avižiniai miltai alyvų aliejus Pamirkytus. tunas (iš dėžutės). petražolių sultys. mineralinis vanduo. citrinų sultys. žalieji žirneliai (šaldyti). druska. Vakarienė: ananasų salotos su t u n u ryžiai. agurkai. dumbliais ir išplak­ tais kiaušiniais.Oieta pagaf kraujo grupę . ananasai. daigintų kviečių duona. daigintų kviečių duona su slyvų putėsiais slyvų putesiai. . kefyras arba sojų varškė. ryžių spragėsiai Susmulkinti n u l u p t u s kivius ir mirkytus abrikosus.tai tikrai nesunku Užkandis: kefyras su vaisiais kiviai. cukrus. patiekti su rėžiukais. Užkandis: pikantiškas daržovių kokteilis morkos. pridėti mažų a n a n a s o gabaliukų. dumbliai. Pietūs: avižinių dribsnių pyragėliai su prieskoninėmis žolėmis pagardinta varške avižiniai dribsniai. petražolės. salierai. druska greipfrutas. iaiškiniai česnakai. kiaušiniai. smulkiai supjaustytais laiškiniais česnakais. c u k r u m i . išbrinkusius avižinius dribsnius išmaišyti su smulkintais s v o ­ gūnais. 7 diena Pusryčiai: žalioji arbata. svogūnai. sumaišyti su kefyru ar sojų v a r š k e . Iš g a u t o s masės f o r m u o t i pailgus pyragėlius. druska. pinijos Slyvų putėsius tepti ant duonos ir pabarstyti pinijomis. Visus k o m p o n e n t u s susmulkinti ir išplakti maišikliu.

aliejus. petražolių ir agurkų. \ greipfrutų ir vyšnių. jog jiems reikia gaminti atskirus patiekalus. kiaušinis. pomidorų ir česnakų. Troškuliui malšinti: tyrą vandenj {šaltinio. bulvinės saulėgrąžos Toks valgiaraštis tiks visiems. bruknių ir vynuogių. pieno ir medaus. kraujo grupei). žaliosios lapinės salotos su kalakutiena ir figomis. gūžinių kopūstų. . ananasų sultys dai­ Kai kartu valgo kiti žmonės kviečių duona. špinatu ir morkų. morkų ir sal­ džiųjų bulvių. saldžiosios bulvės (ne B ir AB kraujo (batatai) (ne A grupėms).Kai kartu v a l g o kiti žmonės V a k a r i e n ė : kepta sojų v a r š k ė su ž a l i o s i o m i s a l y v o m i s sojų varškė. Patiek­ ti su žaliosiomis alyvomis. Naudingi gėrimai Vitaminingi kokteiliai iš: ananasų ir kivių. skaldyti migdolai alyvų žaliosios alyvos Varškės griežinėlius pašlakstyti sojų padažu. Dieta pa­ gal kraujo grupę teikia tiek daug galimybių. ! pavyzdžiui. Dėti į karštą alyvų aliejų. Pamirkyti sojų varškę kiaušinyje ir pavolioti skaldytuose migdoluose. Jei prie jūsų stalo sėdi kitas kraujo grupes turintys valgytojai. kad prie stalo sėdintys žmones galėtų išsirinkti sau naudingus gar­ nyrus. raudonąjj ir baltąjį vyną. Gėrimai su liesu pienu ar sojų pienu. aviečių pienas iš šaldytų aviečių. jog akimirksniu gali būti patiektas sveikas ir skanus maistas kiekvienam. salierų. mineralinį) su citrina gali­ ma gerti prieš pusryčius. Kiaušinj sumaišyti su trin­ tu česnaku. tai dar nereiškia. alų. kepti. Galima gerti su saiku kavą. kol gražiai apskrus. obuolių ir raudonųjų burokėlių. Tuo tarpu bulvinės saulėgrąžos (dar vadinamos Jeruzalės artišokais) nerekomenduotinos turintiems B ir AB kraujo grupes. P a p r a s č i a u s i a s b ū d a s : sudarote jums skanių valgių sąrašą taip. tik turintys A kraup grupę vietoje saldžių­ jų bulvių valgys bulvines saulėgrąžas. česnakai. sojų padažas. Pavyzdžiui: Troškinta gintų lašiša.

cernos ūgliai. raudonieji burokėliai. susiraskite 72-73 puslapiuose pateiktą. ko-. brokoliai. ananasų • sultys. Reikia pripažinti. Geriausias būdas. romaniškos saanana • ka. maisto porcijas pa. kriaušių ir salierų j Ananasų ir kriaušių gabaliukus sumaišyti su smulkiai supjaustytais i salierų lapkočiais ir ankstyvųjų svogūnų laiškais. vynuoginės sraigės. sojų pupelės. o likusius pro dūktus derinkite. . abėcėlinį kiekvienai kraujo grupei naudingų maisto produktų sąrašą. moliūgų sėklos. ramunėlių arbata baklažanai. renkatės tuos maisto produktus. '• pūstų sultys. pipirmėčių arbata aviena. tofos. Pavyzdžiui: j Vegetariškas patiekalas iš ananasų. ] sų sultys. imbieras. siai tinka jūsų kraujo grupei (jie nurodyti grafoje „naudinga") ir j pridedate garnyrą iŠ „neutralių" produktų. . vyšnių sultys. AB pastarnokai. i \ .\ A l t e r n a t y v u s būdas: jau ruošdami patiekalus. bruknės. morkos. petražolės. Turintiems 0 ir Ą i kraujo grupę salotas užpilkite sojų padažu. triušiena. saldžiosios bulvės (batatai). erškėtuogių arbata A + A + j B + B iašišinis upėtakis. Eseno duona. o turintiems B arba A • kraujo grupę maišykite jas su jogurtu. slyvų sultys. slyvos* . AB arbata mėlynžiedės liu vynuogės. I 0 + A upinis ešerys. tiekiate su skirtingais garnyrais. 0 0 ] + + ropiniai kopūstai (katiaropės). Keletas pavyzdžių: . margosios pupelės. kurių turėtų vengti visi kartu su jumis valgantieji.. kurie labiauį . guobos (vinkšnos) žievės arbata B žvėriena (elniena I stirniena). kaip tik jums patinka. • produktų. ': Greičiausias būdas: atkreipkite dėmesj j tuos maisto produktus.••slf : mineralinis vanduo •iį :l : Kad derinti būtų lengviau. figos. greipfrutai. jog toks metodas ilgalaikiam maitinimuisi netinka. ryžių vafliai. nes vartojamų produktų sąraše gali būti per daug neutralių ir per mažai naudingų maisto. ris. saldymedžio arbata O + A+ B + AB menkė. kininio ženšenio AB lašiša.

kaip jums geriausia sudaryti dietos pagal kraujo g r u p ę valgiaraštį. Tuomet tolygiai į kraują pateks maksimalus vertingų medžiagų kiekis. Kad dieta pagal kraujo grupę jums tikra to žodžio prasme „įei­ tų į k r a u j ą " . jog tai visai nesunku. . Netrukus suvoksite. turėtumėte nuolat prisiminti vieną dalyką: r e k o m e n ­ duotinus produktus reikia valgyti dažniau ir mažesnėmis porcijo­ mis.Kai k a r t u v a l g o kiti žmonės Nustatykite patys.

daug žuvies Valgiaraščiai ir patiekalų receptai . moksliškai pagrįstos išvados apie mitybą: nuo kraujo priklauso. Maisto produktai paskirstyti atsižvelgiant į kiekvienos kraujo grupės specifiką: 0 kraujo grupė: daug mėsos. dieta pagal sensacinga kraujo grupę *> Padeda pasiekti idealų kūno svorį * Apsaugo nuo ligų • Stiprina imuninę sistemą • Teikia žvalumo ir gerina savijautą Naujos. kaip organizmas sunaudoja maistą. Ši aktualių patarimų knyga aiškina. bet mažai mėsos.Nauja. ir daržovės AB kraujo grupė: visi maisto produktai. bet ir kiaušiniai. kaip veikia dieta pagal kraujo grupę. ryžių ir javų B kraujo grupė: pieno produktai. žuvies ir šiek tiek daržovių A kraujo grupė: daug daržovių.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful