A B C D G H I J K L

M N O P R S T U W Z

Problem Addisona choroba AIDS

Prawdopodobna przyczyna Silne „niedożywienie" emocjonalne. Złość na siebie. Wyparcie się siebie. Poczucie winy na tle seksualnym. Silne przeświadczenie o byciu nie dość dobrym. Na kogo jesteś uczulony? Wypieranie się własnej mocy.

Nowy wzorzec myślowy Z miłością troszczę się o swoje ciało, umysł i uczucia. Jestem boskim, wspaniałym przejawem życia. Raduję się swoją seksualnością. Raduję się całym sobą takim, jakim jestem. Kocham siebie. Świat jest bezpieczny i przyjazny. Jestem bezpieczny. Jestem w zgodzie z życiem. Żyję teraźniejszością. Każda chwila jest czymś nowym. Chcę widzieć swoją wartość. Kocham i akceptuję siebie. Wszystko dzieje się we właściwym porządku, czasie i przestrzeni. Boskie prawa działają zawsze. Zawsze ufam swojej inteligencji, odwadze i mam poczucie własnej wartości. Bezpiecznie jest żyć. Jestem bezpieczny, doświadczając radości w każdej dziedzinie życia. Kocham życie. To dziecko żyje, oddycha radością życia i żywi się miłością. Bóg czyni cuda każdego dnia. Bezpiecznie jest być sobą. Jestem cudowny taki, jaki jestem. Chcę żyć. Wybieram radość i akceptuję samego siebie. Odczuwanie jest bezpieczne. Otwieram się na życie. Chcę doświadczać życia. Jestem bezpieczny. Bezpiecznie jest odczuwać. Moje uczucia są normalne i godne akceptacji. Kocham i akceptuję siebie. Jestem bezpieczny. Życie jest bezpieczne i radosne. Jestem miłością. Chcę teraz kochać i akceptować siebie. Patrzę na innych z miłością.

Alergie

Alkoholizm

Jaki to wszystko ma sens? Uczucie daremności, winy, nie nadawania się. Odrzucenie siebie. Pragnienie, aby porzucić ten świat. Niemożność zaakceptowania życia takim, jakie ono jest. Lęk. Ucieczka od życia. Niezdolność do obrony swojego ja. Postawa „tak – ale”. Brak radości. Lęk przed życiem. Poczucie bycia „nie dość dobrym”. Przekonanie, że jest się nie dość dobrym, które niszczy każde radość życia. Odmawianie sobie życia. Silny lęk, nienawiść do siebie i odrzucenie.

Alzheimera zespół

Amnezja

Anemia

Anemia sierpowata

Anoreksja (jadłowstręt)

Apatia

Opieranie się uczuciu. Tłumienie swojego ja. Lęk.

Apetyt — nadmierny Lęki. Potrzeba ochrony. Osądzanie swoich uczuć.

— utrata

Lęk. Ochranianie siebie. Nieufność wobec życia. Poczucie bycia niekochanym. Krytycyzm, uraza.

Artretyzm

2

Louise L. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie

robię właściwe rzeczy we właściwym czasie. Jestem w zgodzie z życiem. Lęk i opór w stosunku do procesu życia. Nie identyfikowanie się z grupą. a nie ciężarów. Z dobrymi uczuciami żegnam przeszłość. Lęk. Ludzie z mojej przeszłości są wolni i ja jestem wolny. Bezpiecznie jest przejąć odpowiedzialność za swoje własne życie. Teraz w moim sercu wszystko jest dobre. Lęk przed realizację ważnych decyzji. Louise L. W każdym wieku poruszam się w życiu naprzód lekko i z radością. Lęk przed życiem. Nie ma. Wszystkie swoje doświadczenia opromieniam światłem miłości. — dziecięca Barki Bezpłodność Bezsenność Białaczka Brutalnie natchnienie. Poczucie przyduszenia. Bielactwo Brak przynależności. aby być tutaj. Kocham i akceptuję siebie. Utrzymuję ciało w doskonałej równowadze. stawy biodrowe — schorzenia Ból (cierpienie) Bóle Tęsknota za miłością. Niemożność wytchnienia. Jestem w samym środku życia. 3 Astma Nadmierna i przytłaczająca miłość. wiedząc. Jestem zrównoważony i swobodny. Brak zaufania do procesu życia. Moje przyjmowanie. Niechęć. Daję główny impuls przy poruszaniu się naprzód. Ucieczka. po co iść naprzód. Poczucie winy. Oskarżanie. Wina zawsze wymaga kary. Postanawiam być wolnym. by się cieszyć. Jestem zawsze we właściwym miejscu. Są przeznaczone do niesienia radości. Jest mile widziane i pielęgnowane. Wierzę procesowi życia. przyswajanie i wydalanie są w doskonałym porządku. Nowy wzorzec myślowy Patrzę z miłością i zrozumieniem. całkowicie przeniknięty duchem miłości. Odrzucenie. Poczucie. sens?” „Jaki niszczone to ma Biegunki Lęk. Poczucie winy. Jestem w doskonałej równowadze. Każdy dzień jest radością. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . Stłumiony płacz.Problem — rąk Prawdopodobna przyczyna Chęć ukarania. Kocham i zasługuję na miłość. To dziecko jest bezpieczne i kochane. by zająć się sobą. lub brak potrzeby przejścia przez doświadczenia rodzicielskie. Z miłością żegnam ten dzień i zanurzam się w spokojny sen. Kocham i akceptuję siebie. Wychodzę poza ograniczenia przeszłości ku obecnej wolności. Bezpiecznie jest być sobą. Biodra. Jestem wolny. iż jutro samo o siebie zadba. że jest się ofiarą. Poczucie bycia poza nawiasem. Tęsknota za oparciem.

Z miłością równoważę mój umysł i ciało. co w moim umyśle nie jest miłością i radością. Chęć ucieczki. nieczyste myśli. Brak miłości w okresie dzieciństwa. Przechodzę od przeszłości do tego. Przeżywanie starego. ściskają. Filmy mojego umysłu są piękne. Psychiczne „kurczenie się”. Uparta odmowa uwolnienia się od dawnych wzorców. Jestem spokojny. „Zostawcie mnie w spokoju. Głęboki smutek. Niezrównoważenie psychiczne. Kocham siebie. bolesnego filmu. nikczemne plotki. co nowe. świeże i żywotne. Kipienie.” Chcę przyjmować wszystkie moje doświadczenia z miłością. Pielęgnowanie uraz. Z radością uwalniam się od przeszłości. Porywają i Pieszczą. ponieważ ja tak chcę. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . Oczekujemy dla niego psychicznej odporności. Moje życie jest radością. Dziecinne zachowanie dostrzegane u dorosłych.” Złe nastawienie do wszystkiego. Wszystko. Defetyzm.Problem Cholesterol Prawdopodobna przyczyna Zatkane kanary radości. Decyduję się doświadczać słodyczy dnia dzisiejszego. Emanuje ze mnie tylko dobro. To dziecko jest przez Opatrzność chronione i otaczane miłością. Ta chwila wypełniona jest radością. wycofywanie. dotykają. Wybieram myśli poprawiające moje samopoczucie. Silna tęsknota za tym. Bezpiecznie jest przyjmować radość życia. Uwalniam się od wszystkiego. 4 Louise L. Mówię zawsze łagodnie i z miłością. co dotyczy radzenia sobie w życiu. Obawa przed akceptowaniem radości. Postanawiam żyć tym. Błędnie pojęty rozwój. Nowy wzorzec myślowy Postanawiam kochać życie. Szczypią. nierozwiązany problem emocjonalny. Wrzenie. Potrzeba sprawowania kontroli. Złość. Wszystko dzieje się dobrze. Moje kanały radości są szeroko otwarte. upuszczają. Cuchnący oddech Cukrzyca Cushinga choroba Cysty Czyrak Czyrak mnogi Dłonie Dreszcze W każdej chwili jestem całkowicie bezpieczny. i radość. radością i łatwością. Wiara w ustalony porządek oraz wzorce społeczne i fałszywe zasady. Uczucie przytłoczenia. Patrz: Karbunkuł Trzymają. Otacza mnie ochraniająca miłość. chwytają. Nadmiar niszczących myśli. Choroby okresu dziecięcego Chrapanie Ciśnienie krwi — nadciśnienie — niedociśnienie Długotrwały. Brak słodyczy. Wyrażam miłość jestem spokojny. co mogłoby być. „Po co to wszystko? To i tak nic nie da. co dzieje się w zawsze radosnej teraźniejszości.

i Drożdżyce. Głośne mówienie nie jest niczym złym. Jestem spokojny. Wypowiadam swoje zdanie z łatwością. Brak zaufania do procesu życia. przeto kocham i aprobuję siebie. Zagłuszanie radości trującymi myślami. Pozostawanie na etapie doświadczeń dzieciństwa. Odmowa zmiany. Brak wiary w proces życia. Wierzę. Chcę. „Nie wiem. twórczości. Życie wspiera wszystkie moje myśli. Pozwalam sobie być tym. Niemożność uzasadnienia swoich decyzji. Słabość psychiczna. Ufam. — uczucie ucisku Lęk. napady Dyskopatia Dziąsła — krwawienia Brak radości z podjętych w życiu decyzji. iż życie stoi przede mną otworem. Droga ekspresji. że moje działanie zawsze jest właściwe. Jestem bezpieczny. Duże wymagania i brak zaufania do ludzi. Nowy wzorzec myślowy Dzielę się swoimi uczuciami i miłością. Jestem bezpieczny. Z dnia na dzień jest coraz lepiej. Jestem osobą zdecydowaną. Wyrażam swoją twórczość. Lęk. Zasługuję na najlepsze w życiu. Wiele frustracji i złości. Poczucie wielkiego roztargnienia. Niesienie ciężarów życia. Zdławiona złość. Bezpiecznie jest dorastać. świat jest bezpieczny. Obawa bycia sobą. Louise L. Dawny sposób myślenia. Wyrażam swoje „ja” swobodnie i radośnie. Doprowadzam do końca moje działania i wspieram siebie z miłością. Stłumiona ekspresja twórcza. Chcę się zmienić. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie 5 . Egocentryzm. Poczucie braku życiowego wsparcia. kim mogę być. Odpowiadam na miłość wszystkich. Wszystko jest dobre. Poczucie bezbronności i beznadziejności. Obumieranie psychiczne. Kocham i szanuję siebie i innych. Stoję prosto i jestem wolny. Otwieram swoje serce wychwalam radość miłości. pleśniawki Duszność. aby moje myśli były harmonijne i pozwalam radości przepływać przeze mnie swobodnie. Wyrażam swoje „ja” swobodnie i radośnie. Geriatryczne problemy Przekonania społeczne. Kanał — zapalenia Gangrena Garbienie się Gardło — choroby Niemożność wypowiedzenia swojego „ja”. Każdy moment życia jest doskonały. Niezdecydowanie. czego chcę od życia”. Kocham i aprobuję siebie. Odrzucenie aktualnej sytuacji.Problem Drętwienie Prawdopodobna przyczyna Powstrzymywanie miłości i niedostrzeganie innych. Kocham i akceptuję siebie w każdym wieku.

rozproszone myśli. Nikt i nic nie ma władzy nade mną. frustracja i zranione ego z powodu niepowodzeń. Jestem głęboko skupiony i spokojny. Jestem bezpieczny. Okrutne myśli. Pragnienie odwetu. Patrzę na siebie i na to. Jestem wolny. Stanowię jedność ze wszystkim. Uraza. Grypa Grzybica stóp Grzybica strzygąca Guzki 6 Louise L. co robię. Zgoda na to. Odmowa patrzenia.” Złość. co mogę słyszeć. Czuję się bezpiecznie zarówno od wewnątrz. co statystycznie uznawane. Słucham Boskiego głosu wokół i cieszę się wszystkim. Kocham i akceptuję siebie. upór. jak i z zewnątrz. Pierzchające. jakich potrzebuję. tworzę radosny. Lęk. Reakcja na powszechne negatywne nastawienie i przekonania. Jestem wolny od wpływów wszystkiego. które nie bierze się z mojej inicjatywy.” Poczucie. Mogę bezpiecznie żyć i cieszyć się życiem. „Wszyscy tylko czyhają na mnie”. Czego nie chcecie usłyszeć? „Nie zawracajcie mi głowy. pomysłów. Lęk. Ruszam od razu naprzód Skoro kocham i akceptuję siebie. Działanie. Symbolizują punkty zatrzymania. Główny gruczoł systemu immunologicznego. spokojny świat. Kocham i aprobuję siebie. Gruźlica Usychanie z samolubstwa. Uzdrawiam siebie miłością. Zbyt mało aktywnego i działania. Jestem ponad ogólne przekonania lub wiarę we „właściwą porę”. Moje dobre myśli utrzymują mój system immunologiczny w dobrym stanie. Wiara w słuszność tego. izolacja. skutecznego Nowy wzorzec myślowy Kocham i aprobuję siebie. Odrzucam wzorzec odkładania na później i pozwalam sobie na osiągniecie sukcesu. że się do niczego nie nadaję. Krytykowanie siebie. że jest się atakowanym przez życie. Zaborczość. Frustracja z powodu bycia nieakceptowanym. „Oni chcę mnie dopaść. aby inni zaleźli nam za skórę. Poruszanie się jest bezpieczne. Rozpalone emocje. co masowe. W sposób chłodny i wyciszony wyrażam miłość i spokój.Problem Głowa — bóle Prawdopodobna przyczyna Świadomość. To ja jestem mocą twórczą w moim świecie. Pozwalam sobie iść naprzód. Poczucie bycia nie dość dobrym lub nie dość czystym. oczyma miłości. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . Odmowa. Niezdolność do łatwego poruszania się naprzód. — zawroty Głuchota Gorączka Grasica Gruczoły dokrewne — zaburzenia Opatrzność podsuwa mi wszelkie idee i działania. w którym mam żyć.

Patrz: cukrzyca Lęk. Paraliżująca zazdrość. Niepewność. poczucie winy. napięcie. jaki jestem. Kocham i aprobuję siebie. Jestem teraz pewny w wyrażaniu siebie. co nie jest miłością. Wszystko dzieje się dobrze. Zasada męskości. Porozumiewam się w sposób pełny miłości. Strach przed matką. nowotwory Prawdopodobna przyczyna Pielęgnowanie dawnych uraz i wstrząsów. Chcę uczynić moje życie lekkim. Kocham siebie i ufam procesowi życia. Uraza do poprzedniego partnera. Istnieje obfitość wszystkiego wystarczająca dla każdego. W wyścigu tym zapomniano o radości życia. Niezadowolenie. Jest czas i miejsce na wszystko. powstrzymania kogoś. Obawa przed porzuceniem tego. męskość. Wyrażam i otrzymuję radość. złość. co zbędne. Nieufanie zachodzącemu procesowi. Zachowuję równowagę w swojej działalności twórczej. Presja seksualna. Opieranie się zmianom. „Jaki to ma sens?” Wina i silny lęk z powodu „bycia nie dość dobrym”. Poczucie obarczenia. Proces łatwy. Przekonania społeczne. Jestem bezpieczny w każdym miejscu Wszechświata. swobodnie i z radością. i w Hipoglikemia Hodgkina choroba Impotencja Infekcje Jajniki Jądra Jąkanie się Symbolizuję miejsce tworzenia życia. Heinego-Mediny choroba Hemoroidy Hiperglikemia Hiperwentylacja Obawa przed tym. co stare. Jestem wystarczająco dobry taki. Twórczość. Szaleńczy wyścig. Złość z powodu przeszłości. Przytłoczenie ciężarami życia. Chcę żyć spokojnie wewnętrznej harmonii. Tworzenie wyrzutów sumienia.Problem Guzy. Bezpiecznie mężczyzną. Nieumiejętność wyrażenia siebie. Niepozwalanie sobie na płacz. Pozwalam teraz. łatwym i radosnym. Uwalniam wszystko. że nie zdąży się w terminie. Chęć Nowy wzorzec myślowy Z miłością uwalniam się od przeszłości i zwracam uwagę ku nowemu dniu. co zamierzam zrobić. co stare i niepotrzebne. by udowodnić swoją wartość aż do wyczerpania żywotnych właściwości. jest być Wolno mi wypowiadać się we własnym imieniu. Swobodnie i łatwo uwalniam się od tego. uwalniania się jest Jelita — choroby jelit Symbolizuję uwolnienie się od tego. Dobrymi myślami tworzę swoje dobro i swoją wolność. Louise L. rozdrażnienie. Jestem bardzo szczęśliwy będąc sobą. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie 7 . i z radością witam nowe. Obawa przed odpuszczeniem przeszłości. aby moja energia płciowa zadziałała z pełną mocą.

Życie jest słodkie. Istnieje radosne uwolnienie się od przeszłości. włókniaki Kolana — schorzenia Wybaczenie. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . Nieelastyczność. Nurzanie się w lepkim błocie przeszłości. Odrzucanie kobiecości. ja także. Kolka Kości — deformacje Presja psychiczna. który spowodował to doświadczenie. napięcie. Tworzę tylko to. Wszystko jest przepełnione spokojem. Usztywnienie psychiczne. Stanowię jedność z całością życia. Nowy wzorzec myślowy Oddalam i unieważniam przeszłość. —jelito kręte. Uwalniam się od przeszłości i pozwalam. Jestem podatny na zmiany i biorę w nich udział. Jestem bezpieczny o każdej porze. Odrzucanie podstawowej zasady bycia kobietą. reprezentującą przystosowanie do rzeczywistości). że jest się prześladowanym. To dziecko reaguje tylko na miłość i na myśli pełne miłości. Lęk przed upływem czasu. Odrzucam wzorzec. czyrak mnogi Katar sienny Przeciążenie emocjonalne. co dobre w moim życiu. Wyrozumiałość. Ciężkie myśli. Karbunkuł. Lęk. Poczucie braku wsparcia. Jestem spokojny. Poczucie winy. niezadowolenia w otoczeniu. Mięśnie nie mogą rozprostować się. Jestem dobrze zbudowany i zrównoważony. Uparte ego i duma. Złość i frustracja u samych podstaw życia. zniecierpliwienia. Nieustępliwość. — cysty. Kocham bycie kobietą. Przystosowuję się i poddaję z łatwością. żyję teraźniejszością w spokoju i radości.Problem — jelito grube. Atmosfera podenerwowania. aby czas leczył wszystkie dziedziny mego życia. Urażone kobiece „ja”. co zbędne. chaotycznych myśli zamykających kanał usuwania tego. Potępianie. Kocham moje ciało. Oddycham pełnią życia. wrzodziejące zapalenie Prawdopodobna przyczyna Nawarstwione pokłady starych. że jest się nie dość dobrym. Zatruwająca złość z powodu osobistych krzywd. Jestem w zgodzie z życiem i zawierzam jego procesowi. Lęk. Robię wszystko najlepiej. Symbolizuję wszechświata. Duma. Rozluźniam się i zawierzam biegowi oraz procesowi życia. Myślę przejrzyście. Jestem cudowny. zapalenie Kamica żółciowa Zgorzknienie. wszystko dzieje się dobrze. Jestem bezpieczny i pewny. Poczucie. Wyrzeczenie się siebie. Pielęgnowanie urazy do partnera. Współczucie. budowę Kobiece choroby Cieszę się swoją kobiecością. Symbolizuję dumę i ego (część struktury osobowości. jak umiem. Niezdolność do ugięcia się. Kocham i akceptuję siebie. Przekonanie. Zmartwienia. — kości i szpiku zapalenie 8 Louise L.

Jestem w zgodzie z sobą. przepływu Krew Jestem człowiekiem wyrażającym i otrzymującym radość życia. Stanowi ochronę płciowych. Jestem miłością i pięknem życia w całej jego okazałości. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie 9 . Brak radości. płynącą swobodnie. Wiem. Złość. wypełniony miłością. Otacza mnie tylko miłość. Zamknięcie radości. Wściekłość odbierająca mowę. Urażony autorytet. Ostrzeżenie. nowym kierunkom i zmianom. Zawierzam procesowi życia. Życie udziela mi wsparcia. czego potrzebuję. narządów Łonowa kość Louise L. Z łatwością poruszam się w czasie i przestrzeni. Poczucie usidlenia. Obawa przed wypowiadaniem swojego zdania. Jestem człowiekiem w doskonałym rytmie wyrażającym i otrzymującym radość życia. Lęk i próba trzymania się starych prawd. Brak wiary w to. Kręgosłup — kręgosłupa skrzywienie Dostosowane do wspieranie życia. Symbolizuje radość obecną w ciele. to ja sam tworzę własne myśli. sytuacji Niezdolność poddania się wspierającemu biegowi życia. Z łatwością poddaję się nowym doświadczeniom. Krwawienia Krzywica Niedożywienie emocjonalne. Jestem bezpieczny i żywię się miłością Wszechświata. Jestem teraz całkowicie skoncentrowany na życiu w radości i miłości Płynę wraz z życiem. Wolno mi prosić o wszystko. Jestem bezpieczny. Mój umysł jest spokojny. Przekonanie o własnej brzydocie.Problem — złamania Prawdopodobna przyczyna Bunt przeciwko autorytetom. Brak miłości i bezpieczeństwa. co przed nami. Brak odwagi przekonań. Stoję prosto. Lęk. radosne idee krążą we mnie swobodnie. Nowe. Płynę. uwiązania. Drobne wyrazy nienawiści. że życie jest dla mnie. że należy skoncentrować umysł na sprawach najważniejszych w życiu: miłości i radości. zapalenie Lęk przed przyszłością. Bezpiecznie jest wyrażać swoje zdanie. Oddalam wszelkie lęki. Moja płciowość bezpieczna. Brak rzetelności. Brak dopływu nowych pomysłów i koncepcji. Nowy wzorzec myślowy W moim świecie ja sam jestem dla siebie autorytetem. Uciekająca radość. jest — choroby krwi — zakrzepy Krótkowzroczność Krtań. Brak wiary w życie. Kurzajki Limfatycznego układu choroby Lokomocyjna choroba Łokieć Symbolizuje zmianę kierunków i akceptację nowych doświadczeń. Ufam procesowi życia. Budzę w sobie nowe życie.

Kocham i akceptuję siebie. Przekonanie o grzeszności i nieczystości narządów płciowych. Zawierzam procesowi życia. zaburzenia Mięśni zanik Migdałki — przerost To dziecko jest chciane. Lęki seksualne. Odrzucenie własnej kobiecości. 10 Louise L. Lęk. napięcie. Tłumione uczucia. Kocham i aprobuję siebie. Odmowa podejmowania odpowiedzialności za swoje własne uczucia. Opieranie się rytmowi życia. Migreny Niechęć do bycia kierowanym. Moje dobro przepływa teraz swobodnie. Utrata wiary i zaufania. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . w jakiś Miażdżyca naczyń Miesiączkowanie. Lęk przed zranieniem. jak i starcy pozbawieni są owłosienia łonowego. oczekiwane i darzone głęboką miłością. co ukrywa. Uznaję się za wystarczająco dobrego. Ogromny lęk. Opór. że jest się nie dość dobrym. Tłumienie zmysłów i swojego „ja”. który przynosi mi tylko dobro. Usztywniony. Jestem zrównoważona i spokojna we wszystkich zmianach cykli i obdarzam moje ciało miłością. Łatwo i bez oporu pozwalam życiu zadbać o wszystko. Jestem bezpieczny. Dziecko czuje się sposób niechciane. Wzbranianie się przed widzeniem dobra. Bezpiecznie jest być sobą. Pragnę patrzeć z miłością. Szalona żądza kontrolowania wszystkiego i wszystkich. że jest się niepotrzebnym. kłótnie. W swoim ciele czuję się jak w domu. Jestem spokojny. Wierzę w siebie. Symbolizuje twórczy dom. Odprężam się i poddaję nurtowi życia. Życie jest dla mnie. Głęboka potrzeba bezpieczeństwa. Lęk przed starzeniem się. Odrzucanie siebie. lęk. Akceptuję moją kobiecą siłę i akceptuję wszystkie procesy zachodzące w moim ciele jako normalne i naturalne. idei lub Nowy wzorzec myślowy Łuszczyca Jestem otwarty na radości życia. — zapalenie Lęk. ciasny umysł. Poczucie. co najlepsze w życiu i akceptuję to. Życie jest bezpieczne. Spory rodzinne. Próba kontrolowania wszystkiego. Boskie idee wyrażają się przeze mnie. Poczucie winy. Zarówno dzieci. Nieufanie procesowi życia. Jestem całkowicie otwarty na życie i radość. Ufam życiu. Kocham i aprobuję siebie. co jest mi potrzebne. jak i tym. Zasługuję na to. Napięcie. Odrzucenie doświadczenia. Zahamowana twórczość. Lęk. Łysienie Macica Mdłości Menopauza Lęk spowodowany poczuciem. co przyciąga.Problem Łonowe owłosienie Prawdopodobna przyczyna Jest zarówno tym. Jestem bezpieczny.

Udzielanie siły czynnikom zewnętrznym. rodzicami. Obwinianie innych. Odkrywam teraz swoje piękno. a mój umysł jest wiecznie nowy. przed utratą Mononukleoza Morska choroba Mózg — guzy mózgu Wyobraża komputer. Kocham siebie. miłością i łatwością. Nadgarstek Nadnercza. Niepokój. Zgoda na panowanie chaosu. Nagniotki podeszwowe Nałogi Napięcie przed miesiączkowe Louise L. Szukanie spełnienia. gdzie jestem. Nowy wzorzec myślowy Traktujemy to dziecko z miłością. Wszystko jest dobrze. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie 11 . Złość w samym sposobie podejścia do życia. co do przyszłości. Wszystkimi swoimi doświadczeniami kieruję z mądrością. Jestem wystarczająco dobry. Nieumiejętność kochania siebie. że jest się lekceważonym. Odrzucenie kobiecych procesów fizjologicznych. Lęk panowania. Jestem pełnym oddania operatorem swojego umysłu. Zazwyczaj przez płeć przeciwną lub partnera. który doprowadził do tej sytuacji. Zawsze mam władzę nad swoimi myślami. że nie otrzymuje się miłości i uznania. Ucieczka od siebie. Kocham. Z łatwością przeprogramowuję komputer mojego umysłu. Symbolizuje ruch i swobodę.Problem Moczenie nocne Prawdopodobna przyczyna Lęk przed zazwyczaj ojcem. Wszystko w życiu jest zmienne. Lęk. Wprowadzone do komputera umysłu nieprawidłowe przekonania. Jestem silną i dynamiczną kobietą! Każda część mojego ciała pracuje znakomicie. Lęk. Jestem w zgodzie ze swoimi uczuciami Jestem bezpieczny tu. współczuwaniem się i zrozumieniem. tablicę rozdzielcze. Ucieczka przed uczuciami. Kocham i akceptuję siebie. Kocham i aprobuję siebie. potrzeba opieki i oparcia. Jestem bezpieczny. Złość. niewydolność Nadwaga Defetyzm. Usuwam z mojej świadomości wzorzec. Kocham i akceptuję siebie. Lęk. Odmowa zmiany starych wzorców. zapalenie Poczucie. Nieustępliwość. Tworzę swoje własne bezpieczeństwo. Zaprzestanie troski o siebie. Zaniedbywanie siebie. Narastająca frustracja. Mogę bez żadnej obawy dbać o siebie. Kocham i aprobuję siebie. Zawierzam procesowi życia i daję mu się ponieść. Brak bezpieczeństwa. Chcę kochać siebie i cieszyć się sobą. Biorę teraz odpowiedzialność za swój umysł i życie. Posuwam się naprzód z ufnością i łatwością. Moczowe drogi. Chcę się zmienić. „olewanym”. odrzucenie siebie. akceptuję i troszczę się o siebie.

Problem Narośla Prawdopodobna przyczyna Pielęgnowanie dawnych uraz. niepokój. Kocham siebie. Wstyd. — zapalenie Poczucie. Jestem doskonały taki. Moje życie toczy się zawsze zgodnie z Boskim prawem. Zablokowanie kanałów komunikacyjnych. — nerwobóle — nerwowość Niekontrolowanie odruchów wydalania Niepokój Przelewanie się uczuć trzymanych przez całe lata pod kontrolę. Karanie za winę. Porozumiewam się z miłością. Lęk. biegu i Niestrawność Odczuwany na poziomie wnętrzności lęk. Chwyta i pomrukuje. Bezpiecznie jest być tym. Jestem w niekończącej się podróży przez wieczność i mam wiele czasu. Jestem bezpieczny. Wszystko jest dobrze. niepokój. Nieudacznictwo. Cieszy mnie mój własny sposób wyrażania życia. Wybaczam sobie. Dorastanie jest bezpieczne. Nerwy Porozumiewam się łatwością i radością. zmaganie się. które „nie potrafi nic zrobić dobrze” i nie jest „dość dobre”. kim jestem. Są wrażliwymi sprawozdawcami. Kocham. Reakcje na poziomie małego dziecka. z — depresja Otwieram serce i porozumiewam się tylko w sposób pełny miłości. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . Nerki — schorzenia Krytycyzm. Nieufność wobec procesu życia. Ufam procesowi życia. że jest się „nie dość dobrym”. Narządy płciowe — zaburzenia Symbolizuję zasady kobiecości i męskości. Kocham i akceptuję siebie. poczucie niepowodzenia. Skupienie się wyłącznie na sobie. Jestem bezpieczny. Kocham i aprobuję siebie. przerażenie. rozczarowanie. Zawsze staję na wysokości zadania. Zagubienie. Porozumiewam się sercem. aprobuję siebie. proces życia. Martwienie się. jaki jestem. Przetrawiam i przyswajam sobie wszystkie nowe doświadczenia życiowe spokojnie i radośnie. Nowy wzorzec myślowy Z łatwością przebaczam. Chcę przeżywać uczucia. Czuję się dobrze. jakby było się dzieckiem. Bezpiecznie jest okazywać swoje uczucia. Brak wiary w pośpiech. Kocham siebie i będę się nagradzać pochwalnymi myślami. 12 Louise L. Udręka z powodu trudności w porozumiewaniu się. Z każdego doświadczenia życiowego wynika tylko dobro. Troszczę się o siebie. Symbolizuję porozumiewanie się. Tworzenie pretensji. Kocham i akceptuję siebie.

Ruszam do przodu z zaufaniem i radością. jak umieli najlepiej. Patrzę z miłością i czułością. Doceniam swoją prawdziwą wartość. Presją noszonych w sobie uraz. że w przyszłości wszystko będzie dobre. na które patrzę z upodobaniem. Przytłoczenie tym wszystkim. Jest twórczym wyrazem Boskiego działania. Musimy „wejść do środka”. schorzenia — podudzia Lęk przed przyszłością. z własnym „ja”. samoakceptację. Wewnętrzny płacz.Problem Nieuleczalna choroba Prawdopodobna przyczyna Nie może być obecnie wyleczona „od zewnątrz”. Uwalniam ich od odpowiedzialności za to. świadomości i wiedzy. Od tej chwili chcę cieszyć się życiem. separacja od nie Obrzęki Czemu lub. Niechęć do ruszenia naprzód. swoje — choroby oczu — dalekowzroczność — jaskra Nieakceptowanie tego. Nos — krwawienie z nosa Symbolizuje uznanie siebie. komu pozwalacie odejść? Oczy Symbolizują możność widzenia jasno przeszłości. wiedząc. Wycofanie się. — nadprodukcja śluzu Obłęd Ucieczka Eskapizm. Jestem bezpieczny tu i teraz. by dokonać uleczenia. Louise L. Choroba przyszła znikąd i tam wróci. Obawa teraźniejszością. Niosą nas w życiu naprzód. Poczucie. przed Nieprzejednana odmowa długo wybaczenia. według swojej zdolności rozumienia. że jest się nie uznawanym i niedostrzeganym. Patrzę z miłością i radością. widzicie w swoim życiu. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie 13 . Potwierdzam i akceptuję swoją twórczą moc w moim świecie. Uznaję swoje intuicyjne. Ofiara. od rodziny. Trzymanie się dzieciństwa. Teraz tworzę życie. zdolności Nogi — uda. Gwałtowna życia. dla Potrzeba uznania. Teraz jestem wolny. Widzę to. Kłopoty Obawa siebie. Dziecinne łzy. Bezpiecznie jest pozwolić jej odejść. Wołanie o miłość. I tak też jest! Życie jest dla mnie. realnego widzenia co — astygmatyzm Chcę teraz widzieć piękno i wspaniałość. Wchodzę do swego wnętrza. Mój umysł zna swoją prawdziwą tożsamość. aby skasować wzorzec odpowiedzialny za ten stan i przyjmuję Boskie uzdrowienie. Kocham i aprobuję siebie. Z chęcią pozostawiam przeszłość. teraźniejszości i przyszłości. urazów z Nowy wzorzec myślowy Cuda zdarzają się codziennie. Jestem wspaniały. Dorośli postępowali.

czego nie chcesz się pozbyć. co mam do zrobienia. Kocham życie. sumienia. Harmonia. Lęk. Decyduję się żyć pełnią życia. na zewnątrz. a nawet do istnienia. Tylko dobre i właściwe działanie ma miejsce w moim życiu. Trzymanie się śmieci z przeszłości. czego nie chcę. Poczucie. Zaciemnianie. — przetoka Niecałkowite uwolnienie się od odpadków. Jestem spokojny. co dzieje się w rodzinie. czego już nie potrzebuję. piękno i bezpieczeństwo otaczają teraz to dziecko. uwalniania. Mam władzę. Łatwo i spokojnie uwalniam się od tego. Jestem miłością. Mam przyrodzone prawo żyć swobodnie pełnią życia. Pokrzyżowane zamiary.Problem — krótkowzroczność Prawdopodobna przyczyna Obawa przed przyszłością. Przeszłość minęła. Niechęć do widzenia tego. siłę i wiedzę umożliwiające radzenie sobie ze wszystkim w moim życiu. Kocham i akceptuję właśnie teraz. i Poczucie przygnębienia klęski. co jest tam. radość. Życie jest wieczne wypełnione radością. że nie ma się prawa do zajmowania miejsca. Symbolizuje korzystania z życia. Odbijanie się. Tylko to. Czarnowidztwo. Niemożność poradzenia sobie. Zbyt łapczywe chwytanie życia. dotyczące Wyrzuty zdolność — świąd Oddech — kłopoty z oddychaniem Lęk lub odmowa korzystania w pełni z życia. Lęk. zgaga Odbyt — bóle Poczucie winy i bycia nie dość dobrym. Niezdolność do patrzenia z radością w przyszłość. — krwawienia — owrzodzenie Złość w stosunku do tego. Ufam procesowi życia. Zbyt wymagający rodzice. Kocham i akceptuję siebie. Silna potrzeba uczucia. opuszcza moje ciało. Jestem spokojny. Jestem wolny. Jest czas i miejsce na wszystko. Bezpiecznie jest pozbywać się tego. co już niepotrzebne w moim życiu. Teraz decyduję się kochać i akceptować siebie. Złość i frustracja. i — zaćma (katarakta) — zez rozbieżny — zez zbieżny siebie Patrzenie jest dla mnie bezpieczne. Jestem wolny. Z miłością uwalniam się całkowicie od przeszłości. co jest obecne tu i teraz. Z miłością wybaczam sobie. Okrężnica. Obawa widzenia tego. Miejsce Śmietnisko. Wybieram życie zwycięskie. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . Nowy wzorzec myślowy Akceptuję przewodnictwo i zawsze bezpieczny. zapalenie Omdlenia 14 Louise L. Poczucie winy przeszłości. Ja tworzę radość mojego życia. Boskie jestem — zaburzenia dzieci widzenia u Niechęć do patrzenia na to. Pragnienie kary. Zasługuję na miłość.

Jestem bezpieczny i kochany. Jestem wieczny. Mocne przekonanie o winie seksualnej i konieczności ukarania. Symbolizuje sferę rodzinną i udawanie. Spokojnie kocham. Uczucie wielkiego zmagania się. Wszystkie drobniejsze sprawy same ułożą się we właściwy sposób. Wyrzekanie się przyjemności. zapalenie (bronchit) Otyłość Oziębłość Padaczka Palce dłoni — kciuk — wskazujący Symbolizuje sferę intelektu i zmartwienie. Stan Nowy wzorzec myślowy Tworzę tylko pokój i harmonię w sobie i w moim otoczeniu. paniczny strach. Nieczuli partnerzy. Ogłaszam pokój i harmonię we mnie i wokół mnie. Ucieczka od jakiejś sytuacji lub osoby. Jestem wspaniały. Moje pojmowanie Boga wspiera mnie. by czuć się dobrze. Zapalczywość. Opon mózgowych zapalenie Głęboka niezgoda rodzinna. Okresy „cichych dni”. Opór. Symbolizuje ego (zespół funkcji myślenia. Odrzucanie życia. Przekonanie. Autoagresja.) i lęk. postrzegania. Poczucie prześladowania. że seks jest czymś złym. Brak wsparcia. życie w atmosferze lęku i złości.Problem Oparzenia Prawdopodobna przyczyna Złość. Symbolizuje seksualność. radosny i w zgodzie z sobą. Jestem normalny i w zgodzie z naturą. Zasługuję na to. Mój umysł jest spokojny. Symbolizują drobniejsze sprawy dotyczące przyszłości. Chcę widzieć życie jako wieczne i radosne. Nadwrażliwość. Stanowię jedność z całością życia. Chroni mnie Boska miłość. Wstyd. Negacja genitaliów. Symbolizują sfery życia. Chcę stworzyć spokój w moim umyśle. Wszystko dzieje się dobrze. Wiara w karzącego Boga. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . We wszystkich sferach mojego życia panuje spokój. Jestem bezpieczny. „Zapalne” otoczenie rodzinne. W wielkiej rodzinie tego. Cieszę się. Jestem bezpieczny i staję na wysokości zadania we wszystkich sytuacjach. co żyje. Lęk. Lęk. Wszystko dzieje się dobrze. 15 Paraliż Louise L. oceny rzeczywistości. Bezpiecznie jest cieszyć się własnym ciałem. Często symbolizuje lęk i wskazuje na potrzebę ochrony. z moją Symbolizuje związki z ludźmi i żal. poszczególne Opryszczki (półpasiec) Oskrzela. itp. Chaos wewnętrzny. moim ciele i moim świecie. Kłótnie i krzyki. Jestem zawsze bezpieczny i pewny. złość i — środkowy — serdeczny — mały Palce stóp Dobrze się czuję seksualnością. ja jestem sobą. Cieszę się własną seksualnością i ciałem. że jestem kobietą. rozdrażnienia.

Paznokcie — obgryzanie Paznokieć wrastający Pęcherz moczowy. Powstrzymywanie miłości. Życie mnie wspiera i kocha. Życie mi sprzyja i ufam jego procesowi. Zachowuję doskonałą równowagę miedzy przyjmowaniem i dawaniem pożywienia. — choroby owrzodzenia piersi. Wszystko. Kieruję swoim życiem z radością i łatwością. co stare i witam nowe w moim życiu. jak w smutku i lęku. Brak wsparcia finansowego. Jestem osobą ważną i liczącą się. Pojawiają się tak w radości. — środkowa część — dolna część Płacz Łzy są rzeką życia. Brak uczuciowego. Z ulgą i łatwością odrzucam to. Niepokój. wsparcie Plecy — górna część Brak wsparcia uczuciowego. Odmawianie sobie pokarmu. Wina. Uraza do jednego z rodziców. Przyjmuję życie w doskonałej harmonii. Zachowuję spokój we wszystkich moich uczuciach. jest mi zawsze zapewnione. Frustracja. Pozwalam innym być tym. Kocham i akceptuję siebie. wychowanie i karmienie. że życie zawsze mnie wspiera. guzy. Skostniałe poglądy. Jestem bezpieczny. Jestem bezpieczny. Wybór własnego kierunku w życiu jest moim świętym prawem. Wiem. Opór. Ufam procesowi życia. Wszystko jest dobre. Łagodnie płynę z życiem i każdym nowym doświadczeniem. Sięgam bezpiecznie. Nadopiekuńczość. Poczucie. Wszyscy jesteśmy bezpieczni i wolni. czego potrzebuję. Obawa przed porzuceniem rutyny życia. Lęk związany z pieniędzmi. wsparcia Nowy wzorzec myślowy Odprężam się wiedząc. Poczucie uwięzienia w bagażu przeszłości. Płuca 16 Louise L. Jestem wolny. Kocham i akceptuję siebie. Dawanie pierwszeństwa innym. Symbolizują życiowe. Apodyktyczność. kłopoty i dolegliwości Pęcherze na skórze Piersi Symbolizują macierzyństwo. Symbolizują obronę. że jestem bezpieczny. kim tylko chcą. Czucie się niekochanym. idę przed siebie z miłością w sercu. że jest się lekceważonym. Nadmiar uczuć macierzyńskich. Zmartwienie i poczucie winy z powodu własnego prawa do pójścia naprzód. Dorastanie jest dla mnie procesem bezpiecznym. Troszczę się o siebie i odżywiam z miłością i radością. Uwalniam się od przeszłości. Podgryzanie siebie. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . Chęć oderwania się od niego. Zdolność przyjmowania życia. Jestem bezpieczny i wolny.Problem Parkinsona choroba Prawdopodobna przyczyna Lęk i silne pragnienie rządzenia wszystkimi i wszystkim.

Hay – Możesz uzdrowić swoje życie 17 . Zmęczenie życiem. Niewłaściwy dobór czasu. Wszystko jest w moim świecie dobre. Jestem w zgodzie z sobą i z innymi. Chcę stworzyć nową. Kocham i akceptuję siebie. Akceptuję swoją własną moc. Lęk. Symbolizują siłę. Karanie siebie. że zaraz wydarzy się coś złego. Poczucie starzenia się. Wszystko jest dobre.Problem — choroby płuc Prawdopodobna przyczyna Depresja. skryte lęki. Jestem zawsze młody duchem. Kocham i aprobuję siebie. Poczucie seksualnej winy. Swobodnie przyjmuję Boskie idee. Czuję się bezpiecznie. Niewłaściwa ekspresja twórcza. Poddanie się. rozgardiasz. Wolno mi być sobą. Zerwane więzi. Zwiotczałe — utrata mocy. Lęk przed przyszłością. Całkowicie ufam procesowi życia. Zbytnia wrażliwość. mięśnie Półpasiec Obawa. Żal. ciężary. procesu Przepukliny Przetoki Przewlekłe choroby Odmowa zmiany. Wyolbrzymianie problemów. Wszystko dzieje się dobrze. Wprowadzam spokój w każdy zakątek mego życia. Życie jest dla mnie. Jasność i harmonia są we mnie i wokół mnie. Inni odzwierciedlają miłość i moją samoakceptację. Lęk. złość. Presja seksualna i poczucie winy. Kocham i aprobuję siebie. Przekonanie: „Każdej zimy trzy razy przeziębiam się”. Przeziębienia Louise L. Jestem silny. ponieważ ufam procesowi życia. — zapalenie Pochwa. które wypełnione są tchnieniem i mądrością życia. Niecierpliwość. że jest się niegodnym żyć pełnią życia. Jestem bezpieczny i spokojny. Psychiczny zamęt. Rany emocjonalne niedające się uleczyć. Złość na partnera. Nie teraz — później. Drobne urazy. Rozpacz. Symbolizuje męskości. Używam swojej siły mądrze. Małe. Obawa przed aktywnym życiem. bezpieczną przyszłość. Pozwalam umysłowi wypocząć i zaznać spokoju. Napięcie. Brak poczucia bezpieczeństwa. Lęk i napięcie. Nowy wzorzec myślowy Jestem zdolny do przyjęcia życia w całej jego pełni. Cieszę się swoją seksualnością. Z przyjemnością z niej korzystam. Zbyt wiele dzieje się naraz. Potrzeba dominowania. Jestem odprężony i spokojny. Akceptuję i cieszę się swoją męskością. Moje życie toczy się zawsze zgodnie z Boskim prawem. Lęk przed przyszłością. zapalenie Podagra moczanowa (dna) Pokrzywka Poronienie Pośladki. Jestem bezpieczny. Mój umysł jest pełen łagodności i harmonii. Chcę się zmieniać i rozwijać. Blokada uwalniania. zasadę Prostata (gruczoł krokowy) — choroby Psychiczne lęki osłabiające męskość. Poczucie. To nowa chwila.

Życie jest dobre. Ludzie bez wyrazu. Trudności z dokonaniem kroku w przyszłość. Uraza. Pozostawanie w bolesnych przeżyciach wczesnego dzieciństwa. Wszystko w moim życiu jest dobre. Symbolizują zdolność i możliwość przyjmowania doświadczeń życia. Kocham i aprobuję siebie. Zaspokajanie potrzeb jest moim naturalnym prawem. ośrodek Nowy wzorzec myślowy Mój umysł i ciało są doskonale zrównoważone. Poruszam się w nich z łatwością. czego w zasięgu wzroku. Jestem wolny. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . Tworzę moje własne doświadczenia. Trzymanie się urazów z przeszłości. Kocham siebie. Jestem autorytetem dla samego siebie. Wybaczam wszystkie minione doświadczenia. Złość wskutek niemożności podjęcia decyzji. Kocham i akceptuję siebie. Ropowice Rozedma Rozstępy skórne 18 Louise L. Z miłością przyjmuję i obejmuję moje doświadczenia. Z miłością wybaczam i uwalniam się od całej przeszłości. Skoro kocham i aprobuję siebie i innych. myśli. by żyć. Kontroluję swoje myśli. Nie zasługuję na to. Poczucie bycia ofiarą. Poczucie bycia terroryzowanym. Lęk przed uczestniczeniem w życiu. zapalenie Głębokie zwątpienie w autorytety. co widzę wokół. Wyrażam je z przyjemnością i łatwością. Rakowate narośle Ramiona Reumatoidalne stawów Reumatyzm Rogówki. Pragnę pokoju. Chęć uderzenia. Aprobuję siebie i moje decyzje są zawsze dla mnie doskonałe. Moje myśli płyną swobodnie i łatwo. Moim podstawowym prawem jest żyć swobodnie i pełnią życia. Puchnięcie myśleniu. aby miłość w moim sercu uleczyła wszystko. Kocham życie. Ropień okołomigdałkowy Silne przekonanie o niemożności wypowiedzenia siebie i wyrażenia swoich potrzeb.Problem Przysadka Prawdopodobna przyczyna Reprezentuje kontroli. Jest to łatwe i radosne. Postanawiam wypełnić mój świat radością. Oskarżenia. Zahamowanie w Przeszkadzające. Wybaczam każdemu. Długo utrzymująca się uraza. „Po co to wszystko?” Powstrzymywanie nienawistnych słów cisnących się na wargi. Brak miłości. Głęboko skrywana tajemnica lub żal zżerający od środka. bolesne Rak Głęboka rana. Wybaczam sobie. Noszenie w sobie nienawiści. Pozwalam. zapalenie Ekstremalna złość. Tworzę tylko radosne doświadczenia w moim ukochanym świecie. kogo lub. moje doświadczenia są coraz lepsze. Obawa przed wybraniem własnej drogi. Chroniczna zgorzkniałość.

Obdarzam miłością wszystkich. Chęć. Bezpiecznie wrażliwym. Wiara w potrzebę napięcia i wysiłku. wysypka Poddenerwowanie z powodu opóźnień. Bycie sobą jest bezpieczne. Skostniałe poglądy i sposób myślenia. radość. Jestem wolny w tej chwili. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie 19 . Znieczulenie serca. które akceptuję. Przekonanie. Ruszam ku swemu najlepszemu dobru. pogrzebane rany. wrażliwość na Spojówki. ciało oraz doznania. Moje serce pracuje zgodnie z rytmem miłości. Rwa kulszowa (Ischias) Senność Niemożność radzenia sobie. a ja czuję się pewnie i bezpiecznie. Wewnętrzne rozchwianie. że i Serce — zaburzenia pracy — zawał Siwienie Skolioza Skóra — choroby — stwardnienia Skurcze Napięcie. Przeszłość jest wybaczona i zapomniana. Przywracam radości centralne miejsce w moim sercu. radość. Jestem bezpieczny. Brak radości. jest być Rumień. Ogromny lęk. Stężały lęk. Dziecinny sposób ściągania na siebie uwagi. Zdaję się na Boską Mądrość i jej przewodnictwo. Patrzę Istnieje harmonijne rozwiązanie. Obłuda.Problem Równowaga. Patrz: Garbienie się Chroni naszą indywidualność. Stare. podlega się presji przeciążeniu. (Patrz: krew) Długotrwałe kłopoty emocjonalne. wywarcia wrażenia. Odprężam się i pozwalam umysłowi zaznać spokoju. Niepokój. Złość i frustracja wynikające z tego. na co patrzyć e w życiu. Czule chronię siebie myślami radości i spokoju. lęk. Symbolizuje zranienie. Z miłością pozwalam przepływać radości przez mój umysł. oczyma miłości. Radość. Nowy wzorzec myślowy Skupiam się w poczuciu bezpieczeństwa i akceptuję doskonałość mojego życia. Obawa o pieniądze i o przyszłość. trzymanie się. Organ czuciowy. Wszystko idzie dobrze. zapalenie Srom Louise L.” Jest wyobrażeniem ośrodka miłości i bezpieczeństwa. Jestem silny i zdolny. Lęk. Wyciskanie z serca całej radości na rzecz pieniędzy lub stanowiska. Jestem w zgodzie z procesem życia. Jestem otwarty na przyjęcie dobra. Jest ono wszędzie. Jestem spokojny i czuję się dobrze w każdej dziedzinie swego życia. Stres. „Nie chcę tu być. Bezpiecznie jest dostrzegać nowe idee i doświadczać nowych dróg. które chroni mnie zawsze. zaburzenia Prawdopodobna przyczyna Rozproszone myśli. Chęć ucieczki od wszystkiego. Kocham i aprobuję siebie. „Czuję się zagrożony”. dwulicowość.

by wydostać się lub odejść. Brak elastyczności i poczucie winy. Jestem dla siebie dobry i łagodny. Sposób kontrolowania innych wokół siebie. Stawy skokowe symbolizują zdolność do przyjmowania przyjemności. Decyduję się być sobą. Jestem bezpieczny i wolny. Umysłowe stwardnienie. Odmowa wyrażania uczuć. Wymierzanie sobie kary.Problem Starość Prawdopodobna przyczyna Powrót do bezpieczeństwa z czasów dzieciństwa. by cieszyć się życiem. Wszystko idzie dobrze. myślenie. Tłumiona złość. kłopoty z Szczękościsk Złość. jakie niesie ze sobą życie. co nią nie jest. Chęć Nowy wzorzec myślowy Boska opieka. Brak satysfakcji. Eskapizm. Zasługuję na to. Symbolizują zmiany kierunku w życiu oraz łatwość poddawania się tym zmianom. Życie mnie wspiera. by zachować elastyczność myślenia. Bezpiecznie jest poznawać inne punkty widzenia. Z łatwością poddaję się zmianie. radosny świat. Patrz: weneryczne choroby Złość. Chcę zmienić ten wzorzec we mnie. czego chcę. Chcę zmieniać się wraz z upływem czasu. uraza. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . Życzenia przeciwne własnemu usposobieniu. Stopy Symbolizuję nasze rozumienie — nas samych. Lęk przed przyszłością oraz obawa. Spokój. który spowodował tę sytuację. Nieugięty upór. Z łatwością proszę o to. że wszystkie moje potrzeby i pragnienia będą spełnione. Pewność. Wybierając czułe i radosne myśli. — choroby stóp Stwardnienie rozsiane (Sclerosis Multiplex) Swędzenie Syfilis Szczęki. żądza odwetu. w jakiej jestem. Kocham i pielęgnuję siebie. tworzę kochający. Chęć. Lęk. Jestem bezpieczny. Nieustępliwe. uderzenia kogoś. Stawy — skokowy — zapalenie kaletki maziowej Stłuczenia (sińce) Drobne zderzenia w życiu. Akceptuję moje dobro wiedząc. twarda bezduszność. Poruszam się w życiu naprzód z radością i łatwością. Kocham i akceptuję siebie. Mądrość Wszechświata działa na każdym poziomie życia. Jestem bezpieczny. sztywne Sztywność karku Sztywność mięśniowa Czuję się wystarczająco bezpieczny. Miłość odpręża i uwalnia od wszystkiego. Spokojnie przyjmuję sytuację. Zawierzam procesowi życia. Moje rozumienie jest jasne i wyraźne. że nie zrobi się w życiu kroku naprzód. żądza władzy. innych. 20 Louise L. nie elastyczność. Wyrzuty sumienia. Akceptuję wszystkie przyjemności. życia. Moim życiem kieruje Opatrzność i zawsze idę w dobrym kierunku. Domaganie się opieki i uwagi. żelazna wola.

Są nośnikiem radości życia. Ja realizuję siebie. co chciałbym zrobić. Lepiej umrzeć niż stanąć w obronie swojego „ja”.Problem Szyja Prawdopodobna przyczyna Symbolizuje elastyczność. aby inni załazili nam za skórę. Pozwalam miłości wypływającej z mojego serca na obmycie mnie i oczyszczenie oraz na uzdrowienie każdej części mojego ciała i moich uczuć. Jestem wolny i bezpieczny. Ufam. Jesteś miłością. Jestem żywym. Zawsze dla innych. Moja moc decydowania powraca na właściwe jej miejsce. Ucieczka przed czymś lub przed kimś. Jestem bezpieczny. Świerzb „Zakażone” myślenie. Wypowiadam się w swoich sprawach swobodnie i łatwo. nigdy dla siebie. Kiedy będzie moja kolej? Ogromne rozczarowanie. Przepływa ona przeze mnie z każdym uderzeniem serca. Jest nieskończona ilość możliwości widzenia i robienia wszystkiego. Przechodzę nad starymi ograniczeniami i teraz pozwalam sobie na swobodne i twórcze wyrażanie siebie. — schorzenia Dzięki elastyczności z łatwością dostrzegam wszystkie strony zagadnienia. Nigdy nie robię tego. Wszystko dzieje się dobrze. że proces życia jest dla mnie sprzyjający. że jest się ofiarą i kimś nieczystym. Kocham i aprobuję siebie. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . Zdolność dostrzegania tego. Upokorzenie. Toczeń Rezygnacja. Śpiączka Lęk. Bezradność w stosunku do widocznego nastawienia innych. drugiej Upór. Jestem sobą. usztywnienie. jakim jestem. Jestem przepełniony radością. Tarczyca — nadczynność Tasiemczyca Tętnice Tężec Potrzeba oddalenia skażonych myśli. Tworzymy przestrzeń dla twojego uzdrowienia. Nastawienie innych jest tylko odzwierciedleniem moich dobrych odczuć na swój temat. kochającym. Zgoda na to. To ja podejmuję swoje decyzje. Silne przekonanie. Kocham i akceptuję siebie. Złość i karanie siebie. co jest z drugiej strony. 21 Śledziona Obsesje. Otaczamy cię atmosferą bezpieczeństwa i miłości. Kocham i aprobuję siebie całego takim. na co ma się chęć. złych. Mam władzę nad sobą. radosnym przejawem życia. Poddanie się obsesjom dotyczącym rzeczy. Louise L. Nowy wzorzec myślowy Jestem w zgodzie z życiem. Odmowa widzenia strony medalu. Jestem bezpieczny. że nie jest możliwe robienie tego.

Przeznaczenie — doświadczenie karmiczne. Symbolizuję słyszenia. Poczucie braku bezpieczeństwa i niepewność. co Twardzina skóry (skleroderma) Twarz Udar mózgu Poddanie się. co nowe. Symbolizuje to. co robię. Brak akceptacji Nielubienie siebie. Bezpiecznie jest być sobą. którą przyjmuję z radością i przyjemnością. Kocham i akceptuję siebie tu i teraz. niż się zmienię”. Staję się znowu młody. Ustalone przekonania. Tworzenie sobie ochrony. zdolność Uraz okołoporodowy Usta — opadające kąciki Odżywiam się miłością. Długotrwałe przekonanie. Zamknięty umysł. siebie. Sam tworzę słodycz i radość w moim życiu. że jest się „nie dość dobrym” lub „czystym”. Złość i frustracja. Wszystko.Problem Trąd Prawdopodobna przyczyna Niemożność pokierowania swoim życiem w ogóle. Życie jest zmianą i łatwo przystosowuję się do tego. Opatrzność zawsze wspiera mnie i chroni. „Raczej umrę. jest właściwe i przynosi mi miłość. Pretensje do życia. Upławy Przekonanie o bezsilności kobiet w stosunku do płci na przeciwnej. Dokonaliście karmicznie wyboru przyjścia na świat w ten sposób. Witam nowe idee i koncepcje. Akceptuję życie — przeszłość. bo życie straciło swoja słodycz. Jestem pogodzony ze swoją sytuacją. Poczucie podenerwowania i zagrożenia. pokazujemy światu. Trądzik Trzustka — zapalenie Symbolizuje słodycz życia. Przygotowuję je do przemyślenia i przyswojenia. kim jestem. teraźniejszość i przyszłość. Odrzucenie. Złość partnera. co mnie w C życiu spotyka. Opór. Jestem boskim przejawem życia. Prowadzi mnie i inspiruje Boska Opatrzność. Sami wybieramy naszych rodziców. Nowy wzorzec myślowy Wznoszę się ponad wszelkie ograniczenia. Niezdolność do przyjmowania nowych idei. Słucham z miłością. Moje życie jest słodkie. Rezygnacja z życia. — schorzenia Uszy 22 Louise L. Ja mam taką moc. Daję wyraz temu. Symbolizują przyjmowanie nowych idei i pożywienia. Kocham i aprobuję siebie. Jestem wolna. Opadające kąciki ust i obwisłe mięśnie twarzy powstają wskutek myśli. Cieszę się swoją kobiecością. To ja powoduję wszystko. Miłość leczy całe życie. Wyrażam radość życia i pozwalam sobie cieszyć się każdą chwilą dnia. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . Każde doświadczenie jest potrzebne dla naszego procesu rozwoju.

Lęk. Jestem spokojny. nienawiść. Słucham z miłością mego wewnętrznego głosu. że jest się ofiarą. Życie mnie kocha i ja je kocham. Akceptuję tylko wspierające mnie dobre myśli. Wątroba jest siedliskiem gniewu i wściekłości. Poczucie winy na tle seksualnym. zasługiwania na karę. Napastowanie innych. pokój i radość. Oszukiwanie samego siebie przez wynajdywanie wad.” Silne przekonanie. Słucham z miłością tego. Poczucie. co to miłość. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie 23 . Kocham i jestem godny miłości. Kłócący się rodzice. Przekonanie. że narządy płciowe są grzeszne lub nieczyste. Ja jestem władzą i autorytetem w moim życiu. Poczucie samotności i przerażenia. Wolno mi być sobą. Pragnę przyjąć życie w całej jego pełni. co przyjemne i dobre. ile trzeba. ropnie Pozwalam moim myślom uwolnić się od rozpamiętywania przeszłości. Opieranie się zmianom. Wokół mnie i we mnie panuje spokój. co nie jest działaniem miłości. „Czuję. zakrzepica Włókniaki Wole tarczycy Wrzody. Odrzucam wszystko. Nigdy tego nie dokonam. że przemoc jest sposobem załatwiania spraw. złości i niższych Wątroba — choroby wątroby Chroniczne narzekanie. Wścieklizna Złość. Chcę przyjmować życie otwartą przestrzenią mojego serca. Zbyt wielki zgiełk. Odmowa Niesłuchanie głosu. wewnętrznego Nowy wzorzec myślowy Wokół mnie panuje harmonia. Niespełnienie. złość. — zaburzenia słuchu Wągry Uczucie. Niechęć słuchania. „Jaki jestem biedny. Nie robię tyle. że jest się nieczystym i niekochanym. Stanowię jedność z całym życiem.” Nienawiść z powodu narzucania się kogoś. Wszędzie jest dobro. Z miłością i radością akceptuję swoją seksualność i sposób jej wyrażania się. Louise L. Mój umysł jest oczyszczony i wolny. Wszechświat wspiera mnie we wszystkim. Przeszłość minęła. że jest się kimś złym. Wszystko dzieje się dobrze. Kocham i akceptuję siebie. że życie działa na moją niekorzyść. Szukam miłości i znajduję ją wszędzie. Siedlisko uczuć. Wierzę swojemu Wyższemu Ja.Problem — bóle Prawdopodobna przyczyna Złość. Wiem. Rozpamiętywanie doznanej urazy lekceważenia oraz myśli o zemście. Poczucie. — zapalenie Weneryczne choroby Wieńcowa choroba. że życie się nie powiodło. Upór. Zostawiam przeszłość i kieruję się ku nowemu. że nie jestem dość dobry. Przekonanie. Jestem ośrodkiem miłości. słuchania.

co się wokół dzieje. Harmonia i spokój. Wpadanie we wściekłość. świeże i żywotne. co nowe. i Wypryski (egzema) Wyrostek robaczkowy. Lęk. Odprężam się i pozwalam życiu przepływać przeze mnie z łatwością. Pragnienie niesłuchania tego. Zamknięcie się na przepływ dobra. Lęk. by zanalizować je i podjąć decyzję. Chaotyczne myśli. zapalenie Wyrostek sutkowaty. siebie. Otwieram swoją świadomość na życiową ekspansję. Chęć wywarcia wrażenia. — ząb mądrości (niemożność wyrżnięcia) 24 Louise L. Bunt przeciw autorytetom. Czasami skąpstwo. przed jakimi stajemy w swoim własnym życiu. Chcę zmienić wszystkie wzorce wynikłe z postawy krytycznej. Wybuchy emocji. osobę. aby wzrastać i zmieniać się. Długotrwałe niezdecydowanie. Zatoki. spokojne. Niemożność przerwania toku myśli. Wzbranianie się przed porzuceniem dawnych poglądów. który to spowodował. Podejmuję swoje decyzje w oparciu o zasady prawdy i czuję się bezpieczny wiedząc. Na zawsze wprowadzam spokój i harmonię wewnątrz i wokół mnie. Rozluźniam się i pozwalam radośnie płynąć życiu. miłość i radość są wokół mnie i we mnie. Kocham i akceptuję siebie. Lęk porażający zdolność rozumienia. Nowy wzorzec myślowy Odrzucam wzorzec. Wszystko w moim świecie jest dobre. Lęk. Zapierający dech antagonizm. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie . Lęk przed życiem. Kocham i aprobuję siebie. Jestem wartościowy. miłości i radości. Jestem bezpieczny. schorzenia Zatrzymywanie płynów Zęby — choroby Co obawiacie się utracić? Reprezentują decyzje. Nielubienie Obawa przed ludźmi. Chętnie i z radością uwalniam się od tego. Jestem bezpieczny. Boski spokój i harmonia otaczają mnie i są we mnie. Złość i frustracja. Zazwyczaj występuje u dzieci. Moje myśli są opanowane skoncentrowane. Jestem oazą spokoju. przychodzi to. Mam do dyspozycji ogromną przestrzeń. Wszystko jest dobre. że tylko właściwe działania mają miejsce w moim życiu. Irytacja na jedną kogoś bliskiego.Problem Wypadki Prawdopodobna przyczyna Niemożność wypowiedzenia swojego ja. Zapalczywe myślenie. Zapalne stany Zaparcie Gdy uwalniam się od przeszłości. zapalenie Wzdęcia Zapach ciała Zapalenia Złość i frustracja w związku z sytuacjami. Jestem spokojny. Niepozwalanie sobie na stworzenie przestrzeni psychicznej w celu zbudowania trwałej podstawy swych działań. Pozwalam życiu przepływać przeze mnie. Lęk. co zbędne. Trzymanie się przeszłości. Wiara w przemoc.

Akceptuję doskonałe zdrowie jako naturalny stan mojego istnienia. Ustawiczny lęk. Nowy wzorzec myślowy Oddycham swobodnie. Ufam. Trawię życie z łatwością. Jestem w zgodzie z samym sobą. Złość i opór. co nowe. Brak serca do tego. z sobą włącznie. Życie jest w zgodzie ze mną. Kocham i aprobuję siebie. Kocham życie. Jestem bezpieczny. Zapewniam. wszystko jest doskonałe. Trwanie w znienawidzonej sytuacji. Poczucie skazania przez los. mu pożywne jedzenie. Świadomie uwalniam teraz wszelkie wzorce psychiczne we mnie. co nowe. Lęk. Jestem wspaniały. które mogłyby wyrażać się w postaci jakiejkolwiek choroby. całkowite i pełne. Złość i frustracja. Jestem entuzjastycznie nastawiony do życia. żyję i poruszam się z radością. Wszystko jest dobre w moim świecie. każdego dnia. Zmęczenie Opór. w którym jestem. Jestem bezpieczny. Lęki. Kocham. Ćwiczę je w sposób dający radość. Kocham i akceptuję siebie. Kocham i akceptuję siebie. Radość swobodnie przepływa przeze mnie i jestem w zgodzie z życiem. Ufam procesowi życia. że nie jest się dość dobrym. pełną piersią. Lęk. w każdej chwili. i napoje. Moje ciało jest cudownym. co się robi. Niewyważone racje. Louise L. Hay – Możesz uzdrowić swoje życie 25 . co dla mnie najlepsze. Przekonanie. Darzę tolerancją. współczuciem i miłością wszystkich ludzi. Wszystko dzieje się dobrze. Poczucie przepracowania i nadmiernego obciążenia. Oskarżanie innych za ograniczenia i brak radości w życiu. Ufam procesowi życia. Pragnienie przypodobania się. Trwam w prawdzie. Jestem bezpieczny. pełny energii i entuzjazmu. Niezdolność do asymilacji tego. Zniechęcenie. i wspaniałym urządzeniem i czuję się uprzywilejowany możnością bycia z nim. Powstrzymywanie procesu życia.Problem Zgaga Prawdopodobna przyczyna Lęk. Przerażenie. Przetrawia idee. zapalenie W bezkresie życia. Odpowiada za utrzymanie przy życiu. Zwichnięcia Żołądek — choroby — nieżyt — skurcze — wrzód Żółtaczka Żylaki Żyły. nuda. Jestem spokojny. Przyswajam to. Przedłużająca się niepewność. Obawa przed nowym. że proces życia przyniesie mi tylko to. Uprzedzenie w stosunku do siebie i innych. Niechęć do wykonania w życiu ruchu w jakimś kierunku. Lęk. Kocham energię. poruszam się swobodnie. i aprobuję swoje ciało.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful