How to use the customizable

Stock-Up List
Use your TAB key to tab through
the customizable fields of each
form. Except for the first form, each
form has numerous fields in which
you can enter your own information.
1
2
3
4
5
Click on the section(s) you'd like to fill in.

Type in your text.
Print out the document when you're done typing in your text.
Save your document if you'd like to save your changes. You'll be able to open
the document again to add different text at any time.
ITEM COST SIZE UNIT COST
Toiletries/Personal Care
Bandages $0.50 30 ct $0.02 per bndg
Bar Soap $0.30 2 pk $0.15 per bar
Cough Drops $0.25 1 bag $0.25 per bag
Deodorant $0.50 1 stick $0.50 per stick
Floss $0.25 1 pk $0.25 per pkg
Liquid Soap $0.30 1 pump $0.30 per pump
Lotion free
Mouthwash free
Pain Reliever $1.00 1 bottle $1.00 per bottle
Razors $1.00 1 pkg $1.00 per pkg
Shampoo/Conditioner $0.50 1 bottle $0.50 per bottle
Shaving Cream $0.50 1 can $0.50 per can
Toothbrushes $0.20 1 brush $0.20 per brush
Toothpaste free
Baby Items
Diapers $0.10 1 diaper $0.10 per diaper
Wipes $1.00 64 ct $0.02 per wipe
Refrigerated Items
Butter $1.69 1 lb $0.11 per oz
Cheese $1.69 8 oz $0.21 per oz
Cream Cheese $0.50 8 oz $0.06 per oz
Eggs (farm-fresh, free-rng) $2.00 1 dozen $0.17 per egg
Eggs (regular) $1.29 1 dozen $0.11 per egg
Milk (rBGH free) $2.50 1 gallon $2.50 per gallon
Milk (organic) $3.98 1 gallon $3.98 per gallon
Sour Cream $0.99 16 oz $0.06 per oz
Yogurt $0.25 1 srv $0.25 per serving
Produce
Bananas $.44 1 lb $.44 per lb
Fruit in Season $0.99 1 lb $0.99 per lb
Grapes $0.99 1 lb $0.99 per lb
Lemons $0.25 each $0.25 each
Salad (organic package) $1.99 16 oz $0.12 per oz
Salad (organic head) $1.59 1 head $1.59 per head
Strawberries $1.85 1 carton $1.85 per carton
Tomatoes $0.99 1 lb $0.99 per lb
Watermelon $2.99 1 melon $2.99 per melon
Carrots $0.99 1 lb $0.06 per oz
ITEM COST SIZE UNIT COST
Frozen Food
Frozen Vegetables $1.00 16 oz $0.06 per oz
Ice Cream $3.00 1 tub $3.00 per tub
Meat
Beef, Ground (93% lean) $3.69 1 lb $3.69 per lb
Chicken (boneless/skinless) $5.99 3 lb bag $2.00 per lb
Roast $3.00 1 lb $3.00 per lb
Steak $2.00 1 lb $2.00 per lb
Dry/Canned Goods
Bread (higher-quality) $1.49 1 loaf $1.49 1 loaf
Brownie Mix $0.39 1 box $0.39 per box
Tuna (can/pouch) free or almost free
Cereal $1.00 12 oz $0.08 per oz
Chocolate Chips $1.69 12 oz $0.14 per oz
Cookies $1.00 8 oz $0.13 per oz
Crackers $1.00 1 box $1.00 per box
Flour (organic wheat kernels) $0.69 1 lb $0.04 per oz
Flour (unbleached white) $0.50 lb $0.03 per oz
Hamburger/Hot Dog Buns $1.00 8 ct $0.13 per bun
Honey $3.00 16 oz $0.19 per oz
Jelly/Jam $1.00 32 oz $0.03 per oz
Ketchup $0.50 16 oz $0.03 per oz
Mayonnaise $1.00 30 oz $0.03 per oz
Mustard free
Oats $1.69 42 oz $0.04 per oz
Pasta $0.50 14.5 oz $0.03 per oz
Peanut Butter $1.00 15 oz $0.07 per oz
Salad Dressing $0.99 16 oz $0.06 per oz
Soup (canned) $0.15 10 oz $0.015 per oz
Spaghetti Sauce $1.00 26 oz $0.04 per oz
Sugar (turbinado) $1.34 1 lb $0.08 per oz
Tomato Paste $.15 6 oz $0.03 per oz
Tomato Sauce $.15 8 oz $0.02 per oz
Tortillas $.99 10 ct $0.10 per tortilla
Vanilla $6.88 16 oz $0.43 per oz
Cleaning Supplies/Paper Products
Aluminum Foil $0.50 20-ft box $0.03 per foot
Dishwasher Detergent (tabs) $0.50 10 tabs $0.05 per tab
Dishwashing Soap free
Laundry Detergent $0.99 32 loads $0.03 per load
Toilet Paper $0.25 1 roll $0.25 per roll
Kitchen Trash Bags $2.98 32 bags $0.09 per bag
Zipper Bags (sandwich) $1.00 50 count $0.02 per bag
Zipper Bags (qt+ or freezer) $1.00 16 ct+ $0.16+ per bag
©2011 Money Saving Mom®, LLC. All rights reserved.
Stock-up Price List
CRYSTAL PAINE`S PERSONAL PRICE LIST
ITEM COST SIZE UNIT COST
Toiletries/Personal Care
Bandages
Bar Soap
Cough Drops
Deodorant
Floss
Liquid Soap
Lotion
Mouthwash
Pain Reliever
Razors
Shampoo/Conditioner
Shaving Cream
Toothbrushes
Toothpaste
Baby Items
Diapers
Wipes
Refrigerated Items
Butter
Cheese
Cream Cheese
Eggs
Milk
Sour Cream
Yogurt
Produce
Bananas
Grapes
Lemons
Salad
Strawberries
Tomatoes
Watermelon
Carrots
Frozen Food
Frozen Vegetables
Ice Cream
ITEM COST SIZE UNIT COST
Meat/Deli
Beef, Ground
Chicken (boneless/skinless)
Roast
Steak
Dry/Canned Goods
Bread
Brownie Mix
Tuna (can/pouch)
Cereal
Chocolate Chips
Cookies
Crackers
Flour
Hamburger/Hot Dog Buns
Honey
Jelly/Jam
Ketchup
Mayonnaise
Mustard
Oats
Pasta
Peanut Butter
Salad Dressing
Soup (canned)
Spaghetti Sauce
Sugar
Tomato Paste
Tomato Sauce
Tortillas
Vanilla
Cleaning Supplies/Paper Products
Aluminum Foil
Dishwasher Detergent
Dishwashing Soap
Laundry Detergent
Toilet Paper
Kitchen Trash Bags
Zipper Bags (sandwich)
Zipper Bags (qt+ or freezer)
©2011 Money Saving Mom®, LLC. All rights reserved.
Stock-up Price List
MY PRICE LIST
ITEM COST SIZE UNIT COST
Toiletries/Personal Care
Refrigerated Items
Produce
Frozen Food
ITEM COST SIZE UNIT COST
Meat/Deli
Dry/Canned Goods
Cleaning Supplies/Paper Products
Other
©2011 Money Saving Mom®, LLC. All rights reserved.
Stock-up Price List
MY PERSONAL PRICE LIST

85 1 carton $0.19 per oz $0.49 1 loaf $0.50 20-ft box $0. All rights reserved. LLC.50 per bottle $0.10 per diaper $0.00 32 oz $0.20 per brush Dry/Canned Goods Bread (higher-quality) Brownie Mix Tuna (can/pouch) Cereal Chocolate Chips Cookies Crackers Flour (organic wheat kernels) Flour (unbleached white) Hamburger/Hot Dog Buns Honey Jelly/Jam Ketchup Mayonnaise Mustard Oats Pasta Peanut Butter Salad Dressing Soup (canned) Spaghetti Sauce Sugar (turbinado) Tomato Paste Tomato Sauce Tortillas Vanilla $1.99 1 lb $.00 8 ct $3.Stock-­‐−up Price List ITEM Toiletries/Personal Care Bandages Bar Soap Cough Drops Deodorant Floss Liquid Soap Lotion Mouthwash Pain Reliever Razors Shampoo/Conditioner Shaving Cream Toothbrushes Toothpaste Baby Items Diapers Wipes Refrigerated Items Butter Cheese Cream Cheese Eggs (farm-fresh.25 1 pk $0.13 per oz $1.00 per tub COST SIZE UNIT COST ©2011 Money Saving Mom®.03 per oz $0.08 per oz $0.50 16 oz $1.00 per box $0.17 per egg $0.30 per pump Meat Beef.00 per bottle $1.06 per oz $0.13 per bun $0.02 per bndg $0.14 per oz $0.39 per box $0.43 per oz $0.00 per lb $2.50 1 bottle $0.25 each $0.99 1 melon $0.08 per oz $0.03 per load $0.00 1 pkg $0.50 1 stick $0.03 per oz $1.99 3 lb bag $3.99 10 ct $6.11 per oz $0.98 per gallon $0.00 8 oz $1.06 per oz Cleaning Supplies/Paper Products Aluminum Foil Dishwasher Detergent (tabs) Dishwashing Soap Laundry Detergent Toilet Paper Kitchen Trash Bags Zipper Bags (sandwich) Zipper Bags (qt+ or freezer) $0.99 1 lb $2.00 1 dozen $1.00 12 oz $1.10 1 diaper $1.03 per foot $0.00 64 ct $0.99 per lb $2. .03 per oz $0.50 lb $1.99 16 oz $0. free-rng) Eggs (regular) Milk (rBGH free) Milk (organic) Sour Cream Yogurt Produce Bananas Fruit in Season Grapes Lemons Salad (organic package) Salad (organic head) Strawberries Tomatoes Watermelon Carrots $.00 1 tub $0.00 1 lb $2.69 1 lb $5.59 per head $1.25 each $1.15 6 oz $.03 per oz $0.00 50 count $1.49 1 loaf $0.25 per bag $0.99 per lb $0.00 16 ct+ $0.015 per oz $0.50 1 gallon $3.88 16 oz $0.25 1 roll $2.02 per bag $0.50 per stick $0.99 32 loads $0.25 1 srv $0.69 1 lb $0.00 per lb COST SIZE UNIT COST ITEM Frozen Food Frozen Vegetables Ice Cream $1.00 16 oz $3.15 10 oz $1.69 12 oz $1.05 per tab $1.25 per roll $0.00 1 box $0.50 per can $0.15 per bar $0.00 26 oz $1.85 per carton $0.44 per lb $0. Ground (93% lean) Chicken (boneless/skinless) Roast Steak $3.25 per pkg $0.00 15 oz $0.04 per oz $0.50 8 oz $2.00 30 oz free $1.39 1 box free or almost free $1.00 per pkg $0.04 per oz $0.5 oz $1.29 1 dozen $2.99 per lb $0.25 per serving $0.00 per lb $3.34 1 lb $.59 1 head $1.50 30 ct $0.50 1 can $0.03 per oz $0.69 42 oz $0.00 1 lb $3.21 per oz $0.50 14.50 10 tabs free $0.30 1 pump free free $1.09 per bag $0.16+ per bag $0.06 per oz $0.99 per melon $0.20 1 brush free $1.69 8 oz $0.07 per oz $0.30 2 pk $0.98 32 bags $1.02 per oz $0.25 1 bag $0.15 8 oz $.00 16 oz $1.11 per egg $2.69 per lb $2.02 per wipe $0.99 1 lb $0.03 per oz $0.69 1 lb $1.06 per oz $0.98 1 gallon $0.99 1 lb $0.12 per oz $1.04 per oz $0.44 1 lb $0.10 per tortilla $0.50 per gallon $3.06 per oz $3.99 16 oz $1.00 1 bottle $1.99 16 oz $0.

.Stock-­‐−up Price List ITEM COST SIZE UNIT COST ITEM Toiletries/Personal Care Bandages Bar Soap Cough Drops Deodorant Floss Liquid Soap Lotion Mouthwash Pain Reliever Razors Shampoo/Conditioner Shaving Cream Toothbrushes Toothpaste Dry/Canned Goods Bread Brownie Mix Tuna (can/pouch) Cereal Chocolate Chips Cookies Crackers Baby Items Diapers Wipes Flour Hamburger/Hot Dog Buns Honey Jelly/Jam Ketchup Mayonnaise Refrigerated Items Butter Cheese Cream Cheese Eggs Milk Sour Cream Yogurt Mustard Oats Pasta Peanut Butter Salad Dressing Soup (canned) Spaghetti Sauce Sugar Tomato Paste Tomato Sauce Tortillas Produce Bananas Grapes Lemons Salad Strawberries Tomatoes Watermelon Carrots Vanilla Meat/Deli Beef. All rights reserved. Ground Chicken (boneless/skinless) Roast Steak M Y P RICE L IST COST SIZE UNIT COST Cleaning Supplies/Paper Products Aluminum Foil Dishwasher Detergent Dishwashing Soap Laundry Detergent Toilet Paper Kitchen Trash Bags Zipper Bags (sandwich) Frozen Food Frozen Vegetables Ice Cream Zipper Bags (qt+ or freezer) ©2011 Money Saving Mom®. LLC.

. All rights reserved. LLC.Stock-­‐−up Price List ITEM COST SIZE UNIT COST ITEM Toiletries/Personal Care Meat/Deli COST SIZE UNIT COST Dry/Canned Goods Refrigerated Items Produce Cleaning Supplies/Paper Products Frozen Food Other ©2011 Money Saving Mom®.