Nuoširdaus bendravimo galia

Bendravimo be pykčio pagrindai

Norų išreiškimo svarba 6.hrmanager. Teisingas prašymo suformulavimas Norėtumėte bendraudamas su kitu žmogumi sukurti bendradarbiavimo ir pasitikėjimo atmosferą? Kviečiame išmokti! www. Nešališkas stebėjimas 3. Kaip elgtis.Turinys 1. išgirdus nemalonią žinią? 5. Bendravimas be pykčio (BBP) 2. Jausmų išraiška 4.lt .

Ją 7-ajame dešimtmetyje sukūrė JAV psichologas Maršalas B.. Rozenbergas (Marshall B. Šių poreikių supratimas ir pripažinimas sukuria bendravimo pagrindą.gyvenimo kalba Taip jau yra. bendradarbiavimo ir taikos. kai širdyje nėra vietos blogiui ir smurtui. socialinių pokyčių įrankis ir dvasinė praktika. Čia pabrėžiamas asmeninės atsakomybės prisiėmimas už savo jausmus ir pasirinkimus. Kalbėdami mes labai priartėjame prie bendravimo (kalbėjimo ir klausymo).. Žodžiai be pykčio čia suprantami kaip natūrali žmogaus gerumo bei gailestingumo būsena. bet ir į kitus. žodžiai turi didžiulę reikšmę visiems žmonėms. O juk neretai. tiesiančio tiltus ne tik į mus pačius. Norėtumėte bendraudamas su kitu žmogumi sukurti bendradarbiavimo ir pasitikėjimo atmosferą? Kviečiame išmokti! www. Rosenberg). kaltę.Bendravimas be pykčio . žodžiais įskaudindami save ir kitus. kuris veda prie natūralaus rūpesčio. kad žmogus džiaugiasi ir duodamas ir gaudamas. Šis procesas sutelkia mūsų dėmesį į atjautą. Bendravimas be pykčio vadinamas gyvenimo kalba. pasielgiame nehumaniškai. Kalba.lt . Toks bendravimas vadinamas nuoširdžiu bendravimu. arba bendravimu be pykčio (BBP).hrmanager. Tai atjautos kalba. o ne į baimę. kaltinimus ar gėdą. net patys to nesuvokdami. kuriuos žmonės siekia patenkinti. dabar ji praktikuojama daugiau kaip 70 šalių. skatinančio nuoširdžiai duoti. Jos pagrindinė prielaida yra ši – už kiekvieno veiksmo slypi poreikiai.

lt . Išsakome konkrečius prašymus dėl geresnio gyvenimo Šiuo modeliu galime naudotis ir tada. Jausmai. Antroji – tai. bet kuriai asmenybei ir kultūrai. Susipažinkime su keturiomis BBP modelio dalimis. institucijose  Diplomatiniuose santykiuose  Derybose  Įvairaus pobūdžio diskusijose  Konfliktinėse situacijose Norėtumėte bendraudamas su kitu žmogumi sukurti bendradarbiavimo ir pasitikėjimo atmosferą? Kviečiame išmokti! www.Bendravimo be pykčio esmė Bendravimas be pykčio (BBP) turi dvi puses: Pirmoji – aiškus savęs išreiškimas. kokie kyla poreikiai. jog BBP nėra tam tikrų formulių rinkinys. kai išreiškiame save. padedančiomis pasiekti abipusį tikslą – nuoširdų davimą : Pirmoji dalis. darančius įtaką mūsų gerovei Antroji dalis. Įsisąmoniname. Stebėjimas. ką mes gauname. Poreikiai. Prašymai. Verta atminti. ką stebime Trečioji dalis. Jį galima pritaikyti bet kokiose situacijose.hrmanager. ir tada. kokie jausmai aplanko dėl to. kai gauname informaciją. Net jei kitas žmogus ir nėra susipažinęs su BBP. norai ir troškimai lydimi jausmų Ketvirtoji dalis. Stebime veiksmus. Atpažįstame. BBP labai praverčia bendraujant su įvairaus lygio žmonėmis bei įvairiose situacijose:  Asmeniniuose santykiuose  Šeimose  Mokyklose  Organizacijose.

Pirmoji BBP dalis – Nešališkas stebėjimas. BBP nereikalauja. žmonės tai jau laiko kritika. kad visada išliktume objektyvūs ir vengtume įvertinimų . neturėdami dar išankstinių nusistatymų ir nuomonių. girdime. liečiame.: teisingiau pasakyti: „Per 20 minučių Alvydas neįmušė nė vieno įvarčio. būdingus tik tam tikroms situacijoms bei tam tikru laiku. Svarbu sugebėti atskirti stebėjimą nuo įvertinimo. nesistengdami nieko įvertinti.hrmanager. kad suprastume šio bendravimo esmę ir jau dabar mokytumės duoti ir gauti nuoširdžiai. Mes turime stebėti tik tai. ką matome. Kai prie savo stebėjimų pridedame ir įvertinimus. negu: „Alvydas yra nevykėlis ir prastas futbolininkas“. Norėtumėte bendraudamas su kitu žmogumi sukurti bendradarbiavimo ir pasitikėjimo atmosferą? Kviečiame išmokti! www. Kaip kad stebi vaikai. Tačiau nereikia suprasti klaidingai.lt .tik reikalauja suvokti skirtumą tarp stebėjimo ir įvertinimo.Panagrinėkime plačiau BBP modelio dalis. Kaipgi tuomet bendrauti nevertinant? Vietoje įvertinimų reikėtų reikšti pastebėjimus. Pvz.

tiek ir profesinėje. ką JAUČIATE. kaip man pasielgti ar pasakyti“ ir pamirštame apie savo jausmus ir poreikius.lt . ką GALVOJATE apie save.hrmanager. yra gerokai siauresnis. Tobulinti jausmų žodyną – be galo naudinga tiek šeimyninių santykių srityje. apibūdinančių žmones.Antroji BBP dalis – Jausmų išraiška. Mes žinome kur kas daugiau žodžių. leidžiantis aiškiai nusakyti savo emocijas. bet mūsų žodynas. nuo to. Norėtumėte bendraudamas su kitu žmogumi sukurti bendradarbiavimo ir pasitikėjimo atmosferą? Kviečiame išmokti! www. Nuo pat mažens esame mokomi labiau paisyti kitų nei savęs. Todėl išmokstame klausti savęs: „Kokia kitų nuomonė. Neretai kalbėdami apie savo jausmus. Mokėkite atskirti tai. dažniausiai žodžiu „jaučiu“ iš tikrųjų neišreiškiame savo jausmų.

Žodžiai „neteisingai suprastas“ išreiškia ne jausmus. negu paprasčiausiai pasakydami. Tikrų jausmų išreiškimas:  Jaučiuosi nusivylęs/susierzinęs savimi kaip statybininkas (arba tiesiog: Esu nusivylęs. derėtų pasakyti:  „Jaučiuosi susirūpinęs“ arba „Jaučiuosi supykęs“. kaip kitas žmogus mane suprato. Norint išreikšti jausmus. galime labiau suartėti ir suvokti vienas kitą. kuriais apibūdiname. parodydami nusivylimą. bet neišreiškiu savo jausmų. Lygiai taip pat reikia skirti žodžius. žlugimą. kuriais išreiškiame tikrus jausmus. Nepamirškite savo jausmų! Mūsų jausmai – priemonė išreikšti save. aš lyginu save su statybininku. bei žodžius. Šiuo atveju. Jaučiuosi neteisingai suprastas. O atvirai parodomas pažeidžiamumas ir silpnumas gali padėti spręsti konfliktus.  Pvz. ką kiti mano apie mus. susierzinęs) Daug aiškiau išreiškiame jausmus. jog esame „nepatenkinti“. o atspindi mano įvertinimą. Norėtumėte bendraudamas su kitu žmogumi sukurti bendradarbiavimo ir pasitikėjimo atmosferą? Kviečiame išmokti! www.Ką mes galvojame apie SAVE:  Jaučiuosi nepatenkintas kaip statybininkas.hrmanager. išmokstame aiškiai ir savitai išreikšti savo emocijas.lt . Tobulindami jausmų apibūdinimo žodynėlį. abejojimą savimi.

Kaltiname kitus. bet ne priežastis mūsų jausmams atsirasti. nes noriu. kas nors pyksta ir sako „Tu tik savimi rūpiniesi“. turime keturis variantus. Pavyzdžiui. ką daro kiti. gėdos ar spaudimo akimirkas. išgirdę kaltinimą „Tu tik savimi rūpiniesi!”.Kaip elgtis išgirdus nemalonią žinią? Atminkite. kaltiname oponentą. B. C. Žinia. tai žeidžia mūsų savigarbą.hrmanager. jog tai. jog vien tik savimi rūpinuosi. jaučiuosi įskaudintas. galime atsakyti: „Kai išgirstu tave sakant. Mes galime pasakyti „O. gali būti stimulas. Kai iš ko nors išgirstame nemalonią žinią. Kaltiname save. galime užprotestuoti „Tu neturi teisės taip šnekėti. Norėtumėte bendraudamas su kitu žmogumi sukurti bendradarbiavimo ir pasitikėjimo atmosferą? Kviečiame išmokti! www. Aš visada atsižvelgiu į tavo norus. Vadinasi.lt . Pavyzdžiui. kad nors šiek tiek įvertintum mano pastangas. sutinkame su kito asmens įvertinimu ir kaltiname save. Tai tu vien tik savimi rūpiniesi!” Kai šitaip bendraujame. nes išgyvename kaltės. aš turėčiau būti dėmesingesnis“. kaip į ją reaguoti: A. Išgirdę tą patį kaltinimą. Išsakome savo jausmus bei norus. išliejame pyktį.

mes galime paklausti „Ar tu jautiesi įskaudintas. nes nori. nuo bendravimo jaučiant kaltę. o ne kaltiname kitus dėl savo jausmų. Išgirdę kaltinimą. BBP moko atskirti nuoširdų bendravimą. Kaltės jausmas neretai priverčia prisiimti atsakomybę už kitų jausmus.lt . Įsiklausome į kito jausmus bei norus.hrmanager. “ Šiuo atveju mes prisiimame atsakomybę. Norėtumėte bendraudamas su kitu žmogumi sukurti bendradarbiavimo ir pasitikėjimo atmosferą? Kviečiame išmokti! www.D. jog tau skirčiau daugiau dėmesio?.

Kitų įvertinimai. kritika – visa tai neišpildytų mūsų norų išraiška. kaip norėtume. kad paltas kabotų spintoje. jog jei nevertinsite savo pačių norų.Trečioji BBP dalis – Poreikiai. per įvertinimus. Tačiau atminkite. kad jis numeta šį rūbą ant sofos. Norėtumėte bendraudamas su kitu žmogumi sukurti bendradarbiavimo ir pasitikėjimo atmosferą? Kviečiame išmokti! www. jie bemat pasiryžta gintis ir priešintis. jog moterų svarbiausia pareiga – rūpintis kitais.hrmanager. Arba apibūdiname savo bendradarbius kaip neatsakingus vien už tai. Nuo neatmenamų laikų mylinčios moters įvaizdis asocijuojasi su pasiaukojimu bei savo poreikių atsisakymu dėl kitų gerovės. t. interpretacijas. Kadangi visuomenėje vyrauja nuomonė. kiti tai priima kaip kritiką. Kai žmonės tai išgirsta. įsivaizdavimą. Norų išreiškimo svarba Gyvenime dažnai griežtai esame teisiami už tai. daugelis iš mūsų niekada nebuvo mokomi galvoti apie nuoširdumą. Ypač moterys labai jautriai reaguoja į kritiką. kad mūsų norai nesipildo. jei norime. Jei mes norime sulaukti iš jų nuoširdumo. savo vaiką vadiname tinginiu už tai. kiti irgi jų nevertins.y. jog jie nevykdo užduočių taip. Deja. Kai išreiškiame savo norus netiesiogiai. ką kiti daro ne taip. turime teisingai išreikšti savo norus. kitiems bus daug lengviau paisyti mūsų troškimų. kad suvokiame ir išreiškiame savo norus. Jeigu vis labiau siesime savo jausmus su norais. Todėl. Mes įpratę galvoti.lt . jos labai dažnai išmoksta nepaisyti savo pačių norų.

Norėtumėte bendraudamas su kitu žmogumi sukurti bendradarbiavimo ir pasitikėjimo atmosferą? Kviečiame išmokti! www.Ketvirtoji BBP dalis . o ne tai. Arba paprasčiausiai norime paprašyti kitą žmogų ką nors pasakyti. rodančio. ko prašome. Kai mes ką nors pasakome kitam asmeniui. tai tikimės ir atsakymo. „aš tik pasakiau ir viskas“. Bent jau paprasto pritarimo.hrmanager. Aiškiai išsakydami prašymą ir kartodami teigiamą kalbos formą. ko neprašome. Teisingas prašymo suformulavimas Suvokę savo jausmus ir su tuo susijusius poreikius. turime aiškiai išreikšti tai.prašymas išpildyti mūsų norus. tačiau mes esame įpratę ko nors prašyti. „Aš nieko neprašau“ – galime nustebti. Čia labai svarbu tiksliai išreikšti prašymą.lt . ko iš tikrųjų norime. jog mūsų žodžiai suprasti. visų pirma. Arba pageidaujame daugiau atvirumo: norime geriau žinoti. kas padėtų išsipildyti mūsų norams. ar tiksliai suformuluojame savo pageidavimą. atskleidžiame. kokią kitų reakciją sukelia mūsų žodžiai. neatkreipdami dėmesio.

Jei tau reikia kompanijos. Jurga (matydama. jog už jų nevykdymą bus kaltinami ar baudžiami. Almantas supranta atsisakymą. ko nori ir reikalauja kiti. Pvz. turime pabrėžti. o ne reikalausime. gal šį vakarą galėtum susirasti kitą žmogų?“.ką mes stebime. kad pabūtų su tavimi šį vakarą? Almantas netardamas nė žodžio nusisuka. ko mums reikia ir ko mes linkę prašyti. O štai kitas situacijos variantas: Almantas sako: Aš vienišas ir norėčiau. Apžvelgėme tai. Jurga. kas sulaiko juos daryti tai. Šį bendravimo procesą galime pavadinti “suvokimu. tu jautiesi išvargusi ir nori pailsėti šį vakarą? Kad įtikintume kitą. gal galėtum susirasti kitą žmogų. ką stebi. Užuot įsijautęs į Jurgos padėtį. jog gerbia draugės jausmus ir norus. matau kad kažkas ne taip. Tačiau BBP leidžia suprasti ir išmokti šių keturių dalių taikymą ir kai norime išgirsti. kad šį vakarą praleistum su manimi. esu labai pavargusi. tai pabūtum su manimi šį vakarą. pavadindamas savanaude. Almantai.“ Tai prašymas ar reikalavimas? Atsakymas neaiškus. kaip atstūmimą.Prašymai suprantami kaip reikalavimai. Jo prašymas ištikrųjų buvo reikalavimas. Pasakyk. Jei tu ištikrųjų mane mylėtum. Tarkim. jaučia. kai klausytojai mano. Jurga: Almantai. aš labai pavargusi. ką jaučiame. kad šį vakarą praleistum su manimi. kas nutiko? Almantas: Tu žinai.lt . jog tai buvo jo nuoširdus prašymas. koks aš vienišas jaučiuosi. Nenorėdamas suprasti Jurgos pageidavimo pailsėti. ji atsako: „Almantai. Kad būtų aiškiau. Apie tai daugiau sekančiame naujienlaiškyje. jis apkaltino ją. jog mums svarbūs jo norai.hrmanager. štai Jums pavyzdys: Almantas savo draugei Jurgai sako: „Aš vienišas ir norėčiau. jei ji atsisako. įsijaučiant į kitų poreikius”. Jei mes sugebėsime suprasti. kol neišsiaiškiname. Norėtumėte bendraudamas su kitu žmogumi sukurti bendradarbiavimo ir pasitikėjimo atmosferą? Kviečiame išmokti! www. o ne reikalavimas. Jei Almantas sako: „Tipiškas savanaudiškas atsakymas!”. galėtume sakyti. Jei Almantas būtų parodęs. jog prašome. norėdami pagerinti savo gyvenimą. kaip Almantas elgiasi su Jurga. kai jie atsisako išpildyti mūsų prašymą. ko mes prašome. tai prašysime. Taigi. Tačiau pats efektyviausias būdas . o ne reikalaujame.suprasti tuos žmones. kad jis nusiminęs): Ar kas nors atsitiko? Almantas: Ne Jurga: Nagi.

kurio metu Jūs sužinosite:  Bendravimo be pykčio modelis. Ši bendravimo be pykčio metodika praktikuojama daugiau nei 70 pasaulio šalių! Pirmą kartą į Lietuvą atvažiuoja tarptautinio bendravimo be pykčio centro sertifikuota instruktorė – Eva Rambala. kai mums sakoma „Prašau“ ir „Dėkoju“?  Kaip išmokti išreikšti ir priimti dėkingumą?  Kaip mūsų pačių ir kitų gyvenimą padaryti džiaugsmingesnį? . Kaip su jais tvarkytis?  Kaip pasakyti ir priimti “Ne”?  Ar mokame išgirsti. kviečiame į mini seminarą: Kaip išvengti konfliktų bendraujant? Nuoširdaus bendravimo galia. Kaip šiuo bendravimo procesu naudotis norint sukurti bendradarbiavimo ir pasitikėjimo atmosferą?  Koks mąstymo būdas kelia pyktį ir depresiją?  Kaip suvaldyti savo emocijas?  Gėdos. Turite unikalią galimybę sudalyvauti šiame renginyje. Bendravimo be pykčio pagrindai. kaltės ir pykčio jausmai.Jeigu norite sužinoti daugiau.

našlaičių namuose ir kalėjimuose. 4. Eva turi 10 metų darbo verslo pasaulyje patirtį ir dabar veda mokymus ir seminarus įvairioms grupėms visame pasaulyje – verslo bendrovėse. Vilnius Data: Penktadienis.com Apmokėjimas patvirtina Jūsų dalyvavimą. Daugiau informacijos: www. Su bendravimu be pykčio dirba nuo 1996 metų.00 – 20.lt . mokyklose. paštu nvc.Seminarą veda: Eva Rambala – Tarptautinio bendravimo be pykčio centro sertifikuota instruktorė. Seminaras su vertimu į lietuvių kalbą. Rytų Europos projekto koordinatorė. 1999 metais ji tapo sertifikuota instruktore ir 5 metus dirbo drauge su šio proceso įkūrėju Maršalu Rozenbergu (Marshall Rosenberg).lithuania@gmail. Seminaro kaina: Tik 15 Lt ( vietų skaičius labai ribotas. Seminaras įvyks: Vieta: Viešbutyje „Šarūnas“.hrmanager. 18. lapkričio 25 d. +370 620 23 207 (Ilona) arba el.00 val. tad dalyvauti galės tik pirmieji užsiregistravę) Būtina išankstinė REGISTRACIJA: Tel. Raitininkų g. Eva gimė Vengrijoje ir gyvena Budapešte.