You are on page 1of 2

Ulead CD&DVD Picture Show 3

W przeciwieństwie do uniwersalnego fotoalbumu takiego jak FotoOffice, produkt firmy Ulead przeznaczony jest wyłącznie do tworzenia prezentacji na CD. Oprócz CD&DVD PictureShow 3 na krążku instalacyjnym jako oddzielna aplikacja dostępny jest Ulead PhotoExplorer 8.5, który pełni rolę fotoalbumu, zawiera narzędzia do porządkowania i retuszu fotografii.

Prostota przede wszystkim
W CD&DVD PictureShow 3 postawiono na łatwość Ulead CD&DVD Picture Show obsługi. Cały proces tworzenia prezentacji zdjęć 3 podzielony jest na trzy etapy. W pierwszym należy wybrać zdjęcia, które mają znaleźć się w prezentacji. Obrazki można wczytać z dysku twardego, ale możliwe jest też ich przeniesienie bezpośrednio z aparatu. Wybrane zdjęcia można ułożyć w dowolnej kolejności za pomocą zwykłego przeciągania. Można także obrócić zdjęcia o 90 stopni, dodać pole tekstowe z opisem lub nawet użyć opcji Autoadjust, aby szybko poprawić wygląd fotografii. Drugi etap pracy nad pokazem zdjęć to wybranie tła dla menu początkowego, ustawienia opcji związanych z efektami przejść pomiędzy kolejnymi zdjęciami, dopasowanie kolorów, dołączenie Prezentację przygotowaną w muzyki odtwarzanej w tle. CD&DVD PictureShow proponuje FotoOffice 3 zapisać możesz kilkanaście szablonów dla menu wyświetlanego po włożeniu płytki do w jednym z kilku filmowych odtwarzacza. Na dalszym etapie pracy możesz w charakterze tła formatów wybrać dowolny plik JPG. W każdej chwili można sprawdzić, jak wyglądać będzie finalna prezentacja, korzystając z opcji podglądu. Uwaga: na wolniejszych komputerach podgląd prezentacji zdjęć może uruchamiać się naprawdę długo. Menu prezentacji nie musi być statyczną grafiką - za pomocą opcji na karcie Menu można uzyskać dodatkowe efekty wizualne. Jeśli zaznaczysz opcje Motion menu, zamiast pojedynczej klatki pierwszego zdjęcia ujrzysz przyspieszony podgląd całej prezentacji. Można także skorzystać z opcji Pan & Zoom i Motion filter, aby zmienić statyczne tło menu w prostą animację. Jeśli chcesz, możesz nawet zamiast typowego tła menu użyć sekwencji wideo (użyj opcji Background video). W opcjach na karcie Menu znajduje się także pozycja Background audio, za pomocą której można wybrać plik z muzyką odtwarzaną w czasie wyświetlania menu. Ostatnia opcja, Duration, określa czas trwania animacji lub czas odtwarzania wideo. Po przygotowaniu menu należy dopasować opcje samego pokazu zdjęć (karta Slideshow). Za pomocą opcji Deafult Duration ustawisz czas wyświetlania pojedynczego zdjęcia. Za pomocą przycisku Add background audio wybierzesz muzykę odtwarzaną w tle. Jeśli pojedyncza melodia to za mało, użyj opcji Advanced Audio Settings, za pomocą której możesz dodać do pokazu zdjęć dowolną liczbę podkładów muzycznych, czy dodać komentarz głosowy. Domyślnie zdjęcia wyświetlane są w obramowaniu odpowiednim dla danego szablonu. Najczęściej warto ukryć ramkę i wyświetlić zdjęcie na całym ekranie. W tym celu użyj przycisku Presentation Style i wybierz opcję None. Za pomocą przycisku Transition effects wybierzesz efekt przejścia pomiędzy zdjęciami, a opcja Pan & Zoom włączy efekt symulujący ruch kamery.

Wygląd zdjęcia można poprawić za pomocą wbudowanego fotoretuszera, warto użyć opcji automatycznej korekcji poziomów, jasności i kontrastu

Z komputera na CD

Za pomocą opcji Advanced Audio Settings możesz przypisać komentarz głosowy do zdjęć

Ostatni etap pracy to wypalenie krążka. Na karcie Burn oznaczonej numerem 3 należy podać nazwę krążka i wybrać nagrywarkę. Dodatkowo na krążku możesz umieścić oryginały zdjęć: użyj przycisku Options i zaznacz pole Photo files. Kliknięcie przycisku Burn now rozpocznie nagrywanie płytki.

Pierwszy etap pracy to wybór zdjęć, które mają się znaleźć w prezentacji

Drugi etap przygotowywania pokazu zdjęć to ustawianie opcji menu, efektów przejść i wybór muzyki