Dr.

Dráuzio Varella
Çeviren: Fatih Erten

Saklanan veya baskılanan heyecan ve duygular - gastrit, ülser, bel fıtığı, bel ağrıları gibi hastalıklara yol açar. Zamanla, duyguların bastırılması kansere dönüşür. Öyleyse, sırlarımızı, hatalarımızı birileriyle paylaşmalıyız! Diyalog, konuşma, kelime çok güçlü birer ilaç ve mükemmel birer terapidir!

Kararsız kişi güvensiz, endişe ve ıstırap içinde olur. Kararsızlık, sorunları, endişeleri ve çatışmaları çoğaltır. İnsanlık tarihi, kararlardan oluşur. Karar vermek, diğerlerinin kazanması için vaçgeçmeyi ve avantajları kaybetmeyi kesinlikle bilmektir. Biliyor musun? Kararsız kişiler mide rahatsızlığı, sinir hastalıkları ve cilt sorunları yaşarlar.

Reddecilik ve kendine saygı eksikliği, seni kendine yabancılaştırır. Kendinle barışık olmadığında; kıskanç, taklitçi, aşırı rekabetçi ve yıkıcı olabilirsin… Eleştirileri kabullen! Bu bilgelik, akıllılık ve terapidir.

Olumsuz kişiler çözüm bulamazlar ve sorunları büyütürler. Üzülmeyi, dedikoduyu ve kötümserliği bırak artık! Biz ne düşünüyorsak oyuz. Olumsuz düşünce, hastalığa dönüşen negatif enerji üretir. Arı ufacıktır ve fakat varolan en tatlı şeylerden birisini üretir.

Güvenmeyen kişi iletişim kuramaz, açık değildir. İçin, Derin ve sağlam olmadan bir ilişki oturtamazsın. Güvensizlik, sendeki inancın azlığıdır aslında.

Mizah. Kahkaha. Huzur. Mutluluk. Bunlar sağlığa güç verir ve sana daha uzun bir yaşam getirir. “İyi mizah bizi doktorun elinden korur”.

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful