Kinija

tai sudaro apie 22 proc. Vietnamu. viso pasaulio gyventojų. Afganistanu. . Mongolija. turinti daugiausia gyventojų pasaulyje . Butanu. Rusija. Laosu. Pakistanu. Tadžikistanu. Indija. Kirgiztanu.3 milijardus gyventojų.1. Nepalu. Geografinė padėtis   Kinija randasi rytų Azijoje. Mianmaru. Kazachstanu. Kinija – tai 3 didžiausia valstybė pasaulyje. jos plotas – 936960 km². ją skalauja Rytų Kinijos jūra ir Pietų Kinijos jūra. Kinija ribojasi su Šiaurės Korėja.

Kinijos sostinė – Pekinas Didžiausias miestas Šanchajus .

Per pastaruosius 30 metų šios ekonomikos BVP vidutinis prieaugis buvo 10% procentų. .Kinijos ekonomika  Kinijos ekonomika yra antra didžiausia pasaulyje po JAV ekonomikos. Be to Kinijos ekonomika yra ir sparčiausiai auganti stambių ekonomikų tarpe. Kinija taip pat yra ir stambiausia prekių eksportuoja bei antra didžiausia importuoja pasauliniu mastu.

Kinija yra antra pagal dydį ekonomika pasaulyje po JAV. padarė šalies ekonomiką atvirą prekybai bei užsienio investicijoms. kurioje vyrauja privatūs namų ūkiai.  Valdžia persiorientavo į sistemą. . tenkantis vienam gyventojui. nepaisant to. suteikė daugiau galių vietiniams valdininkams ir įmonių vadovams pramonėje. BVP. fabrikai. Skaičiuojant pagal realųjį BVP.Kimijos ekonomikos bruožai  iš komandinės  Nuo 1978 m. To rezultatas buvo tas. sudarė tinkamas sąlygas plėtoti smulkųjį ir vidutinįjį verslą. Kinijos ekonomika (sovietinio modelio). kad Kinijos ekonomika nuo 1978 m. iki 2005 m. pradėta perorientuoti į rinkos ekonomiką . šiuo metu dar yra palyginti mažas (€4480). vietoje anksčiau buvusios kolektyvizacijos. išaugo keturis kartus. žemės sklypai.

 Ypatingai sparčiai vystėsi rytiniai pakrantės regionai. SEZ  . administravimo bei pigios darbo jėgos sąlygas į SEZ‘us savo gamybą perkėlė nemažas skaičius užsienio valstybių. išnaudodami palankias mokesčių. pritraukti užsienio investicijas. kuriuose įsteigtos specialiosios ekonominės zonos susilaukė gausių užsienio investicijų. 1980 metais pradėtos kurti Specialiosios ekonominės zonos (SEZ). kurių tikslas – sudarant įvairias lengvatas. palankias sąlygas.

5%)  pramonė: (27. auginami drėkinamuose laukuose.  Kinija sparčiai vysto atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą. Ryžiai sudaro pusę viso šalyje gaunamo derliaus.  Svarbiausia grūdinė kultūra – ryžiai. bei yra didžiausia anglių gavėja pasaulyje.2%)  paslaugos: (33.Kinijos gamtinių išteklių ūkinis įvertinimas  Darbo jėgos pasiskirstymas pagal ūkio sektorius :  žemės ūkis: (39. Labai svarbus lieka žemės ūkis.2%)  Kinija turi milžiniškus kokybiškos anglies resursus. . kurie sukoncentruoti skurdesnėje vakarinėje dalyje.

plieno. mašinų gamyba. KLR Šiaurės Rytai užima palyginti nedidelį plotą. metalų apdirbimas. svarbiausia anglies ir metalurgijos bazė šalyje. chemija ir miško medžiagos apdirbimas. ketaus. daugelio spalvotųjų metalų gamyba. bet šalies ekonomikoje vaidina labai didelį vaidmenį.  Šiaurės Rytuose labiausiai išvystyta anglies gavyba. . Tai svarbiausias sunkiosios pramonės rajonas. Čia taip pat yra įvairių lengvosios ir maisto pramonės įmonių.

.Ūkio raida ir klestėjimo priežastys  Ūkis Kinijoje išsidėstęs labai netolygiai. Nors po revoliucijos šalies vakarų rajonuose buvo išvystyta sunkioji pramonė ir transporto statyba. didžioji pramonės ir žemės ūkio – taip pat ir gyventojų – dalis susitelkusi šalies šiaurės rytuose ir rytuose.

nes remiamos valstybės. telekomunikacijas). sudarant palankias sąlygas. . Paskutinius dvejus metus investicijų į infrastruktūrą augimas siekia beveik 20 procentų. uostus. nesunkiai pritraukiamas nemažas užsienio kapitalas. kurios pastaraisiais metais sparčiai didėja. nulėmęs tokį spartų  Vienas iš pagrindinių veiksnių Kinijos klestėjimą tai fiksuotų aktyvų investicijos. o investicijos į šią sritį laikomos „saugiomis“. Dėl daugybės naujų infrastruktūros plėtojimo projektų užsienio kompanijoms itin pelninga investuoti į tokias sritis kaip metro ar vandens tiekimo ir valymo įrenginiai. Tokio ekonomikos bumo pasekmė – tai augantis fiskalinis deficitas. geležinkelius.  Dar viena svarbi Kinijos sėkmingo ekonominių augimo priežasčių – tai investicijos į infrastruktūrą (kelius. nors šalies vyriausybė ir stengiasi jį kontroliuoti.

.  plieno. tai:  geležies.  automobilių  tekstilės.  anglių. Pagrindinės pramonės šakos.Pramonė  Pramonė – tai svarbiausia Kinijos bendro vidaus produkto sudedamoji dalis.

nes jaučiama didelė jų paklausa šalies viduje. .  Pastaraisiais metais Kinijoje itin sparčiai plečiasi telekomunikacijų rinka. o tekstilės gaminiai sudaro didelę dalį valstybės eksporto. Tekstilė taip pat viena stipriausių Kinijos pramonės šakų.

.Kinijos perspektyva Jeigu ūkio augimo tempai ir toliau išliks panašūs. po kelių dešimtmečių Kinija taps antrąja ekonomikos galiūne pasaulyje.

Pabaiga  .