0% found this document useful (0 votes)
39 views4 pages

RPH 2018 Jumaatm1

rph sains

Uploaded by

AZHAR
Copyright
© © All Rights Reserved
We take content rights seriously. If you suspect this is your content, claim it here.
Available Formats
Download as XLSX, PDF, TXT or read online on Scribd
0% found this document useful (0 votes)
39 views4 pages

RPH 2018 Jumaatm1

rph sains

Uploaded by

AZHAR
Copyright
© © All Rights Reserved
We take content rights seriously. If you suspect this is your content, claim it here.
Available Formats
Download as XLSX, PDF, TXT or read online on Scribd

MINGGU 1 TARIKH / HARI 4 Januari 2018 ( Khamis )

MATA PELAJARAN Teknologi Maklumat & Komunikasi BILANGAN MURID HADIR


KELAS / MASA 6 Delima ( 12:30 - 01:30 ) BILANGAN MURID T. HADIR
BIDANG PEMBELAJARAN Pengaturcaraan STD. KANDUNGAN 1.1
TAJUK Memahami Pengaturcaraan STD. PEMBELAJARAN 1.1.1
Murid-murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN / 1. Menyatakan kegunaan atur cara komputer dalam perkakasan harian.
KRITERIA KEJAYAAN 2.
3.

1. Murid diminta menyebut nama perkakasan digital yang digunakan dalam aktiviti seharian.
2. Murid merujuk buku teks pada halaman 2 dan 3. Guru memberi penerangan tentang
3. atur cara komputer.
AKTIVITI 4. Aktiviti main peranan. Murid diminta melakonkan satu situasi berdasarkan dialog yang
PEMBELAJARAN DAN 5. disediakan oleh guru.
PEMUDAHCARAAN (PdPc) 6. Murid membuat rumusan.
7. Pentaksiran.

Bahasa Sains dan Teknologi Keusahawanan


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM Kelestarian Alam Patriotisme TMK

Nilai Murni Kreativiti dan Inovasi

Buku Teks Edaran / Lembaran Kerja


ABM / BBM
Buku Kerja Lain - lain :

Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


PETA PEMIKIRAN I-THINK Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir

Peta Pokok Peta Buih Berganda

Lembaran Kerja Lisan Lain-lain :


KAEDAH PENTAKSIRAN Hasil Kerja Murid Kuiz

Pemerhatian Pembentangan

ARAS RENDAH ARAS TINGGI


TAHAP PEMIKIRAN
Mengingat Mengaplikasi Menilai
(KEMAHIRAN BERFIKIR)
Memahami Menganalisis Mencipta

TAHAP PENGUASAAN Tahap 1 Tahap 2 Tahap 3 Tahap 4 Tahap 5 Tahap 6


(Nyatakan bilangan murid)

…………… / …………… orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
…………… / …………… orang tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI pemulihan.
Aktiviti pembelajaran dan pemudahcaraan tidak dapat dilaksanakan.
REFLEKSI

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
MINGGU 1 TARIKH / HARI 5 Januari 2018 ( Jumaat )
MATA PELAJARAN Pendidikan Moral BILANGAN MURID HADIR
KELAS / MASA 5 Delima ( 8:40 - 09:40 a.m.) BILANGAN MURID T. HADIR
BIDANG PEMBELAJARAN Kepercayaan Kepada Tuhan STD. KANDUNGAN 1.1
TAJUK 1.1 Menghormati agama STD. PEMBELAJARAN 1.1.1,1.1.2,1.1.3
Murid-murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN / 1. Menjelaskan kepentingan menghormati agama dan kepercayaan masyarakat setempat.
KRITERIA KEJAYAAN 2. Menghuraikan cara menghormati agama dan kepercayaan masyarakat setempat.
3. Menghayati kepentingan menghormati agama dan kepercayaan masyarakat setempat.

1. Murid diberikan penerangan oleh guru.


2. Murid membuat kerja kumpulan
3. Murid membuat pemerhatian
AKTIVITI 4. Murid membuat aktiviti pengukuhan
PEMBELAJARAN DAN 5. Murid membuat rumusan pelajaran pada hari ini.
PEMUDAHCARAAN (PdPc) 6.
7.

Bahasa Sains dan Teknologi Keusahawanan


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM Kelestarian Alam Patriotisme TMK

Nilai Murni Kreativiti dan Inovasi

Buku Teks Edaran / Lembaran Kerja


ABM / BBM
Buku Kerja Lain - lain :

Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


PETA PEMIKIRAN I-THINK Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir

Peta Pokok Peta Buih Berganda

Lembaran Kerja Lisan Lain-lain :


KAEDAH PENTAKSIRAN Hasil Kerja Murid Kuiz

Pemerhatian Pembentangan

ARAS RENDAH ARAS TINGGI


TAHAP PEMIKIRAN
Mengingat Mengaplikasi Menilai
(KEMAHIRAN BERFIKIR)
Memahami Menganalisis Mencipta

TAHAP PENGUASAAN Tahap 1 Tahap 2 Tahap 3 Tahap 4 Tahap 5 Tahap 6


(Nyatakan bilangan murid)

…………… / …………… orang dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
…………… / …………… orang tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
REFLEKSI pemulihan.
Aktiviti pembelajaran dan pemudahcaraan tidak dapat dilaksanakan.
REFLEKSI

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

You might also like