Professional Documents
Culture Documents
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Jasmani
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Jasmani
OBJEKTIF Psikomotor Kognitif Afektif Pengalaman sedia ada Penerapan nilai KKBK
: Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid-murid dapat : : Menyatakan keselamatan dan keburukan penggunaan alatan yang baik dan rosak : Menunjukkan nilai-nilai kerjasama, dan toleransi dan menghormati pendapat orang lain. : Pernah melakukan aktiviti fizikal dengan menggunakan alatan pendidikan jasmani yang sesuai : Tanggungjawab, kerjasama, hormat-menghormati : Menilai penggunaan keselamatan alatan sukan yang sesuai
: Bahasa Inggeris sebut alatan sukan dalam BI : 1. Sebuah Laptop 2. Sebuah Speaker
BAHAGIAN/ MASA
Permulaan (5 minit)
AKTIVITI
FOKUS PEMBELAJARAN
ORGANISASI
CATATAN/ ALATAN
Set induksi
LCD dan laptop digunakan untuk tayangan video Murid memberi perhatian terhadap tayangan video Speaker LCD Laptop
Menunjukkan secara umum pelbagai jenis sukan yang menggunakan alatan sukan yang berbeza
Bertanya kepada murid apakah yang dapat mereka lihat dalam video yang ditayangkan ( kaedah sumbangsaran)
Perkembangan ( 10 minit)
Dalam kumpulan murid menghubungkait keselamatan alatan sukan dengan sukan yang dijalankan. Kelas dibahagikan kepada 5 kumpulan (setiap kumpulan 6 orang) Lagu berentak Setiap kumpulan diberikan sekeping kad yang mengandungi gambar alatan sukan yang baik dan rosak Murid menyatakan ciri-ciri keselamatan alatan sukan di dalam gambar Nyatakan kebaikkan penggunaan alatan sukan yang baik perlahan dimainkan (Jana kecerdasan minda murid melalui muzik)
Menilai hasil kerja setiap kumpulan bersama-sama. guru mengutip hasil kerja setiap kumpulan dan berbincang bersama-sama dengan murid tentang hasil tugasan mereka.
Kemuncak ( 10 minit )
Dalam kumpulan, bincangkan kesan buruk penggunaan alatan sukan yang tidak sesuai berdasarkan gambar tadi, lukiskan bersama-sama, contoh alatan sukan yang tidak selamat dan tidak sesuai dalam sesejenis sukan. Bincang bersama ahli kumpulan, apakah contoh kesan buruk akibat alatan sukan yang tidak bersesuaian Lagu berentak perlahan dimainkan (Jana kecerdasan minda murid melalui muzik)
Guru menilai hasil idea murid-murid mengikut setiap kumpulan Guru mengutip hasil tugasan murid, dan sama-sama membentangkan dan membincangkannya bersama murid-murid.
Penutup (5minit)
Soal jawab
Ulang kaji semula input sesi P&P bersama-sama murid (apakah yang dapat dipelajari pada hari ini) Guru bertanya kepada murid, apakah yang maklumat yang mereka pelajari hari ini.
Kesan baik daripada penggunaan alatan sukan yang baik dan selamat Guru bertanya murid-murid kesan baik daripada penggunaan alatan sukan yang baik dan selamat Guru bertanya murid-murid kesan buruk daripada penggunaan alatan sukan yang tidak selamat dan rosak. KBKK- kritis (membuat kesimpulan)
Kesan buruk penggunaan alatan sukan yang tidak selamat dan rosak.