Professional Documents
Culture Documents
a\
z D
J
D
CL
=. iF
o !f
tr,
(]
o o
x c
t, E
o
= r ll
= 9.
* D s
o (o
Il
!
.l
x tr
!, tr 6
o $ 3
5
o o
t
I
1' c o :,
!)J =>
z o
o
! o 3
N a g)
Jo) or=
^c. -{J
6q
t o
o x
m
l,
jx o)E
b5 U,=.
=. E'
t$
c
= N
J
o
o)
Nx
il a
o o
tr a
.D
gH x o
^3 Ie.
3t (.)o
JCL
C ll
CL
L
ro
3
J
9,. 1 q)
-oe.
l, o
:f
o_
oGr
!LI U,g E+
th
=!
0 c a
s< Jo)
!6 !d 3
o)
ruI o.-
E x
o
=
o9. o= Op
3 q,
9<
d
s=
{ s
tr
FIE fl D5rog.
rrx ts(D
Ftr
Eir
!,
EE o* Fr* trF
to
:RI
a-\
ul
C\i
6
ir
-o)
= o o o 6 o
{ o 3 !, o
aa
'q'E
o'
!/
lxo Gttr.U
{{ DD -rx
q)
... o 3
frEB
=q3 cLnE
\)
\,
rQ
x
E
!) =. ;r
_s
T9
o
(J)
c o (D
!l
(D
C'I
gH
Eis !'
o !t
=
!)
trf.
tr
f
g=
(cI
7=r
g-E
=.$
3.0.E rr0r
L"
Jrt
q,
z a
o
o)
J
o 3 q,
* x
-9)
ot\) cno
(r)
I
+rl o, it. o6
!F
!,
!l
=
E= IO
ril
!,
Bd
SEMESTER : 5 (Jun
- Nov 20131
KURSUS
TARIKH MULA
TARIKH HANTAR
13
Ogos 2013
i.
ii.
iii.
dan falsafah
pendidikan
Menjelaskan kepentingan Pendidikan Jasmaniterhadap perkembangan individu. Mengenalpasti kandungan sukatan pelajaran dan pendekatan yang digunakan dalam proses pengajaran dan pembelajaran Pendidikan Jasmani.
pengajaran dan pembelajaran;
l!.
Objektif Projek
l.
Anda dikehendaki menghubungkaitkan setiap kriteria pemilihan aktivitifizikal dengan kepentingan Pendidikan Jasmani bersertakan contoh berdasarkan
pengalaman anda di sekolah.
Menyediaka'n Rancangan Pengajaran Harian bagi mata pelajaran Pendidikan Jasmani selama 30 minit mengikut format yang telah ditentukan oleh Jabatan Pendidikan Jasmani & Kesihatan, IPG Kampus Perempuan Melayu, Melaka.
il.
ilt.
Melaksanakan pengajaran mikro mengikut rancangan pengajaran harian yang telah disediakan. Membuat refleksidan menilai amalan pengajaran serta menjanakan ide baru untuk penambahbaikan yang berterusan.
tv.
';. itr
llt.-
pemilihan aktiviti fizikaldalam pengajaran dan pembelaiaran PJ perlu mengambilkira perkembargan beberapa kriteria seperti infrasfuuktur dan kernudahan , tenaga pengaiar, guru PJ, murid, peralatan dan persekitaran budaya serta tempat. Sekiranya anda seorang bagaimanakah anda menghubungkaitkan se{iap kriteria pemilihan aktiviti fzikal derqan kepentingan pendidikan Jasmanibersertakan ontoh berdasarkan pengalaman anda di
sekolah.
A.
Penulisan Akademik
(30o,6)
kriteria pemilihan aktiviti fuikal dengan kepentingan Pendidikan Jasmani bersertakan 10 muka contoh berdasarkan pengalaman anda di sekolah. Penulisan anda tidak melebihi
surat dan harus mengambil kira perkara-perkara berikut:
\.,
t.
[.
lr.
iv.
B.
Pengaiaran
tlkro
(50%)
Jasmani
Secara beryasangan, anda dikehendaki merancang satu sesi pengajaran Pendidikan formd selama 30 minit berdasarkan pada sukatan pelajaran KBsFUKSsRmengikut
yang telah dikuliahkan. Anda hendaklah memastikan
:
i.
ii. iii. iv. v. vi.
tepat Hasil pembelaiaran bagi tiga domain PdP dinyatakan secara eksplisit, ielas, Pelaiaran. dan spesiftk mengikut keboEhan murid serta kehendak Sukatan lsi pelaiaran seuaidengan hmil pembela.iaran' Pemeringkatanisimengikttturutranaspd< P & P' Strategi dan aktivitisesuai, bertepatan dan merBamtrilkira semua Pemilihan sumber P&P sesuaiserta membantu poses P&P. Nilai-nilai mumi sesuai untuk diterapkan dalam P&P'
\-.
pengajaran mikro selama 15 Secara individu, setiap pasangan dikelendaki melaksanakan berdasarkan perkaraminit (seorang) mengikut RpH yang telah disediakan. Aurda dinilai perkara berikut:
i.
ii.
Set induksi : menarik; berjaya mewujudkan kesediaan murid untuk belajar. Pelaksanaan P&P : teratur, berperingkat, terkawal dan mengikut tahap kebolehan
murid. Persekitaran pembelajaran : kondusif dan memotivasikan.
V.
Komunikasi : bahasa, kualiti suara dan sebutan yang tepat dan jelas. Pengurusan masa :tamatkan pelajaran dan merumuskan pelajaran dalam masa yang diperuntukan. Objektif P&P : tercapai sepertiyang dirancang.
Nilai-nilai mumi : diterap dengan berkesan pada masa yang sesuai.
vi. vii.
G.
olol
Anda dikehendaki membuat satu penulisan refleksi tidak melebihi 10 muka surat mengenai pengajaran mikro yang telah anda laksanakan. Penulisan refleksi anda perlu merangkumi
aspek-aspek berikut:
i.
Huraikan bagaimana pengalaman anda dalam menjalankan tugasan ini mampu meningkatkan kefahaman anda tentang pemilihan aktiviti fizikal serta perkaitannya
dengan kepentingan Pendidikan Jasmani.
D.
1.
2.
berikut:
\,..
v.
Lampiran
Amalan plagiat tidak dibenarkan. Jika didapati berlaku, pelajar akdn digagalkan
kerja kursus.
4.
E.
1.
2.
3. 4.
Keseluruhan isi dan pengolahan perlu menunjukkan keaslian hasil tugasan dan
sokongan ilmiah. Format dan organisasi laporan perlu jelas dan koheran.
5. o.
F.
Kriteria Pentaksiran
rarikh,
W{t{wru
rarikh:
E fttfury
\./
nUnrannu
I
Jerldldikar
ni IJan Kesihatan
:q,
!t J !, f o
tr t)
!,
l{
)
c
tr
x t
3
Ol
.E +F
5 69
$ Hp cL =3
Ro o
!,
Gt (^,
ln la
t..
lx lc
lx lo Itr
ln
lc lx
l> lc-
7 o o
v
o
o o o
m
! !
**.
$$EfE+EgiEE$+Egg s f
lc l@
x x
lx IE
etr$ E$*
f,Eg
= g
=q
*gegaE+
qIr'-Q'=F
o
q qBE SB
@
N ol !
tr
=. g
9o
flg
rD f
g t9d
E$EE
gEES
g*4'#E
-=: E J
F
=
x
(0
g.
+gq+t."q
o - 0, f ii(o o) $ = =.=a
e. ! o
CL CL
o !l (ct o
CL
N A
n c
EE *t $$ ,_= E$$
*E {
g
f,FF EE F #flI#P$E =B
"$3$6fl$
=
:l !l
(ol ol =l !, =l
! , = 3
zv
CN
I
cn!
=tl h?
m
ct
!=
m =
;s
rl ol
orl 7 =l
C'I
-t c-l m
C.
PT xz
tr
;E P
o=.
BA3$,9
gg96f,E
=
**{dE
N o
(.,
$$d -':l
ig
"g=
F *iEI sEFF
E!rc
eg
3,H $.a=
!l
o 3
I
gEE=
,EgF
s.B-
=s
$$EiF
o)
X!
a9 OJ
6'= ll,
L-
a c
!D
9,.
== =z iO!
CL
3 cr o ! ,o ! N
T
0)
59
^v!
! o
9.
!,
B
J
$s =+ Ht
ir
(n=
^E.
= o
cr
to o
o
0,
o o
i*i-ggItettttggtU*IEeEEg
J o a !t 5
ol
I
gt ;rl s$H
GI
dqr
o
tr g.
F
G'
I F o
Ie,eai[iItgEeag'taEaEttEg
lafl
E
o =
eflqa*
Ifl$ge$Efle Be[
g*
or
.^
tr
afiE{fitE$
o =
ql
N
I
tr -- or c
EEEEEEEE*IlEEEEEE BqgtH'
Bgil
I
3,8
lo
!,
la,g[-t*[[teEEeget*Ua1E6gEg * gE: EE E g E = il
T o
J
! o
o
o
T'
il
E g.
!, o
0)
o d o
! d F
o a !,
= !, !, = ! !
!, :,
ET
c tr E 0)
c
J
9.
= 0 , il
0o
0) 12.
= !
Ot
=i (.,
,ggg*'$$+g$eg$g[[*ga3$El$6u$,gI
ggig* *gggig
6--
'gggg -$$$a,fi
6g6
'gggsaeuigs*ggEsl$$$ggle[[;,}
! o
E !)
dx
=O
tr_
GI
tr
AI
an
!,
=d cr,
nt, =P.
ed
o
g5
x
=i
o o
*E$E$BEg+EEE$EEE
o
!,
GI
.[
gE3-
E*
\t I
N
ct
tr q!
x
I
gEBilBEBHEa$EBB
=-
(.,
CD
o =
3
tr
0,
Eat$Bag-EEIBEE EEEq
EE
iE [ #
-EE
q, =
(o
I
E
o =
]9
EgtHBtg
*EE-E*
g[d
o
to
E$EHBEg-EEHEEBg .
0l
Eqt*
EI
.aa r i$ EE rd
3