You are on page 1of 2

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder


Student(e)
Mila Mooijweer
Mentor
Sanne Beckers
Klas
P14EhvE
Datum
-03-15
Stageschool De Branding
Groep
6
Plaats
Geldrop
Aantal lln 22
Vak- vormingsgebied: natuur en techniek
Speelwerkthema / onderwerp: bijen
Persoonlijk leerdoel: De kinderen duidelijk een instructie kunnen geven en ervoor zorgen dat ze de uitleg goed snappen. En ervoor zorgen dat alles is gezegd en
duidelijk is voordat ze beginnen.
Lesdoel(en):
Evaluatie van lesdoelen:
Lesdoel kinderen
Vragen wat ze hebben gevonden.
De leerlingen leren in de eigen omgeving veel voorkomende planten en dieren
Persoonlijk lesdoel
onderscheiden en benoemen en leren hoe ze functioneren in hun leefomgeving.
Na de les nabespreken met mentor of de doelen behaald zijn.

Kerndoel 40
Kerndoel 41

De leerlingen leren over de bouw van planten, dieren en mensen en over de vorm
en functie van hun onderdelen.

Beginsituatie: De kinderen hebben nog niet eerder les gehad over bijen. De kinderen kunnen goed samenwerken en zijn behulpzaam.
Lesverloop
Tijd
10 min.

5 min.

30 min.

Leerinhoud Didactische handelingen


Leraar
introductie
Ik vertel dat we het vandaag gaan hebben over
de bij. Wie kan mij vertellen hoe een bij eruit
ziet? We gaan nu een filmpje kijken over de bij.
Wat weten jullie nou allemaal over de bij?
Insructie.
Jullie krijgen allemaal een lijst vragen over bijen
die jullie in een groepje van twee moeten
opzoeken op de computer. Probeer de
antwoorden op de vragen als een verhaaltje
achter elkaar te zetten. Je zit in een groepje met
degene die naast je zit.
Verwerking. Ik deel de blaadjes uit en laat de kinderen aan
de slag gaan.

Leeractiviteit
leergedrag leerling(en)
De leerlingen luisteren en reageren als ze de beurt krijgen.

Materialen / Organisatie

De leerlingen luisteren.

Blaadjes.

De kinderen gaan aan de slag.

Computers en
schoolmates. Blaadjes.

Digibord filmpje.

10 min.

Afsluiting.

Ik laat de kinderen hun gevonden antwoorden


opnoemen en bespreek met de klas of dit goed
is.

De kinderen luisteren en reageren als ze de beurt krijgen.

Blaadjes.

Verantwoording:
Ik heb voor een coperatieve werkvorm gekozen, omdat de kinderen elkaar dan kunnen helpen als ze er niet uitkomen. De kinderen kunnen goed
samenwerken. Ik heb ervoor gekozen om niet echt heel erg groepjes te maken op basis van iets, omdat de kinderen goed kunnen samenwerken
met iedereen en iedereen het ook goed doet bij natuur.
Ik heb eerst een introductie aan bod laten komen, want de kinderen hadden nog niet eerder les gehad over bijen. Ik vroeg toch of ze iets van bijen
wisten, zodat andere kinderen dat misschien ook weer oppikken. In het filmpje kwam vanalles aan bod over bijen en dit helpt ze dan ook bij de
verwerkingsopdracht.
Ik heb ervoor gekozen om ze vragen te laten opzoeken, omdat ze dan goed samen moeten werken en zo nog meer te weten komen over de bij
door zich er echt in te verdiepen.
Als afsluiting heb ik de antwoorden weer besproken om te kijken hoeveel ze nou eigenlijk al weten van de bij.
Feedback mentor:
Leuke introductie met het filmpje. Vertel aan het begin op welke computers ze allemaal mogen dan verloopt het wat rustiger en zorg dat je de
aandacht hebt van iedereen voordat je begint met de uitleg.
Persoonlijke reflectie:
Ik vond de les bet goed gaan. De kinderen deden goed mee al waren ze soms een beetje druk. Ze hebben veel geleerd over de bij.

You might also like