You are on page 1of 4

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder


Student(e) Remy Duisters
Klas
1A
Stagescho Bs de Schatkist
ol
Budel
Plaats
Vak- vormingsgebied: Beeldende vorming
Speelwerkthema / onderwerp: Plattegrond tekenen.

Mentor
Datum
Groep
Aantal
lln

Toos Verspagen
18-03-2015
1/2
31

Persoonlijk leerdoel: Ik ben in staat om effectief te communiceren met leerlingen en expressiviteit te laten zien voor de klas.
Lesdoel(en): De kinderen kunnen aan het einde van de les
Evaluatie van lesdoelen:
een tekenen op een plattegrond wat zij gezien hebben.. De
De kinderen tekenen wat ze gezien hebben. Het is erg moeilijk voor de
plattegrond word getekend aan de hand van de route die de
kinderen om dit te verwerken op papier maar laat kort een voorbeeld zi
kinderen gelopen hebben om pijlen uit te zetten. Ze leren zo
Aan de hand van dit voorbeeld krijgen de kinderen een goed beeld en
met ruimtelijk inzicht te verwerken op papier.
gaan tekenen. Ik ga niet kritisch zijn maar laat de kinderen vrij en geef
veel complimenten. Het doel is behaald als kinderen in grote lijnen late
Kerndoel 55
zien wat zij gezien hebben.
De leerlingen leren op eigen werk en dat van anderen te
reflecteren.
Beginsituatie: De kinderen kunnen al aardig tekenen, dit is dus geen hinder voor hun. Ik ga 6 leerlingen de plattegrond maken, dit zijn
kinderen die op het gebied van tekenen in een goede ontwikkeling zitten.
Lesverloop
Tijd
Leerinho Didactische handelingen
Leeractiviteit
leergedrag
Materialen /
ud
Leraar
Organisatie
leerling(en)

5min.

15min.

10min.

Instructie.

Vandaag is er een kunst


tentoonstelling van de kinderen van
groep 1 en 2. Hiervoor moeten alleen
nog pijlen uitgezet worden. Dit gaan
twee groepjes kinderen doen met een
stagiar(e).
Uitvoering. Er worden twee groepjes gemaakt die
elk op andere plaatsen beginnen. Zo
begint een groepje bij de hoofdingang
en een andere groepje bij de
achteringang. Onderweg gaan de
kinderen met stoepkrijt pijlen op de
grond maken zodat ouders weten
waar het is. We doen dit een klein
stukje waarna we weer terug naar
school zullen gaan.
Plattegrond Als alle pijlen zijn getekend ga ik met
tekenen.
een groepje kinderen aan tafel zitten
en ga ik vragen hoe we ook alweer
waren gelopen. Ik heb voor de
kinderen een plattegrond met daarop
de school gemaakt en de kinderen
moeten de route gaan tekenen. Zo
oefenen de kinderen met ruimtelijk
inzicht tekenen op papier.

De kinderen luisteren wat er moet gaan gebeuren. Stoepkrijt.

De kinderen gaan verschillende pijlen met krijt op Papier.


de stoep tekenen. Ze oefenen zo tegelijkertijd met Potloden.
rechts en links.
Stiften.
Tafels en stoelen.

De kinderen oefenen met tekenen d.m.v. een


plattegrond te maken.

Papier.
Potloden.
Stiften.
Tafels en stoelen.

Persoonlijke reflectie
Het was voor de kinderen een pittige opdracht maar na een voorbeeld en hulp is de opdracht goed uitgevoerd.
De kinderen waren heel erg betrokken doordat er genoeg te tekenen viel en de opdracht ook leuk was.
De foto van de school op de plattegrond was onduidelijk en moet de volgende keer beter toegelicht worden en beter zichtbaar zijn op het
papier.

Feedback mentor
Datum: 18-03
Erg leuke les!
Lastig voor de kinderen om school terug te zien op papier.
Betrokkenheid erg hoog.
Opdracht goed verzonnen
voldoende

Toelichting
Activiteit:
Ik heb gekozen voor deze les omdat het goed aansluit op de activiteit die dag. Het is deze week kunstweek en hiervoor moet een route
worden uitgezet zodat de ouders weten waar ze naartoe moeten. Deze route zetten de kinderen uit en moeten goed onthouden wat ze
allemaal gezien hebben. Dit moeten zij n.l. daarna verwerken op een plattegrond.
Werk-groepsvormen:
De kinderen leren om goed te luisteren naar de leraar om de opdracht goed te begrijpen. Na de uitleg gaan de kinderen zelfstandig aan
de slag en maak ik gebruik van de werkvorm variren in de mate van zelfstandigheid. Zelfstandig werken en leren is voor veel
leerlingen een prettige manier om op eigen tempo en niveau te leren. Ik houd rekening met verschillen binnen de groep en heb daarom
ook voor de 6 kinderen van groep 2 gekozen die een goede ontwikkeling ondergaan op het gebied van tekenen.
Om te kijken of de kinderen de opdracht begrepen hebben en mijn les doel behaald is ga ik alle tekeningen bekijken om te zien of het
gelukt is om een plattegrond te tekenen. Ik ga individueel met de kinderen praten en vraag om toelichting wat ze getekend hebben.
Kerndoel 55
De leerlingen leren op eigen werk en dat van anderen te reflecteren.

You might also like