You are on page 1of 2

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder


Student(e): Rick Gerhartl
Mentor: Monique van der Kruijs
Klas (PABO): P14EhvE
Datum : 24-3-2015
Stageschool: Het Venster
Groep: 1 B
Plaats: Gemert
Aantal lln: 20
Vak- vormingsgebied:
beeldende vorming
Speelwerkthema / onderwerp:
fantasie dier
Beginsituatie:
Er zitten 20 kinderen in de klas. Deze zijn opgedeeld in 9 jongens en 11 meisjes.
Het is over het algemeen een rustige klas, op 3 kinderen na. Sem, Arthur, Jan.
Er zijn niet al te veel verschillen in de klas. Je merkt alleen een beetje verschil tussen de nieuwkomers en de kinderen die al langer in de klas zitten.
De kinderen weten aan welke regels ze zich moeten houden in de kring. Regels als: vinger opsteken.
De kinderen zijn natuurlijk bekend met (kleur)potloden en stiften.
Lesdoel(en):
Evaluatie van lesdoelen:
De kinderen leren hun fantasie te gebruiken.
De kinderen oefenen begrijpend luisteren.
eindevaluatie met de kinderen.
De kinderen leren beelden vormen bij een verhaal.
Lesverloop
Tijd/
Leerinhoud
Introductie
10 min

Didactische
Werkvorm
Verhaal
vertellen over
wezen

Didactische handelingen
Leraar
Ik vertel een verhaal over een heel erg
speciaal dier. Dit dier heeft pas 1 iemand op
de hele wereld gezien. Het enige wat er
bekend is van het dier is dat het heel veel
kleur heeft.

Leeractiviteit
leergedrag leerling(en)
De kinderen luisteren aandachtig naar mijn verhaal over het
mysterieuze dier.

Materialen /
Organisatie
Verhaal over het dier
Kring

Voorbeeld
5 min

Een voorbeeld
laten zien

Zelf
tekenen
10 min
Evaluatie
10 min

Er wordt
getekend.
De tekeningen
worden
bekeken.

Ik laat mijn tekening zien die ik heb getekend.


Hierbij vertel ik dat ik denk dat het dier er zo
ongeveer uit zou zien. Maar de man die mij
het verhaal vertelde zei dat dat dier helemaal
niet op mijn dier.
Ik vertel de kinderen dat ze nu zelf mogen
gaan tekenen. Hoe denken zij dat het dier
eruit ziet?
Ik laat de kinderen weer een kring maken en ik
vraag ze de tekeningen op de grond te leggen.
Zo bespreken we de tekeningen die zijn
gemaakt.

De kinderen kijken naar de tekening en luisteren.

Mijn tekening
Kring

De kinderen gaan aan de slag met de tekening.

(kleur)potloden
Stiften
A4tjes.
De tekeningen.

De kinderen komen terug in de kring zitten en leggen de


tekeningen op de grond.

Reflectie Rick:
Ik vond het een leuke les. Er zijn heel wat leuke tekeningen uitgekomen. Ik vind het leuk om te zien hoe serieus de kinderen werken aan deze opdracht.
Ze dachten echt dat ik de man kon die dat mysterieuze dier ontdekt had.
Feedback Mentor:
Leuke les Rick! De kinderen waren erg betrokken en ze konden niet ophouden met tekenen.
De eindevaluatie ging ook goed, de kinderen bleven rustig en gedroegen zich netjes tegenover de andere kinderen.
Goede les!

You might also like