You are on page 1of 3

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 2:

MATA PELAJARAN :

MATEMATIK

KELAS

5 CANTIK

BIL MURID

36 ORANG

HARI

SELASA

TARIKH

7 APRIL 2015

MASA

12.00 tgh hari 1.00 ptg ( 1 jam )

BIDANG PEMBELAJARAN :

Nombor dan Operasi

STANDARD KANDUNGAN :

4.1 Pendaraban dua nombor.


5.1 Pembahagian nombor.

STANDARD
PEMBELAJARAN

4.1.1. Mendarab seberang nombor dengan nombor


hingga dua digit, 10, 100 dan 1000 dan hasil
darabnya hingga 1 000 000 termasuk
membuat anggaran.
5.1.1 Membahagi sebarang nombor hingga
1 000 000 dengan nombor satu digit, dua
digit, 100 dan 1 000 termasuk membuat
anggaran.

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

Di akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid


dapat;
1. Mendarab sebarang dua nombor dengan
nombor hingga dua digit, 10, 100 dan 1 000
dengan tepat dan betul.
2. Membahagi sebarang nombor hingga 1 000 000
dengan nombor satu digit, dua digit, 100 dan
1 000 termasuk membuat anggaran.

AKTIVITI PdP

1. Set Induksi: a) Mengimbas kembali isi pelajaran yang lepas.


( 5 minit )

b) Permainan teka silang nombor melibatkan operasi darab dan


bahagi

2. Pengenalan : a) Murid melengkapkan petak sifir 1- 9.


( 25 minit )

Murid menunjukkan petak sifir 1- 9 yang telah lengkap kepada


guru.
b) Murid mendarab sebarang nombor yang diberi dengan nombor
dua digit, 10, 100 dan 1 000. Hasil darab sehingga nombor enam
digit.
c) Murid membahagi sebarang nombor hingga 1 000 000 dengan
nombor satu digit, dua digit, 100 dan 1 000.
d) Murid menunjukkan pendaraban secara mekanikal di dalam
lembaran kerja yang diberi.

3. Perkembangan: a) Murid mencari hasil darab sebarang nombor dengan nombor


( 25 minit )

dua digit, 10, 100 dan 1000 secara berkumpulan dengan


menjawab lima soalan yang diberi.
b) Murid mencari hasil bahagi sebarang nombor dengan nombor
satu digit, dua digit, 100 dan 1000 secara berkumpulan
dengan menjawab 5 soalan.
c)Hasil perbincangan dibentangkan di hadapan kelas.

4. Penutup
( 5 minit )

: Murid menyatakan tentang isi pelajaran yang dipelajari pada hari ini.
Murid memberi respon terhadap isi pelajaran yang dipelajari.

EMK

: Kreativiti dan Inovasi

BBB

: Lembaran Kerja

PENILAIAN PdP /
PENTAKSIRAN

: Murid dinilai semasa melakukan aktiviti secara


berkumpulan dan individu, setiap murid akan dikelaskan
mengikut tahap penguasaan yang ditetapkan dalam
DSKP.

REFLEKSI

: 25 / 36 orang murid dapat menjawab soalan yang diberi


dengan betul dan tepat. 11 orang murid diberi bimbingan.

You might also like