You are on page 1of 5

KUMPULAN 16:

KOORDINAT

RANCANGAN PENGAJARAN
HARIAN (RPH)
AHLI KUMPULAN:
Liaw Lih Ling(SJKC SOON MONG)
Toh Lian Fang(SJKC YIH CHIAU)
Lau Hui Ling(SJKC CHUNG HWA 2B)

Mata pelajaran

: Matematik

Kelas

: 4A

Masa

: 9:00a.m.-9:30a.m.

Bilangan murid
Tajuk

: 20 orang

: Koordinat

Standard Pembelajaran
Objektif pembelajaran

: 16.1 (i)
: Di akhir pembelajaran, murid dapat menyatakan
perbendaharaan kata bagi menjelaskan maksud
paksi mengufuk dan paksi mencancang.

Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran :


1. Guru pamerkan video lagu arah. Murid mengikut
pergerakan guru.

2. Murid-murid menunjukkan arah yang disebut oleh guru


dengan tangan (depan, kanan, depan dan kanan)
3. Guru perkenalkan perwakilan tangan dengan paksi
mencancang dan paksi mengufuk.
4.

Guru menerang dan menjalankan permainan Ramli kata

5. Edarkan kertas berpetak untuk melukis garisan yang


menunjukkan paksi mencancang dan paksi mengufuk

EMK

: Keusahawaan (Kreativiti, kerjasama )

BBB

: Video, kertas berpetak

Penilaian PdP/pentaksiran : Berdasarkan kepada keupayaan murid


untuk menyatakan perbendaharaan kata
bagi maksud paksi mengufuk dan
mencancang (TP 1)
Refleksi: ___/20 orang murid telah mengenal perbendaharaan
kata bagi maksud paksi mengufuk dan mencancang.
___/20 orang murid tidak dapat mengenal
perbendaharaan kata bagi maksud paksi mengufuk dan
mencancang.

Lembaran Kerja
Nama _____________
___________

Kelas ______

Tarikh :

Arahan : Lukiskan paksi mengufuk dan paksi mencancang dalam


kertas berpetak di bawah.

Paksi
mencancang

Paksi mengufuk

You might also like