You are on page 1of 2

LESVOORBEREIDINGSFORMULIER

STUDENT: Marijn, Thijs, Jordana, Yara


PABOKLAS: PLA2B, PLV2

BEGINSITUATIE
Beeldend vermogen
Ontwikkelingsfase
LESDOEL(EN)
Beeldend doel
Technisch doel

STAGEGROEP: Onderbouw,
groep 2 / 3
LESACTIVITEIT
Beeldende Vorming

STAGESCHOOL: --

DATUM: --

MENTOR: --

LESDUUR:

STARTPUNT VAN VOORBEREIDING


De kleuters weten hoe een minion eruit ziet; de minion is geel, heeft een blauwe broek aan en heeft een bril voor 1/2 ogen.
De kleuters kunnen benoemen uit wat voor figuren de minion bestaat: ovaal (lichaam), cirkel (ogen+bril), rechthoek (broek).
De kleuters hebben nog niet eerder gewerkt met het maken van een stopmotion. Dit is dus nog nieuw voor ze.
Aan het eind van de les hebben de kleuters met zijn allen een stopmotion gemaakt waarop te zien is dat de minion een ongeluk
krijgt.
Beeldend doel: er is een minion te zien die een ongeluk krijgt.
Technisch doel: een filmpje maken aan de hand van stopmotion.

EIGEN LEERDOEL(EN)

FASE
ORIENTATIE /
RECEPTIE
Beeldcultuur
Beeldbeschouwen
Tijdsduur:

LEERACTIVITEIT
Motiverende opening
De docent laat een scne uit de Minions zien op het bord.
Voorkennis activeren
De docent praat samen met de leerlingen over de scene die ze net gezien hebben.
Wat zagen jullie allemaal gebeuren in het stukje film?
Hoe zagen de Minions eruit? Uit welke vormen bestaan de Minions?
Lesdoel (en):
Aan het eind van deze les kunnen jullie mondeling uitleggen hoe een film als de Minions
gemaakt wordt.
Aan het eind van de les hebben we met de klas een stopmotion waarin te zien is dat de
Minion een ongeluk krijgt.
Aan het eind van de les hebben de leerlingen kennis gemaakt met het maken van een
stopmotion.
Aan het eind van de les hebben jullie geleerd hoe je beweging aanbrengt op fotos.
Lesverloop:
Vandaag gaan we met de klas een stopmotion maken over een Minion die een ongeluk krijgt. We
gaan eerst met zijn alle praten over hoe een film gemaakt wordt. Dan gaan we bedenken wat voor
ongeluk de minion krijgt in het filmpje. Dan gaan we alles klaarleggen en beginnen we met het
maken van een stopmotion.

Lesvoorbereidingsformulier Pabo Hogeschool Leiden

DID. WERKVORMEN
MATERIALEN
Interactie
Digibord
Scene uit de
Minions
Webcam hangt aan
plafond en is
aangesloten op de
computer

UITVOERING/
PRODUCTIE
Beeldend probleem
Beeldaspecten
Werkproces(sen)
Instructie techniek
Tijdsduur:

De docent gaat samen met de kinderen praten over een 3D film.


Onderwijsleergesprek
Wie weet hoe een film als de minions gemaakt wordt? Allemaal plaatjes die telkens net iets
anders zijn achter elkaar geplakt
Als de leerlingen echt geen idee hebben hoe zon film gemaakt wordt, verteld de docent hier kort iets
over. Allemaal plaatjes die telkens net iets anders zijn achter elkaar. Zo ontstaat er beweging en
lijkt het of de minions echt bewegen.
Tip: je hebt ook van die boekjes die je kan laten zien, waarop een beweging ontstaat.
Kort samenvatten: een stopmotion maak je dus door telkens een plaatje neer te leggen en daar een
foto van te maken. Vervolgens verschuif je de voorwerpen een klein beetje, hier maak je weer een
foto van. Zo ga je door. Als je alle fotos achter elkaar zet, ontstaat er een beweging.
Als de leerlingen een idee krijgen over het ontstaan van een film, beginnen we met ons eigen film.
We gaan zo zelf ook een film maken aan de hand van een stopmotion. We gaan zo een minion maken
en de minion krijgt een ongeluk.
Bespreken met de leerlingen wat voor ongeluk de minion kan krijgen?
Schrijf kort de ideen van de kinderen op.
Geen ideen meer? Kies met de klas een ongeluk.
Dus we zien zo een minion die bijvoorbeeld struikelt over een tak.
Boven de kring kan je een webcam ophangen die je aansluit op het digibord. Zo kunnen we makkelijk
fotos maken.
Dan gaat de docent samen met de leerlingen alle voorwerpen bij elkaar zoeken.
Voorwerpen van een minion neerleggen in de juiste kleuren, bruin papier erbij pakken of
misschien een echte tak van buiten.
De kinderen leggen dus eerst de minion klaar.
Als de minion klaarligt kunnen we beginnen en maken we de eerste foto. Vervolgens verschuiven we
de minion een beetje en maken we telkens fotos. Opgeven moment valt de minion over de tak.

AFSLUITING /
REFLECTIE
Presentatievorm
Nabeschouwing
Beoordelingscriteria

Vervolgens laat ik het filmpje dat we gemaakt hebben afspelen op het bord.
Ik vertel dat de kinderen zelf een filmpje hebben gemaakt en moet je eens zien hoe die geworden is!

Tijdsduur:

Lesvoorbereidingsformulier Pabo Hogeschool Leiden

Digibord
Papier
Stift
Papier Minion
Bijvoorbeeld tak

You might also like