You are on page 1of 3

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder


Student(e)
Brechtje Kramer
Mentor
Liesbeth Keijsers
Klas
PEH15C
Datum
05-04-2016
Stageschool OBS de Graswinkel
Groep
6b
Plaats
Weert
Aantal lln 25
Vak- vormingsgebied: Muziek
Speelwerkthema / onderwerp: Beatboxen
Persoonlijk leerdoel: - Ik wil leren om een groepje te begeleiden
- Ik wil leren om de leerlingen betrokken te houden
Lesdoel(en): - Aan het einde van de les weten de kinderen meer over
Evaluatie van lesdoelen: Ik controleer of mijn lesdoel behaald is door aan het einde van
beatboxen en hebben ze hier ook mee geoefend.
de les nog vragen te stellen. De leerlingen mogen ook een beetje beatboxen voordoen.
Beginsituatie: Ik denk dat de leerlingen nog niks weten over hoe ze moeten beatboxen, maar ik denk dat het grootste gedeelte wel weet wat beatboxen is. Ik heb nog
geen juist zicht op de beginsituatie van de leerlingen op het gebied van beatboxen. Ik denk wel dat de leerlingen erg enthousiast zullen zijn, want ze wilden het zelf
graag leren.
Lesverloop
Tijd
+- 10 min

Leerinhoud Didactische handelingen


Leraar
inleiding
Ik vertel dat we een muziekles hebben over
beatboxen. Ik begin met de vraag of iemand
weet wat beatboxen is en inhoud. Dan vraag ik
of iemand al eens heeft gebeatboxt of het al
een beetje kan. Hierbij steken de leerlingen hun
vinger op. Dan gaan we als introductie eerst
een paar filmpjes kijken van mensen die goed
kunnen beatboxen. Voordat we deze filmpjes
kijken, vertel ik de leerlingen dat ze goed op
moeten letten wat ze zien en op wat die
beatboxers doen.

Leeractiviteit
leergedrag leerling(en)
De leerlingen vertellen wat ze weten over beatboxen als ze
de beurt krijgen. Dan vertellen de leerlingen die het al
kunnen of kennen ook wat ze al kunnen of kennen. Daarna
gaan de leerlingen kijken naar een paar filmpjes va
beatboxers en ze letten op de volgende aspecten
Mond, lippen, tong, etc
Rest van het gezicht
De houding
De geluiden die voorkomen
De bewegingen
Luisteren naar de verschillen

Materialen / Organisatie
https://www.youtube.com/
watch?v=LeBiXBic3sE
https://www.youtube.com/
watch?v=pg1qLJ_6-LE

+- 15 min

Uitleg en
oefenen

+- 5 min

Oefenen op
een
muziekje

+5 min

Afsluiting

Dan ga ik een beetje uitleggen hoe we moeten


beginnen en dan proberen de leerlingen het
zelf. Probeer een drumgeluid te maken. Doe dit
door je lippen tegen elkaar aan te zetten en je
tanden niet op elkaar te zetten. Druk lucht je
mond uit, door een klein gaatje aan de voorkant
tussen je lippen te maken. Op dit moment zet je
ook je tanden op elkaar. Probeer dit een paar
keer en merk dat je hier al heel veel
verschillende geluiden mee kunt maken. De
leerlingen gaan dit nu zelf even proberen.
laat de lucht aan de zijkant van je lippen
naar buiten komen. Maak tegelijkertijd
een sh geluid.
Een ander geluid wat je veel hoort is
een isj geluid. Je zegt gewoon isj
Maak met je mond bijna gesloten
verschillende ts en tk geluiden.
Eerst oefenen we zonder muziek. Let erop dat
je dor je neus ademt tijdens het beatboxen.
Dan kiezen we een liedje waar we op gaan
beatboxen. Dan hoor je het ritme en dan
proberen we de verschillende instrumenten en
ritmes mee te beatboxen.
Ik vraag iedereen of ze wat geleerd hebben.
Dan steken de leerlingen die wat geleerd
hebben hun vinger op. Dan kies ik een paar
leerlingen die wat mogen vertellen over wat ze
geleerd hebben. Daarna vraag ik wat ze van mij
lesje vonden en waarom ze dat vonden. Ik
bedank de leerlingen en we gaan door naar de
volgende les.

De leerlingen gaan zelf proberen te beatboxen en er komt


steeds een stapje of ander geluidje bij. We oefenen dit een
tijdje. Eerst allemaal tegelijk (een rommeltje dus even) en
daarna een paar leerlingen los om beter te oren hoe het
lukt.

De leerlingen gaan oefenen op een liedje om te beatboxen.


Ze beatboxen met het ritme mee. Iedereen staat.
De leerlingen vertellen wat ze geleerd hebben en vertellen
wat ze van mijn les vonden. Daarna gaan ze terug zitten.

Persoonlijke reflectie

Feedback mentor (inclusief handtekening)


Datum:

You might also like